Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Remus389 válasza David75 (#47) üzenetére


Remus389
veterán

ez igaz és a Wave is fémes

nyílván képesek rá, de kisebb rajtuk a profit emiatt

az Omnia7 meg megint más, az nem fogy és azért olcsó

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#52) David75 válasza Remus389 (#51) üzenetére


David75
őstag

Duma az egész, nagyon jól tudja a samsung hogy ócska műanyagból is megveszik 10 millióan és igy telefononként megtudják sporólni azt az 5dkg fémet amiből ekkora mennyiségben van vagy 500ft legyártani a fémházat... Ez a kisebb nevetséges a szememben nem aranyról van szó lássuk már be...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#53) Cyrin


Cyrin
addikt

elismerésem.
Egyébként számomra nagyon kényelmetlen a fogása (ebben vetekszik az iPhone4-el), inkább lenne egy kicsit vastagabb, ebben jobb a HTC. Ide vezet a vékonyság majmolása.

(#54) Remus389 válasza David75 (#52) üzenetére


Remus389
veterán

miért gyártás technológus vagy?

én sem, de nem az anyagár, inkább a kipréselés, illesztések, festés, ezek ...

azonkívűl a fém kényesebb, precízebb ellenőrzést igényel, és ugye a selejt is többe kerül illetve még az anyagköltség is(a legkisebb mértékben)

lassítják a termelést

józan paraszti ésszel is kitalálható hogy a fröccsöntött műanyag jobban alkalmas a tömegtermelésre, nem véletlenül állt erre rá az Apple is(3G-nél) a magasabb profit miatt, meg a Samsung is

a HTC is ráállna csak nekik ez a védjegyük és meg is kérik az árát

egyébként a galaxy S előtt volt, Nokia 5000-esem ill Samu E-350-esem is mind2 tartalmazott fémet, de most műanyag telóm van, és ha nem mondjátok észre sem veszem

nem kell ezt túlmisztifikálni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#55) Robertoq válasza David75 (#52) üzenetére


Robertoq
őstag

Más oka is lehet, pl nagyon melegedett volna a fém hátlap, SAR érték csökkentés vagy még egy pár amit nem tudhatunk. De titeket miért zavar ez ennyire?

(#56) David75 válasza Robertoq (#55) üzenetére


David75
őstag

Engem semmilyen szinten nem zavar csak az nem tetszik hogy sejthető az hogy 10 emberből aki most azt mondja hogy "a műanyag a jó mert könnyű" kb csak négy gondolja így a másik 6 fanboy meg azért mondja mert a galaxy s 1/2 is abból van. Ráadásul remusz911 még megfejeli ezt azzal hogy úgy próbálja beállítani a dolgot mintha a fém telefon gyártás kb űr technológia lenne és az arany kilónkénti árának a háromszorosa lenne egy fémhátlap előállítása...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#57) Cyberpunk válasza Remus389 (#54) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem te misztifikálod túl. Minimális előállítási költséget jelentene ez csak, amit gyönyörű szépen be építhetnének az árba egy ilyen árkategóriás készülék esetében.

Robertoq: Engem speciel azért zavar. Mert ha már egy csomó pénzt kiadok, akkor alap elvárás az is hogy prémium érzése legyen az embernek tőle, ha kézbe veszem. Ezt egy műanyag készüléktől nem kapom meg.
SGS2 volt már a kezemben valószínűleg rég az lenne már nekem is, ha nem plasztikus lenne.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#58) ducsidu válasza Cyberpunk (#57) üzenetére


ducsidu
senior tag

Amúgy miért hiányzik ennyire a fém? :F
Ott a HTC Sensation,ha fémeset akarsz...Mellesleg nem hiszem,hogy bárkit is befolyásol a telefon választásban a telefon anyaga

Bocs,látom már leírtad

[ Szerkesztve ]

(#63) Dunbar válasza David75 (#47) üzenetére


Dunbar
senior tag

Wave 2-nél 45k-ból is sikerül kihozni a fém házat + SGS hardvert. Szvsz. vékonyságra hajtanak, mert az jól mutat plakátokon, hogy 2mag 8mm-ben, meg ilyesmik.

(#64) Picco


Picco
addikt

eleg szep szamok, annak ellenere hogy draga, nem is kulonosen szep es meg jo nagy is...kivancsi vagyok h ezen felhasznalokbol mennyi volt az aki ert is hozza/minimalisan kihasznalja a kepessegeit. amerikaba nagy szolgaltatoknal levo bevezetes utan, kivancsi vagyok mennyire lendul meg.

(#63) Dunbar: abba azert benne van hogy eppen felfuttatni akarta a bada OS-t, szerintem nem sok profit volt rajta. Nameg Tesztalanyunk kártyafüggetlenül 98 900 magyar forintért hazavihető ez mobilarena idezet volt.

(#56) David75: mostmar csak megkerdezem hogy miert miert kezdesz flamewar-t minden android/samsung topicban? jellemzoen leszarozol minden keszuleket, lefanboy-ozol mindenkit, egyszoval csinalod a cirkuszt, de azt nem tudjuk hogy miert?

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#66) Remus389 válasza keIdor (#59) üzenetére


Remus389
veterán

ez is engem tamaszt ala hogy a htc is muanyagosodik, hogy azert megiscsak jobban megeri a muanyag, es hogy nem minimalis a koltsege a femnek

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#67) Dunbar válasza Picco (#64) üzenetére


Dunbar
senior tag

Mostani ára 45k, miért írod ide a kezdőárat? :U
Egyébként ja, a Samsung fel akarta/akarja futtatni a bada-t, olcsóbban kell adniuk a készülékeket. Ebben az árban viszont benne van az oprendszer elkészítése + alkalmazásbolt beindítása, szóval nem sok nyereség lehet rajta. De érdekel bárkit a Samu nyeresége? :U

(#68) Picco válasza Dunbar (#67) üzenetére


Picco
addikt

az hogy mennyire ment le az ara miert mervado?ez keszulek sikeressegetol/konkurecia arpolitikajatol stb fugg.
a kezdoarban valsz eppencsak a keszulek van benne, meg a reklam egy resze max...a bada os fejlesztese csak akkor fog megterulni ha eloszor ismertte valik es onnantol mar nem kell ugyanazon hw arat olcsobbra venni, csak azert mert nem android hanem bada. (sgs1 vs wave2)

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#69) zsomger


zsomger
csendes tag

Hát nem tudom, én tapintásra is jobban szeretem a plasztikot szerintem sokkal jobb. És a sérülékenység? Hát nem tudom, szerintem egy plasztik is csak akkor törik ha rálépsz vagy földhöz vágod. Elég sok müanyagos telóm volt és egy sem tört... Mindenkinek a más tetszik... Ez így van rendben. Szerintem egyik sem jobb mint a másik, csak egyes tulajdonságokban lehet dönteni.

(#70) feliks válasza Remus389 (#44) üzenetére


feliks
senior tag

Egyefene.. Akkor megfogalmazom kicsit érthetőbben: nem baj, hogy műanyag, de mivel ilyenem van, tapasztalatbol mondom, hogy rossz a sulyeloszlasa, es felek, ha leesne, nem élné tul.. Szerintem ennyiert lehetne masszivabb, akarmibol is van (miheztartaskent az elodje, az iphone3g a moszkvateri mozgolepcson esett ki a kezembol, es olyqn jo 20lepcsofokon valo pattogas utan semmi baja nem lett)

[Be Happy]

(#74) Cyberpunk válasza Remus389 (#66) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát szerintem meg ez csak egy mondvacsinált ok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#75) joey04 válasza Cyberpunk (#11) üzenetére


joey04
titán

hardverileg nincs jobb
ez igaz.de ez azért kevés. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#76) Remus389 válasza Cyberpunk (#74) üzenetére


Remus389
veterán

akkor magyarazd el kerlek

nemcsak a htc, de a telefonok 90+%-a muanyag

logikus hogy a koltsegei miatt, felesleges az igazsaggal dacolnod

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#77) Idiofil válasza joey04 (#75) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Miért lenne kevés?

"Those who want respect, give respect"

(#78) Cyberpunk válasza Remus389 (#76) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tételezzük fel, hogy 5k lenne egy fém oldal és hátlap az SGS2-re. Mennyi is a SGS2 jelenlegi független ára 150-160k nem zúg gsm boltos. 30-ad része ennek az összegnek ez az 5k. A te érveid alapján max akkor lenne gond ez, ha mondjuk a 30-40k-s kategóriában menne ez a készülék.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#79) Remus389 válasza Cyberpunk (#78) üzenetére


Remus389
veterán

jo legyen 5000ft tobbletkoltseg, de ez nem ilyen egyszeru

majd ha gep ele ulok rendesen megvalaszolom, latom meg nem tanultal vallalkozasgazdasagtant

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#80) qpwoeiruty válasza joey04 (#75) üzenetére


qpwoeiruty
tag

Nem kevés ha melléveszed, hogy szoftveresen is gyakorlatilag szénnéveri a konkurenciát :)

(#81) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Az emlitett wave-ek es az omnia 1 magosak, az s2 ketmagos es vekony. Sokkal hajlamosabb a melegedesre es kozelebb is van a hatlaphoz. Lehet par embernek megeri a femlap, hogy megegesse a kezet, nekem nem :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#82) Xaels válasza qpwoeiruty (#80) üzenetére


Xaels
félisten

Hát azért nem estem hasra a TW-től...

Amúgy a burkolathoz hozzászólva. Igenis kell a prémium anyag. A Desire-ben a kijelző körüli keret volt csak fém, de a hátlap 1. osztályú plasztik volt finom bevonattal. Az SGS2 hátlapja bár a mintázat miatt nem annyira rossz, de szerintem messze elmarad attól. Nem kell, hogy csupa alumínium legyen erről szó sincs, de amit mai napig irigyelek 1-2 BB készüléktől az a bőr borítású hátlap. Na azt el tudnám képzelni egy fém kerettel egy felső kategóriás készüléken.

(#81) a_n_d_r_e_w: a Sensation sem grillezi meg az ujjaimat. :U

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#83) Cyberpunk válasza Remus389 (#79) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem nem tanultam. De azért az az 5k is erősen túlzó volt. Elvégre csak egy egyszerű fémről (általában valamilyen magnézium ötvözet) van szó ez nem platina, arany, vagy titánium ami indokolná az általad vizionált drasztikus árat.
Az kétségtelen hogy drágább mint az olcsó műanyag. De nem érted a lényeget, de leírom még egyszer. Ebben az árkategóriában kb. a kutyát nem érdekli hogy 152.332 Ft helyett 154.249 Ft. Az adott készülék a fémház miatt. Beleépítve az árba, persze a selejtet meg a anyag/tervezés/gyártás költségeit is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#84) Cathulhu válasza Xaels (#82) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sensation vastagabb (lehet megoldjak valahogy a hoelvezetest) es mas fajta procit hasznal. Nem fogtam a kezembe meg sensationt, de az exynos hajlamos melegedni rendesen

szerk: a TW launcher egy kalap.... de van jopar kellemes feature a TW-ben azon kivul is

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#85) Remus389 válasza Cyberpunk (#78) üzenetére


Remus389
veterán

na tehát:

ez a 150K nem reális miért? mert lejön a kisker árrés, a nagyker árrés, az áfa, a vám, a szállítási költség, a Dél Kóreai adó és a gyár haszna(és még ki tudja mi)

ha ezeket mind-mind levonod kijön hogy magát az SGS2-t a gyár lehet hogy csupán 35 ezerért gyártja le(anyag költség, személyi költség, a termeléssel összefüggő költségek, összeszerelési költség, fejlesztési költség, egyéb költség)

nos 35 ezer legyen akkor a Sensation 40 ezer(nem reális persze/inkább 50 ezer ha az sgs2 35/, mert a HTC pl a processort a kijelzőt se magga gyártja, tehát ennek a profitját meg kell neki fizetni, meg a kifejlesztési költség is kevésbé oszlik meg mert kevesebbet gyártanak), de tegyük fel a fém miatt csak 5 ezer

mind2 gyár ha azt akarja hogy a másiknak a végfelhasználói ára(ugye fentebb látható mindenki leszedi a sápját, főleg a kereskedők) ne legyen magasbb, mindkettő gyár mondjuk 60-ért adja el a nagykernek

a samsung keres 25 ezret, a HTC csak huszat, ezt felszorozva milliós darabszámmal azért...

ráadásul mivel egyszerűbb a termelése a fröccsöntött műanyagoknak többet tudnak gyártani, tehát a kifejlesztési költség is jobban oszlik el

érted már hogy a gyár miért is akar műanyagot gyártani inkább(mármint a HTC), magasabb lesz a profitja, javul a termelékenység, csökken a gyártási komplexitása(fémet beszerezni, megmunkálni(prés-->ennek költsége karbantartása), letisztítani, porfesteni, szárítani, onnan odaszállítani, szorosabb minőségellenőrzés esetleg, könnyebben megkarcolódik--> abból egyből selejt)

tehát a lényeg az az 5K különbség felszorzódik

te meg olyan egyszerűen fogod fel és a végfelhasználói árat veszed alapul, nem azt kell magát a gyár költségét kell nézni(levonva minden ***t), és annak a profitját ott már jobban fáj az az 5K, nem is beszélve az alacsonyabb termelékenységről illetve a gyártás bonyolításáról

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#87) qpwoeiruty válasza Xaels (#82) üzenetére


qpwoeiruty
tag

Nyilván nem is arról beszélek, hanem magáról az OS-ről.

(#88) Xaels válasza qpwoeiruty (#87) üzenetére


Xaels
félisten

Ha meg magáról az OS-ről beszélsz akkor megint csak tévedésben élsz. Már nem csak 1 készülék van a 2.3.4-es verzióval, sőt 2.3.6-os verzió jelent meg nemrég Nexus One-ra. Innentől kezdve nem tudom miről beszélsz...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#89) Cyberpunk válasza Remus389 (#85) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet hogy igazad van, de továbbra is tartom magam ahhoz, hogy minimálisan kerül csak többe egy fémházas cucc mint műanyag.
És hogy attól lesz prémium egy prémium kategóriás készülék. Nem csak a belsőség számít. A csúcskategóriában meg kifejezetten égő (függetlenül attól hogy most HTC, vagy Samsungról beszélünk). Egy szintig elmennek mert üsse kavics annyi pénzért még belefér.

De akkor tegyük túl magunkat a fémen, vannak prémium minőségű műanyagok is. Vagy amivel a Nokia próbálkozik az N9-nél (karbon szálas műanyag). Akkor tessék olyat használni. És akkor talán én is befogom a szám.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#90) Blyan


Blyan
félisten

Szép szám, gratulálok. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#91) qpwoeiruty válasza Xaels (#88) üzenetére


qpwoeiruty
tag

Amikor az OS-ről beszéltem, a konkurencia alatt nyilván nem az ugyanazt az OS-t futtató telefonokat értettem.

(#92) Remus389 válasza David75 (#86) üzenetére


Remus389
veterán

Így van és a wave meg a omnia 7 több millió euró veszteséget hozott a samsungnak mert veszteséggel árulják mint ahogy a nokia az n8-at vagy a htc a sensation-t

miért kell lemenni egyből kutyába? nem árulta veszteséggel, csupán kisebb profittal(mintha az n8 is fröccsöntött lenne, az más kérdés hogy akkor ki vette volna)

az a legnyerőbb amit az Apple is csinált illetve a Samsung is csinál hogy fröccsöntött telókat ad el jó pénzért, azért mert egyéb tulajdonságaikban kompenzálják ;) , magasabb a profit, illetve ha gáz van lejjebb tudnak menni árban(nem a 150 ezer végfelhasználói árat kell nézni hanem azt a 60 ezret amennyiért maga a gyár eladja, ebből levonni legalább 30-40 ezer gyártási költséget, és a gyár profitja lehet hogy csak 20 ezer, na itt nem mindegy hogy 15 vagy 20 ezer telefononként a tiszta profit)

az Apple termékek árába meg bőven belefér a fém

csak arra akartam neki rávilágítani hogy nem azt nézi egy gyár hogy zug gsm-be mennyi, hanem hogy ő mennyi profitot termel

erre már a HTC is rájött, ha több profitot akar, vagy hogy árrugalmasabb legyen, akkor több műanyagtelót kell kidobni

jaj a Karbon, tudtommal az még a fémnél is jóval drágább

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93) David75 válasza Remus389 (#92) üzenetére


David75
őstag

Érdemi választ nem olvastam csak mellé beszélést de hát ez az egész fém téma mellé beszélés...

qpwoeiruty: olyan hogy legjobb os hiába vagy elfogult nincsen. Mindenkinek használattól és szépérzéktől függően más a legjobb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#96) Remus389 válasza David75 (#93) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

de tessék kerestem egy kis adatot:

The Iphone 4 costs just $187.51 to make vagyis egy szifon legyártása olyan 40.000 Ft mikor kigördül a gyárból, te meg megveszed 180-ért a trébe(csak érzékeltettem hogy mennyien nyernek rajta, az Apple, az Állam, a kereskedők)

Since then Isuppli thinks that the materials costs for that model have fallen to $134
ellenben a fröccsöntött 3GS modellé csupán 134 dollár, vagyis 28000 Ft

csak a miheztartás végett, az SGS2 előállítási költsége inkább olyasmi vagy alatta lehet a 3GS-nek egyrészt a Samu sokmindent maga gyárt, kijelző, proci(nem beszállítóktól mint Apple és HTC), és másrészben hogy egyszerű fröccsöntött burkolata van(ez is számít ám, nem találok adatot mennyire, de bizonyára számít egy gyárnak :K a legjobb bizonyíték erre amit Keldor Papundekli linkelt

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#97) Cyberpunk válasza Remus389 (#92) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mind1 egyik tábor sem tudja meggyőzni a másikat a maga igazáról. Én a prémium termék, prémium minőség híve vagyok. Más meg azt nézi hogy mi van a készülékében. Amíg van kereslet addig gyártani is fogják így. Sokan sírnak ez miatt, nem én találtam ki. És hiába jobb összességében a SGS2 ha most akarnák telefont venni, akkor a Sensation lenne. És ezt márka szimpátián kívül mondom. Mielőtt még le fanboyoznátok.:D

#96: De az iPhone4 annak erősebb a hardver, jobb kijelző + a fém és üveg ház. Ezt is vedd figyelembe. Persze hogy drágább az előállítása.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#99) Peat;) válasza Remus389 (#96) üzenetére


Peat;)
veterán

Anyagárakról beszélsz, az csak egy része egy termék költségeinek, ráfordításának, te meg direkt, vagy nem direkt de nem térsz ki erre. Szerintem nem csak nekem fog feltűnni :) Persze mindenki nyer rajta, de gőzöd nincs mennyit, valószínű nincs tudomásod arról mennyi a fejlesztési (hardware+software) költség, a szerződések, licensz díjak, a személyi ráfordítások, a support hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#100) Remus389 válasza Peat;) (#99) üzenetére


Remus389
veterán

ez nem anyagár, ez a teljes termelés költsége, ha nem tűnt volna fel

és a termelékenységről is volt szó

a fémes telefon nem amiatt drága mert 1 kg fém alig drágább mint egy kiló műanyag(ne légy ilyen szimpla kérlek), hanem azért mert bonyolultabb megmunkálni és hiába az a sok robot, ha felszorzod telefononként a különbséget, csinos kis összeg jön ki ;) vágod már

ezért műanyag az sgs/2, mert valamivel többet tudnak termelni és valamivel olcsóbban, több a profit

azt állítjátok minimális költség, aha a prémium gyártó HTC valószínűleg jókedvében vált műanyagra[link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.