Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Hát, ezt sem otthonra veszi az ember. Mindenesetre brutális darab.

Azt tudja valaki, hogy hogy jön a LED a nyomtatáshoz? Nekem elsőre nem állt össze.

(#2) orbano válasza Cs_Laci (#1) üzenetére


orbano
félisten

google a barátod. amúgy annyi, hogy lézer helyett egy ledsorral világítják meg a hengert. ez állítólag jobb meg minden

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) Akybron válasza Cs_Laci (#1) üzenetére


Akybron
aktív tag

Nem lézerdióda+forgó tükör, hanem ledsor a működésének alapja.

73&DX HA5OJN

(#4) Daywalker válasza Cs_Laci (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Az OKI huszonpár éve alkalmazza ezt a technológiát, tehát a alapok nem újak. Persze azóta sokat finomítottak rajta. Olyannyira, hogy állítólag a lézert könnyedén le is válthatja a jövőben.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) fgordon


fgordon
senior tag

Ez a nyomtató Magyarországon a grafikusok és kiadványszerkesztők álma fog maradni, mert kevés cég fogja tudni megvenni... :(

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6) Cs_Laci válasza Daywalker (#4) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Köszi mindenkinek, én is végigrágtam mostanra egy marketing anyagot. 1990-ben már csináltak ilyeneket, csak a pontossággal és a precizitással hadilábon álltak. Nem is hallottam pedig róla. Viszont ha a tényleg elérte mostanra azt a szintet, hogy professzinális cuccokba is be merik tenni, akkor tényleg előbb-utóbb ki tudja már szorítani a lézert, mert ahogy néztem egyszerűbb a felépítés, kevesebb mozgó alkatrész, olcsóbb gyártás. Csak a LED technológia nem volt eddig elég fejlett.

[ Szerkesztve ]

(#7) ViZion válasza fgordon (#5) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Az SRA3 és A3+ nyomtatók amúgy is az ócó kategória...
Azért kíváncsi lennék átlag SRA3 oldal mibe kerül kinyomva...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) cimabue


cimabue
tag

A DN alapcucc ára 4600 dollár.... Kiváncsi lennék rá, milyen nyomatot készít. A 350g-os papírkezelés elég baba. Kisebb reklám/másolós/nyomtatgatós cégnek simán megérheti becuccolnia egyet. Az a baj, hogy a normálisabbnak mondható digitális nyomdagépek 6 milkónál kezdődnek.

(#9) Rolly


Rolly
veterán

és mennyi lehet a nyomtatási költség (mondju egy a4-esre vetítve)

(#10) macilaci78 válasza cimabue (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez meg felcicomázva (az a szép lapadagoló+fullduplex+wifi megjárja a 2 millát is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#11) zzolika


zzolika
aktív tag

Mindig tetszett ez a jó marketinges, akár 45 oldal/perc duma. A/4, fekete-fehér, sima papíron talán hozza. 100 oldalanként pihen egyet. A/3-as, színes, kartonra meg kb 8 lap/perc. Az SRA3 az 320x450, nem 330 mm, és ebbõl sem nyomja ki az egészet, csak ekkora papír fér bele maximum. A hasznos méret ~305 mm, amíg új a printer.
Ezt a printert még nem próbáltam, de a hasonló kategóriás Xeroxok színhelyességérõl megvan a tapasztalatom. Hiába állítasz be egy nyomatot úgy hogy jó legyen, ha a 100. már más. Elkezd festéket szívni és megváltozik a színe. Ha kicserélem a tonert más lesz a színe. Egy hét múlva nem tudok mégegyszer ugyanolyan színt nyomtatni.
A másik baj a pontosság, fõleg két oldalas nyomatoknál. Ferde a behúzás, összemegy a papír a hõtõl.
Ez a 4600 dolláros árával is csak egy belépõszintû modell, a komolyabb printerek egy nullával odébb kezdõdnek.
A nyomási költség attól függ, mennyit nyomtatsz havonta. Ezekre üzemletetési szerzõdést szoktak kötni, minden kellékanyagot, cserealkatrészt, szervizt ingyen megkapsz, csak a nyomatok után fizetsz. Egy színes A/3 nyomat kb 20-30 Ft.
Ez a személyes tapasztalatom, pár éve használok hasonló kategóriás Xerox printereket.

(#12) ViZion válasza zzolika (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a ferdén nyomtatás ~17 millásnál is megvan, hogy a jó... sebaj. Szopcsizunk vele néha :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) zzolika válasza ViZion (#12) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ezért nem érdemes olyan drága gépet venni :)
Szerintem annyival nem tud többet, amennyivel többe kerül, annak a nyomatáért se lehet több pénzt elkérni.

(#14) Srodney válasza Cs_Laci (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

frankó,főleg hogy egyedi kérések alapján rendelhető,nem semmi masina :Y

(#15) Core2duo6600 válasza Srodney (#14) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálunk a cégnél Ricoh 3260C van, 60 lap / perc sebességgel.
600 DPi felbontással, ha azt nézzük, hogy 300 dpi a nyomdai szabvány, megfelelő.

A színhelyesség érdekes kérdés, ugyanazt a képet ugyanolyan papírra 3 nyomtatóva nyomtattam ki mind más és más lett.
Sőt a laseren 2 féle leképzés esetén is mások lettek a színek a másik 2 az HP Designjet volt 1050C és 4500 személyében.
A színes laserrel nálunk is full szervíz van kötve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16) zzolika válasza Core2duo6600 (#15) üzenetére


zzolika
aktív tag

A képek felbontását és a raszterizált kimeneti eszköz felbontását ne keverd össze! Egy 300/600 dpi-s printeren nem tudsz vékony vonalat vagy betût kinyomtatni, minden vastagabbnak látszik. A nyomdai levilágítás minimum 2400 dpivel történik. A négyszíncolor képekhez kell a 300 dpi képfelbontás.

A digitális nyomtatás és színhelyesség sajnos még köszönõ viszonyban sincs egymással. Nem láttam még két olyan printert ami egyformán nyomtatott, sõt még egyazon készülék sem nyom mindig ugyanolyan színt. Ugyanaz a nyomtató kicsit vastagabb papírra is más színt nyom. Ha meg a beállításokat is variálod, akkor akár 16 millió eltérõ színvariációt is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#17) ViZion válasza zzolika (#16) üzenetére


ViZion
félisten

Bizony, a fentebb említett sokmillás gépen történt, hogy órákig kerestük miért másznak el a színek x fajta műnyomón, mindent átnéztünk a képen, újra írtuk a PDF-et, másik rip, stb...
Mire kiderült, hogy azt a műnyomót plain-ben nyomja rendesen... OMG.
Általában az ofszet gépen állnak a digit színéhez, mindenki előbb szabadul :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Alchemist válasza zzolika (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

akár 45 oldal/perc duma

Az "akár" a draft legvacakabb minőségét jelenti, felfelé kerekítve.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.