Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varmi2


varmi2
nagyúr

Ezek az ezviz ip kamerák vicc kategória. 2Mp kameráért elkérni 22k-t, a másik szintén 2Mp-ért meg 44k-t vicc kategória.
Van Reolink ami sokkal komolyabb márka az ip kamerák között 26k-ért 5Mp kamerát ad. 49k-ért meg már 8 Mp 3x opticai zoomos ip kamerát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2) Segal válasza varmi2 (#1) üzenetére


Segal
veterán

Szponzorált tartalom. Ki kell termelni a zsét a Prohardver csapatnak ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) Kansas válasza varmi2 (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy nem a Mp értéke az ár alapja... nem arra vannak, hogy filmet forgass velük.
Az FHD frlbontás bőven elég ezekhez(nem mellékesen a H.265-tel együtt megóv attól, hogy PB-nyi tár kelljen mellé), sokkal fontosabb hogy sötétben is jó legyen az érzékenységük, kültérieknek az elemek ellen az IP67 megfelelőség, meg a többi funkcióhoz kapcsolódó feature.

"8 Mp 3x opticai zoomos ip kamerát" - és annak zoomolva mekkora a látótere? Vagy az esetleg ember által felügyelt kamera? A 8MP az mennyi tárhelyet igényel? Ne keverjük össze az otthoni használattal...

#2 Segal: meg hát kell valami gumicsont a trolloknak is... :P

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) Skynet258 válasza Segal (#2) üzenetére


Skynet258
veterán

Gondolom a munkahelyeden te is kapsz fizetést nem?

https://geekpulse.hu

(#5) Segal válasza Skynet258 (#4) üzenetére


Segal
veterán

Ahogy elnézem hiába ébredt már több mint 10 éve öntudatra a Skynet, a humort még nem tudja értelmezni :DDD :N
Sebaj még pár sor algoritmus és talán egyszer majd menni fog neki :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) MaCS_70 válasza varmi2 (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arról nem is beszélve, hogy ezek a reklámcikkek arról valahogy rendszerint elfelejtenek tájékoztatni, ha az adott kamera kizárólag kínai szerveren keresztül elérhető. Ebben a kategóriában ez meglehetősen jellemző.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) Noukoum válasza Skynet258 (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt szokta mondani a bérgyilkos is. ;]

(Függetlenül attól hogy pontosan tudjuk hogy ez a szükséges rossz, lerágott csont a téma.)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) Geller72


Geller72
veterán

Angol bill itt? :F :U

(#9) csako


csako
veterán

Rákattintottam az AMD logós készletkisöprésre kíváncsiságból és Inteles masinák jöttek szembe :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10) €uro


€uro
őstag

"A gyakorta utazók elgondolkodhattak már egy e-book olvasó beszerzésén..."

E-book olvasók kapcsán folyton ezzel az utazással jönnek a Prohardver-en. Olyan, mintha a cikkírók soha az életben nem olvasnának könyvet. Az viszont jól beléjük égett, amikor a buszon könyvet olvasó embert látnak. Így részükről logikusan következik: könyvet buszon, munkába menet szoktak olvasni az emberek.

(#11) SidCorky válasza €uro (#10) üzenetére


SidCorky
senior tag

Vagy csak otthon hagyományos könyvet olvasunk, mert elfér és nem macera cserélgetni a polcról és kinyitni, az e-bookot pedig utazás közben használjuk, mert ott a legpraktikusabb. :) De értékelendő a kedvességed.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#12) MaCS_70 válasza €uro (#10) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig az eKönyvolvasók előnyei utazás során hatványozottan jönnek elő!

Itthon még kézbe veszek papírkönyvet, de utazni már kizárt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Nem jellemző a márkára. Zalman billentyűzet alacsony árával.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14) Gyuffa


Gyuffa
tag

pont ilyen hűtőt vettem én is: Alpenföhn Ben Nevis Advanced Black RGB

(#15) Dr. Akula válasza €uro (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg retyón. Ha épp nincs semmi játék a telefonon. Ezekkel az ebook olvasókkal csak 1 baj van: mütyürök. Mindenki ugyanazt a 6" mütyürt árulja, de hát ezt a képátlót a telefon is hozza, ezért kár pénzt kiadni. Hol vannak a minimum A4 méretű, minimum fullHD einkek? Alig 1-2-t találni a neten, és jellemzően azt se árulják itthon.

(#16) Skynet258 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Én speciel 8 colost használok 1404 x 1872 pixeles felbontással (és nem is érzem, hogy hiányozna a nagyobb felbontás). És az eink sem egyenlő a telefon kijelzőjével, szóval olvasásra a 6 colos eink is jobb, mint a 6 colos telefon... A4-es méretet én például nem akarnék az ágyban fekve tartani, a 8 col pont okés, a 6 meg még kompaktabb.

https://geekpulse.hu

(#17) philoxenia válasza Skynet258 (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

olvasásra a 6 colos eink is jobb, mint a 6 colos telefon

Hát nekem ez nagyon nincs így. Volt e-book olvasóm, szenvedés volt a telefonhoz képest. Lassú, macerás a könyv rátöltése, háttérvilágítás híján sötétben olvashatatlan. Verőfényes napsütésben tényleg jobb, de nagyjából ennyi az előnye. Tableten, laptopon a legjobb olvasni, de a Mate 20X 5G nagyon megfelel nekem, ráadásul nem kell egy újabb kütyüt magammal hordanom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Kansas válasza philoxenia (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Ezzel az ergonómiának nem kicsit mondasz ellent.
Az e-ink kijelző egyik lényege pont az hogy nem világít a szemedbe, sokkal pihentetőbb(vagy kevésbé fárasztó) a szemnek hosszasan olvasni, mint bármilyen LCD vagy OLED paneles cuccon.
Arról nem beszélve, hogy manapság csak az nem vesz világító képernyős e-könyv olvasók, aki konkrétan nem akar olyat. Minden komolyabb gyártó terméke világít, és az LCD/OLED kijelzőkkel ellentétben visszavert fényt látsz, mert nem a panel mögül jön a világítás, hanem az előtte levő rétegből - bár nem az alapból baromi egészségtelen sötétben olvasás(ha jót akarsz a szemednek, ne csináld, soha, még a monitor mögé is tégy derítést ha lehet) miatt lett kitalálva, hanem a kontraszt javítására nappali körülmények közt.
Azt sem teljesen értem, mivel macerásabb pl. egy Kindle-re tölteni ebook-ot, mint egy telefonra. Legoldschoolabb esetben is rádugod egy PC-re az eszközt USB madzaggal és copy-paste. Ha egy fokkal több funkcionalitást akarsz, akkor pl. Calibre-t használsz de ott is kb 2 klikk.
Vagy elküldöd a készülék emil címére. Mi ebben olyan macerás?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Dr. Akula válasza philoxenia (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szemkímélésre jobb az eink, nincs PWM, nincs FRC. 10+" kategóriában kb ennyi van:

Fujitsu Quaderno A4 2nd Gen

reMarkable 2

InkPad X

ONYX BOOX MAX Lumi 2

(#20) Skynet258 válasza philoxenia (#17) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából erre azt tudom mondani, hogy rossz ebook olvasót választottál, ami vagy annak köszönhető, hogy sok évvel ezelőtti modelled volt, vagy nagyon az alsó polcról választottál. Alap, hogy világítás nélküli olvasót már nem veszünk (és itt most nem is arra gondolok, hogy legyen külön kék és borostyán led, hanem egyáltalán, legyen rajta világítás). Könyv rátöltés: alapvetően ezt nem naponta csinálod, de oké. Márkától függően
a., rádugod a gépre és mappából mappába másolod
b., emailen ráküldöd
c., Dropbox szinkronizációval oldod meg (ez is lényegében egy mappába másolás)
d., amit én is csinálok, az olvasó létrehoz egy virtuális szervert, ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy a böngészőn megnyitom az olvasó IP címét, amire bejön a gyártó által összerakott felület, ahol drag and drop elven beteszem a könyveket, akár mappázva ha az kell.
És lehet van még, én most azokat soroltam fel amiket használtam a különböző gyártók eszközein az elmúlt években.

"Tableten, laptopon a legjobb olvasni," Jajj, dehogy... :N
Én még az Innoreader RSS olvasót is sokszor használom az ebook-omon, attól függetlenül, hogy cikkeket jobban szeretek színesben olvasni -de ezzel együtt teljesen jól működik a dolog e-inken is.
Sajnos azt kell mondanom, volt egy gagyi ebook olvasód (vagy régi modell) és az alapján ítélsz. Pedig telefonból sem a legolcsóbbat használod igaz? :U Akkor ugyanez az elv érvényes egy ebook olvasóra is, nem a belépőszintről vásárolunk, hanem minimum egyel fentebbről, aztán ahogy jönnek az igények lehet cserélni.

Amikor bejöttek és a tabletek és mindenki azt akart venni, emlékszem örültem, amikor sikerült lebeszélni a vevőket a Prestigio és hasonló csodamárkák kínálatáról, amivel csak megutálták volna a "tabletet". Mert a kategória általában egyenlő azzal amit megveszel - veszel egy olcsó, undormány LCD panellel megáldott tabletet valami szutyerák SoC-vel; lassú, szarul néz ki, lefagy = szar ez a tabletezés. Dehogy szar. Max az eszköz volt az.

https://geekpulse.hu

(#21) MaCS_70 válasza philoxenia (#17) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ekönyvolvasókon eleve NEM HÁTTÉRVILÁGÍTÁS van, hanem a világító réteg az olvasó irányából világítja meg a szöveget.

Nekem 6" és 10"-os olvasóm is van, de a 6"-os minden szempontból praktikusabb. A másik már szó szerint túl nagy, és nem csak tartani, hanem olvasni. Ez a 6" nagyon széles köt számára egy nagyon jól eltalált méret.

Az e-Inkről meg csak azt tudom mondani, mint a többiek: összehasonlíthatatlanul jobb olvasni, mint akármilyen LCD-t, AMOLED-et. Éppen a világítás módja és a képalkotás rendszere miatt a már említett okokból nem fárasztja a szemet, sokkal könyvszerűbb élményt nyújt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Fel lehet mondani a paneleket, de kérdezem én: Hányan olvastok híreket e-book olvasón? Hányan fórumoztok róla? Márpedig az olvasás túlnyomó részét ez teszi ki időben. Nagyjából ötven éve olvasok. Jó olvasóprogrammal bármilyen szín, betűnagyság stb. beállítható, de ami a legfontosabb a telefon mindig nálam van. Azaz ergonómiailag, mindent figyelembe véve sokkal kevésbé fárasztó nekem telefonon olvasni, mint e-book olvasón. A rátöltés meg nyilván egyszerűbb korlátlan nettel, ha van térerő, pár perc alatt minden elérhető. Sok éve nem olvasok papírkönyveket, bár sajnos ma már elektromosat is sokkal kevesebbet, mert amikor 10+ könyvvel közlekedtem a könyvtárból/ba, az "ergonómiailag" gyakran okozott hátfájást.
Az olvasás a leggyorsabb információszerzési mód számomra, ezért nem szeretem például a hangoskönyveket hallgatni, mert sietnék, a beszéd meg rohadt lassú. :)
Sajnos a digitalizáció hátrány is, mert rengeteg könyvről lemaradunk, hiszen sokat meg sem írnak már, mert adott témában az információ más módon komplexen hozzáférhető.
A kijelzőről még egy mondat:
Sajnos azt kell mondanom, volt egy gagyi ebook olvasód (vagy régi modell) és az alapján ítélsz.
Sajnos azt kell mondanom, hogy volt egy gagyi telefonod és az alapján ítélsz.... ;]
Lehet, hogy másnak fárasztó a képernyőn olvasás, lehet szerencsés az alkatom, de nekem nem zavaró a szoftveres szemvédelemmel ellátott kijelzők olvasása. A telefonom már jó ideje maximálisan a környezeti fényeket figyelembe véve jelenít meg mindent. A Win is igyekszik már és most például még éjszakai módban fórumozok. A nem színes kijelző meg óriási hátrány, ha éppen nem szépirodalmat olvasok. :) Színes e-ink meg tudtommal még nincs az e-book olvasókban.
Bocs, van, de nekem ez nagyon gagyi lenne.
Első telefonom, amin könyvet olvastam: [link] ehhez még Javába kellett konvertálni a könyveket. Utána sokáig olvastam ilyenen:[link]. Később ilyenen: [link] Ez már elég kényelmes méret volt. Van nagyobb tabletem, de nem hordom olvasni, mert a mostani telefonom kb. ekkora kijelzővel rendelkezik. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) jalos válasza philoxenia (#22) üzenetére


jalos
csendes tag

"Fel lehet mondani a paneleket, de kérdezem én: Hányan olvastok híreket e-book olvasón? Hányan fórumoztok róla? Márpedig az olvasás túlnyomó részét ez teszi ki időben. "

Hát az eBook tulajdonosok ezt teljesen máshogy gondolják. Mi könyvet olvasunk. Az internetezés Nekem speciel nem "olvasás", az egy más jellegű tevékenység, még akkor is ha a betűket ott is olvassuk.
Hidd el az a sok ember aki eBook olvasón olvas könyveket nem hülyeségből teszi ezt, nekik is van telefonjuk vagy tabletjük.
A könyv feltöltés kényelmi, sebességi probléma meg értelmezhetetlen egy olyan területen ahol egy átlag könyv feltöltése után 5-30 olvasott óráig nem kell mindezt megismételni!

[ Szerkesztve ]

(#24) MaCS_70 válasza jalos (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

Szerintem is teljesen más a az könyvolvasás mint a böngészés, hírolvasás.

Nem csak a tartalom megjelenése miatt (színek, képek, hivatkozások, stb.), hanem az egész elfoglaltság más.

Persze, az lenne az igazi, ha egy eszköz szolgálná ki a kettőt, de amíg ez nem megy, addig én könyvolvasásra remekül megvagyok az E-Inkkel, minden másra meg ott van a nagy, színes kijelző. De könyvet csakis e-Inkken. Számomra egyszerűen nem működik az elmélyült olvasás háttérvilágításos, csilivili LCD/AMOLED-en. Olvasgatni jó, de olvasni nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) Kansas válasza philoxenia (#22) üzenetére


Kansas
addikt

OMFG... ahogy felettem is írták, e-book olvasóról van szó, nem mindent is olvasóról... ha nem e-bookot akarsz olvasni, akkor ne ilyet vegyél... :W

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) Skynet258 válasza philoxenia (#22) üzenetére


Skynet258
veterán

"Sajnos azt kell mondanom, hogy volt egy gagyi telefonod és az alapján ítélsz...."

Amikor valaki sértődöttségből kezd el "véleményt" formálni, akkor szoktam kiszállni. :R
Nem nagyzolás csak háttérinfó: évekig telefonokat teszteltem és blogoltam, így elég sok mindent (telefonok, tabletek, okosórák) volt szerencsém használni, hidd el van némi viszonyítási alapom. A saját telefonjaim is a felsőbb kategóriából származtak, és monitoron sem adom lejjebb 144Hz-től mert megszoktam.
De a baj ott kezdődik, hogy teljesen összemostad a dolgokat, ebook-on könyveket olvasunk, ahogy azt már előttem is írták. Nem fórumozunk, nem színes képeket nézegetünk, hanem könyveket olvasunk. Ahhoz pedig az E-ink tökéletes. Ha te nem könyveket akarsz olvasni és az olvasás alatt a netezést érted, akkor valóban, nem az E-ink a te partnered.
Ez a beszélgetés amúgy is parttalan szerintem, és nem is kell egymást meggyőznünk. :R

https://geekpulse.hu

(#27) philoxenia válasza jalos (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hidd el, elég régen olvasok könyveket és elég sokat is olvastam már. ;)
"Internetezés" mint olyan, nem létezik...
Harminc óráig nemigen olvasok könyvet. Mondjuk ez a sorozat azért tovább tartott valamivel, de ez magyarul 32 kötet... ;)
Amúgy ezt legalább kétszer elolvastam már, egyes részeket többször is. Még palmtopon kezdtem anno, akkor nem is léteztek e-book olvasók tudtommal... Ezek közül az első még biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28) philoxenia válasza Skynet258 (#26) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amikor valaki sértődöttségből kezd el "véleményt" formálni, akkor szoktam kiszállni.

Így vagyok én, mikor valaki az olvasásról akar engem kioktatni... ;)
Nem nagyzolás, de kevés magyar ember olvasott nálam több könyvet magyarul. Legalább negyven évig legalább heti egy-kettő kötetet olvastam el... Az első öt és az utolsó öt évben kevesebbet . Persze volt, mikor átlag naponta egyet, ez terjedelemfüggő. Ennek túlnyomó része regény/elbeszéléskötet volt és amiket kétszer-ötször olvastam el, azokat egyszer számolom csak... Itt most csak azokról a könyvekről beszélek, amiket e-book olvasón el lehet/érdemes olvasni. Számtalan ilyen jellegű könyvet olvastam el. Ez kicsit érdekesen jelenne meg egy e-book olvasón... (Átszaladtam a nappaliba, hogy gyorsan nézzek egy olyan könyvet /a sok közül/ az egyik polcon, amit nem lehet igazán fekete fehérben szövegesen élvezni...)
Sokat kölcsönöztem könyvtárból, párat megvettem, ha volt rá pénzem és elérhető volt. Szépirodalmat sosem gyűjtöttem, de volt amit egyszerűen meg kellett vennem, az utolsó filléreimből is, például az én példányaimat olvasta az egész szoba anno a koliban, ezt a kiadást... Ja és mi még 16 fős szobában laktunk, meg is látszik szegény könyveken.... Életem első negyven évében nagyjából csak papíralapon olvashattam, az utolsó 18-ban már szerencsére nem. Úgyhogy, ha lehet ne oktassatok ki arról, hogy mit jelent olvasni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) philoxenia válasza Kansas (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lyally Istenem. Gondolom ez például nem e-book....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) philoxenia válasza MaCS_70 (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így jelenik meg a telefonomon egy oldal: [kép] Nekem teljesen megfelel... ;)
Ja és azért ekkorák a betűk, hogy ne kelljen szemüveget fölvennem.... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) Skynet258 válasza philoxenia (#28) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a baj, hogy számomra nem logikusan érvelsz. Felmerült, hogy olvasni jó-e LCD/Oled/akármi kijelzőn szemben az ebook-kal. Te jöttél valami világítás nélküli cuccal amin nem volt jó olvasni, és bizonygatod, hogy akkor az összes ebook szar. Ez technológiai kérdés így ebből az irányból közelítettük meg a kérdést mindannyian. Kivéve téged mert most azzal jössz, hogy mennyire sokat olvastál (meglepő de mi is tudunk olvasni). Életed első 40 éve kapásból nem releváns hisz papír könyvekről szól, mi pedig azokat nem kevertük ide, miért is tettük volna, kijelzőkről beszélgettünk (eleinte te is aztán jött már minden). Én szeretek vitázni a szó legjobb értelmében, de lágyítsunk rajta; szeretek eszmét cserélni. Mert szerintem az jó. De annyira más a logikánk és annyira másképp építjük fel az érveinket (illetve én nem találom a te érveid milyen szempontok alapján épülnek fel), hogy tök mindegy mit írok. Így innentől inkább nem is írok semmit. :D Amúgy is olvasni jó dolog, örüljünk hogy mi még olvasunk, és tök mindegy min. :R ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#32) MaCS_70 válasza philoxenia (#29) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ami pdf, az elve nem igazán eBook...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#33) MaCS_70 válasza philoxenia (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, így kell, hogy megjelenjen egy e-Ink kijelzőn is. Formailag.

De az e-Inken papírszerű, passzív, szemkímélő a megjelenítés, telefonon ellenben a szemedbe világít egy nem statikusan előállított kép.

Persze ízlések és pofonok, semmi gond azzal, hogy Neked nem az e-Ink jön be, de ezzel azért komolyan kisebbségben vagy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) philoxenia válasza Skynet258 (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mondtam, hogy akkor az összes ebook szar.... Te mondtad, hogy sz_16-16.html]olvasásra a 6 colos eink is jobb, mint a 6 colos telefon

Ezt vitattam, azzal, hogy nekem nem. Tehát nem én állítottam valamit, hanem Te. Te mondod meg, hogy mi a tuti, hogy nekem, mi a jó, soha sehol nem javasoltam, hogy olvass oled/LCD kijelzőn. Míg itt nekem megmondjátok, hogy mi a könyv, (csak ami csak szöveg) amit csak e-inken lehet olvasni...
Ex-cathedra kijelentéseket kapok ellenérvek helyett...

De annyira más a logikánk és annyira másképp építjük fel az érveinket (illetve én nem találom a te érveid milyen szempontok alapján épülnek fel), hogy tök mindegy mit írok. Így innentől inkább nem is írok semmit.

Egy gondolatmenetben több érvelési hibát is látok, de nyilván bennem van a hiba... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) philoxenia válasza MaCS_70 (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a telefon képe is statikus, nyilván nem mindenki van így ezzel, de engem pl. a hagyományos fénycsöves világítás sem zavar, míg tudom, hogy sokakat igen. A megjelenítési frekvencia mizéria nekem mindig kínai volt, de elfogadom, hogy sokaknak nem mindegy. Nem az e-inkkel van bajom alapvetően, hanem egy új, dedikált eszközzel, amit csak kézmosás után veszek elő, mert "most apa könyvet fog olvasni" . Nekem az "olvasás" nem ilyen, nekem mindig kell, hogy kéznél legyen, akár két percre, akár két napra. A telefon meg mindig nálam van. Ha fiatal lennék az órámon is olvasnék akár, de ahhoz most sajna szemüveg kéne már, amit /nem hiúságból, hanem praktikus okokból/ csak "muszájból" veszek elő.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) MaCS_70 válasza philoxenia (#35) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs is ezzel semmi baj.

Irigylem az olvasottságodat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37) philoxenia válasza MaCS_70 (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig sajnos a fontos képeket tartalmazó könyvek nagy része csak PDF-ben elérhető... [link]
Melyik formátum támogatja a nagy méretű színes képek megjelenítését még? Nem webes formátumokra gondolok persze.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) MaCS_70 válasza philoxenia (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Képes könyvre gyakorlatilag alkalmatlan a hagyományos e-Ink.

Éppen egy olyan tudományos munkát olvasok, amelyik tele van ábrákkal, illusztrációval. Ezeket PC-n nézem meg.

De ez talán a harmadik olyan könyv az elmúlt 10 évben, amelynél erre a megoldásra szorulok.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) philoxenia válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért ez az olvasottság inkább mennyiség, mint minőség, például angolul alig értem amit olvasok, az Ulysses-re még nem szántam rá magam és az egzisztencialisták is hidegen hagynak többnyire. Dosztojevszkij dettó, Tolsztoj szo-szo, Viktor Hugot viszont még kamaszként "kivégeztem". Ahogy anno Jókait, Vernét, Mikszáthot stb. általában szerző szerint olvasok, mostanság leginkább krimit, horrort, fantasy-t, amire anno éheztünk, mert alig volt... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) philoxenia válasza MaCS_70 (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rengeteg szép könyv van a könyvtárakban, amit csak "hagyományos" módon lehet elérni, digitalizálva csak kalózkodva max sajnos. Pedig "igény volna rá" szerintem, mert a weboldalak csak egymást másolják sajnos. :(

Folytathatnánk itt, méltatlanul elsüllyedt topik. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) MaCS_70 válasza philoxenia (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennyit nem véletlenül olvas az ember.

Dosztojevszkij nekem mondjuk nagy kedvencem, de az Ulyssest bő harminc éve tologatom magam előtt -- félek belevágni. Az új fordítás állítólag segít...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) MaCS_70 válasza philoxenia (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a könyv mint kézbe vehető tárgy tiszteletét is születésem óta nevelték belém, sikerrel.

A szívem szakadt meg, amikor a fiam születése + házfelújítás miatt több köbméter könyvünket adtuk le, még ha ugyanennyi maradt is... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.