Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

hol kacsint és mi? ez nekem magas

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) plömplöm válasza orbano (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

mert kifelejtődött a másik oldala:

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3) Antibazsi válasza plömplöm (#2) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Na így már értem én is. A hírből ez eléggé hiányzik, főleg,h a cím is erre utal.

Üdv, Balázs

(#4) Móci válasza plömplöm (#2) üzenetére


Móci
addikt

Érdekes kis kütyü, az biztos! :) Bár én maradok a mostaninál...
Nem lehet rossz az a tűzálló adattár, ki kellene próbálni, mennyire is bírja a meleget.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) mephi666 válasza plömplöm (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott kacsint már a cikkben is :) amúgy én kicsit más formájú "kacsintó" pendrive-ra gondoltam, ami hasonlít alakra a flashvoyager-re :)

az ide csatis meghajtók meg érdekesek... azoknak szánják, akik a régi konfigjukat akarják így felturbózni egy gyors rendszermeghajtóval? :F

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) P00By


P00By
nagyúr

Az AMP mikroméretű pendrive-ja igazán szimpatikus eszköz, hiszen állandóan ránk kacsint – már ha nem fordítjuk arccal lefelé. Jaj... :D
A másik oldalon lehetne egy s3gglyuk pl... :D

(#7) BloodRay válasza P00By (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Hehe, úgy lenne az igazi. :))
Az ioSafe külső egysége tetszik.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) szamatorok válasza plömplöm (#2) üzenetére


szamatorok
csendes tag

Érdekes, még teccik is. A cikkben írt ár is. De hogy hol lehet megkapni? Legközelebbi elérhetősége egy .com végű online könyvesbolt... Vagy van magyar forgalmazó?

(#9) Szanya válasza szamatorok (#8) üzenetére


Szanya
tag

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

''Szanya csak egy van.''

(#10) .mf válasza mephi666 (#5) üzenetére


.mf
veterán

Ha a "régi konfig" alatt egy anno méregdrága ultrahordozható szubnotit értesz, akkor igen ;)
Pl. nekem is van egy Vaio TX3-am, 11.1", Core Solo, szénszálas ház, és ebbe a kis méretbe még DVD-írót is belepréseltek (az alaplapot kisebb területre zsúfolták össze, mint a dvd-író; közben még a 13.3"-es culv-notikból is kispórolják ezt); viszont egy 1.8" 4200RPM-es microATA lemez van benne, ami egyrészt tetűlassú és érezhetően megfogja a gép teljesítményét (<15MBps átlagsebesség, heh, egy pendrive többet tud), másrészt a ritka csatlakozó miatt jelentősen gyorsabb HDD-re nem lehet cserélni.
Ha jó áron adják (vagy legalább ennek megjelenésével az előző szériás lassabb microATA SSD-ik árait csökkentik) és meg lehet itt is szerezni, lehet, hogy beruházok egyre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Pisztillus válasza .mf (#10) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ugyanez az én problémám is... Remélem, ezek közül a PhotoFast SSD-k közül valamelyik jó lesz az IBM X40-es notimba...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#12) pacorro válasza Pisztillus (#11) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az 44 pines IDE-seket elvileg ajánlják a ThinkPad X40/X41-hez, az 50-eseket meg a VAIO TX-ekhez. Az áruk jó kérdés, de egy kisebb talán nem lesz horror (notivinyónak szerintem egy 32 gigás is megteszi).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#13) bubi92


bubi92
őstag

jól néz ki:D

(#14) lorenzen válasza pacorro (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A 32 gigás megteszi.
A netbookomba is elég a G-Monster V4 legkisebb tagja, Szárnyakat adna neki.
Remélem nem horror áron dobják a piacra.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

a kacsintósnál sokkal jobbra számítottam, fekete alapon fekete, hát olyan nagyon nem lettem tőle vidám.

(#16) misx


misx
senior tag

Elsőre azt hittem, a dobókocka is pendrive. :DDD
De az csak a a méretét igazolja. Lesz mit elhagyni. :)

(#17) Szanya válasza misx (#16) üzenetére


Szanya
tag

Pont ilyet hagytam el, és szeretném pótolni. Igaz, hogy nem kacsintott, de nem az enyém volt. Ezért nagyon megörültem mikor ezt megláttam.

''Szanya csak egy van.''

(#18) ^Clown válasza Pisztillus (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az X40-be már régóta lehet SSD-t kapni, nem is horror áron: [link]. Bár ez az SSD sokkal gyorsabb lesz, ha jó áron adják, lehet hogy jobban megéri mint az eddigiek.
Az IBM topikba érdemes még beleolvasgatni ezzel kapcsolatban, több ember is vett SSD-t az X40-esébe, és egyikük sem bánta meg. Bizony nagyon nagyon sokat dob egy SSD a régi subnotikon, kb. mintha új gépe lenne az embernek :) Egy 45-50K-ért vett X40-esből, plusz egy 25-30K-s SSD-ből jobb gépe lesz az embernek, mint a mai netbookok.

(#19) Geönczy válasza Szanya (#17) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Nekem is volt ilyen kicsike még 1,5 éve, az meg fehér volt és 1gb-s. Eltört mert ráültem és nem bírta... :Y
Lehet kéne szerezni most egy ilyen feketét. Még a 38 Euro is jó ár egy 16gb-ért.

(#20) Szanya válasza Geönczy (#19) üzenetére


Szanya
tag

Hol lehet kapni Winket? Kerestem a neten, de nem találtam. Még tovább próbálkozom, de egy kis segítségnek örülnék.

''Szanya csak egy van.''

(#21) Szanya válasza Szanya (#20) üzenetére


Szanya
tag

Ezt találtam:
AMP
Ez így elég nehéz:
resellers...

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#22) orbano válasza ^Clown (#18) üzenetére


orbano
félisten

jól beszélsz. egyébként akármelyik notiból teljes értékű gépet varázsol egy SSD. rákötve monitorra és billre, nem mondanád meg hogy nem asztali gép. vagyis fura lenne, mert nincs hangja és havi 2k mínusz lenne a villanyszámla...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) .mf válasza pacorro (#12) üzenetére


.mf
veterán

Abból kiindulva, hogy az előző generáció microATA-sból (ami 80/45-50-et tudott) is még $195 a 32GB, nem reménykedek túlzottan :DDD Annak nagyobb esélyét látom, hogy a régi ára normálisabb szintre csökkenjen, mint hogy ez egyből alacsonyabb árról induljon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) ^Clown válasza orbano (#22) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Videót renderelni nem egy X40-esen kell, az tény, és akkor tényleg nem mondja meg az ember :)

(#25) orbano válasza ^Clown (#24) üzenetére


orbano
félisten

yopp. mondjuk nekem nehéz dolgom van, mert a Visual Studio, és az SQL szerver is eléggé kajás, főleg, amikor egyszerre megy 1-2 művelet. De így is csak 1-2 extrémebb helyzetben mondtam meg, hogy ez nem a nagygépem, és ejj, de kéne már a 4 magos asztali.
Illetve nekem a digitális kimenet hiányzik a notiról nagyon, mert analógon kicsit szellemképesen produkálódik az 1920x1200
de szerintem 1-2 év, veszek egy felsőkat. tabletet dokkolóval, és eladom a fenébe az asztali gépem. régen a toshiba m200-zal is csak az volt a bajom, hogy tetves lassú lett a vinyó ahogy nőttek a kódjaim. ha akkor lett volna SSD...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.