Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz hcl #38463 üzenetére

    De az azért nem árt, ha egy ifjú mérnökpalántának legalább halvány fogalma van arról, hogy mi miért működik, vagy miért kell oda. Mert az, hogy csinálni csinálja, de nem tudja, hogy miért, az is gáz. Egy nem gondolkodó droidot kapunk...
    (Tudjátok, mint a majomketreces példasztoriban: "Nem tudom, hogy miért így csináljuk, én csak azt láttam, hogy mindig így csinálták korábban is...")

    QNX is cool!

  • blp85

    aktív tag

    válasz hcl #38463 üzenetére

    "Én nem ebben látom a konzumidiotizmust, inkább abban, hogy mindenhonnan az jön, hogy nem kell érteni semmit, minden megy magától, valójában meg nem." - ebben teljesen igazad van, nekem a kedvencem az okostelefon mánia, ami ugye megy magától, meg ki tudja mi van rajta és mit tud valójában, de az kell, mint egy falat kenyér, erre a tudásának maximum a 10%-át használja ki az illető.
    Valaha gyerekkoromban volt egy emlékeim szerint valami AT-s gép (a processzor Pentium MMX volt, a tápja pedig AT, még Turbó gomb is volt rajta), azon tanultam szerelgetni autodidakta módon. Mai napig saját magamnak rakok össze gépet (nagyon- nagyon kivételes esetben segítek másnak is), igaz szeretem, hogy világít, de nem az az elsődleges szempont, illetve nagyjából tudom is, hogy mi és mi miatt van (ha meg valami probléma van, akkor meg keresek rá választ, azért van az internet vagy mondjuk kérdezni is lehet mástól (tudtommal azért van a klasszikus fórum /legalábbis szerintem/).

    Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés