Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Marad az ázsiai eBay?

⭐ Stella

(#2) Destructo


Destructo
aktív tag

Fú ahogy figyelem végre azt mondhatom,hogy ez egy valamire való gyári hűtést kapott!

Egyébként tetszik a kártya nagyon! :R :R

Köszi a cikket! :) :R

(#3) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Érdekes ez a 6 db memória... 4x256mb és 2x512mb megoldással hozzák össze a 2 gigát?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) zazahoho


zazahoho
őstag

Zotac mindig is tetszett, komoly teljesítmény jó hűtés.Csak az ára nem fog tetszeni :( ,mondjuk ez igaz az összes 660ti árazására is. :O

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Retekegér válasza DeltaPower (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Gondolom igen, két 64 bites csatornához rakták a 2 db 512 MB-os chipet, a maradék 1-nél marad a 4 db 256 MB-os.

<< Heimdal >>

(#6) Madn!ght válasza zazahoho (#4) üzenetére


Madn!ght
addikt

Lesz az még olcsóbb is. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#7) Mr Cube


Mr Cube
tag

Én még mindig nem értem a 192 bitet, illetve értem, mert a technikai részét értem, de akkor sem értem. Nem mintha annyira váltani akarnék, de gondoltam rá, hogy veszek egy 660 Ti-t. 2012-ben egy 80 ezres kártyára hogyan lehet 192 bites memóriavezérlőt rakni?

Bocsánat, 90-95 ezres.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#8) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Lehet tudni,hogy egyes kártyák miért nem jutnak ki Ázsiából?
Limitált példányszám miatt?

(#9) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Biztos jobban viszi a gépeltérités.exe:)t és ezért jó ha helyben marad:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10) Retekegér válasza Mr Cube (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sajnos kénytelek voltak a memóriabuszt megnyirbálni, hogy a GTX 670 alá menjenek, viszont nem csak attól függ a teljesítmény. Hiába volt anno a GTX 260 448 bites, ha a 256 bites HD 4870 pariban volt vele.

<< Heimdal >>

(#11) MongolZ válasza Retekegér (#10) üzenetére


MongolZ
addikt

Meg talán nem csak a biteket kellene nézni, hanem a hozzá poakolt memória típusát és frekvenciáját.

Azt már lassan meg sem merem említeni, hogy pluszban az AMD megoldások hub-vezéreltek, míg a Geforce-ok crossbarosak.

GTX260:
GDDR3
999 Mhz
448 bit
=> 111888 Mb/s

4870:
GDDR5
900 Mhz
256 bit
=> 115200 Mb/s

[ Szerkesztve ]

(#12) XharX válasza Retekegér (#10) üzenetére


XharX
aktív tag

De akárhogy is, ez a flex memórai vezérlés nem a legjobb megoldás(igaz ha lesznek majd 3 gigás, meg 1,5-ös példányok azoknál ez nem áll fent).

A kártya meg szvsz kegyetlen pofás. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Nazara


Nazara
őstag

Robosztus kártya, massziv gyári tuninggal. Bejövős. :)

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#14) Mr Cube válasza MongolZ (#11) üzenetére


Mr Cube
tag

a megnyirbált memóriavezérlés okán bizonyos esetekben, magasabb élsimítási beállítások mellett, szintén nem jeleskedik különösebben a 660 Ti. Ugyanez igaz a 2560x1600-as felbontásra is, mely úgyszintén eléggé sávszélesség-igényes. 1920x1200-ban alacsonyabb élsimítással (esetleg nélküle) lényegesen jobbak a 660 Ti esélyei.

Ez egy idézet a tesztjéből innen a ph-ról. Ezért kell a memóriavezérlőt is nézni, főleg egy majd' 100 ezres kártyánál.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#15) MongolZ válasza Mr Cube (#14) üzenetére


MongolZ
addikt

Persze, de ez nem azért van, mert 192 bit kevés, hanem azért, mert az utolsó fél giga csak 64 bites.

(#16) Mr Cube válasza MongolZ (#15) üzenetére


Mr Cube
tag

Igaz, nem csak a 192 bit gáz, hanem az egész felépítése. Ezt kihagytam. Nem baj, hogy ilyen, csak akkor ne 100 rongyért adják. Bár most már ott tartunk, hogy az összes kártya rohadt sokba kerül.

Lényeg a lényeg, sztem rosszul lett felépítve, de hát ők ezt biztosan jobban tudják.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#17) Retekegér válasza XharX (#12) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Aki ilyet vesz, az remélhetőleg tisztában van azzal, hogy milyen felbontáson játszik, és nem kell a flexibilis vezérlésből adódó hátrányokkal bajlódni. :)

(#16) Dr Tre:

A kártya hozza a kötelezőt, viszont az árazással tényleg nagy gond van. Ebben a tekintetben tényleg hiányzik az "igazi" középkategória... :(

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#18) MongolZ válasza Mr Cube (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Én önmagában a 192 bitben nem látom a problémát, a memória sávszélessége - ott, ahol 192 bit van még - az esetek nagyon nagy részében elég.

Abban abszolút igazat adok, hogy - a mellett is, hogy mostanában drágábbak a kártyák - túl sokat kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

(#19) XharX


XharX
aktív tag

Azért ez még egy friss és ropogós példány, valószínűleg idővel csökken az ára, de addig tény, hogy addig AMD fele kell kacsingatni(bár én magam a gyenge compute képességek miatt se vennék keplert, de ez legyen az én bajom :) )

[ Szerkesztve ]

(#20) Mr Cube válasza MongolZ (#18) üzenetére


Mr Cube
tag

Én nem abban látom a problémát, hogy 192 bites, hanem hogy ezt aránytalanul sok pénzért adják 2012-ben. 2 giga memóriát ne 192 biten akarják már keresztül tuszkolni egy ilyen árú kártyán. Én úgy gondolom, hogy aki 100 ezerért vesz vga-t, az nem akarja levenni 0-ra az élsimítást pl.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#21) E1even válasza Madn!ght (#6) üzenetére


E1even
senior tag

De mikor...??? :DDD ;]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#22) Madn!ght válasza E1even (#21) üzenetére


Madn!ght
addikt

Hónapok kérdése. :) Addigra gondolom már lesz GTX 760 is. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23) zojev


zojev
csendes tag

iPon-on már van 85 ezerért EVGA

(#24) E1even válasza Madn!ght (#22) üzenetére


E1even
senior tag

Jövőbe látó... :DDD ;] ;) Sajnos elég lassan csökkentenek árat az NV-nél... :O
A fejlesztés is lelassult egy kicsit a piac szűkülése miatt.
Bár jönne (760) és kijavítanák ezt a "compute bakit", mert egyébként egy nagyon kis ütős kártya a 680 (pláne a 670), ez (660 Ti) meg még spórolósabb lett annál is.
Jó nagyot szakít vele az NV, elég vastag a bőr a képükön... ;] :D

zojev: Sajnos még annyit sem ér / annyiért is drága... (de jó úton haladnak ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#25) XharX válasza E1even (#24) üzenetére


XharX
aktív tag

Hát ezt nem lehet "compute bakinak" nevezni, hiszen mondhatni direkt lett ilyen.

(#26) Madn!ght válasza E1even (#24) üzenetére


Madn!ght
addikt

Középkategória lévén 50k-60k lenne érte reális.
Más kérdés, hogy én még annyit sem adnék érte. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#27) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sokat kernek ezekert a vga kártyákért. 90ert a 7950 3 gb a best buy most.

(#28) zapok


zapok
aktív tag

A 192 bittel nincs itt baj, csak a hozzáadott 2GB memóriával. Inkább a 1.5, vagy 3 GB illene a nyákra, ha teljes sávszélességgel akarják használni a kártyán.
Nagyobb gond az árazás (a magyar kis keresetű átlagnak, de ugye mi itt élünk még)..., középkategória 90k HUF-ért?!
Nem értem az egészet. Pár éve még 192-256 bittel jöttek ki a közép kategóriás kártyák mindkét gyártónál a hozzá illő vram mennyiséggel és árral. 50-60k HUF.
Pl.: GTX460-768MB/192 bit, vagy GTX 460-1-2 GB/256 bit.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#29) mghltm válasza DeltaPower (#3) üzenetére


mghltm
addikt

osszesen 8db 2gbit-es modul van rajta, 6 elol es 2 hatul. ugyanaz a megoldas mint az nvidia referencia eseten.

tovabbi kepek itt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#30) E1even válasza XharX (#25) üzenetére


E1even
senior tag

Azért tettem idézőjelbe... :K :D
Nagyon gondolkodom (pont emiatt) a 680 cseréjén egy Vapor-X 7970 GE-re. Most még 115k-ért vinnék is a 680-at és "csak" kb. 15k kellene ráfizetni a Sapphire-ra, csak hát az a fránya 2 év gari... Meg nem biztos, hogy megéri a plusz különbözetet... :N

darky@: Egyet értek, a 7950 most a best buy kategória (persze akinek van elég kerete rá). :K

Madn!ght: Sajnos nagyon eltolódtak az árak, de ez szerintem sem ér még annyit sem. ;] :N

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#31) XharX válasza zapok (#28) üzenetére


XharX
aktív tag

Hát azért teljesítménybe a GTX 460 nem egy szint ezzel, de érthető a célzás :)

(#30) Eleven82: Hát szép dilemma :D

[ Szerkesztve ]

(#32) E1even válasza XharX (#31) üzenetére


E1even
senior tag

Az... ;] :DDD

zapok: Szerintem meg mind a hárommal baj van (192 bit sávszél az nevetséges egy ilyen árú kártyánál, a 2GB meg akkor lenne jó, ha nem 1,5GB + 0,5GB lenne, hanem egyben lenne ugyan olyan sávszélű memó rajta).
Javítsd a linket...
Na, ez nem lesz különösen ajánlott.
Hátha a köv. generáció a Fermi vonalt viszi tovább. Bár az gyanúm, hogy sajnos az NV nem fogja azt a vonalat tovább vinni, mert nem éri meg nekik a piac szűkülése miatt.
Inkább a Tegrát helyezik előtérbe, mert ott több zöld hasút kaszálhatnak, ami persze így érthető.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#33) zapok válasza XharX (#31) üzenetére


zapok
aktív tag

Arra is két évet vártunk, mégis különösen ajánlott lett...[link]

Eleven82 - Így van, én is erről motyogtam. javítva

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#34) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A 660 ti néhol ostromolja a 7970-et! :Y [link]

(#35) Apollo_21 válasza ->Raizen<- (#34) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen-igen..ez kicsit bántja is a szememet:D MErt h akkor mi az ami egálba van a "csúcs" vidiákkal..mer 660nemannyira az sztem..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36) zapok


zapok
aktív tag

Ennek a több sebből vérző ( és még is elég jól működő ) 660 Ti-nek már eleve rossz a pozíciója, mivel az AMD a héten csökkentette a hasonló ársávban indult 78xx kártyáik árait [link]

darky@ - Már néztem a teszteket pár napja. Csak a PH tesztjein nem ezek jöttek ki. :F Am. nem csoda - egy kategória árban is.
Az NV végre a fogyasztáson, melegedésen is javított, így már a felső kategóriában egyértelmű az előnye az ár-érték arányt tekintve. A középkategóriában még van mit javítania.

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#37) FatalEror válasza Destructo (#2) üzenetére


FatalEror
addikt

Egyet értek. :K

HardCore is my LifeStyle

(#38) XharX válasza ->Raizen<- (#34) üzenetére


XharX
aktív tag

Függ ez néhány dologtól, de tisztázva volt ez már itt PH!-n is. Amúgy igen van néhány játék nV-nél is, de pl AMD-nél is ott van a Dirt Shodown/GR Future Soldier azokban meg a HD 7870 teljesít GTX 680 szinten.

(#36) zapok:A cikkbe is volt rá utalás, meg ha a teszt topikjába Abuék leírták ennek az eredménynek mikéntjét. Amúgy is a legtöbb tesztoldal más játékokat használt.

Az egyértelmű előny azért nem túlzás kicsit? Aki ilyen kártyát vesz azt nem a minimális fogyi különbség fogja padlóhoz vágni, teljesítményben meg nem látok akkora difiket.

[ Szerkesztve ]

(#39) Destructo válasza FatalEror (#37) üzenetére


Destructo
aktív tag

Kíváncsi is leszek pár FurMark tesztre...

(#40) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az a kiálló szerkezet az mi a lótúró?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) Ringman válasza Ł-IceRocK-Ł (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

hőcsöveket eltakaró idomra tippelnék

(#42) Ł-IceRocK-Ł válasza Ringman (#41) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Így jobban meggondolva nem hüyleség.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#43) shishadealer


shishadealer
csendes tag

pofás kártya :K

A pénz csak papír és annyit ér mint a levegő. A világot forgató erő.

(#44) Mixmonsterx


Mixmonsterx
csendes tag

Az árazás lessz itt a gond :O :U

(#45) FatalEror válasza Destructo (#39) üzenetére


FatalEror
addikt

Ránézésre brutális bordát kapott szóval szerintem nem lenne gond,viszont a valóság az már más tészta,mint az elmélet.

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.