Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Csak hát ennyiből annyi minden mást is össze lehet rakni játékra...

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#2) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nem túl harmatos ez egy kicsit?

Live-Die-Respawn

(#3) #52815360


#52815360
törölt tag

Inkább tettek volna bele egy i5 - 6600T -t és kapásból olcsóbb lett volna 200 dollárral...

(#4) Casoli válasza #52815360 (#3) üzenetére


Casoli
őstag

Ezt a gépet hogyan szánhatták játékosoknak, hiszen még normális VGA sincsen benne :Y

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5) Daywalker válasza oriic (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

De...nem is értem hogy gondolták igazából...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) #52815360 válasza Casoli (#4) üzenetére


#52815360
törölt tag

Attól függ, ki mit játszik. Mobához, wowhoz, indie cimek többségéhez, régebbi játékokhoz elég. AAA játékokat is elmozgat egy x360 szintjén.

(#7) FatMonster


FatMonster
tag

Ennyi pénzért maximum az ember vérnyomását mozgatja felfelé! Gyengébb játékokhoz pedig normális ember nem vesz ennyiért gépet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) oriic válasza Daywalker (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez max tényleg egy Razer Core kiegészítővel érne valamit, de azzal együtt meg ugye még sokkal drágább lenne. Normális VGA nélkül meg sok értelme szerintem nincs a cuccnak. (attól függetlenül, hogy mennyire jó az Iris)

Live-Die-Respawn

(#9) #06658560 válasza Casoli (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van rajta koponya. Bar igazad van, nem világít.

(#10) tDr1v3r válasza #06658560 (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Piros vagy kék világítás kell bele, attól még a krájszisz is jobban megy!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) edward2


edward2
addikt

+razer core $500
+dVGA >$500

Tehát bőven $2000 felett vagyok és úgy néz ki az asztalom mint egy vicc.... ja akkor inkább marad a custom built PC.

(#12) guftabi96


guftabi96
addikt

Nem látom értelmét.
Játékra egyszerűen kevés.
Akkor inkább egy nagyon kicsi MiniITX gép, valamilyen kisebb fogyasztású vga-val.

#KeepFightingMichael

(#13) stevve


stevve
nagyúr

720P-ben medium beállításokkal azért elég sok új játékot is elvisz. Nem hardcore játékosoknak való, de azért jobb, mint egy NUC, ami csak 5+ éves játékokat visz. :D

(#14) ALBY


ALBY
senior tag

Agyhalott koncepció.
Nincs ott a környéken egy informatkus?
Kivágnám aki ezt kitalálta. De előtte a fizujából vetetnék pár ilyen gépet neki, aztán odaültetném az új DOOM elé, és ha végig tudja játszani, maradhat az állásában :))

i7, VGA nélkül... mint Ferrari az esőerdőben :DDD

Rajzoljunk rá koponyát, hátha az egyik barom gémer megveszi...
aztán újra le lehet húzni tündérboltos katéteres külső VGA-val is... persze

Inkább csináltak volna egy értelmes kész HTPC-t cerkával vagy pentiummal, és wincsi helyekkel.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#15) #06658560 válasza stevve (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az elmúlt öt évben mennyi játékot adtak ki a techdemó béták mellett? ;]

(#16) ALBY válasza stevve (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

1000 dollárért ez szerinted vállalható?

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Azt hiszem a hírt elolvasva mindenki megérti, hogy az Intelnek lövése sincs arról, hogy mi kell a gamereknek.

Random találat a netről, összerakott játékgépekből. Ezer dollárért már GTX960 vagy Radeon R380-as VGA-val szerelt PC-kből lehet válogatni. Igen, ez egy NUC. De mi a létjogosultsága egy gamereknek szánt NUC-nak? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az a borzalmas koponya ne lenne rajta.
SSD-ken is ezt nyomatja Intel mostanában. :(

⭐ Stella

(#19) Acélfarkas válasza #52815360 (#6) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az általad felsorolt játékokhoz fölösleges az i7 proci, bőven elég az i5 is. Ez így bukó lesz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Jöjjön csak hamar, legalább lesz végre Intel Iris Pro Graphics 580 teszt! :K

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi Intel, de nem! :N

Inkább egy Godavari konfig, picit vastagabb Silverstone Milo ML05/ML06/ML06-E házba, feleennyiért! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#22) #52815360 válasza Acélfarkas (#19) üzenetére


#52815360
törölt tag

Tudom, irtam is a 3. kommentben.

(#23) rottenbull válasza ALBY (#16) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ja, szerintem az.

(#24) Acélfarkas válasza #52815360 (#22) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Bocsi, nem figyeltem hogy a 3. kommentet is te írtad.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#25) stevve válasza ALBY (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy megéri, de ez az IGP egy közepes teljesítményre képes. Pont. Hogy ez mennyire vállalható és kinek, mindenki döntse el maga. Nyilván erős kifejezés a gamer jelző, de ezek szerint valóban a külső VGA felé tolnák a felhasználókat.

Kopi31415:
Ez nagyon erős túlzás... :P

[ Szerkesztve ]

(#26) #20655360


#20655360
törölt tag

Sokféle felhasználásra eltudom képzelni ezt a masinát, de játékra nem igazán. Az árat meg hagyjuk.

(#27) #16939776


#16939776
törölt tag

Kell majd valami "agymosás" erejű dolog amivel ez az összeállítás életképesebb mint egy dobozba összeépíteni az összetartozó hardvereket.
Eddig 500-800 usd-t számoltam, amit nem is tudom, hogy miért fizetem ki? Majd valahogy kiderül hogy ez kompromisszum mentesebb, csendesebb, gyorsabb mint egy hagyományos pc ue hardverekből?

(#28) flexxx2


flexxx2
őstag

Csak egy ötlet: ha HDMI-n rádughatnám a tabletet v. mobilt (kijelzőként) és így lenne egy PC-m :)

(#29) stevve válasza flexxx2 (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

"ha HDMI-n rádughatnám a tabletet v. mobilt (kijelzőként)"

Ha működne. Sajnos ritka és nagyon drága az a kisméretű monitor (<10"), aminek van HDMI bemenete és értelmes felbontása van. Anélkül nem fog menni. Tablet, telefon felejtős. :(

[ Szerkesztve ]

(#30) #06658560 válasza stevve (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ok, a Batman techdemónak is szar volt. Meg az AC is. ;]

(#31) stevve válasza #06658560 (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

Huh, na ez nagyon igaz. :DDD De a Tomb Raider és egy-két ellenpélda azért javítja a képet. :K

(#32) adamssss


adamssss
veterán

Nem mondom, egy dedikált VGA elkélt volna bele, de kövezzetek meg nekem nagyon tetszik a dizájn. HTPC-nek tökéletes, és még egész tűrhető áron is van. Ha kicsit lejjebb megy az ára vagy lesz használtban lehet, hogy beruházok egyre. Ráadásul van rajta HDMI 2.0, így a 4k@60hz is adott. Úúú de megvenném. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#33) prolad


prolad
őstag

Nagyon tetszik,de kérdés mit tud a hd580, gyanítom annyira még ez sem erős. Ha már játék akkor inkább építenék egy gépet, de attól még ezt elfogadnám.

(#34) alfamate89


alfamate89
tag

Szerintem ennyiből lehet venni komplett laptopot, aminek jobb grafikus teljesítménye van. Összecsukod, rákötsz mindent és majdnem nuc, csak jobb. :D

(#35) edward2


edward2
addikt

Amúgy utána néztem nem is annyira vészes ez az IGP. Az Iris Pro 6200 utódja ami 1500 körüli pontot küldött passmark G3Dben.

Nyilván nem annyira gamer de azért nem is annyira gyenge.

(#36) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Gamerek helyett gyerekeket olvastam először. Utána elolvastam a cikket, és rájöttem, hogy nem is annyira hülyeség...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) BeZol


BeZol
őstag

Ez a 6770hq proci nyers erőt tekintve egy 4720hq szintjét hozza, csak az igp az, ami jóval erősebb, viszont azt olvastam, hogy 10%-kal elmarad egy gtx 950m-től.
210-ért lehet kapni 15.6"-os asus laptopot 4720hq-val, gtx 950m-mel. Akkor már inkább a laptop.
Amit ennél az új intel terméknél nézni kell inkább, hogy a méretei alapján egy 8.4" körüli tablet méretébe pakolták be ezt az erőt. (én hozzámértem a 15.6"-os laptopomhoz, és kb. a vastagság ugyanaz, míg az alapterülete kb. a laptopom 1/4-e - 1/3-a csak, szóval kb mint egy router, akkora).
Már vagy 2-3 éve lehet külső vga-t pakolni a laptophoz, csak ugye mostanra jutottak el a gyártók oda, hogy ez tényleg nem hülyeség, készülnek végre az univerzális termékek amik kompaktak, nincs az, hogy kell rendes pc táp, ha úgy van, akkor wifi modul helyére kell bedugni a kábeleket, ill. ott fityeg a videókártya egy nyákon fedetlenül. Most mindezt szépen bevarázsolják egy dobozba, cserébe csak thunderbolt 3-on megy a menet, ami viszont csak a drágább laptopok kiváltsága.
Azért bármennyire is jók ezek a laptophoz dugható kártyás megoldások, ha maradunk a laptop kijelzőjénél, akkor pl. cs:go-ban az életbe nem fogja az ember kiszúrni az apróbb részleteket (pl. dust2 középen awp-zgetés esetén én a 15.6"-os laptopon 1920x1080ban sem látom olyan jól a dolgokat, mint a 27"-os monitoromon...), tehát komolyabb játékra alkalmatlanok, mindenképp kell egy nagyobb monitor ebben az esetben.

Kb. 300ezer Ft-ból van meg ez a pici gép videókártya nélkül.
Amit én konfigoltam össze 6700k-s gépet vga nélkül, az 400k, de a proci +35-40%-kal erősebb és húzható is, a hűtő egy noctua nh d15 ami a létező legjobb léghűtés, de ennyi pénzért akár vízhűtés is lehet, csak ez halkabb, akkor van a gépben 256gb 2200mb/s olvasású samsung ssd, rendes 750w-os moduláris táp, szép fractal design define r5 ház, 16gb ram, és egy fullos thunderboltos alaplap 70 ropiért... Tény és való, hogy jóval több helyet foglal, de ugyanúgy közel hangtalan lenne, amennyivel erősebb, annyival drágább is, és ha vga-t akarok beletenni, akkor nem kell kötelezően horror áron dokkoló állomást vennem, hanem csak berakom és kész, sőt, 2-3 vga-t is berakhatok. Szóval értem én, hogy gamer, de ahogy korábban írták mások is, ez lehúzás, bár tény és való, hogy nagyon picike, és ilyen pici méretben ilyen erő eddig talán nem is volt, de ez a proci egy 3-4 éves asztali i5-ös szintjét hozza csak erőben, így kb. 3-5 év múlva egy középkategóriánál erősebb vga esetén proci limites lesz.

(#38) ceia


ceia
őstag

Jó ez, csak veszett drága. 265.000ft-ért már lehet venni jobbat. Viszont nagyon jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39) Oliverda válasza adamssss (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem sem rossz, nem értem a nyavalygást, ilyen kis méretbe ekkora teljesítményt nem kapni. Zsebben elfér a gép.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) Grodd válasza Oliverda (#39) üzenetére


Grodd
tag

Ez teljesen jó kis cucc ezen az áron, ekkora méretben...

Amit viszont hiányolok: abban bíztam, hogy egy eldogadható árú enclosure-t is piacra dob az Intel, mert a Razer Core pofátlanul drága. MAximum 200 USD lenne reális egy ilyenért. Ha lenne esze az Intelnek, erről gondoskodott volna, szerintem simán kihozhatná 200-ból, és még profitja is lenne rajta, és a NUC is jobban fogyna.

(#41) adamssss válasza Grodd (#40) üzenetére


adamssss
veterán

A Razer doboza az első fecske gyakorlatilag, így ezért ilyen drága gondolom én. Ha több gyártó is beállna a sorba akkor lejjebb mehetne az ára. Azonban ez az ötlet teljesen szembe megy a mai trendekkel, miszerint minél kompaktabb és integráltabb eszközök kellenek. Sajnos...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

És végülis csak pont arra alkalmatlan, amire kitalálták... :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) Robert07


Robert07
aktív tag

Lenyegeben ebben mar a 72EU-s igp van 128Mb eDram-mal, azert kivancsi leszek arra, hogy hogy teljesit, mondjuk ettol fuggetlenul nem vennek ilyet, mar csak azert sem mert nem cserelheto benne a vga, meg az intel driverek amugy sem jatekra lettek kihegyezve. Ha meg egyaltalan lesznek hozza driverek par ev mulva. ;]

(#44) JordyG


JordyG
tag

Egy dolgot felejtetek el, lehet itt számolgatni a HW árakat, és asztalihoz viszonyítgatni de ez egy két tenyérben elférő kis apróság, az ára pedig csak itt tűnik soknak ahol a milliárdosokat, és a politikusokat leszámolva a statisztikából az átlag 250-300 dollárnyit keres havonta. Nem Magyarország lesz a piaca, de irodába, otthonokba, és igen még hobbi játékosoknak is elmegy akik nem 4K-n akarnak játszani.

Ha jobb VGA lenne benne, akkor is problémáznátok, mert lehet akkor még egyszer ennyi lenne az ára. S valamire nem is gondoltok, hűteni is kéne valahogy az egészet.

Nagyon ritkán szólók hozzá valamihez, de szinte mindig leszólás és negatívitás megy, és érezhetően nem feltétlen a HW miatt, mégha arra is húzzátok rá, érezhető az a düh és fájdalom, hogy az itthoni emberek nem tudnak zsebből kivágni egy lényegében pitiáner összeget. Erről viszont nem az Intel tehet.

(#45) Casoli válasza JordyG (#44) üzenetére


Casoli
őstag

Álljon meg a menet. Nem az árával van a gond, hanem, hogy "GÉMEREKNEK". Ez a gép játékra használhatatlan.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#46) Oliverda válasza Casoli (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Tesztelted már?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Casoli válasza Oliverda (#46) üzenetére


Casoli
őstag

A gémerek nem elégszenek meg a low grafikával. Nálam a gémer gépek a közép-felső kategóriát jelenti.

Laptopban sem lehet gémer notebooknak nevezni egy olyan gépet, amiben nincsen dedikált nvidia vagy amd grafikus vezérlő.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#48) Oliverda válasza Casoli (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor minek neveznéd azt aki napi több órát Dota 2-zik? Mert hogy a szóban forgó gép simán el fogja vinni a játékot, és nem low grafika mellett.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Casoli válasza Oliverda (#48) üzenetére


Casoli
őstag

Értem, tehát akkor egy 80ezres laptop is már gémer, mert ott is megy rajta a dota 2?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#50) Oliverda válasza Casoli (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

80 ezres laptopban mióta van GT4-es IGP eDRAM-mal?

Szerintem gőzöd sincs, hogy pontosan mi van ebben a gépben, csak azt szajkózod, hogy nem diszkrét, és ezért sz@r. Igazán nyomós érv... :U

Ilyen alapon a konzolok sem jók játékra mert nincs bennük dedikált VGA.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.