Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Na egen, de például a zerocore nem működik Win10 alatt... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) jedis


jedis
senior tag

E :U zek még mindig 28nm-en készülnek ?

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Cifu válasza jedis (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, mivel a 14nm-es Radeon GPU-k csak jövőre jönnek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Blindmouse válasza hunspirit (#4) üzenetére


Blindmouse
senior tag

AMD már nem hiszem, de Radeon igen. Abu meg tudathasadásos állapotba kerül.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) CsonkaImo válasza Cifu (#1) üzenetére


CsonkaImo
addikt

ZeroCore hibátlan Windows 10 alatt. Megjelenés óta használom az OS-t és nulla fagyás. 5 percre van állítva a monitor kikapcsolása, tehát nem kevés ébredésről van szó.

(#7) Cifu válasza CsonkaImo (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Saját példám Radeon 7950-el - no luck. Nem áll le a hűtőventi.

AMD topic

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) CsonkaImo válasza Cifu (#7) üzenetére


CsonkaImo
addikt

290X, DVI csatlakozón keresztül problémamentes.

(#9) -Skylake- válasza Cifu (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Radeon HD2600XT , szerintem ezzel probald.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) sb válasza Cifu (#1) üzenetére


sb
veterán

Soha nem működött még rendesen sehol.
Nekem most HDMI-vel Win8.1 alatt épp jó 1 éve, de előtte DVI-al ill átalakítóval hol ment hol nem.

A Win7-es indulásról inkább ne is beszéljünk... egy rakás driverrel szar volt az elején.
Nem is nagyon értem beágyazot cuccba hogy merik ezt berakni.

Amúgy a kis 20W-os jöhetne PCI-E-vel HTPC-be olcsón mostazonnal. :)

(#11) AAAgold válasza -Skylake- (#9) üzenetére


AAAgold
senior tag

nálam a radeon x600-on simán leáll a ventilátor - bár, ez szerintem nem a zerocore érdeme, hanem a csapágyé :DD :DD :DD

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#12) jedis válasza AAAgold (#11) üzenetére


jedis
senior tag

+1 :D

Ez olyan volt, mikor a haver hencegett az új kocsijával, hogy mennyi minden van benne . Ez, az, emez, amaz, meg Start-Stop rendszer is, ami leállítja a motort pirosnál. Nohh, mondom az az én 20 éves Golf-omba is benne van. Nekem is leáll pirosnál, csak nekem önindítózni kell, ha zöldre vállt ! :Y :DD :DD :DD

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) Cifu válasza sb (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Win 8.1, HDMI csatin három éve jó a ZeroCore. Szóval tudom, milyen az, amikor jól működik.
Win 10, ugyanaz a rendszer, bármelyik driver, és nem működik... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Abu85 válasza sb (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért merik berakni, mert ha nem jól működik a hardver, akkor nem várják a csodát évekig, hanem gariba kérnek egy új hardvert az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) sb válasza Abu85 (#14) üzenetére


sb
veterán

Cifu, ja. Most rtam, hogy nekem is jó HDMI-n Win8.1 alatt hónapok óta. De amúgy gyantom a korábbiak alapján, hogy új driverrel megkavarhatnám a sz*rt simán. HDMI-vel is volt olyan driver amivel vacakolt. Mondjuk DVI-on meg kb. 2 driver volt amivel NEM vacakolt.

Abu: Fordítva értettem. Az AMD hogy meri belerakni a kínálatba. :D
De most komolyan... nem vagyok egy NV fan, de ZC-al annyi gond volt mindenféle hw-s, driveres, gyártós felállásban mint csillagon az ég.

On: A HTPC-s használatot viszont komolyan írtam. Nemhivatalosan vajon hozzá lehet jutni ilyen cucchoz?

(#16) Abu85 válasza sb (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért meri belerakni, mert ez egy fontos szempont a vásárlóknak. Például a legtöbb kaszinógép állandóan működik, de nem mindegyiken játszanak. A ZeroCore itt kritikus húzófícsőr, mert amíg a gép használaton kívül van, addig a GPU csak kevesebb, mint 3 wattot fogyaszt. Márpedig nem mindegy, hogy napi 24 órában a használaton kívül töltött órákban a fogyasztás mekkora. Ez az elsődleges fícsőr, ami miatt az AMD platformjai kerülnek a kaszinókba, mivel ezek állandó üzemeltetése sokkal olcsóbb minden alternatív platformnál.

Ha gond van a ZeroCore-ral, akkor kezdeményezni kell a garanciáztatást. Nyilván a beágyazott rendszereknél is ugyanez van. Visszaküldik a hardvert és a gyártó küld egy újat helyette.
Hibás hardver általánosan is piacra kerülhet, és tényleg alapvetően erre van a gari.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) sb válasza Abu85 (#16) üzenetére


sb
veterán

Te is tudod miről beszélek.

Ha mondjuk 1-2% alatti a meghibásodás az normális, erre van a garancia, szervizhálózat, stb... ez így van. De ez egy sablonszöveggé válik ha több a gond és többet van cserében, gariban valami mint a gépben. Kaszinóban is cseszhetik a fogyasztást ha nem jön vissza black screenből. :)

Persze nem tudok meghibásodási adatokat, csak érzésre mondom, de az biztos, hogy az összes driveres, hw-s, cicergős, ilyen-olyan sz*ros hibákkal együtt amd-nv oldalról összességében ha nem a ZC-ról láttam a legtöbbet az utóbbi 3-4 évben akkor semmiről.

Azt is látod, hogy, most a Win10-nél is előjött. Az alapvetően gázos implementációk másik tuti ismérve ha egy hiba nem is konstans, de mondjuk évek alatt többször újra és újra előjön...

Na mindegy. Ezen nem veszünk össze, de - saját és fórumos tapasztalatokból a ZC egy nagyon megbízhatatlan featurenek tűnt nekem. Pedig a legjobb cucc. Számomra is pozitív lenne.
Nyilván a beágyazott rendszerek is mások mint a home cuccok. Sw-ben sincs akkora szórás, lehet ott ez nem lesz gond.

(#18) Abu85 válasza sb (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kaszinógépekben ezeket 24 órán belül cserélik. Azért fizetnek sokkal többet egy termékért, mint mi, hogy kiemelt támogatásban részesüljenek.

De ha baj van a hardverrel, akkor gariztatni kell. Magától nem javul meg. Xbox One-t és PS4-et is gariztattak már ZeroCore problémával.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) sb válasza Abu85 (#18) üzenetére


sb
veterán

Úgy látom fennakadt a lemez vagy nem akarod megérteni.

Egy cég azért vesz kiemelt támogatást, hogy ilyen emelt szintű supportot kapjon és ne legyen gondja/kiesése az üzemeltetéssel. Ez eseti jelleggel teljesen rendben van. De ha ez azt jelenti, hogy hetente cserélni kell gariban (akár 24 órán belül) akkor az vissza fog ütni.

Márpedig ha van egy megbízhatatlan technológia akkor ez lesz. És én itt ezt hangsúlyoztam... amit neked valahogy nem sikerül elismerned. A ZC-vel rengeteg gond volt... és nem olyan átmeneti, megnyugtatóan javítható problémák mint amikre az AMD/NV topicok véresszájúi rá szoktak ugrani.

A ZC évek óta velünk lévő hw-s és sw-s gond egyszerre. Látszik, hogy nem tudják hozni működőképesen, stabilan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.