Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Tovább bonyolítom, én naponta borotválkozom. Nem én akarom, egyszerűen kell. Szeretem a simát, az érdes iritál, így hát kompromisszum kellene, de ilyen nincs. Most nincs. Így hát borotválkozok naponta, mindig ugyanaz a nóta, újra és újra. Majd 60 felett. Akkor hátha már nem kell. Nem lesz mit.

Nagyon jó írás.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Wilkinson Extra 3 :P és tegnap volt

a cikket meg mindjárt elolvasom, csak munka van

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elolvastam

5* mester! :R :C

Gillette habom volt, nagyon jó volt. Most meg nem lehet kapni itt :O úgyhogy amikor a Plus-> Spar átalakulás volt, az ex-Plus termékekből 2 akciós borotvahabot beszereztem, vele együtt szintén akciós (kifutott termék) Gilette Blue II pakkot, múlt héten fogyott el. De a borotvahab tartja magát, a második palackot kezdtem tegnap. Elég laza hab, nem igazán fogja a szőröcskéket, néha fájdalmas tud lenni, úgyhogy elkell a profibb penge.

Szóval tegnap az említett Wilkinson Extra 3-al nyestem, és állítom, jobb mint a Gilette penge (igaz abból a Mach-okat nem próbáltam még).

Ja és soha többet Bic és társaik, 400 ft-ért egy zsák penge, de az olyan is brrrr

a hitlerbajuszos részen jót röhögtem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Picco


Picco
addikt

ha ez tenylegesen igy zajlik le benned akkor bamulatos.

nekem is mindig jar az agyam de inkabb csak olyan tudatalatt, egyik fulon be, masikon meg ki modon, mire befejezem mondjuk a borotvalkozast mar azt sem tudom h mire gondoltam :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

úgy látszik minden férfi hasonló gondolatokkal a fejében botrotválkozik!!! :)) jó írás, nevettem is magamban

Öntörvényű Sünmalac

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Kedves írás. Magára ösmer a férfiembör.

Én arab style-ban borotválkozom. Egy törölköző a derekamra csavarva, egy meg a hajamon, a két fül mögé hajtva.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Sidaries


Sidaries
őstag

Azt hiszem stílszerűen azt mondom, hogy "penge" írás volt. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem meg pont a wilkinson nem jött be :( 3pengés volt, sokba is került, de a pengék előtt volt pár függőleges fémszál, amibe szeretett beleakadni minden és akkor tépett... kínzás volt... még 2001-ben ballagási pénzből vettem kb 2500pénzért mach3 borotvált... limitált kék-fekete kiadás volt... :) adtak hozzá kb 3 pengét... azóta talán 1szer vettem pengecsomagot, mert 1-1db évekig is éles... használtam eldobható noname borotvákat is, de azok 2 alkalom után már nem vágtak, hanem téptek :( nem szeretek egyébként borotválkozni... ma viszont már kellene, mert kb pénteken láttam utoljára borotvát... :)

az írás nagyon jó :K én általában fürdés után szoktam megejteni... amikor hosszabb a hajam, akkor általában hátracsapom, hogy ne zavarjon, és úgy nézek ki olyankor, mint egy rosszéletű olasz digó :) egyébként meg fürdés után nagyjából megtörülközök, ráállok a fürdőszobai szőnyegre, derekamra csavarom a törülközőt és kezdődhet a folyamat :) gillette gélt használok (szintén nem találom el soha a mennyiséget) meg axe touch aftershave-et...

ui: van egy perverzióm... szeretnék majd egyszer megtanulni olyan kihajtható borotvával borotválkozni :) apukámnak van szerintem valahol egy, amit el tudnék tőle kérni és megtanulnék vele... csak a sérülésektől félek így is... történt már, hogy másnaposan összeszabdaltam magam ezzel a biztonságos borotvámmal is :) 3párhuzamos vágás a nyakamon... yeah :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Móci


Móci
addikt

Kiváló szórakozást nyújtó, remek írás! Köszönöm!
Nálam a törölköző a tartóján van, maximum papucsot hordok borotválkozás közben. :DDD
A hajamat nem növesztem, mivel hosszabb állapotban eléggé hasonlít az arcképem hajzuhatagára. Göndörödök, s össze-vissza áll. Úgyhogy marad a rövid, azt meg gyorsan meg lehet szárítani, s indulhat az arcápolás!
Borotvából Mach3, habból a Gillette zselé. Nem rossz, nagyjából rájöttem már a mennyiségre, úgyhogy nincs pazarlás. Arcszesz helyett gél, hogy ne legyen ronda a pofám. Nem is az, jót tesz a bőrnek.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) 7


7
addikt

Márpedig térjáráshoz van két lábad. Tudod, ez olyasmi tér, mint a tér-idő-tömeg összefüggésben:
Ha jó az idő, lemegy a tömeg a térre.

Egyébként meg fintorok: pont a minap olvastam Lem bácsitól egy Pirx pilótás sci-fi-novellát, az Őrjáratot. Az űrrepülő pilóták magányáról szólt, arról, hogy milyen pszichológiai tüneteket produkálnak ingerdeprivációs környezetben. Szeret ezzel a gondolattal játszani, több novellájában is feltűnik.
Kiemelt figyelmet kapott a grimasz. Ártatlan játék, ami kicsit megváltoztatja a hangulatot, függően attól, hogy milyen épp milyen arcikifejezés van soron. Először csak aprócska, mindennapos arcjátékként indul, aztán attól függően, hogy mennyire hangolódik rá az ember, egyre extrémebb pofákat vág. Jó móka, bizonyos szempontból egész érdekes.

Ezt is köszönöm, jó látni, hogy megint egyre sűrűbben írdogálsz :K

[ Szerkesztve ]

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

Habokban és arcszeszekben váltogatós vagyok. Beszédülök a DM-be, és ami megtetszik, azt megveszem. Nem baj, ha drága, hiszen heti egy borotválkozásról lévén szó nagyon sokáig elég.
Anyucim az Axe illatát szerette. Na, azt soha többé nem kenek magamra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na jó egye fene, legközelebb veszek egy mach3-at :))

a wilkinson elég jól hasított, talán még jobban is mint a gilette blue2...igaz ez a zöld wilkinson, krémcsíkkal a pengék felett, érzékeny bőrre :) és nincsenek rajta fémszálak...egyszer volt olyanom, amit írtál, régi wilkinson blade (?), hát ott a felénél üvöltve b@sztam ki a kukába azt a szutykot, a maradékot meg Bic gazdaságossal befejeztem.

hm, hogy mi férfiak mennyit tudunk csevegni a borotválkozás élményeiről :C

aftershave: sárga lamborghini, úgyse használom sokat :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem elektromos beretvám van. :B Azzal elmaradnak az ilyen élmények. :O

Amúgy nagyon tetszett az írás. :C :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) LÁZ


LÁZ
addikt

Émmeg lusta vagyok borotválkozni, meg szeretem a szakállt :D , "felsőbb utasításra" szoktam a "puszifelületet" szabaddá tenni :DDD :DDD

Grat. az íráshoz....viva 'la Resistance ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#15) Findzs


Findzs
addikt

Nagyon jó írás, köszi.

örülök, hogy más is született a 70 -es években rajtam kívül :)

Én nem használok eldobhatós borotvát meg egyáltalán semmilyen eldobhatós dolgot nem szeretek mert pazarlásnak tartom
Gillett excel -em van 3 pengés, de lehet bele 2 pengéset is rakni 2-2500.- Ft és nagyjából 6-7 hónapig elég 4 db, heti 2 borotválkozás.

Reggelente szoktam melóba indulás előtt mert így csak 2x kell egy héten, ha este borotválkoznék akkor kb. 12 órát feleslegesen nő az éjszaka alatt a borostám és reggel már nem lesz friss hatása.

Nekem mindegy milyen arcszeszem meg borotvahabom van mert utálok borotválkozni és megunom mindegyiket pár alkalom után.
(mondjuk denim fire arcszeszt szívesen elfogadnék, de már nem lehet kapni sajna)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16) BloodRay válasza lezso6 (#13) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem is van elektromos borotvám, de azért a normál borotva az igazi. :K
Az elektromos nagyjából borotvál, aztán a Mach3 simít. :)
Nivea after shave balzsam meg számomra az igazi. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#17) Balage21


Balage21
tag

Kipróbáltam tegnap az istenített Gillette Blue 3-at.Azt kell mondjam hogy a "gazdaságos" eldobható borotva is van ilyen...A Nivea balzsam viszont valóban No. 1. :)

(#18) Kloden


Kloden
senior tag

Ami jobban bosszant, az az, hogy kifújok belőle egy picit, és dagad, csak dagad, habosodik, nincs határ. Lehetetlen eltalálni a szükséges mennyiséget.

Ezen hangosan nevettem pedig nagyon ritkán szokásom! Magamra ismertem.. :D
Én igénytelen vagyok borotválkozás terén, legolcsóbb arcszesz, gagyi 2 pengés eldobható Gilette borotva. Évekkel ezelőtt vettem 3 db 13+7gratisz (?) csomagot szerintem életem végéig nem fog elfogyni és megúsztam 3k-ból. És érdekes. Az arcom mégis sima minden nap.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#19) puttputt


puttputt
őstag

Szőr!

Nekem is nagy kaland a borotválkozás.
Van is itt róla 1-2 topik, ott már elmeséltem a "történeteimet".
Naponta legalább 2x, esetenként 3x kéne, akár jóatyámnak, akár az övének (nem a nadrág...) és még sorolhatnám... Fene egy genetika, bár van jó oldala is.
Teccik a fehérnépnek, azt mondják.
Olyan gyorsan nő és olyan erős, hogy csak na.
Mindig cukkoltak miatta, mert az áll környékén semmivel sem lehet levakarni.
LEGALÁBB érdes, legalább "koszos" marad, semmivel sem jön le.
Túl korán kezdtem borotválkozni (szintén társak cukkoltak a pelyhedzés miatt anno), ezért is lett ilyen "ragaszkodó".
Ezért van körszakállam, csak ezért. Lustaságból.
Így ha nem kell "divatoznom" (ha van olyan 1-2 nap, mikor a bolton kívül sehova)..., akkor 3 naponta, egyébként viszont legalább 2 naponta kell, hogy ne nézzenek ősembernek.
(A borosta persze, mint mondtam garantált így is.)
A Barbonnal mi a helyzet? Olyan volt, hogy mikor gimikoleszban azzal "frissítettem" az arcbőröm, a felügyelő azt hitte, beittam. :DDD Jó erős, "vaskos" illata volt. ;]

Meg minden kéményseprőnek (ez nem bizonyított), celebnek, halivudi sztárnak, művésznek csapzott a haja, borostás a "tekintete".
Ne borotválkozz, Vakegérke! :DDD
(Sztrájkoljunk.)

Szóval; "Le a szőrrel!" Vagy mégsem? :)

Amúgy, tetszett az iromány. Több ilyet.
A témája is egyedi, nem olvastam, nem tudok hasonlóról a "világirodalomban". :D
Érdekes ihletettség.

Ja! A gélről annyit, hogy mikor tinikoromban először láttam a TV-ben, vettem is egyet gyorsan... Nem szerettem a habot. Aztán csalódtam, mikor hab lett belőle a végén. Jól "átvertek". :DDD

Findzs: Annyira nem vészes. :) Hogyha 1x használatosból az ember bevásárol a 100 Ft.-osban (2x10-es csomag), akkor árban kb. ugyanott van. Csak persze időt kell hagyni a borotválkozásra, mert azzal azért könnyebben megvágja magát az ember. Az abszolút ár-érték arányos. Tényleg egyszer lehet csak használni, mert "megtelik", viszont olcsó.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#20) puttputt válasza puttputt (#19) üzenetére


puttputt
őstag

Mellesleg, a kedvenceim ebben a Nivea termékek (arcszesz+hab).
Régen egy ezres körül volt a szesz, mostanra már felemelték... :U
Előfordult, hogy 1,5 hónapra elég volt egy üveg.
Az egyszer használatosokkal még "nem tettem nagyobb kárt magamban", talán egyszer sikerült megvágnom magam durvábban...
A márkásra azért sajnálnám a pénzt (borotva), mert elég gyorsan tönkre vágnám azt is... szerintem cirka 4-5 alkalom és dobhatnám ki, mert "betelt", életlenedett..., amilyen erős a szőrzetem.
Elektromos? Az már rég nem viszi. :D (Mármint, amit 3-4 éve vettem.)

Mr. Csizmás: A löttyöm ("fújókás") most nekem is Lamborghini..., egész jó az ár-érték aránya.

Még egy tipp:
Szerintem érdemesebb a borotválkozást reggeli fürdés utánra, a szakálligazgatást meg előttre igazítani... Nálam ez bevált, így mindkettő könnyebben megy. Egyéb variációknál akadtak problémák.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#21) aram01


aram01
nagyúr

jó írás,kérünk még :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) HDDave


HDDave
csendes tag

Jó ötlet volt a borotválkozást felhozni! Javasolnám egy fórum indítását!!
Nagyon tetszett a cikk. Kösssssssz :R :R :R

Jut eszembe, Mr. Csizmás, a Mach-ok nekem nagyon bejöttek. Itthon Amerikában Mach 3-ast használok otthon Magarországon pedig Mach 5-öst. Penge pengék. :) Csak javasolni tudom....de nem a vibris kiadást. (Az túl csajos nekem :D )

"Don't party!! It's like drugs; it's addictive!!!"

(#23) Puma K


Puma K
veterán

Remek írás! :DD

Én is szoktam hasonlókat művelni borotválkozás előtt. A hajam 8 éves koromig szőke volt majd elkezdett barnulni és most szökés barna így 18 évesen. A szakállam valami borzalmas... vörös színe van és valami brutális mikor borostás. Barátnőm haja ha ki van engedve akkor mindig beleakad mikor megszeretgetem. 16-17 évesen ha nem borotválkoztam meg akkor simán 23 évesnek néztek (ami néha az előnyömre is vált ;] ) A nyakam eszméletlen érzékeny. Egyszer ismerősnél télen vacsora volt és indulás előtt megborotválkoztam majd sálat tekertem a nyakamba mire oda értem olyan vörös színű volt a nyakam és annyira égett hogy nagyon rossz érzés volt.

Az eldobhatós borotvával kezdtem... nem mindig sikerült sérülés mentesen borotválkozni... Volt egyszer, hogy az átlagtól eltérően kicsit jobban látszik az ádámcsutkám na annak a kiálló részét lenyisszantottam folyt is a vér, de nem volt olyan vészes engem nem izgatott különösebben mert tudtam, hogy nem olyan mély de mikor édesanyám meglátta elkezdett sipákolni :DDD A másik véres mutatványom pedig az volt mikor a pajeszomat vágtam le és bele vágtam a fülcimpámba akkor is folyt a vér egészen a nyakamig.

Most van egy Philips 3 körpengés gépem amin van pajesz vágó is. Nem rossz kis gép csak ha már nagy akkor a nyakam és a szám felett lévő szőrt húzza eléggé. Olyankor inkább a pajeszvágóval levágom a bajuszt majd végig futok rajat hogy sima legyen.

Arcszesz pedig Axe Afrika. Jó az illata de sajnos nem sokáig érezhető.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm az újabb hozzászólásokat. :)

lezso6 barátunk említette, hogy elektromos borotvája van. Szerintem nem az igazi. Berreg, jó, hogy füstöt nem ereszt, olyan... olyan gépies.
A penge az igazi. Szinte szertartás.
Mondok még jobbat. Talán még lehet kapni borotvaszappant. Kerek dobozkában van, és megnedvesített pamaccsal kell piszkálni körkörösen, hogy habosodjon. Aztán jönet a pamacsolás.

LÁZ: Szerintem a nők többször foglalkoznak elméleti szinten a borotválkozással, mint mi. Mi lenne, ha megborotválkoznál, borotválkozz már meg, szóval ilyenek.

Findzs: Ha rám gondoltál, akkor elárulom, '51-es születésű vagyok.

Kloden: Lám, mire képes ez a csúúúnya Vakegérke? Megnevettet. Ennek őszintén örülök.

puttputt: Ha sztrájkolnék, magammal tólnék ki. A bajuszom színház jellegű, vagyis egy felvonás, szünet, második felvonás, vége. A szakállam meg viszket. Víszketek, vagy amit akartok, mondta Nádas György.

HDDave: Miért kéne külön fórum? Tessék, itt van ez. Magánterület, de ez nem hiszem, hogy problémát okozna.

Puma K: Szerintem (majdnem) mindenki bohóckodik a tükör előtt. Kéne egyszer egy csoportos borotválkozást rendezni, szerintem jól mulatnánk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) Gergő_


Gergő_
őstag

reggelente faragott képet applikálok magamra, már megszoktam pedig lassan 10 éve szükséges teendő.
ez főként annak köszönhető hogy mindig valami újabba vagy olcsóbbal próbálkozok, kísérletezgetek.
gillete borotvagél vagy akármilyengél és egy hagyományos pengés nyél az igazi szvsz. az alkohol utána már tökmindegy csak annyit tolok belőle, amennyi éppen a fertőtlenítéshez kell.

(#26) Vakegérke válasza Gergő_ (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én pazarló vagyok. Ami a tenyerembe fér, és kenem szét az orcámon. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Király írás!Grat! :R

Én gyűlölök borotválkozni. Kb. 1 éve megesett velem h kicsit megszaladt a borotvám(valahova elkalandoztam) és az alsó pittyemet szó szerint majdnem kettévágtam :((( (kicsit olyan volt mint egy kígyó nyelve csak épp a pittyemen). Na azóta 2-3 hetire szorítottam vissza a borotválkozós magánszámokat. sosem érdekelt ki mit gondol rólam, 3 hetes szőrrel a pofámon néha elég grizzli kinézetem van. Van egy pár ember, akinek a szemén látszik h mennyire igénytelennek tart, holott sztem nem vagyok az csak azért mert nem szeretek borotválkozni, de megértem őket hisz a szőr is csak itt-ott nő csomókban. Az ilyen tekintetek mindig mosolyt csalnak az arcomra... ;]

(#28) Vakegérke válasza Nordic (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a dícséretet. :)

A három hetes szőr már puha, és macsós benyomást kelt. Még mindíg jobb, mint a pár napos, egy hetes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) buherton válasza Vakegérke (#24) üzenetére


buherton
őstag

Hatalmasan jó írás :K . Kicsit elgondolkoztat, hogy nem csak gépiesen kellene csinálni, mint a szürke hétköznapokban, hanem figyelni lesi az érdekességeket. Mi más, mi az amit érdemes kifürkészni, és csak szimplán elmélyedni benne. És ez szinte mindenre igaz, nem csak a borotválkozásra.

Talán még lehet kapni borotvaszappant. Kerek dobozkában van, és megnedvesített pamaccsal kell piszkálni körkörösen, hogy habosodjon. Aztán jönet a pamacsolás.

Lehet ám :K . Szobatárs azzal nyomja. Természetesen dukál mellé az a régi sötét kék nyelű cserélhető két élű egy pengés borotva. Ahol a pengét a nyél csavarásával lehet cserélni :D .

Én 2 évig használtam egy eldobhatóst, most kezdett gajra menni. Nem erős az arc szőrzetem, heti 1 alkalom bőven sok.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) Vakegérke válasza buherton (#29) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm elismerésed. :)

Úgy vélem, úgy hiszem, hogy semmit sem szabad gépiesen csinálni, mert az megöli a lelket, megöli a játékos kedvet. Másrészt hol legyen az ember igazán önmaga, ha nem a fürdőszobában?
Igazán önmaga, izé... Ez így nem igaz. Inkább úgy mondom, hogy ebben az intim környezetben mindenki az lehet, amivé válni szeretne. Királyfi, varázsló, űrhajós, bármi.

Aki előre haladottabb szinten áll a lököttségben, mint például én, az bármely helyzetben képes varázsolni magának megfelelő környezetet, mesevilágot. Fantázia és beleélés kérdése.

Nekem is van tekergetős nyelű, kétélű pengét befogadó borotvám, méghozzá kettő. Az egyik fix helyzetet ad a pengének, a másik viszont ámerikás, én határozom meg a penge dőlésszögét. Pengém is van hozzájuk. Mi több, a pamacsom is megvan még.

Eltunyultam.
Nem kavarok már habot borotva szappanból, nem pamacsolom a képemre, és nem a kétélű borotvát használom.
Győzött a kényelem.
Hab kézre fúj, állkapocs beken, sokélű borotva használ, aztán eldob.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) nyunyu


nyunyu
félisten

Multkor kiprobaltam a DM sajat markas surround borotvajat, mondvan olcsobb utantolteni, mint a Mach3-at, de egy kalap szar a konstrukcio.

Nem tudom, melyik elmebeteg rakott egy zart muanyag lapot az 5 penge moge. :Y
Igy elso huzasnal telemegy habbal+szorrel a pengek koze, aztan onnantol mar ezen a tomor habretegen csuszik, nem vag. :W
Ki se lehet rendesen mosni :O
+1 penge jol jonne az orr alatti terulet levakarasahoz, de mit erek vele, ha egyszer az arcom nagyjat nem birom leszedni?

Ugyhogy 1 probalkozas utan visszatertem a Ferrari edition Mach3Turbo nyelemhez, azon sokkal jobb a pengek rugozasa, masreszt hatul nyitott, igy a levagott szor atesik rajta, nem ragad bele.
Ha meg megis, akkor csap ala tartod, aztan folyoviz kisopri.

Mach3Turbo szerintem nem eri meg a felarat a sima Mach3-hoz kepest: 2 hasznalat utan mar nincs kremezo csik, onnantol ugyanolyan a ketto, igy sima Mach3-mal toltom utan.

Habokat nem szeretem, nehez egyenletesen elkenni, meg a zsele szerintem sokkal jobban csuszik.
Gilette termekei eleg hullamzoak, volt koztuk jo is (zold flakonos citromillatu Mach3), meg csapnivaloan rossz is (Fusion Hydra)
Nem erzekeny borre valokat ki sem mertem probalni.

Ami nagyon bevalt, az a cikkben megenekelt Nivea zsele.
"Picit" nehez adagolni, elvegre eppenhogy megnyomod a gombjat, mar 3x annyi jott belole, mint ami egy pofahoz kell, de sokkal kenyelmesebb borotvalkozast tesz lehetove.

Arcszesz? Van itthon vagy otfele, de nem hasznalok.
Fentebb emlitettetek az Axe Africat, na olyanbol van meg egy fel uveg, dobozan meg Made in W. Germany felirat viritott. :DDD
(Mostani Africa is ugyanolyan edeskes illatu, csodalkoztam, hogy huszon ev utan elovettek a receptjet.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) Eastman


Eastman
őstag

How-to a múltból: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Vakegérke válasza Eastman (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mikor bevonultam katonának, még csak pelyhes volt az állam. Olyan gyönge és világos volt a szőr, hogy egy hétig ki se szúrták. Amikor igen, akkor volt ám ordibálás, és egy percet kaptam a borotválkozásra. Szárazon lerántottam, és kész.
Innen kezdve leste az állam a krumplivirágos. Nem volt mese, muszáj volt borotválkoznom. Meg is erősödött képemen a szőr.

Szerk: Hogy érdekesebb legyen a dolog, egységcsomagot vettem. Volt benne borotvahab és fogkrém is. Első este mentem fogat mosni, csak eltévesztettem a tubust. Nagy élmény volt. Azt hitték, hogy rosszul vagyok, hiszen habzó szájjal krehácsoltam, hörögtem, köpködtem. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) Ipse89


Ipse89
tag

Nagyon jó kis írás, grat :R
5+1 pengés Gilette Fusion. :P Igaz, nekem elég heti 1 szer borotválkoznom ( pedig elmultam 20 :B ) na jó heti 2 ha éppen van barátnőm ;]
2 bajom van a sorkatonasággal. Az egyik, hogy megszüntették, a másik, hogy ha lenne akkor nem tudom hogyan oldanám meg...egyetem<------>katonaság csak egyszerre 2 helyen nem lehetek.
Kár hogy eltörölték a katonaságot. Ott legalább belevertek az emberbe egy kis rendet meg fegyelmet... Meg lehet nézni milyen csürhe a mai fiatalok túlnyomó része... Vasalthaju pulikutya, divatkutya/plázafiú, HVCS/Helyi Vagány Csávó, no és persze tisztelet a kivételnek.

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#35) shadeofme


shadeofme
tag

Hát igen, aki megteheti, h hetente csak 1x borotválkozzon (genetikailag, nem lustaságból), az adja is meg a módját! :)
Nekem is naponta kéne, de lusta vagyok, így minden 2. nap olyan az arcom, mint a 80-as csiszolópapír (magyarul: smirgli :D ).
Körszakáll viszont marad. Utóbbi 10 évben kb. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor nyírtam le. (Vizsgák, ill. nők miatt. :D )
Ja, és csak mach3. Már 11 és fél éve. Azóta vettem többet is, mert kétlaki (néha 3 is) vagyok és szeretem, ha mindenhol van.
Borotvahab tök mindegy, after shave nem kell. :D
Amúgy tusolás közben fél lábbal kint a kádból, hab felken és úgy beretvál, mert akkor nedves és puha a bőr az arcon. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#36) mephi666 válasza Ipse89 (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

én pont fősuli miatt nem voltam katona... akkor kellett bevonulni, ha nem tanult az ember... :) sorozáson egyébként voltam: szombathelyen lett volna az alapkiképzés, aztán szolnokra mentem volna utána felderítőnek... (egyébként kecskeméti vagyok) tényleg ráférne jópár fiatalra egy kis nevelés+mozgás... ma szerintem borotválkozok, talán csinálok egy sorozatképet is róla :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) atee


atee
őstag

Heti 1 max. 2 Szeretem ha borostás vagyok.

Gilette mach3. A hab az változó, de általában nivea vagy gilette. Gél nem jön be.

Arceszt sosem. Nivea balzsam.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#38) sztikac válasza Ipse89 (#34) üzenetére


sztikac
őstag

Kár hogy eltörölték a katonaságot. Ott legalább belevertek az emberbe egy kis rendet meg fegyelmet...
Látszik nem voltál katona... Annyira felesleges az egész bohóckodás. Fegyelem, aha :DDD 9 éve voltam katona, azóta sem bírtam meginni akkora alkoholmennyiséget mint a katonaság 9 hónapja alatt :DD

(#39) szablya


szablya
tag

Én most vagyok 16, és asszem újévre/januárban már meg fogok borotválkozni :U Szerintetek milyet vegyek? Az elektromos borotvák is letudják vágni csupaszra?
Azokkal tudok hagyni borostát?
Vagy ha rendes borotvát veszek, pl Gilettet, akkor hány pengéset a közepesen puha arcszőrömre?
:F
Thk.

Vakegérke: Zseniális írás :R :R

Jah és Pitralont hol tudnék venni? Vagy már csak Ausztriában meg Szlovákiában van? Feelinges lenne :U

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#40) mephi666


mephi666
nagyúr

na, megejtettem az aktuális borotválkozást, poénból csináltam 3 képet a folyamatról :)

előtte
közben
utána (itt sz@rul fókuszált a gép :( ez van)

utólag megnézve, elég sz@rul mutathattam munkahelyen :) szerencsére pangás és főnökmentes nap volt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Bogyó bá' válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne szenvedj, növessz szakállt! :)
Én már 16 éve szőrös ősember vagyok. (Az adatlapomon, a honlapom linkjén megtekinthető a rusnya képem).
Amúgy az írásod tetszett!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42) eastsider


eastsider
nagyúr

érdemes végighallgatni Bandit--->[link]
élőbe hallottam, hatalmas nagy dumás,mesélős... :D
egy kis jókedv estére :)

(#43) Vakegérke válasza szablya (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszi. :)

Ami a Pitralont illeti, én Bécsben láttam utoljára, és az bizony nem tegnap volt. Viszont itt találsz Barbon és Figaro cuccokat. Ezek is régi dolgok, adnak a fílingnek. :K
Ami a pengét illeti, gyenge szőrzethez (szerintem) jó az olcsó kétpengés is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) Ipse89 válasza mephi666 (#36) üzenetére


Ipse89
tag

Hát nem tudom, melyik lenne a jobb, most vizsgaidöszakban, éppen matek analízis vizsgára készülve katonának mennék szívesebben, napi borotválkozás ide vagy oda ;]

#40 Nagyon állat! Evoluion :D Milyen barátságos a munkahelyed, háttérben figyel Bábel tornya :D engem nyáron, fehér csempe, fertötlenítö, majd olaj és kajaszag várt ( balatonparti büfés-konyhai kisegítö )

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#45) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Általában a jó kis Remingtonommal szoktam villanyborotválkozni, de a múltkor otthon hagytam, szóval a kezembe kerülő első borotvával lehúztam magam. Visszasétáltam a szobába, elújságolom kedvesemnek, hogy megint puha az arcom mint a babapopsi. Megsimogatja, a következő szavai azt hiszem így szóltak: jézus, te vérzel. Nem is kicsit, 4 napig gyógyult, úgy megvágtam magam. : )))))))) Amúgy ezzel úgy szoktam lenni, ha borostás vagyok, nem vágom le, mert tetszem magamnak. Ha kicsit nagyobb, akkor idősebbnek érzem magam, tehát nem vágom le, mert tetszem magamnak. Amikor már tisztes hosszú, elhatározom, hogy szakállt növesztek, tehát nem vágom le, mert tetszem magamnak. : ))))) Persze azért kénytelen vagyok, mert lekap a főnök, de szeretem halogatni a dolgot.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46) Vakegérke válasza Agostino (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már ketten vagyunk, akik tetszünk magunknak. Lehet, hogy egymásnak is tetszenénk? ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) BloodRay válasza szablya (#39) üzenetére


BloodRay
veterán

Elektromos borotváról, hogy "Azokkal tudok hagyni borostát?" -> Azokkal kb csak azt tudsz csinálni. :) Na jó annyira azért nem rosszak, de nagyon messze vannak a "normális" borotvától.
Egy alapabb 2 pengés borotva is jó kezdésnek. Én is olyat adtam öcsémnek, elvan vele.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#48) qdak


qdak
addikt

jo irás bár teljesn másra számitottam :-D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#49) Vakegérke válasza qdak (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ki vele, mire gondolsz? Kíváncsivá tettél. Még az is lehet, hogy ihletet kapok válaszod alapján, és rittyentek belőle egy írást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) mephi666 válasza Ipse89 (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

itthon készült a kép :) babel tornyát én raktam kb 3 hónapon keresztül... 5000db, de nyertem rajta 1üveg dzsonivólkert meg a keretezést :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.