Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Tapegyseget nem ad melle a Gigabyte?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) saril válasza banhammer (#1) üzenetére


saril
senior tag

az úgy nem biznisz nekik
kapitalizmus van
vedd meg külön! :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#3) Armagedown


Armagedown
őstag

Ebből sem lesz htpc alaplap , mert nem játssza le a 23.976fps-es videókat úgy ahogy kellene

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) .mf válasza banhammer (#1) üzenetére


.mf
veterán

Sok 19V-os notitáp van, elég olcsón.

Ha már thin-miniitx, és normál hátlaphoz képest feleakkora, akkor rakhatták volna kicsit kevésbé szellősen is a csatlakozókat, hogy több férjen rá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) dchard válasza .mf (#4) üzenetére


dchard
veterán

Egyetértek, egy DVI még bőven elfért volna rajta, meg egy Displayport a HDMI fölött, és akkor már érdekelne is, de persze a 23,976 hiánya megint csak nem túl rózsás HTPC szempontból...

Én most vettem socekt FM1 képes konfigot, de nem találtam hozzá olyan mini-itx konfigot, ami nem 40.000 és van rajta annyi csatlakozó ami nekem kell. Így vettem egy microATX giga lapot, amint van Dsub, DVI, HDMI, Displayport, optika USB3, esata, és mindezt 24k-ból.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) MZperX75


MZperX75
addikt

Pci-e 16X csati?
USB3?
laptop memória foglalat?
Na így ez felejtős,legalább egy AMD6670-6770 turbót kapna akkor már king kis konfig születhetett volna belőle
I3+6670 kisház 100W-os tápocska+SSD

(#7) LordX válasza MZperX75 (#6) üzenetére


LordX
veterán

/facepalm

(#8) taaz


taaz
aktív tag

ez már fél noti. lapos az tény, de procihütövel már vastagabb lesz .

(#9) Archer


Archer
őstag

"Kilapított kialakítása ellenére a hátlapi I/O panelen a legszükségesebb csatlakozóknak szorítottak helyet, a specifikációban a 19 voltos DC bemenet mellett 2 x USB 2.0 és 2 x USB 3.0 port, egy Gigabit Ethernet aljzat (Realtek RTL 8111DL), HDMI csatlakozó, valamint analóg és digitális hangkimenet (optikai S/PDIF - Realtek ALC 887) olvasható." - található?

Amúgy ha AC/DC tápos a cucc akkor mi az a 12 pines csatlakozó a jobb felső sarokban?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#10) mepet


mepet
addikt

Érdekes, hogy nincsen rajta sem PCI, vagy PCI-e. Kis panel felfele, majd 90fokkal elforgatva simán frankó lenne egy videókari mellé! :K

(#11) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon vérszegénynek tűnik a VRM-rész. Hogy bír ez el egy - tuning nélkül is - 95W-os TDP-jű procival?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) Apika


Apika
Közösségépítő

Nekem kissé fapadosnak tűnik. Érdekes az elem megoldás is...

(#13) lujó55


lujó55
őstag

A procihűtővel az egész elgondolás el van ...va
Amúgy a memóriáknak nem kéne valami hűtés?

(#14) mepet válasza lujó55 (#13) üzenetére


mepet
addikt

A laptop memóriák nem szoktak melegedni. Egy csomóféle laptopban vannak olyan helyen, ahol nincs még légáramlat sem.

(#15) coolpet válasza Armagedown (#3) üzenetére


coolpet
senior tag

Mi a fene baj van az intel 1155-os procikkal hogy mindenhol arra fexenek ra az emberek, hogy nem jatssza le a 23.976-ot rendesen?

En rendszeresen neztem filmet mig nem volt meg az ati kartyam, de semmi eszlelhetot nem vettem eszre, vagy minosegromlast, vagy kepugrast. Mi is a problema tulajdonkeppen akkor?

(#16) Abu85 válasza coolpet (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - DXVA probléma 5 körüli ref.frame esetén H.264-es anyagoknál ... nem teljesen támogatott DXVA2

[link] - 23,976 Hz nem támogatása.

Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) mepet válasza Abu85 (#16) üzenetére


mepet
addikt

Én rengeteget filmeztem az Intel HD2000-es integrált videokarimmal, és még sosem akadt semmi. (FullHD .mkv filmek)

[ Szerkesztve ]

(#18) Abu85 válasza mepet (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a 23,976 Hz-re vagy kíváncsi, akkor például Blu-rayt kell nézni. Azok többsége 23,976 fps-sel van rögzítve (bár manapság a RIP-ek többsége is). Kérj a TV-n Full HD 24p-t, és ezzel 40 másodpercenként meg lesz duplázva egy frame.
A többi esetben az Intel grafika is úgy működik, mint a többi termék. Péládul, ha 60Hz-en játszol le 23,976 Hz-es filmet, akkor ott 3:2-es pulldownt kapsz, vagyis a képkockák többsége kétszer kerül ki, de esetenként háromszor. Ez ugye alapvetően nem szinkronizált, vagyis nem natív lejátszás.
A natív lejátszás jelenti azt, hogy a lejátszott anyag képkockái azonos időtartamig jelennek meg a képernyőn. Ez 23,976 fps-es anyagnál az Intelnek nem megy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) .mf válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


.mf
veterán

Egyáltalán nem vérszegény (110-130W-os P4 Xeonok idején általános volt a 3 fázis, szerverekben! Ez a csilliófázis csak marketing), és a thinminiITX nem is 95W-os procikra lett kitalálva, hanem 65W-osokra és kisebbekre.

Mzperx: ez thinmini, nem sima miniITX. Minipcie slotok is ezért vannak rajta, mert a félmagasságú hátlap magasságú az egész, abba normál pcie nem férne bele.

Taaz: spéci hőcsöves noti-jellegű procihűtők.
Lujó: szintén. Alacsonyabb feszültségű notiramnak notiban sem kell hűtés, meg különben is ritkán. DDR1 2.5V-on járt, most DDR3 1.5V. Sosem hűtöttem RAMot, mégse volt langyosnál vagy kézmelegnél melegebb, hacsaknem tuning miatt szétfeszeled, de Intelnél eddig az hibahatáron belül hozott valós eredményekben.

Archer: pont a külső táp miatt, SATA és Molex tápnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) tlac válasza Abu85 (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

és ha a majd megjelenő ivy bridge-t tesszük a lapba?
úgy lesz már tökéletes dxva 2.0?

(#21) kzkz válasza dchard (#5) üzenetére


kzkz
őstag

asrock a75m-itx, 26e, taviranyitoval

[ Szerkesztve ]

(#22) Abu85 válasza tlac (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ivy Bridge ezen képességeiről még nincs adat.
Tudtommal a 23,976 Hz nem teljesen az IGP problémája, hanem egy komplex jelenség, ami a chipsethez is köthető. Az valószínűleg meg lesz oldva.
A DXVA évek óta ilyen szóval szerintem ezen az Intel nem változtat. A Media SDK nyomatása is arra utal, hogy a inkább kerülőutat akarnak járni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Naggggyondurva.
Ha HTPC-t építenék -> azonnal.

Amúgy tüskesorra kihozhattak volna még pár USB-t, meg ilyesmit. Ja, ez meg van rajta, akkor még jobb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Chaser válasza MZperX75 (#6) üzenetére


Chaser
titán

"I3+6670 kisház 100W-os tápocska+SSD" Ahhoz már nem feltétlen elég 100W.

Zöld GB lap..na ilyet is rég láttam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) tlac válasza Abu85 (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

A Media SDK nyomatása is arra utal, hogy a inkább kerülőutat akarnak járni.

röhej, hogy nem tudják megoldani az eredeti problémát, akkor már inkább ne is támogatnák

(#26) Borgi válasza mepet (#14) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Háát azért tudnék vitatkozni, bátyám notiában 2 memót is cserélni kellett már túlmelegedés miatt, igaz DDR1 és mind2 alkalommal pont 10 órányi játék utána dobták be az unalmast, az új Kingston-ok nem voltak ilyen nyafkák :) (gamer noti volt annó az elérhető legerősebb procival és igenjó vga-val de már 6 v 7 éves)

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#27) Fex válasza .mf (#19) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Nézz meg egy fbdimm-es modult. Az üzemi hőmérséklet cirka 90-100 celsius.

Na ott, már kell a hűtés.

Nem vitaindítónak szántam, csak mint érdekesség...

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#28) KillHates


KillHates
nagyúr

Én még sohasem találkoztam elmelegedett notebook memóriával.... :U Én sem találom szükségességét a ramok hűtésének. De aki arra vágyik létezik hűtőborda rá:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) KillHates válasza Fex (#27) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oda valóban kell a hűtés. Viszont FB-ből nem gyártanak SO-Dimm-et

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) Puma K válasza LordX (#7) üzenetére


Puma K
veterán

+1 :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31) Jim Tonic válasza dchard (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egyértelműen ipari deszka. Azért ilyen, amilyen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) hcl válasza Borgi (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ott lehet ám, hogy a gép fűtötte szét a ramokat, ha jó helyre voltak tervezve...
Nekem van olyan laposom, ami a winyót fűti, emiatt már kettő megdöglött benne. Amióta kapot extra hűtést, jól bírja a 3. darab.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Mercutio_ válasza kzkz (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hol, hol?
Azonnal, vagy heteket kell rá várni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) syl5


syl5
őstag

Milyen kis csúnyácska ez a lap. :)
Pakolhatták volna fekete, vagy legalább kék nyákra.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#35) kzkz válasza Mercutio_ (#33) üzenetére


kzkz
őstag

pcland.hu, itt 2-3napot irnak. de itt 29e. a legolcsobb 26e, de ott 2 hetet irnak.

(#36) Mercutio_ válasza kzkz (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, árgépet én is ismerem, azt hittem konkrét gyakorlati tapasztalat van mostanság beszerzett ilyen lappal kapcsolatban :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) kzkz válasza Mercutio_ (#36) üzenetére


kzkz
őstag

még nem, de ilyen lesz v. asus-ból a hasonló. majd ha kész a hozzá való ház...

(#38) .mf válasza Fex (#27) üzenetére


.mf
veterán

Láttam már párat, hidd el... de ott sem a memó, hanem az AMB a nagy hőtermelő, illetve a lapos (1U-2U) házak miatt összesűrített belső, s szorosan a közelben lévő proci miatt kell a hűtés. Csak a memórialapkák fogyasztása és hőtermelése kicsi.

De itt most asztali gépekről van szó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) #65675776 válasza Archer (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs azzal semmi probléma. A specifikációban olvashatóak. Teljesen rendben van.

Szűk, alacsony légmozgású helyre meg kell is a borda. Hadd akadályozza még az is a szellőzést.

[ Szerkesztve ]

(#40) Tidus válasza dchard (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Elfért vona, de nem tudja, 23,976 minek rá, nem Blu-rayra lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.