Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akos96


Akos96
senior tag

1.:Valamelyik TOCA Race Driver? :)
2.: DX8

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#2) GAI válasza Akos96 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A TOCA Race Driver 1-et és 3-at próbáltam... Az 1 nagyon procilimites, a 3-at már nem is emlékszem miért vetettem el :DDD Talán azért, mert nem nagyon volt benne olyan jelenet amit le lehetett volna rendesen mérni... ja és nem indult dx7 kártyákon. A 2 meg nincs meg :DDD De most hogy így mondod, lehet be kéne szerezni és kipróbálni :)

Tudom a Colin 05 se indul, de az legalább szép :)

[ Szerkesztve ]

(#3) netpeti98


netpeti98
addikt

Nem mondom 100%-ra de szerintem az rfactornak mennie kell ezeken a kártyákon. :)

Üdv netpeti98

(#4) GAI válasza netpeti98 (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azt a játékot csak egyszer próbáltam, és nem nagyon emlékszem már rá hogy milyen, de az ilyen überszimulátorok általában a "csúnya és procilimites" kategóriába esnek :)

De lehet adok majd neki egy esélyt

(#5) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

+1 Most Wanted :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6) netpeti98 válasza GAI (#4) üzenetére


netpeti98
addikt

Úgy nagyjából mit jelent ez a proci limit azért elmagyaráznád? :DDD
Csak hogyha megkérdezné vki ne beszéljek hülyeséget :B

Üdv netpeit98

[ Szerkesztve ]

(#7) GAI válasza Speeedfire (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

az már benne van, azon kívül kéne valami :)

(#8) GAI válasza netpeti98 (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Gyakorlatilag azt, hogy egy szint után hiába raksz be erősebb VGA-t, nem gyorsul a játék :DDD

Namost a legerősebb kártyákkal ezt még elnézem, de ha egy játék már mondjuk egy GF4 Ti 4200-essel is procilimites, azzal nem sok értelme van mérni...

(#9) netpeti98 válasza GAI (#8) üzenetére


netpeti98
addikt

Értem kösz. :R
Ha találok valami neked megfelelő játékot szólok. :)

Üdv netpeti98

(#10) #65675776


#65675776
törölt tag

A HL2 FX módja csak nevében volt DX8, valójában egy kevert DX8+9 renderutat használt.

Ha a valós használati módra vagy kíváncsi, akkor ezt a módot kell használnod. Ha nagyon sok időd van, akkor esetleg lemérheted a DX9 módot is, de szerintem nem érdemes időt vesztegetni rá. Legfeljbeb ha szentelsz neki egy külön cikket.

(#11) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1. Microsoft Rallisport Challenge (DICE grafmotoros)

2. DX9

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) GAI válasza #65675776 (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, akkor szerintem maradok az alapbeállításnál

(#13) GAI válasza zoltanz (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na erre nem is gondoltam, ki fogom próbálni. Bár nem egy friss darab, félek hamar procilimites lesz...

(#14) #65675776 válasza GAI (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DX9 módban csak akkor van értelme lemérni, ha meg akarod mutatni, hogy miért is volt szükség a butításra (és ezzel összefüggésben fél évvel eltolni a játék megjelenését). Mert lehet az 5700 Ultra DX9-ben még egy Radeon 9600SE szintjét sem fogja hozni.

(#15) GAI válasza #65675776 (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az nem baj, mert csak NV kártyák lesznek a tesztben :DDD

De viccet félretéve, valóban célszerűbb lesz majd egy esetleges külön cikkben foglalkozni az FX kártyák dx9 alatti sebességével

(#16) beefjeez


beefjeez
senior tag

Life for Speed fusson !!! :K :K :K :C
hát, lehet hogy procilimites, de 3,4 p4 el már simán elfutna... megy az a játék mindenen...
hidd el, jó lenne az... gma 950 + centrinon közép beállitáson 30fps en áll mint a szög.

[ Szerkesztve ]

(#17) GAI válasza beefjeez (#16) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

nem az hogy nem fut, hanem VGA tesztelésre nem jó mert szinte minden kártyával ugyanúgy fut :DDD

(#18) beefjeez


beefjeez
senior tag

ja és nekem geforce 6200 256mb + 866 p3 singlebe alap grafon ment 50fps t is single ben :)

(#19) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Hangkartya nelkul tesztelsz? Nem vagyok egy nagy pc guru, de nekem anno q3-ban hang nelkul 10-20fps-el tobb volt az 1600as p4emen. Telomon is gyorsabban megy, ha sound off-al inditom a quake3droidot. Szoval a teszteredmenyek nem biztos, hogy valosaghuek lesznek igy.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20) beefjeez válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


beefjeez
senior tag

de ez mindegy, mert mnden hang nélkül fut, nem?

(#21) #65675776 válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt erőteljesen befolyásolja a hangkártya is. Egy DSP-s kártya sokkal kevésbé csökkenti az elérhető fps-t, mint egy sw-esen dolgozó. Szóval nem sokat befolyásol, ugyan úgy bele lehet kötni.

(#22) GAI válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

pont ezért tesztelek hang nélkül, hogy a hang kikeverése ne zabálja a proci erőforrásait. VGA tesztet készítek ugyanis :) Minél kevesebb zavaró körülmény legyen, csak a VGA-k sebessége a fontos

(#23) atidzsiforc válasza #65675776 (#21) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha jol emlekeszem alaplapi hangkartya volt hasznalatban, akkor gondolom az volt az oka. Nemreg egyik ismerosom is hasonloan jart, cs:s szaggatott neki, rakott a gepbe pci hangkarit, egybol 100fps.

GAI: ja ok, igy ertheto. :)

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#24) KYZRR


KYZRR
őstag

rFactor?
GRID?(az már lehet procilimites :/)

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#25) GAI válasza KYZRR (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az RFactor-t majd lehet kipróbálom, a GRID túl új, csak dx9 kártyával indul

(#26) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

GT legends? Carbon is elég jó lenne hozzá, bár a most wanted jobb ötletnek tűnik.

Mit is kéne ide írni?

(#27) yolan


yolan
őstag

1. nfs:mw
2. kérdés, hogy az alap (dx8-9 kevert render) ugyan azt az eredményt fogja-e mutatni mint a dx9 erőltetés. erről én is olvasnék egy külön cikket, érdekel a két mód, hogyan állítja fel a sorrendet az fx szériában és lesz-e eltérés a két sorrend között

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#28) GAI válasza KisTopi95 (#26) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A GT Legends ugyanaz mint a GTR1-2, a Carbon meg mint a MW csak sokkal erőforrás zabálóbb, és a MW se procilimites annyira :)

(#29) KYZRR válasza GAI (#28) üzenetére


KYZRR
őstag

Hmm. GTI Racing?
Ford Racing, és tsai?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#30) KisTopi95 válasza GAI (#28) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Crashday?

Mit is kéne ide írni?

(#31) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mafia1+ikarus mod, ha szadista vagy, tedd fel az UDD-t (unlimited draw distance)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kieg: Race07/WTCC/STCC/Race ON/GTR Evolution/Volvo the game azért nem rossz grafikára, legalábbis a Volvótól. lehet, hogy nem az a legrészletesebb, meg legszebb, ellenben szinte natívan támogatja a hárommonitoros setupokat. tetejében egyébként szerintem eléggé GPUlimitesek is lennének, q6600@3.0on 35-45% körül terhelt az evo.

szerk: Crashday viszont állat!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) KisTopi95 válasza proci985 (#32) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Az biztos :D. Elvoltam anno vele mint a befőtt. És szerintem nem is limites.

Mit is kéne ide írni?

(#34) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1. Én az egykori (talán még ma is) nagy favoritomat a NfS: Most Wanted tesztelését ajánlom. Ha megnézzük a Most Wanted és a Carbon rendszerigényét az utóbbié volt elvileg a nagyobb. Viszont a gyakorlat az elsőt igazolta. Jobban megizzasztja a vga-kat ez a játék (az akkori időkhöz mérten).
Ha 4.-et keresel, szvsz valami hasonló szintű játék kellene. pl: NfS: Underground 2
2. Maradjon DX8, ha már ki akarod bontakoztatni az FX karik erejét. :U

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#35) #65675776 válasza madmaxxx (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

1. Elolvastad a bejegyzést is?

(#36) GAI válasza KYZRR (#29) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A GTI Racing azt hiszem csak dx9 kártyákkal indul, a Ford Racing még szóba jöhet...

(#37) GAI válasza KisTopi95 (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Na azt nem ismerem... Mikori az?

(#38) GAI válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Moddolt játékokkal nem tesztelek, csak gyári grafikával... Ez ilyen beidegződés nálam :DDD

(#39) GAI válasza proci985 (#32) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A kocsik jól néznek ki de a pályák szerintem rondák... nameg az újabbak már csak dx9 kártyákkal indulnak

(#40) proci985 válasza GAI (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2006os.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Akos96 válasza GAI (#37) üzenetére


Akos96
senior tag

2006. :P
Ejj, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#42) #65675776 válasza GAI (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tesztelj Lego Racers 2-vel. Legalább szórakozol egy kicsit...

(#43) GAI válasza madmaxxx (#34) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mint írtam már, az NFS:MW benne lesz, másik NFS-t meg nem akarok bele tenni... :)

Bár a MW is milyen retek egy motor... ugye vannak benne a mikro akadások vagy mik, amik miatt még 60-70 fps környékén se tűnik folyamatosnak. De legalább elindul dx7 kártyákkal is, és nem is néz ki rosszul mert nincs rajta a takony az úton :DDD

(#44) GAI válasza proci985 (#40) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Aszongya a minimum VGA...

VGA: 64MB DirectX 8.1 compatible graphics card (GeForce 3/Radeon 8500/similar with pixel shader and vertex shader support)

dx7 kártyákon nem fut. De ha nagyon nem lesz más, lehet hogy kipróbálom

(#45) madmaxxx válasza #65675776 (#35) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Igen, elnézést ha rosszul fogalmaztam, de ajánlottam 4. játékot is ha nem tévedek.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#46) madmaxxx válasza GAI (#43) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Esetleg egyszerűbb játékok. pl: RC Cars vagy a ReVolt sem jöhet számításba?
Kicsit komolyabb. pl: Juiced? :F

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#47) #65675776 válasza madmaxxx (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem a Re-Volt már túl régi, nagyon procilimites lenne.

(#48) beefjeez válasza KisTopi95 (#30) üzenetére


beefjeez
senior tag

a crashday pedig kurvajókis játék, mikor megkaptam, vagy 6 szor kitoltam :DDD
esetleg valami 18wheels of steel?

(#49) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Alapórajelen tesztelsz mindent? Van néhány régebbi VGA ami meghálálja, valamit a különböző modifikáció lehetőségeket is megemlíted az írásban? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) GAI válasza madmaxxx (#46) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Re-Volt baromi régi már, az szinte biztos hogy már a leggyengébb kártyákkal is procilimites lenne...

A Juiced-et néztem gf6600-al... 1280x1024 max detail: ~30 fps, 640x480 min detail: ~40 fps... picit procilimit gyanús :D Amellett hogy undorító a grafikája szerintem... A Juiced 2 már jobb lenne, de az meg dx9 VGA-t kér minimumnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.