Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) he7edik. válasza rudi (#95) üzenetére


he7edik.
addikt

2 kérdés mert látom a szemeden hogy többet tudsz mint amit elmondasz :D

Első : --Várható passzív hűtésű 8800GT?

második : --október 29.-én hány VGA-t jelentenek be?

Égő szöveg a flém vázon

(#102) rudi válasza he7edik. (#101) üzenetére


rudi
nagyúr

A hét végére leszünk okosabbak, de sanszos, hogy akkor már nem mondhatok részleteket. Egyelőre én is homályban tapogatódzom. Az 100% hogy valami nagy készül október legvégén, mert úgy volt hogy szerénységem is elrepül akkortájt Santa Calrába, de nem lett az útból semmi, mert csak a top 30 médiát akarják meginvitálni a nagy lancson.

Innen már minden spekuláció. Az, hogy a G92 olyan tempóban előre hozták, hogy az utunkat szervező kelet-európai PR-ember sem tudott róla nagyon sokat jelent. Elsősorban azt, hogy van mitől tartaniuk és ez a legmegnyugtatóbb hír. Mármint az, hogy az NV-nek, aki hosszú ideje biztonságos időelőnyben volt az ATI-val szemben monst kapkodnia kell. Ilyen időkben születnek az olyan gyilkosul jó termékek mint anno az unlockolható Radeon 9500 Pro volt.

Szerintem elvileg az RV670 valamelyik mutációja lehet a befutó, de ugye a G80-as architektúra lassan egy éve a piacon van, azóta tuti, hogy dolgoznak valamin. Én asszem egy 64 darab 3 GHz körü körül futkosó stream processzorral ellátott, piszokul olcsón gyártható GPU-ra mondanám, hogy ehja, egy 60 nm-es G80-ra adekvát (2 GHz-es stream clock) órajeleken pedig azt, hogy bőven elég. Két ilyen termékkel és az NV játékfejlesztőkkel kiépített viszonyával szemben az ATI-nak már nem sok lehetősége maradna. Persze, ez csak spekuláció, ar Rv670 vinszont nem annyira ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#103) he7edik. válasza rudi (#102) üzenetére


he7edik.
addikt

há-há-három gi-gi-gigahertz :Y

( téged nem hívtak meg :(( pedig hogy be integráltál volna a szervezetedbe egy-két
kaviáros szenyát :DDD )

Égő szöveg a flém vázon

(#104) venember83 válasza rudi (#102) üzenetére


venember83
nagyúr

PH! 31ik? ;]

(#105) feka007 válasza spiercell (#35) üzenetére


feka007
nagyúr

Ja, lassan egy éve képviseli a csúcskategóriát a 8800 GTX. 7-es széria csúcskategóriája azért bőven nem sikerült ilyen ütősre, azokat ki is hagytam...

(#106) Zso2 válasza venember83 (#31) üzenetére


Zso2
őstag

majd a te kedvedért fognak gyártani jobbat? Ahoz képest, hogy vénember vagy elég naiv :-)
Miért tennék ha ez elég , akkora középkategóriást csináljanak mint az ellen felsője??Abban mi az üzlet?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#107) Thrawn válasza rudi (#89) üzenetére


Thrawn
félisten

:))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#108) Zso2 válasza 7600GT (#99) üzenetére


Zso2
őstag

Nálam is ugyanez, már gondolkodom a konzolon meg egy nagy Lcd-n :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#109) Tuco Ramirez válasza feka007 (#105) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ja, nagy dobás volt az NV részéről a G80 szűk egy évvel ezelőtt. De most a felső-középkategóriában igazi kemény árháború várható karácsony előtt.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#110) Dare2Live válasza Tuco Ramirez (#109) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha igaz ez a "3 GHz" akkor talán mégse... :DD :(

Elindulna egy árháború erre NV durrant egy nagyot és.....
emlékeztek, NV, hogy "ölte" meg Vodoot? Elővettétték a receptet? Ráadásul NV lényegében 1éve nem csinál semmit, ill nem ad ki semmit. Azhogy csinált vmit az tuti.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#111) rudi válasza Dare2Live (#110) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell ám készpénznek venni a 3 GHz-et! Szerintem egy jól megtervezett (és ehhez az NV-nél eléggé értenek) és jól kivitelezett (ehhez meg a TSMC-nél értenek) 60 nm-es lapkában benne van a 3 GHz ilyen viszonylag egyszerű számolóegységeknél mint a skalár stream processzorok. Mindenesetre az nagyon valószínű, hogy középkategóriában a minél magasabb órajel és minél kisebb chip a járható út.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#112) Drizzt válasza rudi (#102) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Remélem, hogy a 8800 GTx kategóriájában lesz valami attól magasan gyorsabb új kártya, tényleg itt lesz lassan az egy év, amióta piacon van a gef8 termékcsalád, nov. 16, ha jól rémlik.

Amúgy a HD2950XT 300 dolcsis pletykaára is eléggé sokat sejtet, szerintem a mostani csúcs kb. Gts árkategóriájára fog degradálódni 1-2 hónapon belül, s lesz valami új csúcsragadozó, ha így lesz, akkor megpróbálok majd lecsapni rá valahogy, mert az elején még kevés ráfizetéssel talán megúszható.

I am having fun staying poor.

(#113) Firestormhun válasza rudi (#111) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Eddigi pletykák alapján G92 mérete 65nm-en 289mm2, RV670-é 55nm-en 194mm2. G92 nem túl nagy 64 SP-hez képest? ;)

...

(#114) he7edik. válasza Firestormhun (#113) üzenetére


he7edik.
addikt

Gondolom nem véletlenül írt több posztban is 60nm-t Rudi ;)

Égő szöveg a flém vázon

(#115) max-pain válasza he7edik. (#114) üzenetére


max-pain
senior tag

Szinte biztos, hogy 65nm-re gondol:)

(#116) max-pain válasza Firestormhun (#113) üzenetére


max-pain
senior tag

De, valoban qrva nagy lenne az a magmeret a pletykalt G92-hoz, hiszen ez legalabb annyi tranyot jelentene mint amennyit a G80 tartalmaz, minimum.

(#117) max-pain


max-pain
senior tag

A G80-nal egyebkent par honapja voltak olyan pletyik, hogy valojaba 160 SP-t tartalmaz, csak max 128 van belole engedelyezve. En ezt azert ketlem, mert akkor legalabb az Ultra-hoz engedelyezhettek volna tobbet (mondjuk 144-et).

(#118) gbors válasza max-pain (#117) üzenetére


gbors
nagyúr

de lehet, hogy azért nem, mert ld. #100 :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119) Vistaboy válasza feka007 (#105) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért nem kell leszólni a 7-es szériát! Majd ha két évet kihúzol te is a 8800GTX-eddel (Bár miért ne, csak te élből nem olyan vagy :P ), akkor mondjad hogy ütős lett.
Szerintem a 7-es is volt olyan jó a megjelenésekor mint most a 8-as. Csak a 8-ast azért hype-olják ilyen jól, mert még nincs DX10-es játék, DX9 alatt pedig jóhogy ütős.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#120) max-pain


max-pain
senior tag

A G92-nel vannak olyan pletyik, hogy igazabol 96 SP-t tartalmaz, de csak 64 lesz engedelyezve. Hat nemtom, erdekes lenne, foleg az allitolagos hutesi gondok miatt.
Gondolom az RV670 hatasara magasabb orajellel akarnak kijonni, csak a korabbi orajelhez belott hutes ehhez mar keves.

(#121) Raymond válasza he7edik. (#114) üzenetére


Raymond
félisten

Es melyik cegnel gyartanal logikai chip-eket 60nm-en? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#122) Janoska26


Janoska26
addikt

Izgatottan várom a teszteket :DD

(#123) ollie válasza rudi (#111) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Mindenesetre az nagyon valószínű, hogy középkategóriában a minél magasabb órajel és minél kisebb chip a járható út."

És mennyi rossz kártyát adott ki ilyen paraméterekkel az ATI.

Kezdjük a 9600PRO-nál, ami ugyan nem volt rossz, de mégis lassabb volt a 9500PRO-nál. Aztán jött az X600 majd az X1600, ezek mind bukták lettek. És végül a "nagysikerű" HD 2600.

Most meg úgy tűnik, hogy az Nvidia eltanulta a módszert az ATI-tól, hiszen mind a 6600 GT, mind a 7600 GT kártyái elég jól sikerültek. Aztán most meg...

***

(#124) rudi válasza he7edik. (#114) üzenetére


rudi
nagyúr

elírtam, nyilván 65 nm-ről van szó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#125) rudi válasza ollie (#123) üzenetére


rudi
nagyúr

A 9600 Pro-val saját csapdájába esett az ATI. Az egy szupertermék lett volna, ha nincs előtte a 9500 Pro 8 futószalagosra trükközhető változata. Az X1600 csak sinám el lett qrva stratégiailag, mert ott volt mellette a 6600 GT ami kicsi volt és gyors. Ugyanez vonatkozik a 7600 GT-re is. Ami a 8600-at illeti, bele fogom már írni az aláírásomba, hogy azért csinálta sz@rra az NV, hogy mindenki 8800-at vegyen. Hidd el, nagyon sokan meg is tették, és nekik köszönhető, hogy az NV óriási bevételeket csinált az elmúlt félévekben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#126) rudi válasza Firestormhun (#113) üzenetére


rudi
nagyúr

G80 128 SP-vel 681 millió tranzisztoros (484 mm2), kb. 300 millióra reális a 64 SP. A G84 80 nm-en 289 milliós, 169 mm2 alapterületű és ugye 32 SP-s.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#127) Raymond válasza rudi (#126) üzenetére


Raymond
félisten

A meretrol volt szo nem a tranyok szamarol. Ha tenyleg 289 mm2 (17x17 mm) a G92 chip az gyak. pont ugy jonne ki hogy a 90nm 484 mm2 chip at van ultetve 65nm-re. Gondolom valamit azert javitgattak rajta igy picit nagyobb lett mint az idealis meretcsokkentes adott volna (meghat a process is mas).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#128) ]Phobos[ válasza ollie (#123) üzenetére


]Phobos[
senior tag

9500-öm nem volt, de a 9600Pro-m a haver gépében nyomja a Doom3-at majd nem full grafon átlag ~60 fps-sel és egymagos Intelel. A 9550-je meg szart sem ér a másik gépében( ő mondta )+ több mint 3 éves a kari és kifogástalanul működik, pedig én túlhajtva járatattam( Club3D ). Szal én nem értek hűdeannyirarészletesen a vidikártyákhoz, de anno a 2500+ B+NF7-S2-vel ütött, szerintem az 1ik legjobb középkatis kártya volt...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#129) ollie válasza rudi (#125) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én elhiszem neked.

***

(#130) ]Phobos[ válasza ollie (#129) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Csak arra céloztam, h árához képest( anno 45k volt ) igencsak időtálló( AquaMark3-ban kb. 25%-kal lassabb a 7600GS-emnél !!! ) P, ez egyéni vélemény :))

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#131) ollie válasza ]Phobos[ (#128) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is sokáig 9600PRO-m volt (ráadásul Club3D), szóval tudom miről beszélsz. Én meg is voltam vele elégedve, ráadásul nem volt rá alternatíva a másik oldalról (FX5600 semmit sem ért, és még az FX5700 sem volt húdejó). De nem is az volt a lényeg a hozzászólásomban, hogy húderossz kártya volt a 9600.

***

(#132) Komplikato válasza rudi (#125) üzenetére


Komplikato
veterán

Kétszer is leírtad, de szerintem meg nem a 9500pro volt moddolható, hanem a "sima" 9500-öst lehetet 8 pipera módosítani, ha meg még 256 bites nyákon volt, akkor összes 9600-ot megette és beérte a 9700/9800-at húzástól függően. A Pro eleve 8 pipeos volt, és tudtommal csak 128 bites verziója készült. Valamint rémlik, hogy a 9500pro papíron gyorsabb volt még a 9600XT-nél is, amit szvsz pofátlan drágán adtak anno.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#133) Abu85 válasza rudi (#75) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy mint az Unreal Enigne 3-as gamákban mi?
Amíg nem javítják a GS teljesítményt és nem hozzák fel az SFU-k órajelét valós Shader órajel szintra addig nem reális alternatíva a GF8.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#134) rudi válasza Komplikato (#132) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, igen a sima 9500 volt +4-re moddolható, a 9500 pro meg 128 bites volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#135) ollie válasza Komplikato (#132) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazad van, nekem is elkerülte a figyelmemet.

Viszont: GeForce 8800GT has heat problems

***

(#136) rudi válasza Abu85 (#133) üzenetére


rudi
nagyúr

Felőlem akár homokba is dughatod a fejed és ordíthatod, hogy az R600 a király, de bőven-bőven van olyan játék, amiben az AMD/ATI a hatalmas számolási teljesítmény dacára is alaposan le van maradva. Pár példa: Quake Wars [link], Word in Conflict DX10-ben [link], Bioshock AA betrükközés. Szóval a nagy számítási tudás meg komoly architektúra mellett ott a driverek dolga és a játékfejlesztők is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#137) Petya88


Petya88
tag

Nekem 7900gt-m van két éve és most jött el az idő a váltásra szerintem. A mostanában jól bevált módszer szerint (ld.:7800GTX <= 7900gt vagy 1800xt < 1950pro) NVnél a 89xxes széria AMD vonalon pedig 2950es széria lesz a nyerő. Most optimalizálták a családot, a háttérben pedig megy a meló a következő nagy váltás előkészítésére. Meg merem kockáztatni, hogy a Ferrari kontra Mercedesz ügy sok hasonlóságot mutat a két nagy grafikus kártya gyártó cég módszereihez...

Én az AMDre tenném a pénzem.

(#138) Raymond válasza Abu85 (#133) üzenetére


Raymond
félisten

LOL :)) Az utobbi egy evben nagyon is realis alternativa volt. Vagyis nem is volt nagyon mas alternativa ha a csucsteljesitmeny kellett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#139) Komplikato válasza ollie (#135) üzenetére


Komplikato
veterán

Geforce 8800 GT doesn't do DirectX 10.1 (Fudzilla!!!)

No support for Shader model 4.1

"The documents seen by fudzilla indicates that G92/D8P and its Geforce 8800 GT brand is not Shader model 4.1 compatible. It can mean two things, one that Nvidia doesn't want to let this information go or simply that this chip doesn't support Shader model 4.1 and DirectX 10.1 changes.

This comes as an interesting surprise as we know that RV670 aka Radeon HD 2950 series will support Shader model 4.1 and DirectX 10.1.

We will ask around if this is the case but this would be a big set back from Nvidia at least in feature tick box games. We will try to find out more about this."

Ha ez a szokásos agymenés, akkor igen érdekes lesz az ünnepek elötti VGA verseny szempontjából ... :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#140) ollie válasza Komplikato (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogok nagyon meglepődni, ha tényleg így lesz, elvégre már az ATI-tól is láthattunk hasonló akciókat (X600/700/800 csak SM2-es volt).

***

(#141) venember83 válasza Komplikato (#139) üzenetére


venember83
nagyúr

Inkabb no comment, grat nVidia, akkor csak a 65nm-re valo atallas volt ilyen problemas.

Ugy jarhatnak ezekkel a vasarlok mint anno x800akkal, akik SM3.0 nelkul feltuszkolhattak valamijukbe a kartyakat, mert csomo jatek nem ment/megy.

Vajon hanyszor fogjak az emberek kozel ugyanazt a hibat elkovetni? :U

(#142) Komplikato


Komplikato
veterán

Srácok, azért a forrást is nézzétek! A Fudzilla se nem megbízható, se nem pártatlan oldal, ráadásul a szövegből az jön le, hogy úgy értelmezték vagy titkolja az NVidia a Dx10.1 kompatibilitást vagy nem tudja. Azért az előzőre nagy esély van, mert valahogy azért ki akarják szórni a GTS kártyákat és ha fixre kiderül a Dx10.1 kompatibilitás az nagyban hátráltathatja ...
Azért írtam oda, hogy HA igaz.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#143) rudi válasza venember83 (#141) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azért a nyomorult kis DX10 sem olyan ósdi és elavult cucc, és annak a tisztességes leprogramozásához, meg driverekre állításához sem értenek még olyan nagyon. Mindenesetre ez egyelőre csak egy pletyka, de azért már lehet látatlanban előre gyűlölni az NV-t, ATI-t, AMD-t kinek mi a preferenciája :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#144) ftc válasza ollie (#140) üzenetére


ftc
nagyúr

X600 egy PCI-E átültett 9600PRo/XT volt
X700 valami csoda :U
X800 nem volt baki mivel senki nem használlt anno SM3-t...most kezd csak el terjedni

(#145) venember83 válasza rudi (#143) üzenetére


venember83
nagyúr

Hsz-t modositottam eppen azert mert atgondoltam kicsit ;)

Komplikato: akkor minek linkelsz ilyesmit ha magad is ennyire ketelkedsz az oldal es az info hitelessegeben? :P

(#146) Armando_19 válasza venember83 (#145) üzenetére


Armando_19
őstag

De ha nem kacsa, akkor csúnya világ lesz.
Gondolom AMD oldalon ezeket a dolgokat megoldották.
(ellenben nagyon gyanús, hogy NV aránylag csöndbe volt az elmúlt 1évben... lehet lesz itt valami nagy dobás)

(#147) ollie válasza venember83 (#141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért sok víz lefolyt a Dunán, mire megjelentek az első SM3 only játékok. Talán 3-4 év is...

***

(#148) ollie válasza ftc (#144) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"X700 valami csoda"

Ezt nem értem. Explain it please.

***

(#149) rudi válasza venember83 (#145) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, hagyjad csak. A lényeg, hogy bőven ráérünk akkor okoskodni a dolgokról, amikor már kézzel foghatóak lesznek. Persze, tudom, hogy mennyien szeretnek egy kicsivel a jelen előtt járni - én is szeretek :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#150) rudi válasza ollie (#147) üzenetére


rudi
nagyúr

Perpill DX10-es címből sincs valami sok, de mi mát a DX10.1 miatt sírunk :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.