Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ragnar_ válasza total90 (#39) üzenetére


Ragnar_
addikt

Persze gyorsabb az i7-7800k az R5-1600x-nél 10-25%-al és drágább is 60-80%-al, részemről kb. ennyi a lényeg. Ár/teljesítményben és fogyasztásban is teljesen ésszerű alternatíva lett a Ryzen. (Ha az APU-k teljesítményét nézzük akkor meg éppen az Intel nincs a fasorban sem ...)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#52) gtamate2 válasza Ragnar_ (#51) üzenetére


gtamate2
veterán

És a lapokat még nem is vettük számításba. Nekem a R5 -1600 tetszik, egy 23k-s asrock lapban már korrekt módon tuningolható és elég szépen az Intel szintje közelébe tud érni még játékban is.

*Sn0w

(#53) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Az Fx-eknek inkább a híre rossz,de azért a proci annyira nem.A fő probléma hogy pl,egy olcsó lapot nem dobhatsz alà mert kuka,így lényegében amennyivel olcsóbb használtan egy I7-nél azt a pénzt lapra költöd.Míg intelnél lényegében csak menjen a lap,nem kell fullos vrm stb.

(#54) Ragnar_ válasza gtamate2 (#52) üzenetére


Ragnar_
addikt

Előző 3Ghz-es i5-ös konfigom is megvolt jó ideig, szerintem ez is meglesz vagy 3 évig min. Majd ha 4.5 Ghz körül mennek a 6c/12t procik emberi áron beruházok egy új procira (lehet, hogy lapcsere nélkül..)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#55) total90 válasza Viktor77 (#50) üzenetére


total90
veterán

Jaja, szerintem is így van :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#56) Viktor77 válasza total90 (#55) üzenetére


Viktor77
titán

Ha már értelmes válasz nem megy...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57) #72042496 válasza Viktor77 (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

Te mentél neki egy hülye kommenttel, mégis mit írjon rá?

[ Szerkesztve ]

(#58) total90 válasza Viktor77 (#56) üzenetére


total90
veterán

Csak mint te.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59) Viktor77 válasza #72042496 (#57) üzenetére


Viktor77
titán

Ha valami 10%-kal gyorsabb és dupla annyiba kerül, akkor mit fizet meg?

Intelesként írom, hogy manapság egész egyszerűen nincs érv az Intel mellett. Az ár nem az, a teljesítmény esetleg (de az ugye elenyésző lett, sokkal-sokkal többért).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60) total90 válasza Viktor77 (#59) üzenetére


total90
veterán

Azt a 10%-ot, amit a másik nem tud nyújtani.

Én itt már kiszálltam, hihetetlen... :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#61) Viktor77 válasza total90 (#60) üzenetére


Viktor77
titán

Jól teszed.

"Sajnos" voltam én is ilyen elvakult Intel fan (kicsit most is talán), aztán felnőttem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#62) #72042496 válasza Viktor77 (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is jobban tetszik a Ryzen. Ha az energiagazdálkodás, RAM és M.2 kezelés rendbekerül a refresh-ben (lehet, már most is rendben vannak azért, nem néztem), akkor könnyen vétel lehet belőle.

De megérheti a 10% és az inteles platform is a magas felárat, attól függ, mire használja.

[ Szerkesztve ]

(#63) CPT.Pirk válasza total90 (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy hol számít az a +10%, ami indokol +40% felárat. Komolyan érdekel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64) snecy20 válasza CPT.Pirk (#63) üzenetére


snecy20
veterán

Gyanítom hogy sehol...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#65) ncc1701 válasza CPT.Pirk (#63) üzenetére


ncc1701
veterán

Van, aki leszarja a pénzt, mert van bőven pénze dellára, oszt nem érdekli, a legjobb kell neki. Bármi Áron. Fogadd el, engedd el. Megveszik a 750 ezres fejhallgatókat is, ne aggódj.

(#66) Dilikutya válasza ncc1701 (#65) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs is ezzel semmi baj, csak ne akarjon úgy csinálni, mintha észérv szólna +10% teljesítmény mellett kétszeres áron, miközben lehet, hogy van +20% áron AMD alternatíva. Sőt, igazából csak egy szálon jobb bármelyik nagy Intel i7-i9, de egy jól párhuzamosított alkalmazásnál (a pénzt kereső szoftverek jellemzően ilyenek, csak az elavult játékmotorok nem használnak ki minden magot) már elveszik a +200e Ft előnye.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67) ncc1701 válasza Dilikutya (#66) üzenetére


ncc1701
veterán

Engedd el. Van, aki bmv-vel jár, nekem tökéletesen megfelel a toyota is. Semmiből sem tudod megvenni a kínálat legtetejét úgy, h azt józan paraszti ésszel meg tudd indokolni. :)

(#68) Dilikutya válasza ncc1701 (#67) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az más. Nem csak egy logónyi eltérés van a Toyota és a BMW között. AMD oldalról viszont megveheted ugyanazt az erőt olcsóbban, vagy ugyanannyiért többet. De egy Toyotától nem azt kapod, amit egy BMW-től, és fordítva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#69) ncc1701 válasza Dilikutya (#68) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez nézőpont kérdése. Mindkettő elvisz A-ból B-be, úgy, h nem fázok/ázok/izzadok benne. Több nekem nem kell, illetve a toyotának sokkal olcsóbb a fenntartása. Nekem meg nem olyan picuri a cerkám, h drága autó kelljen, szóval, érted... :)

(#70) CPT.Pirk válasza ncc1701 (#69) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Nekem meg nem olyan picuri a cerkám, h drága autó kelljen, szóval, érted..."

Azt hiszem megfejtettük a kolléga problémáját. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71) snecy20


snecy20
veterán

Viszont kórájkilencessel nem lehet csajozni. :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#72) proci985 válasza Ragnar_ (#51) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

meg ha valakinek kell a HEDT felszereltsegu lap ala, akkor adott esetben az X299es lap olcsobb is lehet (pl x370 hero vs akarmelyik 250usd koruli x299 lap)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73) Dilikutya válasza ncc1701 (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha így nézzük, egy Celeron is kiszámolja, amit az i9. :) Nem arra célzok, hogy reális egy BMW vagy Maserati felára a Toyotához képest. De tud olyat az egyik, amit a másik nem. Dizájn, extrák. Szebb egy i9 egy Ryzen 7-nél? :) Bár a Ryzennek gyárilag RGB ledes hűtője van, úgy emlékszem... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Naa prociknál azért picit más mint az autóipar.Bár ha nem is bele,de rá lehet ülni a procira.Celeron hasonlat meg részben igaz,de nem mindegy hogy 1 perc alatt számolja,vagy 1 évig.De minden igény na meg pénz kérdése,bár ismerek olyat aki 1080ti-vel nem játszik csak netezik és filmezik.Ha minden logikus volna ha már autók,semmi szükség nem lenne a Ferrarikra,Lambokra stb.

(#75) Viktor77 válasza Zicokuka (#74) üzenetére


Viktor77
titán

Szükség nincs is. Olyan autók, amik nélkül tökéletesen meglenne a világ. A szükség olyan valami, ami nélkül nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.