Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nonoka74


nonoka74
tag

Köszönöm így reggelre ezt a tartalmas írást! :K

(#2) planbmokus


planbmokus
senior tag

Használd egészséggel!
Ha lesz időd, esetleg egy CFX Metro 2033 / BF3 / Crysis 2 mérést csinálhatnál...
Kíváncsi lennék az eredményekre.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#3) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Vga vásárlás elött érdemes volt elolvasni! :C

Üdv Hgovi

(#4) kNG


kNG
senior tag

Gratulálok a nyereményekhez!

A teszt jó, viszont kár hogy csak szintetikus teszteket tettél bele...esetleg valamilyen ingame mérés lesz később? (Pl.: Batman Arkham City, Metro2033, Battlefield3, stb.)

Szerk.:

1-2 helyen van helyesírási hiba, pl.: Tessation helyett Tesselation

vagy

először rossz helyen szettem - szedtem ki a takarókat!

#5 A DiRT showdown is szuper lenne, ott biztos óriási lenne a különbség, mert a 7-es széria nagyon szuperál benne! :R Egyébként egy ilyen költséghatékony CF rendszeren én is sokszor elgondolkodtam, az 5750 után biztos óriási váltásnak számít, ha pedig az adott játék jól optimalizált a crossfire-re, akkor két ilyen kis kártyából egy egész "nagy kétfejű szörnyeteg" születik! :P

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#5) hackeeeee válasza nonoka74 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R :R

planbmokus: Nem nagyon akartam játék eredményeket belefűzni épp a "szubjetkív" eredmények miatt.Ahogy a BF3-nak utánakerestem, elvileg abban ez a felállás nem hoz túl sokat.

kNG: Köszönöm! Ezért is szögeztem le az elején. :) Dirt Showdown-al tudok mérni pl.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Jó cikk,de ez már volt nem?
Határozottan emlékszem,hogy már olvastam. :F

HardCore is my LifeStyle

(#7) kNG válasza FatalEror (#6) üzenetére


kNG
senior tag

Hasonló jellegű cikkre én is emlékszem, de lehet hogy az másik volt? :F

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#8) hackeeeee válasza FatalEror (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Személyesben volt, de végül úgy döntöttem, hogy kirakom címlapos írásnak.

Alapból annak készült annó, de utána levettem, aztán páran szóvá is tették, hogy miért nem címlapos, és végül visszatettem.

Véleményem szubjektív...

(#9) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Köszönjük a bemutatót! Kiindulópontnak megfelel.

Akit érdekel játékok alatt is az 5750 vs 7770cf viszonya: LINK

Gyakorlatilag az 5750 teljesítményének 2-2,5-szerese a 7770cf játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#10) hackeeeee válasza PC-rev-RM (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :R

Nálam ugye kicsit másként viszonyul a CF a 16/4-es kiosztás miatt.

Véleményem szubjektív...

(#11) Viktoár


Viktoár
addikt

Az 5. oldalon az utolsó képaláírás szemetszúrt. ;)

Üdv:Viktor

(#12) PC-rev-RM válasza hackeeeee (#10) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Szívesen!
Nálad tényleg más, de nem olyan nagy a difi!
A tesztek szerint még a csúcskártyákat sem nagyon (4-16%) fogja vissza a x4 pci-e foglalat, a Te alaplapodon 2 db 2.0-ás van, ha jól tudom, az x4-es sebességen megegyezik egy 1.0-ás pci-e x8-os sebességével, ami elég jó. Az is látszik, hogy a cf amúgy is kevésbé érzékeny erre, mint az sli. Volt egy 4870 x4-ben cikk itt Logout-on is. Itt is ~10% teljesítménycsökkenés volt csak, ami szerintem még így is nagyon jó.
Az viszont már elgondolkodtató, hogy ezt a teljesítményt ugyanilyen áron egy vga-val is meg lehet oldani, viszont a fogyasztás/teljesítmény utolérhetetlen, tápot biztos nem kell hozzá újat venni.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) mackosajt válasza hackeeeee (#5) üzenetére


mackosajt
addikt

Szerintem hoznia kellene.
Aktív BF3-asként sikerült szert tennem egy 7770-re (igaz OC), ami előtt egy 5750 ketyegett a gépemben.
Az 5750 magas felbontásokon elvérzik, játszhatatlan lesz a BF3, még "low" beállítások mellett is. A 7770 viszont játszható, vállalható fps-re képes 1920*1080-ban is, igaz, ha nem csak gyönyörködni akarok, meg nem csak halni, akkor itt is a "low" a nyerő, de bőven játszható, és ami a legfontosabb, nem 1280-as felbontásban.
Szóval én személy szerint kíváncsi lennék egy 7770 CF tesztre BF3-ban.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14) hackeeeee válasza Viktoár (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp, köszi! Javítom. :) Javítva! Még amikor személyesben volt, kicsit belekavarodtam az eredményekbe, valamennyire már sikerült javítani, de ezek szerint akkor mégis maradt benne egy hiba. :)

#12) PC-rev-RM: Annó is ezt a tájékoztatást kaptam, hogy ~5% körüli teljesítményromlást tapasztalhatok így, h nem 8* a 2. foglalat.

(#13) mackosajt: Nincs lehetőségem BF3-at tesztelni, így nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) hackeeeee válasza kNG (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont Showdown-ban csak a HD7770-et tudom letesztelni, mert az 5750 már nincs nálam.

Hányadik oldalon van pontosan? Megvannak, javítva. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jó cikk :R

Iphone 7

(#17) hackeeeee válasza FET-MEN (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#18) FET-MEN válasza hackeeeee (#17) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ja, és notimba is elférhetne egy :DDD

Iphone 7

(#19) hackeeeee válasza FET-MEN (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, vannak dual graphics-os notebook-ok. ;]

Véleményem szubjektív...

(#20) FET-MEN válasza hackeeeee (#19) üzenetére


FET-MEN
veterán

:DDD jó áron ;]

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.