Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Jól hangzik, ez tényleg hasznos lesz, ráadásul gyorsabb ( és megfelelő működés esetén ) pontosabb is, mintha gépenék :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) starr


starr
őstag

Nem értem minek fejleszt ilyet mindenki.
Ki akar a számítógépéhez szólni, beszélgetni?
Munkahelyen, közlekedéskor kizárt. Otthon max, ha egyedül van az ember.
Teljesen felesleges dolog. Persze mogzássérülteknek jól jöhet.
Vagy:
A Google megfigyelési, lehallgatási kényszere miatt csinálja.
Üssetek! :DDD

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, a magyar tollbamondás még jól is jöhet hosszabb cikkeknél. ;] Na jó nyilván viccelek, de ha működik rendesen, akkor ezt én jó dolognak mondanám. :R

Live-Die-Respawn

(#4) jFox válasza starr (#2) üzenetére


jFox
őstag

Pont nemrég kérdezte egy ismerősöm, hogy nincs-e valami ilyesmi, mert van neki több kazettára felvéve előadások, amit le kéne gépelni. Mennyivel könnyebb így és utána csak javítgatni, amit esetleg félreért. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#5) Taszillo


Taszillo
tag

Hirtelen felindulásból kipróbáltam. Igéretes, de még nem az igazi. Probléma az, hogy egészen hétköznapi szavakat egyszerűen nem ismer. Nem a szófelismeréssel van a gond, mert ami a szótárrában van, azzal nagyon szépen megbírkózik, de ami nem megy azt elismételhetem akár tízszer is artikulálva vagy lassabban, azt akkor sem fogja tudni.

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#6) PistiSan


PistiSan
addikt

Jópofa dolognak tűnik, a hang alapú keresés után gondolom hogy előbb utóbb várható lesz ilyen funkció is.

"ehhez mindössze a Tools > Voice typing menüpontjára kell kattintani"
Eszközök/Hangvezérelt írás

[ Szerkesztve ]

(#7) Cathfaern válasza starr (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Google esetén (és jó eséllyel másoknál is) nagyon egyszerű az indok: azért, hogy a videó/hang anyagok is kereshetőek legyenek (hang) tartalom alapján. Valójában ez a diktálós dolog csak mellékvágány emellé, de ha már a technológia adott, akkor nem nagy kunszt berakni ide is.

(#8) jaikah válasza starr (#2) üzenetére


jaikah
csendes tag

Egyszerűen azért mert mindenki utál gépelni, hiszen ha nem így lenne még mindíg parancssorba gépelgetnénk. És a jövőben egyre kevesebb eszközhöz lesz billentyüzet csatlakoztatható. Ezért létfontosságú az új technológiák piacra dobása előtt megoldani ezt a beviteli problémát.

(#9) Cathfaern válasza jaikah (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk ez is jogos. PC-hez senki se akar beszélni, de mobil vagy tablet esetén máris sokkal nagyobb a létjogosultsága a dolognak.

(#10) atike


atike
nagyúr

Hasznos. Tud vajon egyszerre több hangot is elkülöníteni? :U Egy beszélgetést is képes lejegyzetelni? Mert ha igen akkor az az igazán nagy királyság!

(#11) Fecogame válasza Taszillo (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

Magyarul vagy angolul próbáltad?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) Taszillo válasza Fecogame (#11) üzenetére


Taszillo
tag

Magyarul

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#13) joghurt


joghurt
addikt

Teszt lvl.1.: Kevesebb hibával dolgozik-e, mint egy Index vagy 444.hu cikkíró? ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#14) #06658560 válasza joghurt (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Teszt lvl. 2: Ugyanez, PH-val.

(#15) Fecogame


Fecogame
veterán

Nos, kipróbáltam. Felmondtam neki egészen sok angol szöveget, és olyan szavakat írt le, amiket ki sem mondtam ( félreértette ). Vagy a kiejtésem ennyire hibás, vagy még nem tökéletes a szoftverezés :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) joghurt válasza Fecogame (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Pedig olyan tökéletesen működik, mint a borotváló automata.
- De hát mindenkinek másmilyen alakú a feje!
- Először...

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Zsmester89 válasza jaikah (#8) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én tanultam gépelni és szeretem is :) Beadandók, szakdolgozatok pikk-pakk felkerültek gépre :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#18) attila9988 válasza jaikah (#8) üzenetére


attila9988
őstag

Egyszerűen azért mert mindenki utál gépelni, hiszen ha nem így lenne még mindíg parancssorba gépelgetnénk.

Én most is nagyrészt így csinálom, amit csak lehet. Egyszerűen azért, mert ez sokkal gyorsabb, és kényelmesebb, mint guin pixelt vadászni. Ráadásul számos feladat van, amit egy fél perc alatt összedobott ciklus megcsinál, ezzel megkímélve engem sok felesleges munkától.

Ez a cucc persze ettől még jó. Sok helyzetet el tudok képzelni, amikor érdemes lehet használni, bár az is igaz, hogy én lassabban keresném meg az elrontott szövegben a hibákat, mint amilyen gyorsan begépelem rendesen, így valószínűleg ezt nem nekem találták ki. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.