Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Speeedfire válasza AssAssynn (#49) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem így számolod ki, a 450w honnan jött neked? :))
Az csak a maximális. A kérdés az lenne, hogy mennyit vesz fel és mennyit ad le egy azonos időpillanatban és annak a hányadosát meglesni, de ezt te otthon így nem fogod kiszámolni... :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#52) kovy79


kovy79
őstag

Nagyon jó cikk, végre nem kell tépnem a számat a sok "szakinak"! :R

(#49) AssAssynn, teljesen rosszul számolsz (a papíron szereplő számnak semmi köze hozzá). A hatásfok a hálózatból felvett és a leadott teljesítmény aránya (röviden). Ám majd jönnek az okosabbak és jól/jobban elmagyarázzák.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#53) mambo71


mambo71
csendes tag

Akkor ezzel nem jártam rosszul, igaz? :):)

(#54) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ha táp, akkor Corsair, ár/teljesítmény alapján is igen kiváló tápjai vannak, kis VX 550-em kiröhögte a HD 4870 X2-t :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#55) Pferi


Pferi
senior tag

Nekem ősszel egy kb. 6 éves Enermax EG365AX-VE durrant meg a gépemben, de szó szerint... Bekapcsoláskor hatalmas durranás, füst és szikra jött ki belőle, és kész.
Ez is alátámasztja azt a véleményt hogy sok műszaki cikk füsttel működik. Ha kijön belőle akkor vége :DD
Viszont nem vitt magával semmit a gépből, egy tápegységcsere után vígan muzsikált tovább a gépezet. Ha ezt egy gyenge minőségű táp játssza el, az lehetett volna több alkatrész végzete is.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#56) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Nekem ez van:

Honnan tudom, hogy a 12v1 és a 12v2 mennyit bír külön?
Azaz látom, hogy 20 és 25A, de ez mennyit is jelent?

Közben látom, rossz képet szedtem le, de az elosztás érdemben ugyanez. :B

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#57) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sok dolgot tisztázott az írásod bennem, nagyon szépen köszönöm :R

(#58) Speeedfire válasza JoolsNOS (#56) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alapesetben ugye p=u*i. 12*25 és 12*20, de így kicsit sok lenne...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59) misx válasza Joci10 (#47) üzenetére


misx
senior tag

"Ezért fog ez után is élni az eddig is élő reagálás-mítosz (hiszen 'olcsóbban' vehet 'nagyobbat')"

Sokan nem fogják fel, hogy olcsó húsnak híg a leve. Hozzáteszem, hogy sok vidéki boltban épkézláb tápot venni kész kihívás (többek között ezért is szoktam át a webáruházakra), a vidéki átlagjúzernek, aki bemegy megvenni az első PC-jét (vagy épp cseréli a 6-7 éves vackát) 100 ezer forintért (monitorral együtt :DDD), annak aztán simán megfelel a hulladék is. Így is pénzszűkébe van szegény, hát még mi lenne, ha az amúgy is gyenge VGA helyett még gyengébbet kapna, a drágább táp meg nem gyorsít semmit. :DDD Pedig pont neki kellene megbízhatóbb tápot vennie hosszabb távra, mert az új gép is biztos meglesz vagy 5 évig, és ha egyszer bővít valamit...

(#60) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát én sokkot kaptam!

Végigolvastam a cikket, utána előkaptam az új (2 éves) és a régi (5 éves) táp dobozát. Alaposan áttanulmányoztam, és a régi 350W-s többet tudott minta mostani 420W-s. :Y
Én meg attól féltem régen hogy nem bírja a táp a 3HDD-t, s478-s 2,66-s cerkát, GF7600GS AGP vga-t. Ha előbb írod a cikket akkor megspórolok 10k HUF-t. :)
Életkor szempontjából talán jobb hogy vettem újabbat, meg az csendesebb és 2 ventilátoros.

Köszönöm a cikket, már tudom hogy mennyi az annyi.

(#61) gabo9201


gabo9201
senior tag

Nagyon jó cikk lett. Sok dolgot leírtál amire kíváncsi voltam. Várom a következőt.
Gratula!
:R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#62) moonguru válasza Motion_Blur (#16) üzenetére


moonguru
őstag

Elbírja az, hiszen 3 db 20 Amperes 12 Voltos ága van!

Más kérdés hogy okosan kell csatlakoztatni! :)

Monitor Guru!

(#63) Revolit


Revolit
senior tag

Nagyon jó és hasznos (és nem utolsó sorban érthető) cikk, köszönjük!

Nekem 3-4 éve leégett a tápom, de igazából nem zavartatta magát, halál nyugodtan ment miközben gyakorlatilag égett... ugyanis elég büdös műanyag égett szagot éreztem, lekapcsoltam gépet, beszagoltam táphoz, és éreztem, hogy onnan jön, de műszaki cuccoknál előfordul hogy ilyesmi szagot ad (leég a por vagy nem tudom) no meg gondoltam (naívan) hogy ugyan, ha gáz lenne úgyis lekapcsol a táp, hisz van benne védelem. Úgyhogy pár óra múlva visszakapcsoltam, ment is, megint a büdös égett szag, épp akartam lekapcsolni, amikor levágta a gépet. Na mondom faxa, remélem vitte az egész mindenséget magával... Egyből nem tudtam szétszedni, olyan forró volt a táp. Pár óra múlva kiszereltem és szétszedtem, fekete volt a hűtőborda a füsttől és olvadt műanyag volt egy két helyen.

Na itt döntöttem el, hogy soha többet olcsó táp. Szerencsére semmit nem vitt magával a táp, de ezt tényleg a szerencsémnek tudom be, nem a profi védelmének a tápnak...
Persze azon kívül, hogy a megfelelő topikban tanácsot kértem, és utána olvasgattam a dolgoknak, hogy milyen márka számít jó tápnak, nem tudtam mit is vásárolok, most már legalább tudom mire is kell figyelni:)

Egy szó mint száz, köszönjük, remek cikk!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#64) valaki654


valaki654
tag

Nagyon hasznos írás volt nekem :C Valszeg tápcsere nem ártana

(#65) mr_ricsi válasza D1Rect (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha a cimkéről kitakartad az FSP logot, de hagytad a pontos modellszámot akkor ez így miért jó?"
Nem akartam, hogy bárki reklámnak gondolja (tudok még példákat más márkákkal is), vagy rossz hírnév keltésnek higgye, és emiatt le kelljen szednem, éppen ezért amit modellszámnak vélsz, csak véletlenül hasonlíthat bármire. ;)

(#39) DarknessHope
"uh..a vége azért durván ledöbbentett"
Örülök neki! :)

(#41) extremetech
"a Chieftec-ről hallottam,hogy szar..."
A Chieftec maga nem gyárt, csak másokkal gyártat, és ugyan náluk is előfordul néhány gyengébb széria, de ilyet ne jelentsünk ki róla!

(#45) agemate
"Viszont ha nem a gyári hat tűs PCI-E csatit használjuk a videokártya bekötéséhez, hanem molexes átlakaítót, egyiket az egyik ágra, másikat a másik ágra, akkor már nincs limit. Ez a legtöbb két vagy több 12V ágas tápnál így van."
A molexek is, és a PCIe is ugyanazt az ágat terhelik, ezért a magyarázatod nem magyaráz meg semmit.

(#45) agemate
"A kérdésem tehát, hogy jól számoltam, vagy ha nem akkor hol rontottam?"
Nem jól, és a 450W 80%-ával kell megterhelni, miközben méred, hogy a konnektorból mennyit vesz fel, és a kettő hányadosa a hatásfok.

(#56) JoolsNOS
Honnan tudom, hogy a 12v1 és a 12v2 mennyit bír külön?
240 és 300 W-ot, de együttesen nem lehet 432W-nál több.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#66) Paul119


Paul119
addikt


hát ezzel a giga superB720 al nem tudom mennyire jártam jól

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#67) kovy79 válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


kovy79
őstag

agemate úgy értette, hogy az egyik molex-et az egyik 12V-os ágra, a másikat a másikra köti.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#68) sith7


sith7
nagyúr

Jó cikk :C

(#69) mr_ricsi válasza kovy79 (#67) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Másik ágra nem tudja kötni, mert azon csak a 4 tűs ATX12V csati van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#70) taaz


taaz
aktív tag

Én is köszönöm a cikket. Nagyon érdekesnek találtam.
Én egy böszme Hipro 700w-os táppal tengetem életem. Volt chieftek 450 is nem volt vele gondom. 2db hd2900xt vitte külön külön ágon . De a D830-as procit már nem birta 3.8 fölé huzva. ;]

Ez sem nagy durranás már ahogy kiokosodtam :D

(#71) JoolsNOS válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi!

(#58) Speeedfire: neked is!

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#72) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát nem tudom. Én megrendíthetetlen hittel vallottam egész életemben, hogy ha táp, akkor minőségit. Abból is Corsair vagy Enermax. Jó-jó, ugye ezek drágák is, de a minőséget meg kell fizetni. Vettem is egy VX 450-et. Mondanom sem kellett nagy volt az öröm és ez mindent bírni fog, emellett halk is és megbízható.

DE! Mára nem feltétlenül ezt a nézetet képviselem. 3 év után bedöglött a VX 450-es tápom, pontosabban el kezdett adni magából kiadni egy magas frekvenciás hangot. Lassan kezdi kilihegni a lelkét. Én azt hittem, hogy ez nem történhet meg, főleg velem. Tévedtem. Garancia pedig nincs már, max a hajamra kenhetem a tápot, esetleg cseszekedhetek még a gyártói garival, de az nem egy egyszerű ügy.

A drágább nem mindig jobb, de általában igen.

Az írás pedig érdekes volt, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#73) El Kebir válasza mr_ricsi (#69) üzenetére


El Kebir
őstag

Volt erről a "tápos" dologról egy kis vita a "HDD probléma" témába, ott azt vágták a fejemhez, hogy 6db hdd-hez kevés egy 400W-os (cx400) táp, hiába csak kb 250W a gép csúcs teljesítménye...biztos, stabil működéshez többszörös túlméretezés kell.

Kérdésem az lenne, hogy nem elég a 2x-es túlméretezés?? Mennyi szükséges 3-4x-es?

Azért kérdezem, mert rád is hivatkoztak és 700-800W-os tápokat emegettek...mint tuti dolgot...ami szerintem abszurd egy 150-250W-os igényű konfignál. A cikkben meg kifejezetten említsz 6-8hdd-t, aminek elég +5V-ról 35W... (gondolom +12V-ról se kell 5-6x ennyi)

szerk.: feszültség ingadazást, zavarokat hozták fel indoknak, ami miatt szükséges a nagy túlméretezés.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#74) kovy79 válasza mr_ricsi (#69) üzenetére


kovy79
őstag

Tehát ha van egy tápom, aminek pl 2 12V-os ága van egyenként pl 16A-es terhelhetőséggel, akkor csak az egyik ágon van molex? :F

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#75) Speeedfire válasza Vasinger! (#72) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha jól tudom az a magas hang a tekercs hangja, ami gázos...

Amúgy a corsair meg az enermaxon kívül ott, a tagan, fsp, coolermaster stb.

Az, hogy te kifogtad ezt...amúgy a corsair nem olyan régóta van a piacon nem tudom miért hittél benne annyira....jó a belső ez tény.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76) agemate válasza mr_ricsi (#65) üzenetére


agemate
addikt

A PH! "Mire elég 400W?" tesztje alátámasztja, amit írtam:

"Itt futottunk bele az első váratlan eseménybe, mégpedig a Chieftec táp kapcsán. Az egyetlen PCI Express tápcsatlakozóval ellátott GeForce GTS 250 és Radeon HD 4850 hajtásakor is közbeszólt a táp védelme, amikor a VGA ellátásához az erre való hattűs csatlakozót használtuk. Ellenben, amikor átalakítóval négytűs perifériacsatlakozókra kötöttük a VGA-t, akkor minden rendben volt. Minden bizonnyal az egyik 12 voltos részleg 168 wattos (14 A) vagy 180 wattos (15 A) határába futott bele a CPU és GPU közös terhelése, amit az ágak átvariálása (négytűs csatlakozókra) helyrehozott."

Itt ráadásul a két +12V-os ág közös terheléséről beszélnek, a cikked szerint azonban az egyik ág a CPU-é, a másik a GPU-é. :F

[ Szerkesztve ]

(#77) Bodz


Bodz
nagyúr

Sokan olyan szép képeket mutattak már. Csatlakozom én is. :D Egy ilyen feleslegesen nagy tápot használok:

(#78) h.adam.92 válasza Motion_Blur (#16) üzenetére


h.adam.92
őstag

ez érdekes, ugyanis a 450-es chifim elvittem a mostani cfg-met minden gond nélkül... :)

(#79) csib41


csib41
aktív tag

szerintetek a cx500-am elbírna egy 6magos phenomot? pl 1090T mellette gtx 460 van 2 vinnyó és más semmi lényeges... kb 1 hó és vízzel hűteném azt még bírná e?(laing ddc1-T 18w)

(#80) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Az enyém 420W-os :)

Dave666

(#81) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hosszú ideje az első értelmes cikk, köszi! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#82) Dyno válasza extremetech (#41) üzenetére


Dyno
veterán

Hát nemtudom,de a Chieftec-ről hallottam,hogy szar....

Chieftec nem gyárt tápot, címkéz és a GSP450AA_101A, ugyan az a táp mint a tied, csak más névvel és cimkével, a másik abban az alaplapban nem tudom hogy tettél két kártyát.

(#4) proci985: Athlon FX-ek már a 12V-os ágról ettek.

(#17) Elmör : Corsair nem gyárt tápot. Címkéz.

(#42) Meridian: 610W-os névlegesteljesítméyű Acbel polítech elektronika.

(#43) dfdfdf: Szaladj neki újra, még elődted is leírták, egy Csifi nem gyárt tápot, a másik a 460-as superban FSP-400GLN bél van.

(#56) JoolsNOS: 20A illetve 25A, de ez függ attól hogy mennyire terheled le a 12V-os ágakat, kombináltan ugye 432/12=36A, tehát ha az első ágat fullra, azaz 20A-el terheled, a másik ágon 16A-ed marad, és ez fordítva is igaz.

Cikk pedig szuper, majd mégegyszer átnyálazom, most csak átfutottam. :R

[ Szerkesztve ]

(#83) agemate válasza csib41 (#79) üzenetére


agemate
addikt

Szia! Bőven, de az X6-os Phenom helyett sokkal jobb vétel az X4-es, pl 955-ös, ha játszol. Ha konvertálsz, vagy videót szerkesztesz, akkor persze az X6-os a jobb.

(#84) csib41 válasza agemate (#83) üzenetére


csib41
aktív tag

de előre gondolkodnék hátha kijön vmi játék aminél használható lenne ez a plusz 2 mag! köszi a válaszod :R

(#85) 14adam


14adam
addikt

Jah,fasza cikk lett. Gratulálok hozzá,sajnos csak most vettem észre,máskor várjuk a linket a topicba,mert ritkán nézek logout-ot :D
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#86) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Hali mindenkinek, gondoltam én is beleszólok már a témába :) . Összeraktam 1 éve egy tartalék-gépet amiben egy 2000mhz-en hajtott Duron proci van és egy radeon 9800pro. A többi alkatrész semmi extrém, csak egy vinyó meg egy dvd-olvasó. Egy lepusztult 300wattos codegen táppal hajtottam, gondoltam jó lesz ez neki, úgyis egy olcsó régi gép. 1 hónapig bírta a táp. Utána vettem újonnan egy 420 wattos m-tech tápot, az is 1 hónap után elkezdett lekapcsolgatni, amikor terhelést kapott. Aztán rászántam magam és kb. ugyanannyiért rendeltem egy használt, de jó állapotú FSP350-60THA-P típusú tápot Joces-től, mivel mindenki azt mondta, hogy az jófajta. És most jön a lényeg. Korábban azt hittem, hogy az alaplap hibája: 5 indításból kb. csak 1-szer bootolt be és amikor nem indult, akkor csak sípolt folyamatosan, de semmi mást nem csinált. Most pedig ezzel az fsp táppal nem volt még olyan, hogy ne indult volna el egyből, pedig jó öreg vas, nem erre számítanék ettől, ráadásul teljesen stabilan megy. Szerintem lehet, hogy a gyenge táp miatti instabil feszültségeket nem tolerálta az alaplap és ezért hibát jelzett, vagy mitől lehetett ez, ha nem attól? Tudtommal a túl nagy terheléstől csak egy idő után kapcsolja le magát a táp. Egyébként jó a cikk, elő fogom én még venni párszor!

(#87) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó cikk lett, köszi! Picit világosabban látok pár dolgot most már. :R

PS4

(#88) easy...rider


easy...rider
őstag

Köszönjük a cikket! Nagyon tanulságos, sokat lehet okosodni belőle.

Simán mehet a "Milyen tápot vegyek" topik 1. HSZ-be mint fejtágítós link :D

(#89) Wyll


Wyll
őstag

Csatlakozom a gratulálók sorához. Nagyon jó és hiánypótló a cikk! :K Sokat tanultam belőle én is - köszönöm!

A legnagyobb tanulsága a cikknek (számomra), hogy mely ágak számítanak igazán: sok esetben 100-200W-okat lehet levonni az ígért hasznos teljesítményből (+3,3V ill. +5V ágak), ha azt akarjuk kiszámolni, hogy mekkora gépet tudunk ma meghajtani vele.. Azért ez nagyon nem mindegy. Fő(k) a +12V-os ág(ak)!

Azért itt egyes hozzászólóknál a Corsair tápok néhol 50-60A -es +12V-os ága elég tiszteletreméltó, hogy finoman fejezzem ki magam :Y Számomra ebből jól látszik ennek a márkának a stratégiája, és még inkább megerősítette bennem az iránta érzett tetszésemet.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#90) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Jó írás lett, grat! Sok ember valóban a tápon olcsóskodik, pedig nem ajánlott.

(#91) Turion


Turion
csendes tag

Én is köszönöm az írást, nagyon hasznos!

Én egy Corsair VX550W tulajdonosa vagyok, én még 5 év garival vettem. Aztán egyszer alulfeszeltem a Phenom II 955 procim és kiakadt a gép, a ventik felpörögtek stb, a tápot kellett kinyomni. Csak óvatosan az ilyesmivel, nem tolerálja jól a dolgot. Ennek következtében a tápon is meg az alaplapon is megégett a 4-tűs ATX12V csatim. Volt szervízben, kicserélték a csatikat, más baja nincs. De garit vesztett a lap is és a táp is.

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#92) DEV_NULL válasza taaz (#70) üzenetére


DEV_NULL
őstag

18A 10sec :C

(#93) Motion_Blur válasza Turion (#91) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyire feszelted alul?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#94) bul07 válasza Vasinger! (#72) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért az Enermaxnak van olyan tápegysége amit semmi pénzért nem raknék a gépembe
Enermax Cyclops 405W

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#95) Turion válasza Motion_Blur (#93) üzenetére


Turion
csendes tag

Tyűűű talán egészen ~1 - 1,1V-ig, ha jól emlékszem... :)
Persze itt közrejátszott az én hozzá nem értésem. Egyet megtanultam: az életben többé soha nem csinálom ezt, túlhúzást sem. Fő a stabilitás, mindenek felett!

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#96) hcl válasza Turion (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De egy ALULFESZELÉSTŐL? Más baj is lehetett ott, mert azért ennyire nem csinál egy alulfesz nagy bajt... Tehát az emberek nagy része húz, alulfeszel, de ilyen nem szokott magától előfordulni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) pechman8


pechman8
aktív tag

Sokszor megírt téma. Ennek ellenére dicséretes írás. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy NE A TÁPON SPÓROLJ!... Grat a cikkhez.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#98) pechman8


pechman8
aktív tag

Egyetértek! HD -vel, Nem az "alulfeszeléstől" történt. Az én procim is a gyári 1,35V helyett 1,225V-on jár, Chieftec 460W-táplálása által. Valami más volt ott a gáz... Miért is lenne gond egy tápnak ha kisebb terhelésnek van kitéve? A túlterhelés lehet gond. A proci gyári feszültsége nem szentírás! Az AMD C&Q Bios opciója magától babrál vele a terheléstől függően föl is le is! Bizony...

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#99) Marci79


Marci79
aktív tag

Nagyon tanulságos írás lett. Köszi!!! :R :R :R

A pl. Deer, Codegen, HKC, Trust, stb. tápokat vásárlók sajnos nem olvassák az ilyen cikkeket. :( Pedig nekik kéne nagyon. De segítek én is az ige terjesztésében és linkelgetem amikor szükség lesz rá. :DDD

A 620-as Corsair-emmel én is elleszek egy darabig. :DDD

(#100) zazahoho


zazahoho
őstag

köszönjük :R ,régi szervizes róka mondása 'vegyél egy minőségi tápot a többi hardver lényegtelen' :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.