Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56573440 válasza Cifu (#48) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Azért az üzleti életben nagyon sokszor láttam én már ilyesmit. Pl. hogy a T. partner látványosan forgatja a kezében a két S7-es szifont"

Öhhö. Nem mondod hogy egy T. Vevő azzal akar pozícióba kerülni egy egyeztetésen, hogy pár százezres telefonnal villog, és azt hiszi ezzel kifejezheti, hogy neki nem számít a pénz. Királyul jön ki a buliból ;]

"Ezt lehet tekinteni bizonyos lélektani hadviselésnek is, azzal az üzenettel, hogy "látod, én ezt is megengedhetem magamnak, nem érdekel a pénz""

Így kell olcsóbbá tenni a dealt :K

"ilyen kis játékok szépen befolyásolhatják adott esetben egy tárgyalás folytatását."

Hát nem tudom, de egy rendes óra vagy öltöny árából hány iphone jön ki? A T. Partner ebben az esetben nem azt kommunikálja amit nem is szabadna neki hogy a pénz nem számít, hanem hogy kicsinyes, felületes, és azt hiszi hogy ettől valaki, csak már nem ált iskolás.

(#52) #78693120 válasza tope (#50) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nekem ez nem tényező. Nem akarok romolni (frissüljön több évig évig magától), meg kutatni, hogy éppen melyik rom jó, stb.
Amikor a hobbimra kevés az idő a család mellett, akkor biztos nem fogok ezzel foglalkozni, tehát a sziamijaú kategória kiesett.

Maradjunk annyiban, hogy mindenkinek joga van olyan telefont venni, amilyet akar.

Szerintem ezek addig lesznek olcsók, amíg ki nem ütik a jobb/valódi márkákat a piacról. Amint megtehetik, hogy 300e legyen a flagshipjük, meg 50e a hulladék, ugyanúgy ennyiért adják.

Amúgy meg nem csak hw, hanem sw kérdése is a dolog, aminél ezek fura dolgokat tudnak tenni. Amúgy meg, hogy meg kell említeni, hogy egy androidos telefonban van Google Play, ez nem egy bíztató dolog...

(#53) Cifu válasza #78693120 (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyébként pont ezt írtam le korábban, hogy néhány éve még 150e volt flagship, 100e a még bőven csúcskészülék, 50-ért meg megbízható közép és még jó telefon és 20,vagy 30-ért ment a hulladék kategória. Ehhez képest ma már 300e a flagship, min. 100e a megbízható közép, 50 meg a hulladék. Ami az alatt van, azt már említeni sem érdemes.

Pont, hogy nem igaz, pont hogy az iPhone az egyik példa erre, ahol a "fapados" 8/16GB-os verzióknál bizony már problémákba ütközhet a felhasználó, ha a telefonra felrakod a Facebookot, Waze-t, ne adj isten offline navigot szeretnél rá, esetleg fotózni szeretnél vele, stb... (most volt téma, mert a kedves húgom is 16GB-os SE-vel küzd, mikor kimenne külföldre, és hát mobilnetet nem szívesen használna).

Pont, hogy a Xiaomi az, amely olcsón tesz le az asztalra (jelenleg várhatóan) 3-4 évesen is használható telefonokat 50e Ft-ért, pl. a tavaly Redmi 3S 3/32GB-al...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) #78693120 válasza Cifu (#53) üzenetére


#78693120
törölt tag

A 16 gigásat nem szabadott volna megvenni és nem véletlenül szabadulnak tőle sokan. Szerencsére ma már 32 giga a legkissebb is.

Az előző hsz-emben írtam a redmiről, lásd. ki kell emelni, hogy van benne Google Play. Ez nekem nem jelent jót.

(#55) tope válasza #78693120 (#54) üzenetére


tope
addikt

Szóval hogy a PH részéről Ajánlott telefonról beszélünk, de az akkoris sz@r.

Nagyon sok embernek bőven megfelel az általam linkelt telefon, ja és nem kell órákon át mókolni, kb 15 perc az egész (ezt a mostani telefonom alapján írom, nem a linkelt). Szóval nem veszi el az életedet, de nyugodtan vegyen az ember kb 2x annyiért Samsungot, meg más márkásat, mert az biztos jó.
Miért kellene állandóan frissülnie egy telefonnak? Van 1 jó alapszoftver (MIUI pl) és működik éveken keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#56) kovsol


kovsol
titán

Manapság divat lett a fikázás. Lassan már szégyenli kell ha valaki iPhone-t vesz önszántából, mert ő biztos csak ezzel akar menőzni... Ez csak nálunk téma, nyugatabbra ezek sima használati eszközök. Kétévente mikor lejár a szerződése simán becsattog egy átlagember is, megveszi az aktuális iphone, samsung stb telefont, és használja újabb két évig míg van az előfizetése.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#57) #78693120 válasza tope (#55) üzenetére


#78693120
törölt tag

Egyszerű biztonsági kérdés. Nem akarok, hogy boldog-boldogtalan ki-be mászkáljon a telefonomon, mint ahogy a gépemen sem. Egy több éves OS esetén meg ezt simán megcsinálják, főleg androidnál.
Ugyanez a probléma meg egy "hegesztett" sw-nél még jobban fennáll.

Érdekes módon ez fel sem merült egy S60-as okostelefonnál, pedig akkor is neteztünk rajtuk.

(#58) Jhonny06 válasza KaiotEch (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Én meg azt nem értem, hogy mivel tud többet a 150-200k-s telefon, mint az 50-80k-s"

Ami nekem hiányzik a Mi Max-ból, az a nagyobb felbontású kijelző. 6,44"-en azért az 1080p már kevés. De amúgy egyetértek.

(#59) #56573440 válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hol érzed kevésnek vagy hol látszik ez? Van előttem egy Max és egy Mix is, tényleg rápróbálnék hogy mit látsz amit én nem :B

(#60) ncc1701 válasza #78693120 (#47) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért 50-ért hulladék a fejed kb. De költs csak telóra sokat, nem az én dolgom. :) Túl kellene már lépni azon, h csak samsung/lg/iphone van. A nevesebb kínaiak már régen beérték őket. Xiaomi/lenovo/meizu, és társai bőven vállalható kategóriák.

(#61) ncc1701 válasza #78693120 (#57) üzenetére


ncc1701
veterán

Elég naív vagy, ha azt hiszed, h attól még, h újabb OS fut a telódon, még nem tudják törni, ha akarják.

(#62) KaiotEch válasza #78693120 (#57) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az az iPhone sokkal biztonságosabb ám.

(#63) Jhonny06 válasza #56573440 (#59) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem úgy értve, hogy látod a pixeleket, de azért Mi4-ről (5 inch) váltva brutális volt a különbség, egyszerűen nem éles a kép, amit látsz, nagyon ilyen "elmegy" kategória.

(#64) #56573440 válasza Jhonny06 (#63) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát akkor lehet hogy erre valaki érzékenyebb van aki meg nem. Pont mostanában kaptak kollégák is új telefont, bár az előzőjük is fhd fölött volt felbontásban, és egymás mellett egyszerűen nem látok difit. Ha lefényképezem a képét másik telefonnal és felnagyítom egyedül akkor látványos számomra hogy na jah ott is vagyunk.

(#65) #78693120


#78693120
törölt tag

Ok, van akinek a biztonság számít (azért a 2 éves, vagy csak simán gányolt sw VS gyári, friss os elég egyértelmű), van akinek az ár.

Egy zárt rendszer mindig biztonságosabb lesz, ahhoz képest amiben egy app bármit megcsinálhat. Meg iOS alatt szigorúbban ellenőrzik az appokat. Olyan helyen dolgozom, ahol ezeket teszteljük mindenféle mobilokon (innen ismerek sok telefont és tabletet) és az Apple dob vissza rendszeresen apróságokkal. Eközben a Google meg beengedi a hibás appot is.

Mi van akkor, ha eleve adatlopásre terveznek valamit? Lásd a zsebláma, ami a gps pozíciót, net elérést, meg hasonlókat akar.

Ha mindent tetézzük a kínai "okosságokkal", akkor érdekes dolgok jönnek ki.

Részemről marad az iOS, ti meg vegyetek redmit, meg hasonlókat! Azért ne csodálkozzatok, ha a címlistátok sok hasonló telefon tulajával együtt árulják spamküldésre, meg néha-néha egy harmadik világbeli websphopból rendelnek a bankkártyátokkal...

[ Szerkesztve ]

(#66) ncc1701 válasza #78693120 (#65) üzenetére


ncc1701
veterán

SZerintem kicsit túl sok scifit néztél mostanában. :)

(#67) Pompi válasza #78693120 (#65) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, hasonló az Apple-nál nem fordulhat elő.

Ja, de.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#68) KaiotEch válasza #78693120 (#65) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi van akkor, ha eleve adatlopásre terveznek valamit? Lásd a zsebláma, ami a gps pozíciót, net elérést, meg hasonlókat akar.

MIUI-ba beállítom, hogy ne kapja meg ezeket a jogosultságokat. - Problem solved.

(#69) tope válasza KaiotEch (#68) üzenetére


tope
addikt

Touché :)

(#70) Coyot válasza KaiotEch (#68) üzenetére


Coyot
őstag

Engem pont a miuiban asszony telefonján mocsokmód felk*rt hogy minden app kér mindenhez jogot. Galéria app névjegyzékhez meg gps-hez, a jegyzet alkalmazás szintén. Persze nagyon jó hogy meg lehet tagadni a jogot, csak ebben az esettben az alkalmazások sem hajlandóak elindulni. Redmi 3s prime a telefon.

Hozzáteszem szintén ez a telefon tök jól ment 1 évig. Aztán pár hónapja elkezdte eldobálni a hálózatot aztán a wifit is. Sosem mertem rányomni a topicja alapján az update-re (néha az update okozta ezt a jelenséget), de aztán megtettem hátha segít. Nem segített, miután a soklépéses romvadászat után felraktam rá egy stock eu romot megjavult. kopp-kopp. (és örülök hogy ezzel kúrhattam el egy egész délután, mivel nem cserélek romot hetente viszonylag kevés a tapasztalatom a témában)
Azt félve merem megemlíteni, hogy 2 hónap után nem tudtunk ujjlenyomattal unlockolni, csak ha újra felvettem a mintákat. Most ott tartunk hogy 2 hetente kell felvenni újra mert csóri elfelejti vagy nem tudom mit csinál vele.

És itt jött ki nálam az alma előnye, hogy a szarfos 4 éves 5s-emen ilyen a teljes pályafutása alatt nem fordult elő.
Ilyen sztorija lesz mindenkinek mindegyik irányra ebben biztos vagyok, én is mint mindenki csak a saját élményeit osztja meg.

Pompi:
Attól az még tény hogy alma nem enged minden szart az appstore-ba, hiba becsúszik van ez így, ettől függetlenül nincs tele szeméttel az alkalmazásboltjuk.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#71) Pompi válasza Coyot (#70) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem nem kell bemutatni, használom mind a két rendszert. De ilyen elfogult és eltúlzott dolgokat nem állítok egyikről sem. Ez a tele van szeméttel az alkalmazásbolt is egy jó nagy csúsztatás amire nehéz bármit is reagálni, mert nem is értem, hogy mire gondolsz ezzel. Pl. keress ár az AppStore-ban a "fart" szóra. Nekem ez a szemét.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#72) Cifu válasza #78693120 (#65) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aham. Hogy is volt a 'Fappening' néven elhíresült eset, mikor kiszivárgott egy csomó celeb privát képe a netre, mert az ultrabiztonságos iCloud-ban tárolták? :DDD

Maradjunk annyiban, hogy az Apple "zárt" rendszere sem biztonságosabb semmivel manapság, mint az Android. Ahhoz, hogy a felhasználó adatai biztonságban legyenek, arról leginkább a felhasználó maga tehet. Ha gondatlanul jár el, akkor tök mindegyik, hogy Android vagy iPhone telefonja van, pórul járhat.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73) Coyot válasza Pompi (#71) üzenetére


Coyot
őstag

Jogos definícálhattam volna jobban is.
Van aki szereti a finós alkalmazásokat függetlenül attól hogy nem sok érdemük van, de általánosan az optimalizált alkalmazásokra gondoltam, almáéknál ugye szogorúbb feltételek miatt kevesebb akksizabáló kártékony kódot futtató kerül a nagyközönséghez. Anno mikor fejlesztettünk rá minket is meglepett mennyi mindent tesztelnek ők is, szóltak pl azért is hogy a program bizonyos részei miért futnak sokkal többször mint ők gondolják - mert ugye terhelte az eszközöket.

Má' nem

(#74) Jhonny06 válasza #56573440 (#64) üzenetére


Jhonny06
veterán

Túl jó szemem van. :D Amúgy igen, én erre valahogy mindig érzékeny voltam, szeretem a jó kijelzőket.

(#75) hcl válasza #78693120 (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gámyolt SW - hát, pl. a Cyanogen/Lineage pont hogy kevesebb biztonsági rést szokott tartalmazni (meg kevesebb bloatware-t), mint sok gyári (ami esetleg sokkal adatlopósabb, mert kínai) - pluszban sokszor évekkel a gyári support után még frissül. És egyszer kell feltenni.
Nekem is pont ez a bajom, S4 mini plus-om van, jó kis teló, 4 mag, sok ram, jól műköik gyári szofteverrel, de nincs már rá support.
Mivel a plus tök más, mint a S4 mini, így nincs rá alternatív ROM sem - gondolom hamarosan eladom, és veszek egy valamit, aminek elég jó a hardvere, és van rá rendes ROM. Meg persze drágább :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) Viszlát


Viszlát
addikt

Végülis szerintem nem történik semmi extra, hiszen szinte minden területen ugyanezt látni. Gondolj csak az autókra, biztos, hogy fullos 7-es széria vagy S Klasse megér 40-45 milliót? Főleg ha az alapáruk 10-15 millióval kevesebb. Valszeg nem, de mégis vannak akik megveszik és minden új generációval egyre drágábbak és drágábbak, egyre nagyobb az értékvesztés is rajtuk. Szerintem tuti ha 20 évvel ezelőtt megkérdeztél volna pár szakértőt, megesküdtek volna, hogy ennek az emelkedésnek vége kell legyen hamarosan, ezt nem bírja el a piac, aztán tessék, mégis elbírja.

Szvsz az a lényeg, hogy mindenki azt vegyen amit megengedhet magának, ami tetszik is neki, aztán inkább hagyjuk a mások besorolását a tárgyaik kapcsán, nem fáj az.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#77) Fecogame


Fecogame
veterán

Honor 8, és mindent tud, amit bármelyik flagship ( legalábbis számomra ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78) adalbert1


adalbert1
veterán

Számomra olyan 100k környékén van a lélektani határ a telefonoknál, igaz, ennél még csak olcsóbban vásároltam. Mióta androidos okostelefont használok, az elmúlt 4 (lassan 5) évben 3 modellre költöttem 187k-t: LG L9 - 80k, LG G2 Mini - 47k, Huawei P8 Lite - 60k.
Csúcskészüléket csak akkor vennék, ha munkaeszköz lenne, és mondjuk napi 5-6 órában azt nyomkodnám, a jelenlegi anyagi helyzetemben és felhasználói szokásaimmal teljesen felesleges pénzkidobás lenne 200k felett telefont venni (eleve 200k-ért csak akkor vennék telefont, ha mondjuk a havi bevételem nettó 800k körül alakulna).

(#79) Cifu válasza adalbert1 (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csúcskészüléket csak akkor vennék, ha munkaeszköz lenne, és mondjuk napi 5-6 órában azt nyomkodnám,

Ez már csak az is nehéz lenne, mert a flagship telefonok elsöprő többsége nem húzza ki 5-6 órán át... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#80) adalbert1 válasza Cifu (#79) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor a hátlaphoz ragasztanék egy 10000 mAh-es külső akksit is. :DDD
Viccet félre téve arra gondoltam, ha ténylegesen napi több órában kihasználnám az általa nyújtott előnyöket (erősebb CPU, több RAM, magasabb PPI, jobb panel, stb) - így, hogy napi egy órát van a kezemben a telefonom, nem nyújtanának annyit, hogy megérjék a többlet költséget.

(#81) janeszgol


janeszgol
félisten

Még nem olvastam el a hozzászólásokat (tudom, hiba). Én arra gondolok, hogy mivel egyre népszerűbbek a dzsunkák (hiszen ahogy fejlődünk, a régi is elég lesz a mindennapokra, plusz nem mindenki fizeti egységesen a terheket stb), ezért egyre magasabbak az árak. Nem csak a csúcskategória drágult, hanem a közép is. Sőt igazából nagyon kategóriák sincsenek, max egy névből következtethetünk belőle (S X Mini, GXc stb).
Miért? Mert a csúcskategóriában nincsenek dzsunkák vagy nem kelendőek, ott még meg lehet mutatni, ki a jani. Legyünk ősznték, egy ma kapható százezres telefon többünknek elég. A gyors fejlődés ezt hozta.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.