Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nevo


nevo
aktív tag

szépen szállingóznak az usb 3.0-ás portok :C

(#2) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Tetszetősek :K
Jöjjenek csak a P55ök :C

(#3) Móci


Móci
addikt

Kíváncsi vagyok a konkurens oldalon mikor jelennek meg a hasonló tudású lapok.
Nem rosszak ezek, de szerintem az 1156-nak olyan hosszú élete nem lesz...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Meg par ev es elerjuk azt a szintet amikor ugy fog kinezni egy alaplap mint az auto erositok.
Ha meg kinyitod a cuccost nem latsz majd semmit csak tapellato aramkoroket... :U

...

(#5) nevo válasza Móci (#3) üzenetére


nevo
aktív tag

erről volt is egy cikk, hogy nem lesz hosszú életű, mert nemsokára teljesen új platform fog jönni 1-1,5 éven belül

(#6) Móci válasza nevo (#5) üzenetére


Móci
addikt

Pont erre gondoltam... inkább az i7-et erőltetném ebből a szempontból, az talán tovább bírja majd.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) nevo válasza Móci (#6) üzenetére


nevo
aktív tag

mivel ennek is új szaga van, így viszi majd a nép rendesen :DD

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

azért lehetne ezekre szépen építkezni... bele sem gondolok inkább, hogy hogy nézne ki, ha minden pcie slotba kerülne kártya és minden sata/usb/stb csatira is 1-1 eszköz... a legkisebb lapon is ott figyel 2db pcie csati... bort, búzát, sli-t/crosfilex-t a népnek... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Móci válasza nevo (#7) üzenetére


Móci
addikt

Na ja, az biztos! Bár, szerintem annyira nem fog azért fogyni.
mephi:
Bort, búzát, frame per secet,
sli-t és crossfire x-et!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Az a powered usb micsoda? :F

(#11) mephi666 válasza #06658560 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

hasznos, mert be lehet bikázni az ilyennel felszerelt notiról a kocsit, ha nem indul ;)

(powered usb)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) TomLion


TomLion
tag

IEEE 1394a -ból minek 3? :DDD
Már 1-2 eszköz is ritka...

Az egész P55 széria az Intel nagy lehúzási hadművelete :( .
Először kijöttek a lapok 2-es USB-vel és SATA val, most újra kiadják őket, ráadásul ez a tokozás a roadmappokban nem szerepel 2010 után...
Az, hogy nem támogat 2x16 PCI-E sávot, és a proci min 45k hozzá... :W

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#13) Ribi válasza TomLion (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

"ráadásul ez a tokozás a roadmappokban nem szerepel 2010 után" ilyet hol írtak ?

(#14) atesz1974


atesz1974
tag

Nem tudja valaki, hogy mikor jönnek ki AM3-as alaplapok új nforce chipszettel?

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#15) leviske válasza Móci (#3) üzenetére


leviske
veterán

A konkurens alatt AMD-t és ezen belül AM3-at értesz, vagy ASUS/MSI/Biostar/stb-t?

Amennyiben előbbi, akkor a helyedben nem várnék ilyen tudású lapokat a 800-asok megjelenése előtt.

(#14) atesz1974: Milyen új nForce chipsetek? A 980a-ról tudok csak, ami sajnos megint csak egy átnevezés eredménye, de egyébként már szerepel az ASUS és az MSI kínálatában is.

Arról meg nem tudok, hogy terveznének a közeljövőben kiadni új chipset készletet. Jelenleg ezen a területen az alsó kategóriára koncentrálnak.

(#16) Oliverda válasza nevo (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, csak a kompatibilis eszközök nem szállingóznak. Ezek nélkül pedig szinte semmit sem ér az új szabvány.

Megjegyzem hogy állítólag az Intel és az AMD sem fog 2011 előtt natív USB 3.0 támogatással chipkészletet piacra dobni.

Na majd az nV... :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) atesz1974 válasza leviske (#15) üzenetére


atesz1974
tag

Pontosabban AM3-as mATX-es méretben szeretnék lapot nforce chipszettel, de semmilyen hírt nem hallani ezzel kapcsolatban. Az Intellel összerúgta a port az nvidia chipszet téren, remélem azért az újabb AMD-s lapokhoz adnak ki előbb-utóbb....

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#18) Duree


Duree
veterán

Hát ez örömteli hír,de én továbbra sem szeretem a Core I5 szériát

duree54

(#19) Robi BALBOA válasza TomLion (#12) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"Az, hogy nem támogat 2x16 PCI-E sávot, és a proci min 45k hozzá..." -Pontosan ez zavar engem is, hogy mondjuk 30-40k között van a lap plusz a proci is 45k és egy rendes crossfire vagy sli rendszert sem tudsz kiépíteni, a 2x8 sáv miatt, mert az átlag azt csinája/csinálná, hogy összerak egy ilyen konfigot vesz bele egy HD4890/HD5850-et és ha kezd kevés lenni addigra összegyűjt egy kis zsét másik vga-ra, mert ügye a procival azza nem is lenne gond egy darabig. Úgyhogy én is azt csináltam, hogy vetten egy Gigabyte X48-DS5(DQ6) lapot hozzá egy Q6600-as procit és jön bele egy HD5870-es kari és ha kevés lesz akkor majd egyszer mégegy, de legalább a 2x16-szoros PCI-E miatt nem kell aggódnom, a cpu limit miatt meg nem aggódom, mert úgyis HD felbontáson fogok játszani!
Úgyhogy a P55-ös lapokkal kiszúrt az Intel rendesen!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#20) vd1992


vd1992
tag

Nem értem, mi értelme annak, hogy úgy álcázzák a hűtést, mintha az alaplapon lenne az északi híd.... parasztvakítás

Ettől függetlenül jó kis alaplapok :DD

(#21) #06658560 válasza TomLion (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudtommal a prociban csak eg PCI-E 16x-nak van vezérlő, így többet nem nagyon lehet normálisan kiosztani belőle...

(#22) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az S775 lassan EOL, a q66 meg már jóideje az. a q95-96 meg aranyáron mozog, a 9450 nem kapható, a q94 és q93 meg elmarad a q66 mögött. tesztben nem, de a q66ost mostanában már a bus limitálja (1066vs1333), 9x333mon már ott lesz a nagyobb cache, a magasabb szorzó és egyéb finomságok. 30kért az x48dq6 egy áldás.

viszont, a q95-96 árából már megvan egy i750 talán. úgy meg egy olcsóbb p55ös lappal már olcsóbban lehet, hogy jobb teljesítményünk lesz. a 8as pciE2.0 megfelel egy 16os pciEnek, pl egy p35-dq6ban. őszintén szólva bandwith limitet ezzel a 8x2 sávval nem hinném, hogy zavaróan el lehetne érni.

szóval egyik platformnak sincs nagy jövője. max az i7nek, de az meg érezhetően drágább.

hm, 965BE talán a megoldás?:DDD viccen kívül: se az s775 se az 1156 nem tűnik túl jó választásnak középtávra (én azt mondanám, hogy kivárás/OC/picike upgrade). hosszútávú (3-4 év) fejlesztgetés esetén amelyik ár/értékben jobb (talán az 1156ból jobb proc/fsb/memória throughputot lehet kisajtolni, viszont pciEnél hátrányban lehet), rövidtávon (1 év/folyamatos fejlesztgetés) meg kb mind1, gpu/cpulimit függvényében érdemes választani köztük (mindkettőre ott az i7, de annak ára van). egyébként meg AMd platformon van multigpu, van tuning, van memvezérlő és van olcsón jó minőségű lap, aminek a socketje nem olvad el ha nagyon megfeszelik (foxconn 1156os socketek megégnek tervezési hiba miatt).

és hogy ON legyen: a ds3 eléggé jól néz ki, ha árban is jó lesz el tudom képzelni, hogy azt is sokan fogják szeretni. a dq6 után meg fognak vágyódni sokan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

A giga ontja ám az új lapokat. Szerencsére már az új csatolókkal ellátva.

Mit takar az árammal ellátott usb?

szerk.: PH! addikt lettem. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza 8nemesis8 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#25) 8nemesis8 válasza #06658560 (#24) üzenetére


8nemesis8
veterán

Link a linkben :)
Eddig egyébként én is eljutottam, de nem lettem okosabb tőle. Gyakorlati felhasználása érdekelne!

(#26) szuper-t


szuper-t
senior tag

ez a bevezető csalogató széria akar lenni?;)

(#27) mate0217 válasza nevo (#1) üzenetére


mate0217
aktív tag

Örüljünk neki:DDD

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#28) qanic


qanic
tag

Elolvastam az alaplapom leírását és elég érdekes.
2 db PCI-E van rajta, de 1db VGA esetén csak az egyik csatoló 16-os a másik csak 8-as.

Ha a 8-asba raknám az 5770-est, akkor lassabb lenne, mint a 16-osban?

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#29) Tuco Ramirez válasza Robi BALBOA (#19) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nem hiszem, hogy az "átlaguser" így gondolkodik. A többség inkább simán cserél VGA-t, mint hogy SLI/Crossfire-re bővítse a rendszert. Dupla hőtermelés, dupla fogyasztás, dupla zaj, dupla bukó eladáskor... A kétszer 8X PCI-E sávszél amúgy is csak extrém beállítások mellett hátrány.

#22 proci985: Ne csináld már a feszültséget... Az a bizonyos foglalatkiégést olyan extrém körülmények között sikerült összehozni, amilyennel egy normál felhasználó soha nem fog találkozni, még erős tuning esetén sem.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#30) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hűazta! Egy egész családot lepleztek le. Később biztos lesz EP55A-UD2-es kistesó is. A Gigabyte-nak a legáttekinthetőbb a felszereltségi szintet jelző rendszere, minden gyártó között. Tartsák meg jó szokásukat sokáig. Talán most az MSI is csatlakozik a kétszámjegyes végződésekkel. ASUS, pfff, szóra nem érdemes lassan, normális kinézetű lapjuk csak a ROG szériában van újabban.

Remélem kiadnak egy ilyen családot AM3 (6 mag forward compatible) verzióban is... :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezek szerint, az gáz, hogy nekem még csak P35-ös lapom van? :DDD

(#32) Khaosz55 válasza Vasinger! (#31) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát gondold el nekem milyen gáz hogy 5 éves gépem van :D . Alig mennek a gamek.

Nem tudom miért kell annyira szidni az I5-t. Alapjában nem rossz proci.

Én I5-t veszek kb 1max 2 hét. Az hogy nem tudok benne kihajtani két VGA-t az engem nem érdekel mert somem volt pénzem 2 VGA-ra.

Az hogy 1 év múlva jön új platform az sem izgat mert egy gépet 5-6 évig szoktam nyúzni maximum kap egy új VGA-t.

Inkább az érdekel, hogy megvárjam-e vajon ezeket a lapokat a SATA 3 miatt, ha már úgy is meglesz ez a gép 5 évig? :F

[ Szerkesztve ]

(#33) gametofiton


gametofiton
tag

Én azt nem értem, hogy ezek p55-ek, szal elvileg 2 csatornás a memvezérlő, namost akkor a legjobb udp6-vagy melyiknél miért van 2*3?

(#34) Robi BALBOA válasza proci985 (#22) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"az S775 lassan EOL, a q66 meg már jóideje az."
Nem annyira LoL az a s775 egy Q9550-el 4+ghz-en csodákra képes, tudom hogy a Q9550 drága , de majd idővel az is olcsóbb lesz.
Meg a Q6600 sem LoL, nagyon jól mennek azok, ha kifogsz egy tuningosabb példányt 3,6+ghz akkor (mint én) nem lesz egy darabig proci gondod, és ne mondj senki hogy egy ilyen proci ilyen meg olyan gyenge,bőven elég főleg ha vga limites beállításokkal játszol, ha pedig cpu limites a dolog akkor meg tök mindegy,hogy 100 vagy 120 fps, meg nekem tök mindegy, hogy a konvertálásnál mennyi idő alatt végez,de amúgy ott sincs szégenkezni valója egy jól megrántott pédánynak.

Az igazán életképes a 1366-os i7 lenne, csak hát az árak azok nem életképesek!
Az eggyetlen igazán élettképes dolog az AM3.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#35) Robi BALBOA válasza Tuco Ramirez (#29) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"A kétszer 8X PCI-E sávszél amúgy is csak extrém beállítások mellett hátrány."
Szerintem 2db HD4870/4890-et vagy 2db HD5850-es karit nem hajtana ki és ez nem extrém eset.
2db HD4670-et esetleg HD4850-et már valószínű hogy kihajt, de semmi értelme főleg az első esetet figyelembe véve!

Amúgy egy alapos tesztre kíváncsi lennék!(GTX285 sli, GTX295 sli,GTX260 sli,GTS250 sli,DH4670 cf,HD4850/70/90 cf,HD5850/70 cf)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) #06658560 válasza 8nemesis8 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezentúl a mikrosütőt is usb-ről üzemeltetheted, ha maradt fölös kapacitásod a dual i7, + dual 5870xs rendszer mellett a tápban.

(#37) aram01


aram01
nagyúr

jó kis lapok
giga am3-at ide :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#38) HummeRC válasza Robi BALBOA (#34) üzenetére


HummeRC
senior tag

"az S775 lassan EOL, a q66 meg már jóideje az."
"Nem annyira LoL az a s775"

Az nem LOL, hanem EOL. End Of Life... EOL ;)

(#39) proci985 válasza Robi BALBOA (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és mindenki, akinek ott a jóféle s775 rendszere az arra vár, hogy essenek a q9550ek árai... nagy a kereslet, nem lesz áreső. ha mégis, akkor persze én is be fogok újítani egyet ;]

a q66 tényleg elég jó (FSBt kicsit mondjuk meg kell emelni már multitaskereknek), de azért a 3.6hoz eléggé komoly járulékos cuccok (hűtés, táp) is kellenek. a villanyszámláról nem is beszélve. :O nem lol, én is ezen várok ki, csak már lassan egy éve kivonták a piacról. úgy meg elég nehéz újat venni, ha már nem gyártják...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) priti


priti
addikt

Csak rápillantottam a lapra és SLI alatt ATI logo, ezt is megéltük :R Csodadriver. :DDD

Hardverlesen

(#41) atkahun


atkahun
tag

Impozáns lapok sok extrával,
Egy dolog poénos:az árukról nem árul el semmit a táblázat,
biztos nagyobb így a meglepetés ereje.
Mennyit kóstálhat egy ilyen lap?
85e-t biztos?

[ Szerkesztve ]

...

(#42) Robi BALBOA válasza HummeRC (#38) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Húh ezt a rövidítést nem ismerten, én kérek elnézést!

proci985: Hát ja sajnos, a s775 helyét átveszi "megpróbálja átvenni" a s1156, de szerintem jobban jártunk volna egy s775-ös foglalatba tokozott Lynnfield-el, csak ennek a megoldhatósága gondolom kérdéses!
Gondolj bele jókis x48-as lap + egy s775-ös foglalatba tokozott Lynnfield :U
Egyből feléledne a s775-ös foglalt :C

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#43) #16939776 válasza Khaosz55 (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

ha mindenképpen szeretnél ilyen portokkal felvértezett lapot, akkor meg kellene várni az első usb3.0 és sata3-as eszközöket.

egyébként ha a géped nincs tele vga-val és van két szabad szlotod, akkor rakhatsz bele 2000HUF-ért majd bővítőt.

elterjedni nagyon lassan fog mindkét szabvány:
-usb3.0:átlagfelhasználó aki gépet vesz 3-5 évre veszi, és csak egy új szabvány miatt nem fog másnap új alaplapot venni, kell neki 1-2 év mire általános lesz.
nemsokára lesznek pen drivék usb3.0-val és 4000kB-os olvasással és 800kB-s írással(értelmetlen).
aki külső vincsit használ annak lehet érdekes, a nagyobb sávszél és több áram miatt, de ez a felhasználók 5-10%-a lehet.

-sata3: a mostani "hagyományos" HDD-k nagyon mesze vannak még a sata 2 sávszélétől is.
illetve csak azért nem fog a kedves felhasználó új lapot+vincsit venni mert most ez a divatos.
az esetleges előnyök majd a következő generációs ssd-k(2012) esetén lesznek tetten érhetők, de erre nem sok mindenkinek van még szüksége és pénze...

(#44) Joker555


Joker555
csendes tag

Nekem a mostani Gigabyte s939-es lapom 4 vagy 5 eves mar. 6 lesz talan jovore.
Ami a vegso elhatarozast meghozta, hogy uj gepet kene vennem az, hogy 4 monitort szeretnek hasznalni.
Viszont a kov gepet is 5 evre szeretnem venni, ugy, hogy kozbe boviteni tudjam. Az ar miatt viszont mindenkepp AMD-t, ezert nekem igen jo lenne, ha csinalnanak mar sata3 es usb3-as am3-as alaplapot, mert addig nem tudok/akarok venni semmi koztes megoldast.
Ami nekem a legjobb vetel az igenyeimnek az egy integralt videokartyas lap + 1 videokartya.

Na egy ilyenre varok en. Nem tudja valaki miert porog ilyen lassan az amd fejlesztes?

Ez egy ilyen fel-offtopic hozzaszolas. A velemenyem errol a lepesrol az, hogy jol tette a gigabyte, hogy kihoza ezeket a lapokat, mert altalaban az emberek ugye nem szivesen varnak fel eveket egyes ficsorok megjelenesere. Tehat aki hosszu tavra vesz lapot, annak erre le kell csapni es majd akkor szabad ujra nezelodni, ha akad a farcry-6 az upgradelt monitorkartyajan/procijan. A tobbi technikai adat lattan viszont van benne kompromisszum boven.

[ Szerkesztve ]

(#45) #16939776 válasza Joker555 (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

az upgrade szép dolog, pl.:p55-el mivan ha 1.5év múlva nem lesz bele proci??

ebben a szegmensben aki biztosra akar menni az am3-at választja...

lehet hogy jövőhéten meg bejelentik a pci-ex 3.0-át, intel másnap kiad vele egy új lapot.a vájtpépör alapján,
és ezekből lesznek a "köztes megoldások".

amd meg vár 3 hónapot amíg megjelennek az első eszközök és azokhoz optimalizált É-i hidak jelentet meg...

türelem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.