Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Szép és jó, de azért lehetne moduláris a kábelezése szerintem.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

"Különösen ügyelnek arra, hogy kínaiak ne tévedjenek el (állítólag hajlamosak erre) és mindig a specifikáltnak megfelelő alkatrészeket használjanak." :DD

Egyébként még olcsóbban sem lenne túl sok esélye az itthoni bejáratott márkákkal szemben! :U

(#3) Sutty66


Sutty66
tag

Biztos van akinek 55cm-es kábelek kellenek de speciel én utálom dugdosni hogy ne legyen szem előtt, pedig nem apró a házam. Miért nem szabványosítják a tápokat is modulos rendszerűre? Biztos rohadt drágák a csatlakozók :) . Egyébként meg minél több jó tápot a népnek hogy minél olcsóbb legyen. No látom modul ügyben beelőztek :C

[ Szerkesztve ]

(#4) lsc


lsc
nagyúr

Ilyen áron nehéz lesz befutnia.

Az élet kegyetlen .

(#5) 14adam


14adam
addikt

Sirtec belső,nem pedig sirtek :P

Véleményem szerint jó is meg nem is. 12voltos ág kicsit megingott,tudna az még jobban is ha jobban le lenne terhelve. A kombinált 12voltos teljesítménytől se vagyok elragattatva. 55cm-es kábel már mindenhova elér,én olyan háznál nem találkoztam nagyobbal amibe az 50cm-es kábel nem ért volna el.

Utolsó bekezdésbe még belekötnék: a coolermaster gx röviden szólva kaki és veszélyes, az új cx pár évig normálisan fog működni utána meg majd mindenki viheti átkondizni őket

[ Szerkesztve ]

(#6) Osynho


Osynho
addikt

Corsair TX650 csak 1-2 ezressel drágább, nem? :U Akkor már inkább azt...

(#7) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

most akkor kiröhöghetem, hogy a 3 éves FSP 500 GLN (aka Bluestorm 2 500) 12Vn pontosan ennyit tud, 3.3Vn és 5Vn pedig többet? lehet a kombinált magasabb -bár ha nincs kombinált, az mindig gyanús-, de az kb az elképzelhetetlen helyzet lenne jelenleg.

illetve fura, hogy nem 20A a határ, mintha ATX2.3nál emeltek volna.

Nordic: légáramlás iránya miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Kicsit drága a tudásához képest. Szerintem simán beleférne egy moduláris kábelezés.

Egy kérdés: Mire jó ha a ventinek kitakarják az 1/4-ét? :F

(#9) #21346560 válasza Nordic (#8) üzenetére


#21346560
törölt tag

Légáramlás - terelő

(#10) bsh


bsh
őstag

"Fontossága megkérdőjelezhető, mert ezt a táp az – EuP követelményrendszernek megfelelően – készenléti állapotban kevesebb mint egy wattot fogyaszt."

de milyen jó dolog is ez, különben húzgálhatna az ember kábeleket ha áramtalanítani akarja a gépet mondjuk szerelgetés miatt... (ugye 5VSb-t kap az alaplap mindig.)

(#11) PH-User


PH-User
addikt

Különösen piros pont, hogy a ventilátor vezetékei nincsenek beforrasztva a NYÁK-ba. :)
Egyébként nem valami hűha ez táp, de legalább minőségi alkatrészekből épül fel és a hatásfoka majdnem olyan jó, mint a nagy márkáké. Ha kicsivel olcsóbbra lövik majd az árát, lehet, hogy fogyni is fog belőlük egy jó pár darab. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) vzsryl


vzsryl
nagyúr

A végén felsoroltak közül egyedül az FSP Bluestorm-ra merném hosszabb távon rábízni a gépem, de ez a Raptoxx is érdekes a ráírt 600W-jával. Esetleg 500w-osként eladható lenne, kb. 12k környékén, akkor talán hozzá szagolna valamelyest a Chieftec CTG-500-80P-hez.

A Corsair új CX szériáját már párszor kitárgyaltuk a "Melyik tápegységet vegyem?" és a "Corsair tápok topikjában". Gyenge kondenzátor készlet, összecsapott tervezés. Nem véletlenül ilyen olcsó, és nem küldött ki a Corsair tesztpéldányokat belőlük.

A CM GX-ek meg úgy ahogy vannak gagyik, veszélyesek, felét alig adják le a ráírt teljesítménynek.

Valódi, megbízható ellenfele ennek a Raptoxx-nak a már említett Chieftec CTG széria 500W-től felfele vagy az új GPS széria 500W-tól felfele, a Corsair TX650, FSP BS Pro vagy Bronze, de még a 450-550W körüli Be Quiet-ek és Seasonic-ok is. (SS tápok is kaphatóak már több megbízható magyar webshop-ban, 20k környékén.) Ezek a tápok ronggyá verik ár/érték arányban a tesztben szereplő Raptoxx-ot, de még minőségben és teljesítményben is jobb a legtöbbjük.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13) Geller72


Geller72
veterán

...a Zamper...azabaj..:((.."rélenként" naon karesz..

(#14) CrAck69


CrAck69
senior tag

Tetszik a ki-bekapcsoló gombja :P

Egyszer fenn....

(#15) Blase19


Blase19
tag

Egyetértek az előttem szólókkal, a tx650 simán jobb 1-3 ezerrel drágábban. a modularitás ott is hiányzik így nehéz lehet a sok kábelt eldugni valahova...de hát 5 év garancia és 624w a 12v-os ágon...

(#16) 14adam


14adam
addikt

csak azzal is számoljatok,hogy nem sokáig lesz kapható a tx650. Gyártása már nagyon régen leállt,ezek már csak azok amik a raktárakba vannak aztán el is fogyott

(#17) Boxi88 válasza Pyzoo (#1) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, én is ugyan erre gondoltam... 2011-ben azért már illik moduláris tápot kiadni! :(((

(#18) zazahoho


zazahoho
őstag

milyen jó ,hogy gyönyörű zöld színű a venti,mert alsó tápos háznál semmi sem látszik belőle ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#19) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hát én ritkán szoktam ilyet mondani, de ez egy sz**kupac :DDD. Úgy értem, hogy ennyi pénzért... olyan 14K-t talán megérne de 21K-t ? Jesszusom...

Igazából azért néztem meg, hogy mit tud, mert nagyon tetszett a kinézete. Tényleg igényes a táp, főleg, hogy zöld-fekete mániás vagyok :) Szép venti, szép festés, igényes kábelharisnyák. 600W -os tök jó lenne az is. De 2x18 Amper? :F Hát az lepkefing sztem, nem tudom ki hogy látja. Nyilván ennél sokkal gyengébb táp is elég sok számítógépnek, csak általánosságban úgy látom, hogy akinek elég lenne a 2x18 Amper, az nem kíván még 10K-t se minden esetben adni egy tápra nemhogy 20 K fölött. Egy jó kis Chieftec 550W-os táp tény, hogy egyszerű szürke, de csak 15K az új ára szintén 3 év garival és 3x18 Amper. Ezzel szemben ez botrányos ár\teljesítményt nyújt. Kár, hogy ezzel elrontották, ezzel a 12V-os ággal, pedig minden egyéb téren egész jónak látszik.

(#20) kenwood3 válasza Pyzoo (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

+1

Mi az az ekezet dragasag??

(#21) Probber válasza #21346560 (#9) üzenetére


Probber
őstag

Most tényleg ez a funkciója? Egy ventilátor elől miért is kell terelni a levegőt? Inkább felhangosítja a működést. Mi értelme van ennek? Valaki magyarázza már el.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#22) Milka 78


Milka 78
nagyúr

20 ropiért 750-es Nitroxot kapok ami szintén nem a teremtés csúcsa,mert van tőle jobb is,de legalább megbízható CWT-s belű,teljesen halk,moduláris,80+-os és 4x18a...

(#23) Bogyó bá' válasza Lord Dragon (#19) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A véleményem kb. megegyezik a tiéddel:
Energiapazarló NONAME tápot, alig elégséges 12V-os ággal profi táp árában kínálni több, mint pofátlan próbálkozás. Ezen még az sem segít, hogy a különféle "parasztvakítások", úgymint zöld ventilátor és (szarul) harisnyázott kábelek sem segítenek... :(((

kieg: #201 Probber: valószínűleg az alacsony fordulatszámú venti miatt a levegő a "könnyebb" utat választva, nem a leginkább hűtendő alkatrészeken áramoltatja a levegőt a takarás nélkül... Gondolom, hogy enélkül valami túlmelegedhetett belül.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) lavorka


lavorka
aktív tag

Hmmm... akárhány táp tesztet olvasok el, mindig arra jutok magamban hogy de jó hogy FSP Epsilon-t vettem

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#25) adamka16


adamka16
őstag

Maradok a Corsair HX-nél... :U
egy nagyon gagyi táp, már nem azért... :(

(#26) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez mekkora egy hulladék, te jó isten. :U Ha dobnák se kellene... Szánalom, nehéz is erre mit írni. Most jelent meg, de már 5 éve elavult. ;]

Don't Tread On Me

(#27) Móci


Móci
addikt

Engem valahogy nem győzött meg...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért van az a takarás a tápokban? A VX450-emben is van. Nem értem. Van egy tippem, de kétlem, hogy az lenne.

(#29) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Nem rossz de kár hogy nem moduláris

(#30) PH-User válasza Vasinger! (#28) üzenetére


PH-User
addikt

Halljuk!

BMW001 - Ez hulladék? Akkor a Codegen és társai? Azok mik? Szerintem kicsit erős kifejezést használtál.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#31) Vasinger! válasza PH-User (#30) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a tipp, hogy mivel ott nem tud távozni levegő, a többi részen ahova valószínűleg több levegő kell, erősebben, nagyon hidrosztatikus nyomással nyomja a levegőt a ventilátor azokra a részekre amik jobban melegednek.
Hülyeséget írtam, vagy nem?

(#32) PH-User válasza Vasinger! (#31) üzenetére


PH-User
addikt

Én is valami ilyesmire gondoltam, dehogy írtál hülyeséget.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#33) #16939776 válasza Probber (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

így próbálnak elérni egyfajta szélcsatorna hatást, hogy az egész tápon keresztül haladjon a levegő. Különben a nyák legeldugottabb része túlmelegedne...

Ez persze csak akkor zavaró ha nincs jó hatásfok (80+) illetve rosszul vannak elhelyezve a melegedő alkatrészek :DDD

Tényleg szép zöld a ventilátor, ennyiért elvárnám hogy legalább színváltós legyen, vagy legalább világítson :P

3,3V&5V-on a mostani gépek max 20W-esznek, kicsit aránytalan a teljesítményeloszlása, illetve ketté van véve a 12V-os ág. gratulálok :)

(#34) Móci válasza #16939776 (#33) üzenetére


Móci
addikt

Nem annyira gémer ez, hogy világítson. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) szuper-t


szuper-t
senior tag

Nem rossz táp, aki fikázza az már sajna elkényesedett a nagy márkák mellett!
örüljünk, hogy ilyen is van igaz az ára cseppet túlzás de ha belegondolunk, hogy a cect i68 ból is mi lett lehet van még jövője :C

(#36) MPowerPH válasza PH-User (#30) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, csak a Codegen kb. fele ennyibe fáj, de lehet sokat mondtam. Hozza ugyan azt a szintet. Kívül csili-vili, belülről meg egy ipari hulladék. Ettől még nem lesz jobb táp. Ha 14k-ért dobálnák azt mondanám, hogy menjen.(akkor se venném meg, mert annál igényesebb vagyok, és nem a külsőre meg a törlő kendőre adok) Ezt a 21k-s tápot a rendszerem elég lazán kifektetné, pedig messze nem eszik 600W-t, nagy blamázs. ;] És tudod mi a legszánalmasabb? Hogy az ára alapján a minőségi tápok csoportjába sorolják. A 850W-s nagy tesójáról is elmondható ugyan ez...

De úgy látom többen is hozzám hasonlóan nyilatkoztak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37) Ghosti válasza Móci (#34) üzenetére


Ghosti
aktív tag

Hát egy gyengébb vasat elvisz azért:D.

:/

(#38) vzsryl válasza MPowerPH (#36) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ebben a Raptoxx-ban minőségi, védelemmel ellátott Sirtec belső van. A Codegen pedig veszélyes, és nem nevezhető tápnak. Tehát nagyon ne sorold egy kategóriába a kettőt.
Ha ez a Raptoxx nem bírja a strapát, akkor lekapcsol. Ha a Codegen nem bírja, akkor tűzijáték.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39) Móci válasza vzsryl (#38) üzenetére


Móci
addikt

Egy raktárnyi kodegány táppal olcsón meg lehetne oldani az augusztus huszadikai tűzijátékot... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) Kassadin válasza vzsryl (#38) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem is említed a Gaba tápokat? ;]
Nekem régen 3-ból 3 halt meg, utána kaptam egy "jobbat".... :U

(#41) adamka16 válasza vzsryl (#38) üzenetére


adamka16
őstag

De ha olyan minőségi, akkor hol marad a 80+ plecsni ??? ár-érték arányban nagyon-nagyon rossz vétel ez a táp. aki meg a zöld venti miatt veszi, annak úgy kell... :U

(#42) MPowerPH válasza vzsryl (#38) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, csak a Codegen kb. 7k, míg a Raptor izé pont a triplája. Ne is akarjuk már összehasonlítani őket.

De akkor mondok valami mást... Corsair VX550 mondjuk, ami minden téren megeszi ezt a 'tápot', 12v-n 41A... Jah, ugyan annyiért dobálják. Mikori fejlesztés is? Jah, és még a hatásfoka is 80+.
De a legnagyobb égés, hogy egy kicsi VX450-es is tovább bírná 12v-n ,tehát használhatóbb marad, ez persze már olcsóbb, hatásfoka úgyszintén sokkal jobb.

Tudod, matricázni lehet. ;)

Jah, persze a Codegen és társai az nem táp számomra sem, eszemben nem jutna olyat rakni a gépbe és azt is tudom sajnálni aki rávetemedik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#43) fricz19


fricz19
őstag

Találó név.
Majd kipusztul mint a dinók ;]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#44) kpal


kpal
veterán

jó táp de én inkább Corsairt vennék. És vajon mennyire lehet tartós ez az uj táp kibir 3-4évet :U

(#45) Dyno válasza Lord Dragon (#19) üzenetére


Dyno
veterán

Egy jó kis Chieftec 550W-os táp tény, hogy egyszerű szürke, de csak 15K az új ára szintén 3 év garival és 3x18 Amper.

Ja kombináltan meg csak 360W, látom még mindig nem sikerült megérteni a fizika nagy rejtelmeit.
Choeftec CTG550-80p az ami jó 2 25A-es ág közösen pdeig 450W terhelhetőséggel.

(#23) bogyo112 : Ez nem "NONÉJM", Sirtec elektronikája van, emgfelelő kondikkal, ami megbízható, csak alacsony a hatásfoka, mert már nem mai fejlesztés.
Legalább nem terjesszétek a hülyeséget.

(#36) BMW001 : Jah, csak a Codegen kb. fele ennyibe fáj, de lehet sokat mondtam. Hozza ugyan azt a szintet. Kívül csili-vili, belülről meg egy ipari hulladék.

Te is terjeszted, Sirtec név semmitse mond mi? PEdig hány OCZ, Chieftec, TT táp is ilyen elektronikával van szerelve és megbízhatóak, csak sajnos a raptoxx egy mocskos cég és egy elég régi fejlesztést akar drágán eladni de azért nem hulladék....

(#41) adamka16: Szerinted a régi tápok amik megbizhatóak voltak, azok mind 80+-osak? Semmi köze a 80+-os plecsninek a megbízhatósághoz.

(#42) BMW001: VX450 20K-ért nevetséges, annyit nem ér, VX550 rendben van, de ha már ennyire, tudsz mindent, akkor azt is tudhatod, hogy a vx550 CWT beles, a vx450 pedig seasonic, tehát a corsair is jól tud matricázni, az új cx-ek meg ehhez a raptoxxhoz hasonlít, de legalább ebben raptoxx-ban normális kondik vannak.....

(#44) kpal: Többet fog kibírni, mint egy szutyok cx corair, ezt értsétek már meg hogy rendes kondi készlettel rendelkezik, nem fuyhiu, capxon meg samxon és társaival, tehát rendben gyenge hatásfok, de minőség.

[ Szerkesztve ]

(#46) Tidus


Tidus
addikt

Hát nem egy nagy durranás, ráadásul a moduláris ágakat is hiányolom.
Az a 80+ matrica is megjárna a mai világban.

(#47) adamka16 válasza Dyno (#45) üzenetére


adamka16
őstag

azért a régi tápok is hasonló árban valamit le tudtak tenni az asztalra szerintem.
és ahogy írtad Te magad is, ez nem egy mai fejlesztés... akkor miről beszélünk?
mert ez úgy jön le, hogy "na jól van, rakunk bele szép kapcsolót, rakunk bele zöld ventit aztán az x éves sirtec elektronikákat végre kiszórhatjuk a raktárból. nem baj ha nem mostani, nem jó hatásfok, de legalább szép zöld rajt minden" - nekem totál ez jön le és szerintem sok más fórumtársnak is. meg ugye nem moduláris...

[ Szerkesztve ]

(#48) MPowerPH válasza Dyno (#45) üzenetére


MPowerPH
félisten

A VX450-et csak azért hoztam fel, mert 450W-s lévén pont annyit tud, mint a 600W-s.

A Sirtec név nem ismeretlen, na de ez mikori fejlesztés? Már régen idejétmúlt... A konkurencia lassan jön a 90+-os tápokkal az összes vonalon. Nehogy már még azt hozzuk ki, hogy versenyképes, LOL.
Mire mennék én vele? Rádugnám a gépemre, benyomnám a power gombot és össze sz@rná magát egy pillanat alatt. Míg egy VX550 nevetve megbirkózna vele, és még a villanyóra sem pörögne annyira. Nem csak hatásfok probléma van itt.

Jah, és a CWT -t vagy a Seasonic -ot többre becsülöm, mint a Sirtec -et, talán nem is alaptalanul. Ez magán vélemény.
A Codegen -t meg azért hoztam fel, mert teljesítmény leadásban az is tudja produkálni ugyan ezt... Nem azt mondtam, hogy összehasonlítási alap, bár cinikus is lenne az árakat nézve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#49) Dyno válasza MPowerPH (#48) üzenetére


Dyno
veterán

A VX450-et csak azért hoztam fel, mert 450W-s lévén pont annyit tud, mint a 600W-s.

VX450 papíron 396W a 12V-os ágán, ez pedig 450W, nem mindegy és ha már ennyire belementünk vx450-ben SS400ET bél van, ami 360W-t tud a 12v-os ágán az seasonic szerint.

A konkurencia lassan jön a 90+-os tápokkal az összes vonalon.

Ebben a kategóriában még sokáig kell amjd rájuk várni.

(#47) adamka16 : Nem igazán érted szerintem a mondanivalódat, azért mert nem 80+-os, attól még lehet megbízható.

A Codegen -t meg azért hoztam fel, mert teljesítmény leadásban az is tudja produkálni ugyan ezt...

Ez már a cinikus túlzás semmi más....Codegennek nicns tápja ami 450W-t leadna, főleg nem a 12V-os ágán.

Ne keverjük már össze a 12V-os ágon leadható áramerősséget, a 3,3V 5V és a 12V-os ágak kombinált terhelhetőségével, emrt a tesztben a 12V-os ágról volt szó hogy 450W-t tud, nem arról hoyg az egész táp.

(#50) MPowerPH válasza Dyno (#49) üzenetére


MPowerPH
félisten

A lényegre azért csak nem válaszoltál... A lényeg pedig az, hogy ez a táp, ebben a formában nem piacképes. A konkurencia sokkal jobbat, és modernebbet kínál ennyi pénzért. Attól, hogy zölden világít, és van hozzá kendő, nem fogja elhódítani a vásárlók kegyeit.

A megbízhatóság egy dolog...de könyörgöm. Egy 20k-s táp legyen már megbízható. Az nem a táp előnye, ennek ebben a kategóriában már alap követelménynek kellene lennie.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.