Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) BeZol


BeZol
őstag

Ez a 6770hq proci nyers erőt tekintve egy 4720hq szintjét hozza, csak az igp az, ami jóval erősebb, viszont azt olvastam, hogy 10%-kal elmarad egy gtx 950m-től.
210-ért lehet kapni 15.6"-os asus laptopot 4720hq-val, gtx 950m-mel. Akkor már inkább a laptop.
Amit ennél az új intel terméknél nézni kell inkább, hogy a méretei alapján egy 8.4" körüli tablet méretébe pakolták be ezt az erőt. (én hozzámértem a 15.6"-os laptopomhoz, és kb. a vastagság ugyanaz, míg az alapterülete kb. a laptopom 1/4-e - 1/3-a csak, szóval kb mint egy router, akkora).
Már vagy 2-3 éve lehet külső vga-t pakolni a laptophoz, csak ugye mostanra jutottak el a gyártók oda, hogy ez tényleg nem hülyeség, készülnek végre az univerzális termékek amik kompaktak, nincs az, hogy kell rendes pc táp, ha úgy van, akkor wifi modul helyére kell bedugni a kábeleket, ill. ott fityeg a videókártya egy nyákon fedetlenül. Most mindezt szépen bevarázsolják egy dobozba, cserébe csak thunderbolt 3-on megy a menet, ami viszont csak a drágább laptopok kiváltsága.
Azért bármennyire is jók ezek a laptophoz dugható kártyás megoldások, ha maradunk a laptop kijelzőjénél, akkor pl. cs:go-ban az életbe nem fogja az ember kiszúrni az apróbb részleteket (pl. dust2 középen awp-zgetés esetén én a 15.6"-os laptopon 1920x1080ban sem látom olyan jól a dolgokat, mint a 27"-os monitoromon...), tehát komolyabb játékra alkalmatlanok, mindenképp kell egy nagyobb monitor ebben az esetben.

Kb. 300ezer Ft-ból van meg ez a pici gép videókártya nélkül.
Amit én konfigoltam össze 6700k-s gépet vga nélkül, az 400k, de a proci +35-40%-kal erősebb és húzható is, a hűtő egy noctua nh d15 ami a létező legjobb léghűtés, de ennyi pénzért akár vízhűtés is lehet, csak ez halkabb, akkor van a gépben 256gb 2200mb/s olvasású samsung ssd, rendes 750w-os moduláris táp, szép fractal design define r5 ház, 16gb ram, és egy fullos thunderboltos alaplap 70 ropiért... Tény és való, hogy jóval több helyet foglal, de ugyanúgy közel hangtalan lenne, amennyivel erősebb, annyival drágább is, és ha vga-t akarok beletenni, akkor nem kell kötelezően horror áron dokkoló állomást vennem, hanem csak berakom és kész, sőt, 2-3 vga-t is berakhatok. Szóval értem én, hogy gamer, de ahogy korábban írták mások is, ez lehúzás, bár tény és való, hogy nagyon picike, és ilyen pici méretben ilyen erő eddig talán nem is volt, de ez a proci egy 3-4 éves asztali i5-ös szintjét hozza csak erőben, így kb. 3-5 év múlva egy középkategóriánál erősebb vga esetén proci limites lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.