Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomcat


Tomcat
őstag

Helyes döntés és egyben sunyi dolog volt a komponens gyártótól. Még szerencse (főleg a HTC-nek) hogy időben kiderült a turpisság. :)

Tomcat

(#2) weiss


weiss
addikt

És az eddigi eladottakért büntetés?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) #06658560 válasza Tomcat (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Biztos vagy ebben? Ha holnap eladnak egy htc one-t, a régi mikrofonnal, akkor azért már pottyan a pénz Nokiának. Amíg a mostani készlet tart, addig még tudnak telefont szállítani, utána nem, ennyi idö alatt pedig új beszállítót találni, validálni, termékét tesztelni és beépíteni nem biztos, hogy kivitelezhetö. Na meg innentöl indul az "Ebben milyen mikrofon van? Már a szar vagy még a jó?" játék ami nem ofg jót tenni az eladásoknak.

(#4) lcee79 válasza #06658560 (#3) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem is sajna így van...
HTC-t is az ág is húzza... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Ejj, fura, h azt gondolták, ezt megússzák? :U Biztos, h minden cég atomjaira bontja a konkurensek terméket HW és SW téren is...

Tomcat: jah, hát ezután nem fognak velük extra cuccokat gyártatni, az valószínű...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Tomcat válasza #06658560 (#3) üzenetére


Tomcat
őstag

Persze amit elsumákoltak eddig azért jár a pénz a Nokianak, de ha szerencséjük van akkor nem ment ki akkora mennyiség a piacra ami már érvágás lenne mind a HTC-nek mind a STM-nek.
Ha meg mégis nagy a kiszállított raktárkészlet akkor a Nokia akár jogosan is vonathatja vissza a terméket a piacról az EU területéről, vagy kötelezheti a HTC-t a tételes kártérítésre.
Az STM meg aszerint hogy kivel milyen üzletet kötött így is úgy is nagy s****n van/lesz mert egy ilyen "presztizsveszteséget" elég nehéz kimagyarázni bármelyik vevőjének is.

Tomcat

(#7) tgabi333 válasza weiss (#2) üzenetére


tgabi333
tag

Az majd egy másik per tárgya lesz :) Most csak azt mondták ki, hogy nemjó ez így, majd jöhet egy másik per a kártérítésről ez a döntés alapján.

(#8) B1T3 válasza Tomcat (#6) üzenetére


B1T3
addikt

A hangsúly inkább azon van, hogy most kereshet új beszállítót a HTC, és így is eléggé megcsúszott a normális mennyiségű One gyártása hála a kameramodul körüli bonyodalmaknak. Bár új mikrofon találása nem tűnik olyan hatalmas gondnak, de egyrészt én nem látok bele mélyen a témába, másrészt tényleg kérdéses, hogy egy másikkal tudnak-e (legalább) ugyanilyen minőséget hozni.

(#9) tjb007


tjb007
nagyúr

Mostanában nagyon rájár a rúd a HTC-re. Legutóbb alkatrészrészhiány és gyártási problémák kellett csúsztatni a megjelenését, most meg hozzájön még ez is.
Elég borús lesz ez a második negyedév is számukra.

"a Nokia okostelefonjain Windows Phone 8 operációs rendszer fut (kivéve a Lumia 520-ast)"

Akkor mégis micsoda ? :U

(#10) Glenda válasza tjb007 (#9) üzenetére


Glenda
addikt

510 lesz az.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#11) dajkopali válasza Glenda (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) #06658560 válasza B1T3 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért nem olyan egyszerü a mutatvány: van eg adott térrészed neki, oda be kell férnie, a csatlakozóit megfelelöen kell kialakítani, ha eddig nem ismert beszállító akkor validálni kell, a csomagot letesztelni, gyártási folyamatot hozzáigazítani, reklámokat módosítani. Ez nem két hetes mutatvány, vagyis ha mától állnak neki, akkor alsó hangon két hónap.

(#13) szeksziboj válasza #06658560 (#3) üzenetére


szeksziboj
tag

Pontosan így van, majd egy pár hónap múlva: "Megunt HTC One-om még a Nokia mikrofonos eladó, emiatt kicsit drágább de adok hozzá egy nyúlfarok-kulcstartót ingyér :DDD"

"Biztos, h minden cég atomjaira bontja a konkurensek terméket HW és SW téren is..."
Persze, ezt hívják ReverseEngineeringnek"
A kínaiak ennek az éllovasai :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) B1T3 válasza #06658560 (#12) üzenetére


B1T3
addikt

Én is így gondolom. De a mikrofon azért nem a legkomolyabb komponens, szóval próbáltam érzékeltetni az optimizmusom. :)

(#15) .tnm válasza szeksziboj (#13) üzenetére


.tnm
addikt

miért kéne szétszedniük? eleve ők rakják össze. :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#16) Pug válasza B1T3 (#14) üzenetére


Pug
veterán

Egy telefonnál :U ?

(#17) B1T3 válasza Pug (#16) üzenetére


B1T3
addikt

Az egyik legjelentősebb, ugyanakkor nem a legkomolyabb. Úgy értem, hogy szerintem pl. egy SoC összerakása komolyabb művelet. :)

(#18) lapuli


lapuli
tag

Végre egy cég aki nem a téglalap sarok kerekítésért perel.

Jaaa spricce dóze maximum

(#19) tomazin válasza lapuli (#18) üzenetére


tomazin
veterán

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.