Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saja


saja
tag

Nem sok mindenki foglalkozik ilyen kérdésekkel (legalábbis ismerőseim közül biztosan nem). :D
Esetleg tudom ajánlani a haskell programozási nyelvet, ha valami iszonyatosan számolós feladatot kéne megoldani programozással. Ez egy funkcionális programozási nyelv. Bővebben itt. Ha jól emlékszem akkor egy "8 királynő elhelyezése a sakktáblán ütközésmentesen" feladatot 3-4 sorból meg lehetett vele oldani (persze úgy, hogy az összes lehetséges variációt kiszámolta, és a tükör-felállásokat szűrte).

keep calm and code erlang

(#2) greenity válasza saja (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszönöm :)
Egyelőre megvannak az adataim, de lehet nyáron beletúrom magam, ha megvan a dolgozat :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Venemo


Venemo
tag

Erre reagálva: "Lényegesen gyorsabb Maple-lel kiszámítani a kívánt "végtelen" (0-200) integrálokat, mint programozva (c-ben próbáltam ki), mindkét fent említett lehetőséggel."

Nyilván a Maple-t is megírták valamilyen nyelven, és az is a végén valamilyen módon kiszámolja. Ez csak annyit jelent, hogy neked nem sikerült olyan gyors algoritmust kitalálnod, mint amit a Maple fejlesztői kitaláltak.

(#4) greenity válasza Venemo (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Ebben igazad lehet :)

Viszont amikor az integrálokat számoltam, nem volt időm okosabban utánanézni, a kézenfekvőt használtam...

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.