Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ralfee106 válasza Kansas (#50) üzenetére


ralfee106
tag

a témához kapcsolódó nagyon érdekes témákat feszegető dokufilm, kicsit hatásvadász, de valid, ajánlom mindenki figyelmébe: Into Eternity

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#52) Kansas válasza ralfee106 (#51) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, pont erre utaltam amikor a sötétzöld pánikról írtam.
Ami ebből a filmből 1000%, hogy kimaradt, az:
- ez a hatalmas lyuk mennyi idő alatt felgyűlő használt fűtőelemet tud tárolni, és az aktív üzemben mennyi energiát adott le
- ugyanennyi energiát mekkora ökológiai lábnyom mellett lehet egyéb módon megtermelni? Beleértve pl. a napelemek gyártásához szükséges ritkaföldfémek bányászatát és a napelemek élettartamát valamint az utánuk maradó veszélyes hulladékot, és annak tárolását. A szélerőművek hatását a madárvilágra...
A fosszilis erőművek által ugyanennyi energia előállítása közben a levegőbe okádott mocskot, különös tekintettel a radioaktív anyagokra(az átlag hőerőmű többet bocsát ki, mint az átlag atomerőmű)
A napkollektorok által lefedni szükséges terület és az ottani élővilágra gyakorolt hatása...
Stb...

Ezeket is tanulmányozzák, csak épp nem olyan szívesen olvasnak róla a zöldek, mert a végén kiderül, hogy a legtisztább és legbiztonságosabb az atomenergia, és az nem fér bele a világképükbe...

Akkor én is linkelek pár videót, ami a másik oldalról szól(direkt YT-ról, hogy ne száraz szöveget kelljen emészteni - ha olyan kell, gugli a barátod)
We solved nuclear waste decades ago
Why I changed my mind about nuclear power
The truth about wind turbines - how bad are they?
How green is solar energy really?
Solar Farm Wildlife Impact

No ennyi offtopik talán elég is volt...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#53) ralfee106 válasza Kansas (#52) üzenetére


ralfee106
tag

Köszi megnézegetem őket, az érdekes téma alatt azt értettem, hogy pl. milyen kihívásokkal jár ~100.000 éves időtávban gondolkodni, (időszámításunk 2022 éve indult) és, hogy a finnek már ezt teszik......

" ez a hatalmas lyuk mennyi idő alatt felgyűlő használt fűtőelemet tud tárolni, és az aktív üzemben mennyi energiát adott le"
--- hát ez engem is rohadtul érdekelne...

a videókat köszi, megnézegetem őket, én egyik oldalt sem "képviselem", egyszerűen kíváncsi vagyok...

off részemről is vége. :R

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#54) Lalikiraly válasza Tikakukac (#48) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez így van!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#55) zetor2000 válasza Predatorr (#32) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lépjél szintet. Akár kettőt is.
Első szint, saját tapasztalat: NeueChair. 12 év gari a vázra, fém alkatrészekre. 5 év a középső hintamechanikára és a gerinctámaszra, 3 év gari a kartámaszra, a görgőkre és a gázrugóra (!). Ez ~700€, de akkor van egy rendes széked. Nem izzadós-világítós (mű)bőr, hanem szellős-hálós, de kényelmes.

Második szint: Herman-Miller Aeron / Aeron remastered. 12 év / 7/24 garancia mindenre, ami nem kopó (könyöktámasz bőrbevonata pl.). Igaz ez nagyon nem olcsó, nem ezeknek a székeknek a sávja. Cserébe egy ilyen szék cca. elég egy életre. Valószínűleg ezért is kerül annyiba, amennyibe. Ja, konfigurátora van, mint egy autónak :D

Cserébe nincs szopóroller / vagy kevesebb. És azért általánosan 3 év azért elég hosszú idő, hogy ne legyen gondod sokáig az üléssel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56) Predatorr válasza gabika1972 (#33) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nekem az sem pálya, ha 2 év + 1 hétig bírják. Garanciákat illetően meg éppen most vagyok (megint) nagy levelezésben a békéltető testülettel (és az EU felügyelettel), gyakran annyit érnek, nem vonatkoztatva most konkrét termékre. :(((

Zetor2000: teljesen jó ez a szék (Praktiker, 63e Ft, akció) szellőzés, állíthatóság (minden), kényelem, stb. szempontjából, csak sehol nem kapok egy rohadt kerékpár nyeregcsövet a gázrugó helyére (mert a foglalatát már szétkalapáltam, de nem jön ki), ami fixen pont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.