Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) makikutya


makikutya
csendes tag

A MateBook klaviatúraból felpattanó kamerája egészen elképesztő tévedés. Egy üzleti beszelgetést képtelenség abból a szögből lefolytatni. Kár érte, pedig tetszenek nagyon, de amikor élőben kipróbálok egy kiállított darabot, ennél a résznél elvérzik azonnal. Hihetetlen butaság ez egy javarészt üzleti felhasználásra szánt eszköznél.

(#2) Noukoum válasza makikutya (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Matebook széria nem igazán üzleti felhasználásra készül. Ez a konkrét modell kifejezetten átlagembereknek szól.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Szeleya válasza Noukoum (#2) üzenetére


Szeleya
tag

Nem teljesen èrtek egyet. Üzleti környezetben használok matebookot (igaz másik modellt, a hagyományos kamerával) anyaghasználatban, felhasználói èlmènyben többet ad mint azok a gépek, amit a többiek használnak

(#4) Noukoum válasza Szeleya (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Kijavítom magam: attól függ mit nevezünk üzleti kategóriának. A drágább matebookok egyértelműen a macbook, xps, surface vonalhoz állnak közel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) Szeleya válasza Noukoum (#4) üzenetére


Szeleya
tag

Így okés. Banki környezetben használom. Engem jobban meggyőzött, mint a Surface. A MacBook sajnos nálunk nem opció, mert minden rendszer Windowsra van fejlesztve.

Az i3as modell iskolai felhasználásra teljesen oké, vagy otthonra. Egyedül talán a melegedés gond nèha

[ Szerkesztve ]

(#6) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A minőségével nincs ugyan tapasztalatom, de ezek az AeroCool házak baromi jól néznek ki.

(#7) Buky87 válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


Buky87
tag

Pár gépet épittem már ilyen házakba. Szerelni jó, elrendezés okés. Anyag vastagsága is rendben van. Összkép nagyon pofás viszont a porfestés az nem valami minőségi. A fehérnél voltak érdekes dolgok. Szenyezett, foltos szemetes volt a festés. Aztán lehet, hogy egy gyengébb szériából fogtam ki párat.

(#8) Semplar


Semplar
őstag

„lukacsos tenyértámasz alá (a teli műanyagos verzió tartozék) bónusz súlyokat pakolhat (tizenkettőt)"

És megcsinálták! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#9) Geller72


Geller72
veterán

..Érdekes, hogy az a kormány itt Hollandiában100k alatt van. A T300 RS GT-t is itt vettem, mert otthon eleve drágább volt, no meg csak egy év gart akartak adni. Itt meg 5 évet kaptam hozzá. :U

(#10) pusszycat válasza makikutya (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy orr csorgós időszakban kifejezetten muris dolog lehet a videochat. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Érdekes, hogy az inteles TUF lapnál rá tudtak passzírozni 6 sata-t, míg az AMD-snek csak 4 jutott. Pedig többnyire ezért nem veszek mATX lapot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem pont ez a matebook van. A kijelzője nekem szuper, a Lenovo fajta TN panelek után, konkrétan nettó megváltás. A Webkamera nem tévedés, inkább ordas hülyeség így. Sosem fogom használni az fix. A többi a része a gépnek szuper. Egyedül a billentyűzet világításért sírok. De sírhatok még egy darabig sztem :D De ha leváltom ezt a gépet, akkor a D14 lesz a befutó. A hordozhatóság miatt pusztán. A töltője olyan szuper ennek is. Type C és kicsi, és hoszú a kábel. Marha gyorsan is tölt. Az akksis üzemidő cirka 5 óra, attól nem nagyon több. A hangszórók asztalon használva kiválóak. Amúg a sima USBk helyett a kövi szériára inkább két type Ct rakjanak. a többi nem érdekel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13) janeszgol válasza Szeleya (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor egy kis nyelvtan. A magyar nyelv nem kötött szórendű, mint az angol, de annyira nem is laza, hogy a "nem teljesen értek egyet" értelmes legyen.
Nem értek teljesen egyet vagy nem értek egyet teljesen.

(#14) Arkennys


Arkennys
addikt

Egy ideje szék vásárláson gondolkoznék, volt egy minőségi darabom, ami nem újan került hozzám, de még itt is évekig elvoltam vele. Sajnos ennek vége, mert elhasználódik.

Viszont lapos ülőrészű darabot preferálnék, legalábbis nem ennyire versenyautó ülés pereműt, mert azok baromi kényelmetlenek nekem. :DDD Valakinek van innen javaslata ilyen 100-120k magasságáig?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#15) ralfee106 válasza Arkennys (#14) üzenetére


ralfee106
tag

Attól függ milyen magas vagy és mekkora a súlyod, ha 100 alatt vagy akkor elég jó választék van abban az ársávban még minőségi modellekből is. Én egy nitro concepts S300-at választottam, mert akcióban (és terep színben :) ) fele annyi volt mint most az új ára. A minőség az akciós árhoz képest megfelelő, de ha teljes áron kellett volna vennem kicsit húznám a szám.... Azért a noble chairs cuccai ránézésre is minőségibbek.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#16) makikutya válasza Noukoum (#2) üzenetére


makikutya
csendes tag

Nem értem a nem igazán üzleti felhasználás részét.. Ha azt mondod hogy nagyvállalati környezetben használják-e, akkor egyetértek, valószínűleg nem ez lesz a tömegesen beszerzett gép. De a legtöbben akik nem játszani, nem alap internetes felhasználásra vesznek ultrabook jellegű gépeket. 2022-ben, az emberek jelentős része online meetingekre is használja laptopot, ez szerintem evidencia. Szamomra egyszerűen megdöbbentő, hogy miután az inernet népe - lásd a youtube teszteket - és a felhasználói visszajelzések után a következő szériában is ezt a rettenetes megoldást választják.

(#17) Arkennys válasza ralfee106 (#15) üzenetére


Arkennys
addikt

183 és 110, utóbbi a súly. Úgyhogy ez sajnos macerásabb :DDD De ránézek említetteknél, hátha látok paramétereimnek megfelelőt, ami el is bír.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#18) ralfee106 válasza Arkennys (#17) üzenetére


ralfee106
tag

én 187 vagyok és 90kg, az s300 nitro concepts kenyelmesen elbir, masszivnak tunik alattam, bár a lábai nem fémből vannak. 110 kg-al a nitro concepts ek kozott en a 150kg -os teherbirasuak kozul keresgelnek! Egyébkent hidd el hogy erdemes rakolteni a plusz penzt, mondjuk egy noblechairs icon-ra, mert ezek a nitro székek 100e Ft os árkategóriában minoseguket tekintve annyira nem jo vetelek sajnos. (en 62 ert vettem akciosan az urban camo mintas uj s300-at, annyit er pont a minoseget tekintve, muanyag mindenhol (bar eleg massziv), kemeny az ulofelulet, es krva ronda is a huzat, de legalabb moshato, cserelheto). Review-kozt pl volt olyan aki rahuppant az s300-ra, es a gazlift atszakadt az alján ... es ezeket most 100 korul aruljak.... szep uj vilag....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#19) Arkennys válasza ralfee106 (#18) üzenetére


Arkennys
addikt

Noblechairs icon amit mondasz van most 110 körül is, és elég megfelelőnek tűnik elsőre. Nézek pár tesztet miegymást, de elsőre szimpatikus, pont ilyesmi amit kerestem :) Köszi a tanácsot!

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20) ralfee106 válasza Arkennys (#19) üzenetére


ralfee106
tag

nagyon szívesen, aprón is van több eladó aki noblechairs székeket árul, bár ahogy néztem korlátozott a szín és huzatvariáció, de talán kicsit lehet az áron faragni. Az Icon-t azért ajánlottam, mert kb ugyanaz mint az összes többi drágább kivitel, kivéve, hogy a háttámlában nincs annyi anyag (felső része nem olyan széles), és nem néz ki annyira versenyautósnak (ami nálam pl még előny is).

A Secretlab még az a gyártó akinek a székeire azt mondom, hogy a noblechairs-en kívül ránéznék. Asszem kicsit drágább, meg nem emlékszem, hogy láttam volna ilyen kulturáltabb/egyszerűbb kivitelűt náluk mint az Icon a Noblechairs-nél. Sok sikert a vásárláshoz! :R

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#21) Szeleya válasza janeszgol (#13) üzenetére


Szeleya
tag

Köszi a nyelvtan leckét. Szerencsére nem nyelvész vagyok, hanem pénzügyes. Valahogy a egyik szakdolgozatomnál se volt ilyennel gondom, pedig volt pár.
Megynyugodtam, hogy átment a lènyeg... Amúgy, lehet hogy nem magyar az anyanyelvem? :))

(#22) godside válasza ralfee106 (#20) üzenetére


godside
tag

Habar nem 100k HUF arkategoria, de minosegi darabok. Nezz meg egy unboxing osszeszerelo videot es mindent latni fogsz mirol beszelek. Fel eve nyuzok egy 2022 titan XL-t es semmi baja az egvilagon, az asztaluk is eleg massziv darab.

[ Szerkesztve ]

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#23) ralfee106 válasza godside (#22) üzenetére


ralfee106
tag

mennyire kemeny az ulofelulete a titan xl-nek? amugy ahogy nezem megall 200k korul, annyiert megeri a premium minoseg... egy akarmi noname ami epphogy ossze nem szakad alattad is 80k....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#24) Geller72 válasza ralfee106 (#23) üzenetére


Geller72
veterán

..egyébként itt is van a PH-n olyan tag, aki cockpitet épít, nagyon jó minőségben, csak egy jó ülés kell rá és kész is van. :U

(#25) ralfee106


ralfee106
tag

köszi, biztos, cockpit témában nem vagyok érdekelt, sem járatos, normális, gémernek mondott irodai székekkel kapcsolatban van valamennyi rálátásom, heteket tököltem mielőtt választottam magamnak :)

Akadnak érdekes review-k :)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#26) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Szívesen megnézem egy bemutatott termék linkjét, árát, és akár rendelek is ha épp olyan, de az hoyg regisztráljak az árért az oldalon (molbildigital vagy mi) na az olyan 90-es évek, amikor ha menő voltál, kaptál valami ismerőstől Ramiris-es nagyker árlistát.

(#27) eszterencs válasza gekkoXT (#26) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Minden terméknek beleírjuk az árát a cikkbe. A Mobil Digital pedig egy nagykereskedés, csak viszonteladók regisztrálhatnak hozzájuk. Ha felkeltette az érdeklődésed egy termékük, akkor például árösszehasonlító oldalon vagy simán csak google kereséssel érdemes megnézni, hogy hol lehet kapni.

(#28) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ez a kamera vajon magától fordul el vagy nekem kell kézzel forgatni?

I'm gangsta!

(#29) zetor2000 válasza Arkennys (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

NeueChair...
Sajnos nem ez a kategória árban, de _nekem_ bevált.
Sok videót megnéztem, mert jó ülőkét akartam magamnak. Kezdetben a mindenki által javasolt Herman-Miller Aeron / Aeron Remastered volt képben, de az annyira elbsz... nagyon drága, hogy kiesett a képből. Ez meg egy 3-4-5 résztvevős teszten is jól szerepelt, annyival nem roszabb, mint amennyivel olcsóbb. Az ülőke hálós, a fejtámla meg még 30ropi, de megérte. Az összes állítós dolog kézközelben van, a háttámla visszarugózását kell egyedül magad alá nyúlva intézni. A beépített deréktámasz is jó, ebben jobb is kicsit, mint a HM.
Amikor 6-8-12 órákat ül az ember benne, akkor rájön, hogy jó az, ha fel is tud állni ennyi ülés után.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30) zetor2000 válasza Yodafon (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van, amit telefonos appból lehet forgatni, ha épp körbe szeretnél nézni.
A "PTZ" kamerák olyanok, amiket lehet vezérelni klf. megoldással. Pan/tilt/zoom a feloldás.
A nagy átlag azonban olyan, hogy fix, egyszer beállítod, és azt látod, amit anno belőttél.

Én nem vennék ilyen kamerát... HikVision és Dahua termékek idehaza nem sokkal drágábbak, de sokkal jobbak. Kínából rendelve meg hátizé... olcsóbban sokkal jobb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) nexplo


nexplo
őstag

Hát ez az RGB szék minden csak nem ízléses. Tudom hogy kell az extra "fícsőr" de na. Ez annyira bazári hogy régen egy ilyet kinevettem volna a kínai piacon. Most meg egy kisebb vagyon... Változnak az idők, lehet öregszem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) Predatorr


Predatorr
őstag

Azért jók ezek a cikkek, mert a legtöbb terméket, ha véleményezős oldalon megnézem, máris tudom, miért ne vegyem meg. (Pl. olcsó biztonsági kamerákat.) A remek teherbírású székek meg, gondolom, olyanok, mint az enyém, hogy 1 év gar lejárta után 2 héttel meghalt a rugó, és 1: sehol nem lehet olyant venni, 2: kiverni sem lehet a tokját a lábból. Ráadásul méretazonos nyeregcsövet sem kapni sehol. Ja, és mindig találni több ezer forinttal olcsóbban. Csak hát ha már a felhozatal is a legtöbbször hulladék/parasztvakítás, mint nézzen az ember?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#33) gabika1972 válasza Predatorr (#32) üzenetére


gabika1972
tag

Azért sztem a noblechairsekkel nagyon nem fogsz mellélőni, ráadásul ha jól látom alapból 2 év a garancia rájuk. Ez az Epic egyébként elég szexinek tűnik, a visszajelzései is elég pozitívak.

(#34) ralfee106 válasza Arkennys (#19) üzenetére


ralfee106
tag

épp most lettek leárazva a nitro concepts S300 székek (legalábbis a sárga/fekete) 75k-ra,ennyit még épphogy megér, ritkán nézel ülés közben a háttámlára, vagy a segged alá, mert ott bizony retinaégető citromsárga :D

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#35) Tikakukac válasza Szeleya (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a többiek féltéglát használnak, ahhoz képest tuti. Céleszközöket elnézve meglepne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) nexplo válasza ralfee106 (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is ilyenem van csak full fekete és piros-fekete kombóban. Nem rossz szék de vannak gondok vele.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) Szeleya válasza Tikakukac (#35) üzenetére


Szeleya
tag

Átlagban Swift 3, Lenovo ThinkPad a legtöbb, illetve zenbookok. Èn a 13as matebookot használom (előtte ThinkPadvolt a melós) szerintem megjelenésben a Huawei jobb (viszont a gépelési èlmèny esetén a ThinkPad sokkal jobb). Jobb a Huawei kijelzője, tapipad, a fedlap is jobb, hangszóró is megfelelő (bár az ritkán van használva)

Ami nálam nem az igazi, az a csatlakozók ( 2 type C), illetve a billentyűzet

(#38) Synthwave válasza janeszgol (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jóvanaz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Tikakukac válasza Szeleya (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor csak jól írtam és sejtettem:B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Szeleya válasza Tikakukac (#39) üzenetére


Szeleya
tag

Nyilván vannak sokkal jobbak is, de mivel az esetek 70-80%-ban asztalit használunk, ès csak èrtekezletre, futkosni van a laptop, így szerintem jó opció. Nyilván 8-12 órában mást választanèk lehet èn is

(#41) pusszycat válasza Szeleya (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy asztali megeszik 3x-4x annyit mint egy laptop, ebben az energia szegény világban nem túl előnyös pláne 8-12 órában. Tulajdonképpen be is kellene tiltani, ha irodába használják akkor egy szünetmentes tápegység is kell az adatvesztés miatt. Ha otthonról kell dolgozni megint csak cipelheti a delikvens. Nem is sorolom tovább, estig sem végeznék. :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42) Synthwave válasza pusszycat (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Tulajdonképpen be is kellene tiltani,"

Mit? Az asztali gépeket? lolwut

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Tikakukac válasza pusszycat (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, péntek van. De ennyire?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) Szeleya válasza pusszycat (#41) üzenetére


Szeleya
tag

Ezek meg vannak oldva. A problèma, hogy 3monitort használunk ha nincs èppen èrtekezlet, így jobb opciónak tartja a vezetés az asztali+laptop kombót.

(#45) pusszycat válasza Synthwave (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hát ez saját vélemény, már 15 éve nem szimpatizálok az asztali gépekkel. De abban egyet értünk, h energia vámpír, főleg a gamer fajta. :)

#43Tikakukac:
Mondjuk kicsit fáradt is vagyok.

#44Szeleya

Akkor nálatok már alakul valami. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) Synthwave válasza pusszycat (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Betilthatnánk a hűtőszekrényeket, a fagyasztóládákat, a több kilowattos szerszámgépeket, a...

:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) pusszycat válasza Synthwave (#46) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A hűtőszekrénynek nincs energia takarékosabb alternatívája. Szóval az marad. :U
Pl. betiltják az izzókat mert a led-es takarékosabb. Valami ilyesmi motoszkál bennem.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#48) Tikakukac válasza pusszycat (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

És ilyen gondolatok mentén lett a Föld egy nagy szemétdomb :B

Érdemes autószerelőket, elektronikákat javítókat stb. megkérdezni, hogy hogyan is állunk a megváltó takarékos és tiszta ötleteinkkel. Én ebből a 2 területből mondom neked atombiztosan: sokkal rosszabbul, mint régen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Synthwave válasza pusszycat (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A hűtőszekrénynek nincs energiatakarékosabb alternatívája."

Hogyne lenne. Ásol egy vermet egy jó árnyékos helyen + esetleg egy kis szárazjég. Hajrá, csak ne hagyd felhalmozódni a sok tápot! ;]

Számos olyan terület van, ahol a notebook egyszerűen nem alternatíva, és nem feltétlenül csak komfortra visszavezethető okok miatt (mint mondjuk az, hogy nagy terhelésen üvölt a gép, és nem lehet mellette megmaradni ép ésszel), szóval hamvába holt ötlet.

Mostanra úgy látszik, az új tápsztenderd a 80 Plus Gold lett, szóval egyre kevesebb energia megy pocsékba. Irodázni amúgy egy full kites Pi 4 is patika, és az nem csak jóval olcsóbb, mint egy notesz, de sokkal kisebb is, és fogyasztásban is kettéh*gyozza azt. Nyilván a Linux disztró és a bütykölős természete miatt nem lesz soha mainstream.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) Kansas válasza Synthwave (#49) üzenetére


Kansas
addikt

Meg egyébként sem az a baj, hogy létezik fogyasztás, hanem az, hogy lehet az elfogyasztott energiát a lehető legtisztább, legkisebb ökológiai lábnyomú technológiával előállítani.
A probléma az, hogy mindent(gyártás, üzemeltetés, élővilágra gyakorolt hatás, balesetveszély és annak hatása) egybevéve ez jelenleg az atomerőművel lehetséges... lenne, ha az agyatlan sötétzöldek meg nem torpedóznák minden korszerű atomerőmű építését pusztán azon az alapon, hogy triggereli őket az atom/nukleáris szavak bármelyike.
Holott már többször is demonstrálták és kikalkulálták tudományos népek, hogy nem csak a fosszilis erőművekhez, de a legtöbb megújuló energiás erőműhöz képest is tisztább, biztonságosabb az üzemeltetésük, nyilván a megfelelő szabványok és előírások betartásával.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#51) ralfee106 válasza Kansas (#50) üzenetére


ralfee106
tag

a témához kapcsolódó nagyon érdekes témákat feszegető dokufilm, kicsit hatásvadász, de valid, ajánlom mindenki figyelmébe: Into Eternity

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#52) Kansas válasza ralfee106 (#51) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, pont erre utaltam amikor a sötétzöld pánikról írtam.
Ami ebből a filmből 1000%, hogy kimaradt, az:
- ez a hatalmas lyuk mennyi idő alatt felgyűlő használt fűtőelemet tud tárolni, és az aktív üzemben mennyi energiát adott le
- ugyanennyi energiát mekkora ökológiai lábnyom mellett lehet egyéb módon megtermelni? Beleértve pl. a napelemek gyártásához szükséges ritkaföldfémek bányászatát és a napelemek élettartamát valamint az utánuk maradó veszélyes hulladékot, és annak tárolását. A szélerőművek hatását a madárvilágra...
A fosszilis erőművek által ugyanennyi energia előállítása közben a levegőbe okádott mocskot, különös tekintettel a radioaktív anyagokra(az átlag hőerőmű többet bocsát ki, mint az átlag atomerőmű)
A napkollektorok által lefedni szükséges terület és az ottani élővilágra gyakorolt hatása...
Stb...

Ezeket is tanulmányozzák, csak épp nem olyan szívesen olvasnak róla a zöldek, mert a végén kiderül, hogy a legtisztább és legbiztonságosabb az atomenergia, és az nem fér bele a világképükbe...

Akkor én is linkelek pár videót, ami a másik oldalról szól(direkt YT-ról, hogy ne száraz szöveget kelljen emészteni - ha olyan kell, gugli a barátod)
We solved nuclear waste decades ago
Why I changed my mind about nuclear power
The truth about wind turbines - how bad are they?
How green is solar energy really?
Solar Farm Wildlife Impact

No ennyi offtopik talán elég is volt...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#53) ralfee106 válasza Kansas (#52) üzenetére


ralfee106
tag

Köszi megnézegetem őket, az érdekes téma alatt azt értettem, hogy pl. milyen kihívásokkal jár ~100.000 éves időtávban gondolkodni, (időszámításunk 2022 éve indult) és, hogy a finnek már ezt teszik......

" ez a hatalmas lyuk mennyi idő alatt felgyűlő használt fűtőelemet tud tárolni, és az aktív üzemben mennyi energiát adott le"
--- hát ez engem is rohadtul érdekelne...

a videókat köszi, megnézegetem őket, én egyik oldalt sem "képviselem", egyszerűen kíváncsi vagyok...

off részemről is vége. :R

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#54) Lalikiraly válasza Tikakukac (#48) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez így van!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#55) zetor2000 válasza Predatorr (#32) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lépjél szintet. Akár kettőt is.
Első szint, saját tapasztalat: NeueChair. 12 év gari a vázra, fém alkatrészekre. 5 év a középső hintamechanikára és a gerinctámaszra, 3 év gari a kartámaszra, a görgőkre és a gázrugóra (!). Ez ~700€, de akkor van egy rendes széked. Nem izzadós-világítós (mű)bőr, hanem szellős-hálós, de kényelmes.

Második szint: Herman-Miller Aeron / Aeron remastered. 12 év / 7/24 garancia mindenre, ami nem kopó (könyöktámasz bőrbevonata pl.). Igaz ez nagyon nem olcsó, nem ezeknek a székeknek a sávja. Cserébe egy ilyen szék cca. elég egy életre. Valószínűleg ezért is kerül annyiba, amennyibe. Ja, konfigurátora van, mint egy autónak :D

Cserébe nincs szopóroller / vagy kevesebb. És azért általánosan 3 év azért elég hosszú idő, hogy ne legyen gondod sokáig az üléssel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56) Predatorr válasza gabika1972 (#33) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nekem az sem pálya, ha 2 év + 1 hétig bírják. Garanciákat illetően meg éppen most vagyok (megint) nagy levelezésben a békéltető testülettel (és az EU felügyelettel), gyakran annyit érnek, nem vonatkoztatva most konkrét termékre. :(((

Zetor2000: teljesen jó ez a szék (Praktiker, 63e Ft, akció) szellőzés, állíthatóság (minden), kényelem, stb. szempontjából, csak sehol nem kapok egy rohadt kerékpár nyeregcsövet a gázrugó helyére (mert a foglalatát már szétkalapáltam, de nem jön ki), ami fixen pont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.