Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát az a 725MHz-es mag órajel elég gyenge eresztés. Ezért én nem fizetnék felárat :N

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nahát nem is gondoltam volna, hogy a Palit cégé a Gainward. Ha szóba került volna a két cég akkor fordítva gondoltam volna

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) FoBCRaistlin válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hehe, ja, kemény OC :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#4) zazahoho


zazahoho
őstag

jöjjenek csak a gyártók,lehet mennek lejjebb az árak,és jönnek a tuningos kártyák ;] 2 gb verzio nem is vészes árban ,csak a hűtése lehetne más

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Angel1981 válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :)

Illetve mondjuk max. +100 Ft-ot! :P

[ Szerkesztve ]

(#6) Sicilian


Sicilian
addikt

A Palit az jól néz ki.. :B

nothing is true everything is permitted..

(#7) 7600 GS


7600 GS
addikt

Nagyon népkártya gyanús. Ha lejjebb megy az ára egy 10k-t akkor vinni fogják mint a cukrot. Év végén pedig jöhet az SLI system. :)

(#8) bartucc válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


bartucc
addikt

Eddig csak Gainward cuccok voltak, azért nem tünhetett fel. Palit 2 éve van jelen a magyar piacokon igazán. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9) Enton


Enton
addikt

Egy ilyen 2GB-os verzióval simán jól ellennék. Szerintem kb addig mint a mostanival, kb.
Mondjuk egy jó kis Gainward belőle elég jó lenne.
Amíg nem jöttek ki ezek a 460-asok addig a 465-ösöket nézegettem, de ez valahogy szimpatikusabb széria, kevesebb fogyasztás hasonló teljesítmény. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

had gyűljenek, menjenek le az árak, és tudjak venni egyet :DDD :D

PS4

(#11) NOD


NOD
senior tag

Nem nagyon értem hogy minek jön a 460gtx ki 2gb-vel. Sok értelme nincs, tesztek alapján ahova igényelne a game több vramot, ott már a kártya is elfogy.(kivéve ha 940-50+on van a gpucore akkor talán van értelme)

[ Szerkesztve ]

(#12) tzsolesz válasza NOD (#11) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem meg még egy 480-ra is badarság a 2GB. :K

[ Szerkesztve ]

(#13) zazahoho válasza tzsolesz (#12) üzenetére


zazahoho
őstag

gta 4-nél azért nem árt,de nagyon kevés játék használja ki az tény,ára viszont jóval több :O

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#14) NOD válasza zazahoho (#13) üzenetére


NOD
senior tag

Gta 4nél a sok állat felhuz mindent maxra, pl view distance ami feleslegesen zabál fel mindent. Ja és nem is sorolnám a jól optimalizált gamek közé:D Huztam már fel maxra de a grafikátol nem dob az ember hátast.

[ Szerkesztve ]

(#15) Hatvan9 válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én se főleg hogy már a 90 -es években is jelen volt a Gainward.

(#16) zazahoho válasza NOD (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

nem is sorolnám a jól optimalizált gamek közé,ezt nagyon jól látod :K ,de azért nagy monitoron full hd azért nem keveset eszik ,de tény még kevés játéknak kell a 2 gb,de nem lennék meglepve ha ez elkezdene terjedni :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#17) NOD válasza zazahoho (#16) üzenetére


NOD
senior tag

Én mostanában egy másik monitoron (igaz az csak 1680as) játszottam dirt2vel. Minden csutkán illetve 8xMsaa és igy kb a game elvisz 1gb vramot. Rossz idök következnének ha a gamek lassan igényelnék a 2gb vramot amikor a közép-felsö kategoria (5870-480-470)nak is max 1,5gb-s verzio vannak. Eltekintve a 2gbs 5870töl ami vagy 130k.

(#18) bartucc válasza tzsolesz (#12) üzenetére


bartucc
addikt

Hát pedig szeritnem arra már jól jön... A legerősebb egymagos VGA, az Ares is gyorsabb volt estrém magas felbontáson a 4gb Vram miatt sokkal, mint az 5970. Egy ilyet nem 17"-ra vesz az ember....

Hogy ON is legyen: a "tuningolt" 460 igencsak vérszegényre sikeredett.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) zazahoho válasza NOD (#17) üzenetére


zazahoho
őstag

reméljük azért ,csak lassan jön el az az idő :K ,bár emlékszem amikor azt mondtak 8600 gt-re,hogy 256 mb ram bőven elég minek oda az 512 :D

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) NOD válasza bartucc (#18) üzenetére


NOD
senior tag

Az ilyen kicsit tuningolt karikat szerintem talán azért érdemesebb megvenni ,mivel az én tapasztalatom szerint a gyártó jobban megtervezi a hütöit(persze ha nem a refet használják) rá illetve mintha kevesebb lenne az antituning kari. Ott van a most talán favorit Gigabyte 460gtx oc. Nagyon kis százalékot tuningolt rajta a gyártó (675röl-715 és a memóhoz nem is nyultak) de a jobb hütö illetve jó tuningolhatóság miatt viszik mint a cukrot:D Külföldi oldalakon látni vele 960 gpucore-t is nagyon kis fesszel.

(#21) zazahoho válasza NOD (#20) üzenetére


zazahoho
őstag

igen a giga 460 most a sláger,de lehet csak azért mert ők voltak a leg gyorsabbak ás árban nem szálltak el

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#22) Mans20


Mans20
addikt

hát leadtekék is sajnálják a tuningot a memóriára,mint a gigabite oc,ott is 3600.

(#23) NOD


NOD
senior tag

Elején elszálltak ök is, 70k körul volt. De most pár nap alatt ez lement 59-60ra. Az okosok aztmondják hogy jön ki egy super overclocked változat és amiatt nyomják le az árát.

(#24) JanR


JanR
addikt

En azert eroteljesen gondolkodom egy GTX460-on. Mar csak azt kell eldontsem, hogy van-e ertelme megvenni az 1GB-osat :)

(#25) Enton válasza JanR (#24) üzenetére


Enton
addikt

1 GB-osat mindenképpen (768-ashoz képest alig drágább az 1 GB-os).
Inkább a 2GB-oson gondolkozzál.
Viszont a 2GB az a tesztek alapján kiszűrhető lesz, hogy megéri vagy sem. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#26) zazahoho válasza JanR (#24) üzenetére


zazahoho
őstag

egyértelmű az 1 gb-os verzió nagyon jó,de ha tényleg jön gigabyte soc,az mindent vinni fog :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#27) gabor85


gabor85
őstag

A Palit minőségben mennyire megbízható?

(#28) Enton válasza gabor85 (#27) üzenetére


Enton
addikt

Amíg referencia termékről beszélünk, addig semmivel nem rosszab mint bármely más gyártó.
Ha már saját, áttervezett nyákot használnak, onnanSTOHL az adott termék határozza meg a minőség mértékét, a felhasznált alkatrészek függvényében.
Ezek idővel kiderülnek, ha valamivel baj van az 1-2 hónapon belül kiderül.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#29) Silentfrog válasza gabor85 (#27) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem még nem volt bajom ezzel a márkával,szerintem semmivel sem rosszabb mint a többi.

(#30) JanR válasza zazahoho (#26) üzenetére


JanR
addikt

Egy 4870-rol valtanek, remelem azert lesz kulonbseg kozte :)
Most az NV megint meggyozott ezzel a VGA-val.

(#31) zazahoho válasza JanR (#30) üzenetére


zazahoho
őstag

Most megmozdult a vga piac(VÉGRE :D )ez a 460-as kártya sláger termék lesz ill. már az is.

Az oc -s verziók terén a gigabyte az egyik legjobb,volt nálam anno 3 db gtx 260 giga kártya alap,oc,soc .oc is eltért felépítésében kicsit ,de a soc-t teljesen át tervezték ,nem csak órajelet húztak .Mivel xfx kiszállt egyenlőre black edition nem várható sajnos

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#32) samu74 válasza bartucc (#18) üzenetére


samu74
addikt

Az Ares inkább a referenciaórajelek miatt volt gyorsabb,mintsem a sok ram miatt szerintem(725 mhz vs. 850 mhz).
Nem baj az ha sok ram van rajta,csak olcsó legyen. :)

-----------

(#33) freelancer


freelancer
tag

OFF: mikorra szamithatunk PH-s tesztre?

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#34) Srodney


Srodney
senior tag

micsoda 2gb-os dömping???? :B :B :B

(#35) Giot válasza freelancer (#33) üzenetére


Giot
addikt

Csatlakoznék! Jól jönne egy PH-ás teszt.

(#36) gabor85 válasza Enton (#28) üzenetére


gabor85
őstag

köszi, akkor kivárok.

Silentfrog: neked is kösz

[ Szerkesztve ]

(#37) Duree


Duree
veterán

Hát ez talán a legsikeresebb Fermis kártya,de ez még mindíg kevés az üdvösséghez.Talán ha jóval olcsóbb lenne,és kialakult volna egy derék árverseny

duree54

(#38) NOD válasza Duree (#37) üzenetére


NOD
senior tag

Hova legyen jóval olcsóbb? Ebben a kategóriában igyis jobb vétel mint bármeik radeon. Az 5850en (új persze) jóval drágább és nem tud sokkal többet mint az 1gb-s. Az 5830 meg egy selejt sz@r. Aki ennél ólcsobbat akar annak ott az 5770en de teljesitményben a 460 agyonveri. Aki meg erősebbet az meg az elöbb említett 5850et veszi.

(#39) Abu85 válasza Duree (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Árverseny addig nem lesz, amíg az AMD eladja az összes legyártott terméket. Egyéb esetben a GTX 460 mostani ára is elég lenne a változásra. A legjobb ár/érték aránynál általában nem kell jobb ár/érték arány. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) gabor85 válasza Giot (#35) üzenetére


gabor85
őstag

hátja tényleg elnkélne. meg köbö egy időpont is, hogy mégismikor.

(#41) NOD


NOD
senior tag

Az NV-bek kikéne dobnia valami kártyát ami mondjuk tudja az 5850 teljesítményét hasonló vagy esetleg jobb áron (bár erre nem sok esély van:D). Na az jót tenne a vásárlóknak és lenne kis árcsökkentés.

(#42) Sanyix


Sanyix
őstag

elég gyenge ez a memóriasávszél, össze kéne hozniuk egy normális memóriavezérlőt ami nem csak 4ghz körülig bírja...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#43) Sanyix válasza NOD (#38) üzenetére


Sanyix
őstag

Oda hogy a túlárazotthoz képest túlárazák... ha olcsóbb lenne beteríthetnék vele a piacot, de mivel drága, így nem kevésbé vonzó a radeon sem, amiből nem tudnak eleget gyártani. Ha gond lenne az amd akár 50%-os áron is kaszálna a kártyáin, míg az nv nem biztos.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#44) Abu85 válasza Sanyix (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GeForce GTX 460-ak és a Radeon HD 5830-5850-5870 előállítási költsége kb. megegyezik. A GF100-as kártyákat drága gyártani, persze ez kiépítéstől függ, de még a GTX 465 is más ligában evez a mostani termékhez viszonyítva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) NOD válasza Sanyix (#43) üzenetére


NOD
senior tag

Olvassál figyelmesebben. Minek a 460GTX-et lejjeb árazni????? 5850nél jóval olcsóbb és majdnem megfogja telesítményben. Jelenleg ennek a gtxnek jobb az ár/teljesítmény aránya mint bárminek ebben a szegmensben.

(#46) Hatvan9 válasza Sanyix (#43) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Te miről beszélsz?
Nézd csak meg mennyibe kerül az 1GB -os duplahűtéses modell.
És néz be ide is mert nem tudod mire képes.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hatvan9 válasza Sanyix (#43) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Duree & Sanyix
Itt egyesek nagy tévedésbe vannak.
GTX460 1gb ár ~58K
5850 ár 1gb ~62K
A többit már egyszer leírtam azóta annyi különbség történ hogy a GTX460 hoz már megjelent új gyorsabb driver.

(#48) Sanyix válasza Hatvan9 (#47) üzenetére


Sanyix
őstag

hujjuj!!!! kőkemény 4 ezer forinttal olcsóbb(meg -10 gb/sec memóriasávszél, ami bizony nagyon sokat tud jelenteni)... talán 20000 forintos árkategóriában még számítana is valamit

Tényleg igazából örülni kell, hogy egy középkat kártyát 60k-ért meg lehet venni, szinte harapni lehet a levegőben a versenyt :D... annyira jó áruk van, de annnyira! Veszek is rögtön 3mat...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#49) Hatvan9 válasza Sanyix (#48) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem csak sávszél létezik egy vgá -ban :W
De akkor mond el miben tud nagyon sokat jelenteni? :U
A gta4 -be?Amibe olyan mikroakadásokat csinál az egész hd5xxx hogy már játszhatatlan?
Nagy dolog hogy 1000 specifikációból egyben jobb a radeon. :W
Apám te nagyon elvagy tévedve... :)

Egyáltalán mit keresel itt ha 20K -ért akarsz vgát?

[ Szerkesztve ]

(#50) Sanyix válasza Hatvan9 (#49) üzenetére


Sanyix
őstag

"Egyáltalán mit keresel itt ha 20K -ért akarsz vgát?"
úgy látom igaz hogy az országban sok a funkcionális analfabéta, aki olvasni tud, de értelmezni amit olvasott azt nem :D

Miben? Hát mindenben. Tudod a gpu műveletek után megy a memóriába minden, és onnan is olvassa az adatokat amiken a műveleteket végzi a gpu.

Főleg aniso szűrésnél jelent sokat, de asszem antialiasingnál is, de ezek nélkül is nagyon fontos.
Nemrég kaptam ingyen egy hd3870-et és 3850-esem volt. Ugyanannyi memória, ugyan az a gpu (akkor még nem volt butítás szérián belül, csak órajel különbség), a 3850-es gpu-ja 3870-es órajelre húzva. Tehát az egyetlen különbség a memória volt, 70-esnek, GDDR4 72 gb/sec átvitellel, 3850-esnek GDDR3 50 gb/sec átvitellel. Ezek gyorsultak érezhetően: gta4, arma2 oblivion, witcher ezek amikkel próbáltam, de gyanítom minden másnál lenne különbség ha letesztelném.

Habzó szájú nv vérfanboyyal van dolgom? Úgy látom igen ;) Gond hogy nem ájulok el szaros 4 ezer forint különbségtől a félszázezres kategóriában? :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.