Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, kellene vennem egy rokonomnak húsvétra valami igazán olcsó notit.
15,6", Intel proci (2/4mag), 4Gb RAM, 320-500Gb HDD és magyar garancia.
Vártam, hogy lesz a Hazai pályában valami akció, de ez most elmaradt.
Ötletek? :)

(#2) Mercutio_ válasza rover45 (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen notebook-ot vegyek topic?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3) rover45 válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm és elnézést az off miatt!

(#4) _drk


_drk
őstag

Hogy lettek a Ram-ok hirtelen ilyen olcsók? 12k 8giga... egy éve 8ért vettem ddr3 4gigásat!
Na ez a felháborító! :D

(#5) #16939776 válasza _drk (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az még nagyon jó ár, én pár hónapja 30-ért 16GB-t :DDD

Egyelőre még többen építenek drága cpu-val új gépet, és ők ddr4-2133 és 2400-ért annyira nem tolonganak. Ha i3/pentum iránt is nagy lesz az érdeklődés, amik nem mennek magasabb órajelű modulokkal, akkor ezek a lassabb modulok is kapnak kis exra-sáp-ot. Legalább is ez a gyakorlat Mo.-n. :)

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A Zenbook UX305-öt már többször dicsértük; egy olyan Ultrabookról van szó, amibe szinte nem is lehet belekötni"
Nekem egyből sikerült. :) Gép alá csúszó kijelző, igénytelen anyaghasználat, alig látható F gombok (médiabiszbasz gombok mellé apróbetűvel feltűntetve, természetesen 4-es csoportosítás nélkül), félmagas kurzorgombok. Kommersz gagyi. És annyira nem is olcsó.

(#7) Dr. Akula válasza #16939776 (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha kicsi a késleltetése, a 2133-as is jó lehet, főleg aki nem akar tuningolni. Egy csúcsgépet amúgy is minek?

(#8) prolad


prolad
őstag

NAgyon jó áron mennek azok a Kington RAMok :C

(#9) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Gtx 950-es "Game Premium"-nak nevezett masinán eléggé elmosolyodtam :D

(#10) Mercutio_ válasza TaS1kaaa (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

A prémium az, amit az eladó kap utána ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11) Egzee


Egzee
őstag

Az a mortar alaplap nagyon extrás a méretéhez képest!!!

(#12) Scholes9 válasza Mercutio_ (#10) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azaz :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) tuki2200


tuki2200
senior tag

Ezt a VR szemüveget ma láttam 23$-ért hogy lett itthon 25ezer? :D

[ Szerkesztve ]

(#14) HaZse válasza tuki2200 (#13) üzenetére


HaZse
őstag

Csak úgy, hogy VÁM+ÁFA+haszonkulcs

------------------------

Az egész cikkben szereplő termékek közül csak a memória van jó árban.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#15) kpal


kpal
veterán

Freefly VR jól hangzik. :K

(#16) Graphics válasza #16939776 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DDR4 se olyan drága :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) ViZion


ViZion
félisten

MSI lapban ez meg mi, h "ebbe SSD-t nem, csak Wi-Fi modult tehetünk" Hát a faXbaCCakiaszemüket! wifinek egy USB stick is overkill, aki nagyon rejteni akarja az moddolja belső csatira. De hogy ebbe SSD-t nem lehet használni, az a (egyébként szimpi) lap értékét kb. 0 Ft-ra redukálja nálam... :(((

Monitoroknál ilyesmi, mint a PB258Q csak 26-28"-ban nincs? :U
Dell U2717D is aranyos, hagynák el az USB-t, meg a mini display portot és lehetne 30k-val 50k-val olcsóbb :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Luck Dragon

Szépen ezek az Asus notik :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Piftuka válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


Piftuka
veterán

Én viszont azon gondolkodom, hogy ha valakinek professzionális monitor kell, az vajon ASUS-t fog vásárolni? :F

"Aquila non captat muscas."

(#20) zsoltyyy válasza kpal (#15) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ja, de kicsit túlárazott.
Most így hirtelen. [link] + [link]

(#21) pusszycat válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Dell-el jobban jársz hidd el. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) QwErTy42 válasza pusszycat (#21) üzenetére


QwErTy42
addikt

A panel több típusban is ugyanaz de ettől függetlenül +1 a Dellre. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23) HaZse válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


HaZse
őstag

Csak addig néznek ki szépen, ameddig nincs tele karcokkal és zsírral. (No meg relatív, hogy ki és mit nevez szépnek). Az ASUS maradjon csak meg kommersz résznél. A legnagyobb dilikük az Asus notiknál, hogy Te magad nem szedheted le az alján lévő fedőlemezeket egy esetleges bővítés, HDD/SDD csere miatt, mert megszüntetik a garaniát.

Ahogy mások is írták vegyél DELL-t. De ne az alap Inspirion sorozatból az egyiket, hanem az üzleti rétegből származó notikat.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#24) Piftuka


Piftuka
veterán

Tulajdonképpen erre utaltam, amikor fentebb a professzionális monitorok célközönségéről kérdeztem.

Igaz, hogy szemmel láthatólag az ASUS modelljei adott méretben kb. 100.000 forinttal olcsóbbak a DELL hasonló modelljeihez képest, de vajon a minőségben, a gyakorlati használatban mit jelent ez a különbség?

Azért gondolom nem csak a két márka közötti különbség adja az árkülönbözetet...

"Aquila non captat muscas."

(#25) QwErTy42 válasza Piftuka (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nincsen ilyen árkülönbség.
Az egyik emlegetett 25 colos Asus monitor kb egy árban van a Dellel. Amelyik Dell lényegesen drágább ott már panel oldalról is komoly előny van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) intelMMX


intelMMX
senior tag

Nem is rossz az az összeállítás.
Nem tudom, 180at megér-e
Igaz a sajátomba is benne van ~110 és ráadás a proci és a táp használt ... Na meg valószínű én vagyok az egyetlen olyan kretén, aki tudatosan vett (ráadásul újonnan) GT730at :U (Persze mikor azt vettem még Core 2-t nyúztam)

(#27) sb válasza HaZse (#23) üzenetére


sb
veterán

Ez kicsit "jobb a Ferrari mint az Opel, vegyél azt" típusú összehasonlítás, nem?
Ezek retail Asus notik. Ehelyett üzleti Dellt ajánlani... nyilván jobb lesz, de 2x áron. Legalábbis én pl. FHD IPS Dell üzletit nem igazán látok 400k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#28) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tudom, hogy ez nem újdonság, de engem mindig meglep amikor 150-200K-s monitorokról olvasok. Tudom, hogy a profi felhasználási terület más tészta és arányaiban mindig is drágább volt a monitor "colja", de ezek egy jobb 40" körüli középkategóriás TV árában vannak. Csak vicces...

(#29) HaZse válasza sb (#27) üzenetére


HaZse
őstag

Igaz, Notira írtam az összehasonlítást, de ott is azért sajnos az az igazság, hogy a kommersz Dell Inspirion és Asus notimál a Dell-be lehet cserélni a kiegészítőket, míg az Asus-nál nem, mert akkor a garancia ugrik.

A monitorra kellett volna írnim, hogy az Asus egy kommersz monitort árúl drágán, míg a Dell IPS monitorjait be lehet lőni színhelyesre.

--------

A DP-t meg én örömmel látnám az összes IPS monitornál. A HGDMI-t megt kidobnám a fenébe a monitorokból. Elvégre a HDMI a házimozihoz találták ki. És a DP a számítástechnikában használják. Nem beszélve a DP 75Hz-n működik.

-------

nlpK: Az én 48"-os Smart TV-m 180k-ba került 1 éve. Sajnos manapság nagyon elharapozódott, hogy ilyen drágán árúlják a monitorokat. De csak azért, mert tudja ezeket a free-sync és társait. De én csak akkor vennék olyan drágán monitort, ha az teljesen lefedi az sRGB színteret és teljesen színhű. Bemenet szinten meg D-SUB ne legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.