Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WayneGace


WayneGace
őstag

A free to play játékhoz adott plusz tartalom szerintem az nvidiának se jött be. Ők is visszatértek a teljes játékokhoz. Az amd ebben jobb volt. Az igazi az lenne, ha egy kártyához nem direkt játékokat adnának, hanem választási lehetőséget. Azaz például csúcskártyához kapott 4 fix játék helyett, adnának négy választási lehetőséget és az amd honlapján, regisztrálás után akár 10 játék közül kiválaszthatná az új vga tulaj, hogy neki melyik kell.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#2) Cythyel válasza WayneGace (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

Ez utóbbi tényleg jobb lépés lenne. Inkább listából választana a vásárló, és időnként cserélhetnék a lista tartalmát, meg nem lenne kötelező egyszerre kiválasztani a játékokat. Így viszont akár a F2P MMO-khoz is adhatnának extrákat.
Vagy ami még járható út lenne, hogy pontokat kapnánk egy kártya megvásárlásával, és e szerint választhatnánk az időnként frissülő játékos és MMO extrák közül.

(#3) leviske


leviske
veterán

Nem rossz ötlet kickstarteres játékok felvétele, elvégre ez a SotE nem tűnik rossznak. De mondjuk a LSLR nem tudom honnan jött, elvégre sokkal inkább réteg játék, mint a Simcity... A f2p premium tartalmak témát viszont bővíteném esetleg annyival, hogy játékosok által meg lehetne szavazni, hogy mely (nem csak f2p) játékokhoz legyen a kártya mellé csomagolva egy DLC kupon. Ezzel a kiadók se járnának rosszul és az AMD se lenne megterhelve anyagilag a teljes játékokkal.

(#4) dragon1993 válasza leviske (#3) üzenetére


dragon1993
őstag

Jönnek PH-ra a Simcity kuponok :D

[ Szerkesztve ]

(#5) golya87


golya87
őstag

Én csak annyit kérdeznék, hogy van még olyan gyártó aki nem dolgozik együtt az AMD-vel? :DD

(#6) Gave


Gave
addikt

Szerintem is egyértelműen az MMO címek felé kellene nyitniuk, többnyire nagyon jól skálázódnak és itt tényleg nem alternatíva, hogy valaki inkább konzolon játszik vele.

(#7) Centre


Centre
aktív tag

Emlékszem amikor az első vga mellé kapott játékra. Ha balagondolok azóta se kaptam még VGA mellé játékot... Mindegy. Egy Intel 740-es VGA volt és valami remek kis mocis program volt benne, játszottam vele éjjel nappal:)

(#8) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez a SotE még jó is lehet...

(#9) velizare válasza Gave (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

nehéz jól választani az mmo piacon. a játékosok hamar rájönnek, hogy esetleg mégsem tetszik nekik a termék, és elég hangos, és állandó publicitást kap egy-egy játék. nem azt mondom, hogy nincs értelme, de nagyon darázsfészek a téma.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) TESCO-Zsömle válasza velizare (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na igen. Ott nagyon nehéz belenyúlni a tutiba. Hányan vannak, akik beleugranak a bétába, és mire elkészül addigra annyit játszanak, hogy már rá is untak.

Plusz ott a tény, hogy a F2P gyakran válik P2W-vé. Ha valaki pénzes, akkor napi 1-2 órával előbbre juthat, mint más napi 8-10-zel. Mert egy babszemért nem kell két napot várni, hogy a nyeregszántó-kovács kraftolja neked a szivárványnyerget, megvan csettintésre, stb...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Gave válasza velizare (#9) üzenetére


Gave
addikt

Hát igen, ez is mérlegelendő szempont!

Rövid távon talán mindegy mihez adják a nevüket. Habár abból technikailag csak előnye származik a játékosnak, ha a megvásárolt VGA képességeit tényleg ki is használja a program. Most az más kérdés, hogy a játék élmény ettől még szívás lehet, a gyakori frissítések (nerf/buff) is próbára tehetik a játékosok idegeit.

(#12) leviske válasza golya87 (#5) üzenetére


leviske
veterán

Mármint kiadó? Van. Ismertebbek közt a Ubisoft és a CDProjekt.

(#13) Abu85: Akkor elnézést.

(#4) dragon1993: Mikor? Köll! :DDD

(#7) Centre: Én a Radeon 9250-esemhez kaptam valami francot, ami nem nyűgözött le. :DDD Bár akkoriban még nagyban Sims 2-vel toltam.
Viszont kíváncsi volnék, hogy a NS program mennyire volt a gyártókra bízva. Mert csak 1-2 kártyához láttam iPon-on is kiírva, hogy Crysis3 jár mellé. Három (vagy több) játékról meg sosem volt szó. Szóval fura.

[ Szerkesztve ]

(#13) Abu85 válasza leviske (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az UBI kanadai nagy stúdióiban rengeteg AMD-s dolgozik, mert nincsenek messze a régi ATI központtól.

A CD Projektnél is dolgoznak szerintem AMD-sek, mert a Withcher 3 tudtommal Forward+ rendert használ, amit alapvetően az AMD dolgozott ki a Codemasterszel. Egy-két ember nem árt oda, akiknek sok a Forward+ tapasztalatuk. Persze megoldható nélkülük is, hiszen van már ilyen SDK.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) TESCO-Zsömle válasza leviske (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viszont kíváncsi volnék, hogy a NS program mennyire volt a gyártókra bízva.

Azt hiszem itt ugyanaz a szitu, mint pl megjelenésekkor. Egy ekkora országnak olyan kicsit a piaca, hogy nem éri meg még ránézni se. De most komolyan... Szerinted hány olyan 3+ játékos VGA kelt el itthon hazai hivatalos forgalmazótól? És hányan vettek inkább külföldről, vagy olyan boltból, ahol "megtalicskáztatott" darabok vannak, csakhogy spóroljanak 10-20k-t az árán? Érted...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

A Murdered: Soul suspect nagyon ígéretes!
Shadow of the Eternals pedig nagyon megtetszett. :DDD

PS4

(#16) janika77


janika77
csendes tag

Én nem kaptam egyik kártyámhoz sem játékot.A HD 7850-hez sem és a gtx 660ti-hez sem.Lehet nem jó kereskedőtől vásároltam vagy az országgal van gond.Mondjuk az ár rendkívül jó volt számomra.Németországban unokatesóm mind az amd mind az nvidia kártyájához kapott játékot.

(#17) tombar válasza janika77 (#16) üzenetére


tombar
senior tag

én iponnál vettem a 660 ti-met, külön kiemelve h jár hozzá póló is. a pólón kívül kaptam még egy borderlands 2 kupont, ami még az előző promócióból származott, de említve nem volt. szerintem ez eléggé kereskedő függő. ha nem volt tételesen kiírva h jár hozzá ajándék, akkor nincs is miért csodálkozni. persze ez fordítva már az ingyen grátisz. :D

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#18) Mahrenburg válasza golya87 (#5) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Igen, állítólag ilyen cég például az Intel, de ebben sem vagyok 100 %-ig biztos...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#19) #06658560 válasza leviske (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ja, kifejezetten örülne szerintem mindenki, aki megveszi a csúcskártyáját, kap a négy játékból három kickstarterest, amelyikből megvalósul egy, hogy nesze, négy csúcs játék.

(#20) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, hogy én nem értek hozzá, de szerintem csak azokat a játékokat veszik fel NS programba, amik megvalósultak.

Én személy szerin WayneGace ötletét támogatom.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt viszont én már nem tekinteném kickstartersnek, ha a megvalósult fázisig eljutott. Ott már midnegy miképp jött létre, így a kickstarterrel reklámozni elég ökörség.

(#22) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem feltétlenül. Ha az AMD még a győzelem előtt beleugrik, akkor a reklámmal egy újabb kapaszkodó lehetőségét hirdetik meg a kickstarteres fejlesztőknek. A kártyák mellé meg úgy is csak a kész, sikeres programokat adhatják oda...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak mit reklámozhatnak? Mert ha nem kickstarterben nyomulót, akkor az nem kickstarter reklám, az már befutott. Ha meg még kickstarterest, akkor ha reklámozzák, a vevők elvárják a terméket később, s vagy sokat kell AMD-nek beletölnia, vagy bukhat a projekt- és még messze nincs minőségi garancia rá, hogy ne vegye el az ember kedvét a termék így.

(#24) Gave


Gave
addikt

Érdekes kavarodást okozhat majd, hogy az EA játékokban az AMD VGA teljesít jobban. Főként ugye a Battlefield 3 után melyben az NV karik elég szépen elhúztak.

(#25) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak mit reklámozhatnak?

-A támogatás lehetőségét a Kickstarteres (és egyéb kis) fejlesztőknek.
-A Kickstarteres projekteket a múlt- és jövőbeli Radeon tulajoknak.
-A Radeonokat azoknak, akik már befizettek a programra Kickstarteren.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) #06658560 válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezek közül melyik is a kártyához adott játék?

(#27) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Reklámról beszéltünk, nem játékról.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Reinkz


Reinkz
senior tag

Az elején igen de ha megnézed a mai teszteket az amd jobban teljesít már, ezt a driverek feltornázásával érték el.

(#29) huskydog17 válasza Abu85 (#13) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szia Abu!

"a Withcher 3 tudtommal Forward+ rendert használ"
Ez biztos? Van erről valami írásos dokumentum? Van olyan publikus adatbázis/oldal akármi, ahol összefoglalják, hogy mely nagyobb címek milyen jellegű (deferred vs. forward (+)) motorral működnek?
Csak nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy miután a kódmestereknek nagyon bejött a forward+ lighting, mennyi fejlesztő tervez majd átállni rá deferred render-ről. Gondolom ehhez az alapoktól újraírt motorra lenne szükség.
Ha ez igaz és a CD Projekt RED tényleg átáll forward +-ra, akkor egy nagyobb stúdiónak (pl.: Ubi, DICE, Crytek stb.) pláne nem okozhat gondot, hiszen utóbbiaknak jóval nagyobb büdzsé és több ember áll a rendelkezésre, mint a lengyel banda esetében.

A Wiki-n ezt írják róla:
"REDengine 3 has a flexible renderer prepared for deferred or forward+ rendering pipelines. The result is a wide array of cinematic effects, including bokeh depth-of-view, color grading and flares associated with multiple lighting."

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30) Béééla


Béééla
őstag

A Murdered: Soul Suspect
A supernatural detective thriller, brand new

Véletlenül rábukkantak a DS-es Ghost Trick: Phantom detectivere, csak megcsinálták 3D-ben. Mondjuk az a játék eléggé ott van.

A csúcskártyás játékok meg nem érintenek, a csúcs-APU-hoz meg anno nem kaptam, csak processzorhűtőt. Személy szerint csúcs-játékos APU-nál jobban örülnék egy hűtő-szörnyetegnek.

Bélabá

(#31) Z10N


Z10N
veterán

Nem ertem. Aki a jelenlegi generaciobol 77XX felett vasarol videokartyat (de mar a 7770 es 7790 is ide tarozik), az bizony "hardkor" felhasznalo (mar csak az ara miatt is). Aki "kazsual" annak regi hardware-je van vagy a jelenlegi generaciobol az alacsonyabb szegmensben nezeget, ami most az APU-kat jelenti vagy a korabbiakbol (56XX/66XX es alatta). A hasznalt piacrol meg nem is beszeltunk, ahol persze ez a promocio nem aktualis es mar ehhez is "felhardkor"-nak kell lenni. Szoval ez a kavaras ertelmetlen. Akik APU-t vesznek azoknak adjanak "kazsual" promociot.

ui: Ahogy masok is javasoltak, ha lehetne valasztani az viszont ertelmes huzas lenne, de semmikeppen sem erne meg lecsereleni az AAA cimeket F2P extrakra.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) Attix82


Attix82
őstag

Jobban járnánk ha levonnák a VGA árából amit ebbe belefektetnek :D

(#33) leviske válasza Attix82 (#32) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól rémlik azért kaptak kulcsokat, mert támogatták a fejlesztéseket. Gondolom az AAA dömping eddig azért ment, mert fejlesztésben voltak a következő generációs motorok, amik aktívabb AMD-s jelenlétet igényeltek. Most már ezen a Ubisoft és EA is túl van, így plusz "kárpótlásra" indok nincs. Gondolom én.

(#34) Whysperer


Whysperer
addikt

nagyon remélem a 9950 meg a 9970 és nagyobb vgahoz járni fog a BF 4 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#35) Gave válasza Whysperer (#34) üzenetére


Gave
addikt

Végül is miért ne? BF4 Starter Edition ;]

Ahogy EA-t ismerjük ez egy fél demó játék lesz, 72 popup ablakos reklámmal, hogy vedd meg a teljes játékot és az 0. napi DLC-t. Plusz a multi-player opciót, illetve a szerver böngészőt is mert miután előfizettél a multira csak véletlenszerűn bedob valami kirgizisztáni szerverre. :))

(#36) Mahrenburg válasza Gave (#35) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Most őszintén, mi bajod a kirgizisztáni szerverekkel? :(( :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#37) Abu85 válasza huskydog17 (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos persze.
Akinek kell a jó sebességű, és tökéletes MSAA egy játékban az átáll majd Forward+-ra.

Senkinek sem okozhat ez gondot, de itt az MSAA a kérdés. Ha jó támogatottság mellett kell, akkor csak a Forward+ az opció. Ha viszont nem kell MSAA, mert van más megoldás az AA-ra, akkor jobb a DICE Tiled Deferred megoldása is nagyon jó.
A Cryteknek tök nyolc ez, ők nagyon speciális hibrid rendert használnak.

(#32) Attix82: Az kártyánként jó ha megvan 2-3 dollár. Többet nyersz a játékkal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) huskydog17 válasza Abu85 (#37) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"A Cryteknek tök nyolc ez, ők nagyon speciális hibrid rendert használnak."

Hibrid? Ilyet is lehet? Az milyen?

Amúgy forward+ render tökéletes MSAA kompatibilitás, átlátszóság megfelelő kezelése és alacsonyabb memóriaigény mellet ad még valamilyen előnyt a deferred-hez képest?
A három felsorolt előny nem elég a fejlesztőknek a váltáshoz?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39) TESCO-Zsömle válasza huskydog17 (#38) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hibrid? Ilyet is lehet? Az milyen?

Kicsit ilyen, kicsit olyan. Két (vagy több) dolog elegyét hívják hibridnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) huskydog17 válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Kicsit ilyen, kicsit olyan. Két (vagy több) dolog elegyét hívják hibridnek."

You don't say! Tudok magyarul és tudom a szó jelentését is, csak azt nem tudom, hogy egy grafikus motor esetében a hibrid felépítés milyen és hogy tud működni stb.
Azt hittem elég egyértelmű voltam, de látom, hogy sajnos nem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#41) Abu85 válasza huskydog17 (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Alapvetően egy partial deferred render, de bizonyos dolgokat forwardban számol, mint például a kezeidet, stb.

Amelyik fejlesztő 3000 fényforrást akar egy frame-re, az inkább tiled deferredre megy. Esetleg clusteredet használ, de az egyelőre még gyerekcipőben jár, viszont hosszútávon a clustered shading lesz az elterjedt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.