Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Hali mindenkinek, gondoltam én is beleszólok már a témába :) . Összeraktam 1 éve egy tartalék-gépet amiben egy 2000mhz-en hajtott Duron proci van és egy radeon 9800pro. A többi alkatrész semmi extrém, csak egy vinyó meg egy dvd-olvasó. Egy lepusztult 300wattos codegen táppal hajtottam, gondoltam jó lesz ez neki, úgyis egy olcsó régi gép. 1 hónapig bírta a táp. Utána vettem újonnan egy 420 wattos m-tech tápot, az is 1 hónap után elkezdett lekapcsolgatni, amikor terhelést kapott. Aztán rászántam magam és kb. ugyanannyiért rendeltem egy használt, de jó állapotú FSP350-60THA-P típusú tápot Joces-től, mivel mindenki azt mondta, hogy az jófajta. És most jön a lényeg. Korábban azt hittem, hogy az alaplap hibája: 5 indításból kb. csak 1-szer bootolt be és amikor nem indult, akkor csak sípolt folyamatosan, de semmi mást nem csinált. Most pedig ezzel az fsp táppal nem volt még olyan, hogy ne indult volna el egyből, pedig jó öreg vas, nem erre számítanék ettől, ráadásul teljesen stabilan megy. Szerintem lehet, hogy a gyenge táp miatti instabil feszültségeket nem tolerálta az alaplap és ezért hibát jelzett, vagy mitől lehetett ez, ha nem attól? Tudtommal a túl nagy terheléstől csak egy idő után kapcsolja le magát a táp. Egyébként jó a cikk, elő fogom én még venni párszor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.