Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, tetszetősek. Sok helyre jó lehet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Nálunk a cégnél S700-asok vannak, illetve a most érkezők már S720-asok. Sok mindent nem lehet róluk elmondani a szolid design és a 0db-es működés mellett. Időnként 1-1 meghibásodik és kész. Citrix rendszer fut rajtuk, ahhoz tökéletesen megfelelnek.

#tarcsad

(#3) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szeretem ez a kis gépeket, nekem csak alaplapom van. 12v-os bemenettel, csak annyi a bajom vele, hogy alaphelyzetbe nem lehet a plusz S-atát beüzemelni, tehát valahogy meg kell oldani a külső tápot oda...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Cifu válasza Yutani (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg lehet kérdezni, hogy az időnként 1-1 mit takar arányaiban? Azért nem mindegy, hogy 50-ből 1-1, vagy ezerből 1-1... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Janby


Janby
tag

Vékony kliensnél a hat USB port temérdeknek számít? Vagy csak én nem értek annyira hozzá... :F

I AM:D

(#6) Cifu válasza Janby (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mit raknál rájuk?

Legyen az egér és a bill. is USB-s, mellé mit raksz? Legyen egy pendrive, bár ilyen szinten azt inkább üldözni szokták. :DDD

A nyomtatók, multifunkciós cuccok általában hálózati csatlakoztatásúak, de ha azt vesszük, akkor legyen azzal együtt már 4 USB port igény. End of Line...

Bizony, 6 USB port vékony kliensnél brutálisan sok, általában 2-3-nál több nem is kell soha...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Sanchez638 válasza Cifu (#6) üzenetére


Sanchez638
addikt

fogsz 2db usb3-as hdd tokot és megvan 2 hely

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#8) Cifu válasza Sanchez638 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vékony kliensre HDD tokot? :DDD

Ahol én vékony kliens láttam eddig, ott mindig hálózatról (NAS vagy direkt file / adatbázis szerver) volt elérhető az, ami kellett, esetleg neten / belső hálón keresztül (Citrix). Mi a fenének kötnél külső HDD-t hát akkor rá? Nem egy esetben eleve még az is le van tiltva, hogy pendrive-ot és így akár külső HDD-t rányomhass a gépre.

No offense, de ezvsz nem tiszta nektek, hogy hol és milyen célra használnak ilyesmiket. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Bici válasza Cifu (#8) üzenetére


Bici
félisten

Telefon töltés, USB-s fejhallgató, webcamera (online meeting), stb. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Cifu válasza Bici (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

...joystick; külső hangkártya; USB-s lámpa; kártyaolvasó; külső ODD... :DDD

Értem én, nem kellett volna hozzászólnom... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Bici válasza Cifu (#10) üzenetére


Bici
félisten

:DDD Azért sok melóhelyen is lehet ilyeneket használni szerintem. :P Mondjuk joystick-ot nyilván nem. :K

Nálunk legalábbis lehet... Kb. mindenki fejessel, vagy headsettel dolgozik, és heti rendszerességgel vannak online konferenciák más csoportoknál.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Cifu válasza Bici (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak kíváncsiságból: hány USB port van használatban a gépen, ami előtt ülsz? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Janby válasza Cifu (#6) üzenetére


Janby
tag

Én semmit :DDD Egyébként ezeket munkaállomásnak használják, vagy céges levelezés,SMS szerver? Vagy változó? Mondom annyira nem vágom, csak a "temérdek"-en akadt meg a szemem...

Oké,közben kigugliztam...

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#14) Bici válasza Cifu (#12) üzenetére


Bici
félisten

Az enyémen alapból négy: bill. + egér + webcam + usb headset.

Van olyan kollégám, ami egy USB-s DAC-ról hallgat zenét. Az egy ötödik USB csati, mert nem ám a céges f*s headsettel hallgatunk zenét, és még nem került szóba pendrive, meg telefon.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Cifu válasza Janby (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mikor mire, pár példa: telefonos/e-mailes ügyfélszolgálatok, raktárakban árúkiadás/leltár/számlázás/stb. feladatra, adminisztratív osztályon (célprogram vagy sima táblázatkezelő), adatbázis kezelőknél (adatfeltöltés/lekérés), stb.

@Bici: Hát nálatok akkor elég lazán van véve a felhasználás. Szó se róla, ilyen is van...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Bici válasza Cifu (#15) üzenetére


Bici
félisten

Nálunk pár gyakorlati példa: grafikusok (Photoshop, Illustrator, Indesign lazán elmegy rajta ikonok tervezésére), UX tervezők, programozók, fordítók, ügyfélszolgálatosok, HR részleg, stb.
Csak a tesztelőknek kell rendes gép elött ülni kb.

Az alap 4 alkatrész kötelező, vagyis 4db elég lenne, ha brutál szigor lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) Cifu válasza Bici (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grafikusok is vékony kliensen nyomják? Az azért nem gyenge. :Y
Szerk.: Ok, ikonok tervezésére rendben van, de akkor is... az Adobe grafikai csomag is fel van telepítve a kliensre?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Patice válasza Cifu (#17) üzenetére


Patice
nagyúr

Biztos csak virtuális gépet érnek el a vékony klienssel. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) dragon1993 válasza Bici (#11) üzenetére


dragon1993
őstag

10+ éve láttam olyan irodát ahol kormány be volt kötve a gépbe :D

(#20) Bici válasza Cifu (#17) üzenetére


Bici
félisten

Illustrator, és az indesign van fent náluk és AM1-es AMD 5150-es procis gépen SSD-vel gond nélkül szalad.
Mondjuk nem csak ikonokról van szó, hanem webdesign, szoftver design, meg hasonlókról is, de ezek sem jelentenek gondot.

(#18) Patice: Nem, lokálban fut még a Visual Studio / netbeans is a fejlesztőknél. Adattárolás a buildelés távoli szerevren történik.
SSD-vel ezek egyáltalán nem olyan különleges dolgok.

ui.: A c/c++ fejlesztők erősebb gépen nyomják, mert ott lokálban is kell futtatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) Cifu válasza Patice (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, teljesen jogos. :DDD

@Bici: Akkor nekem itt valami nem kerek. Klasszikus vékony kliensnél nem jellemző ez a felállás, de nem kételkedem. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Yutani válasza Cifu (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Meg lehet kérdezni. Pontosan nem tudom, mennyi van a cégnél, de olyan 100 darab biztos ki van helyezve, és abból néhanapján 1-1 megadja magát. Általában szoftveres hiba szokott előfordulni, de az más tészta.

Alap usernél le van tiltva az USB-s meghajtók használata, nem is detektálja a gép, legalábbis Citrixen belül nem látszik. Vékony klienst azok a userek kapnak, akik a klasszikus irodai munka mellett a termelésirányítási, vállalatirányítási/pénzügyi rendszerrel dolgoznak.

Fujitsu vastag klienst az a munkaállomás kap, amelynél valami miatt szükség van a normál Windows 7 használatára, például régi készülék COM portos üzemeltetéséhez.

Power desktopot pedig a degginerek kapnak, akik valamilyen CAD/grafikus programmal dolgoznak.

Laptopot pedig a vezetők, kereskedők, illetve kulcspozíciót betöltő felhasználók kapnak (mint jómagam is).

#tarcsad

(#23) Yutani válasza Patice (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

A vékony kliens tényleg csak virtuális gépet ér el, fogalmazzunk így. Viszont nálunk a CAD programok helyben (Citrixen kívül) futnak, ezért van hozzá power desktop rendszeresítve. ;)

#tarcsad

(#24) Bici válasza Cifu (#21) üzenetére


Bici
félisten

Nem klasszikus vékony klienses felállás van nálunk, inkább lazára vettük az ésszerűséget követve.
Inkább csak azért vékony kliens, mert a CPU intenzív dolgok (nagy solution buildelése) és az adattárolás szerveren történik.
Meg a szoftverek futtatása is főleg (Java, .net).

Azt kell figyelembe venni, hogy egy ilyen vékony klienses CPU kb. a régi Core2 Duo és Core2 Quad szintjét hozza, ami azért nem olyan rossz GUI kezelésre.
A felsorolt prokik nem esznek olyan sok CPU-t, hogy hátráltassa a munkát, mégha nem is mindig annyira pörgősek, mint egy i7-en. De i7-en is vannak lassulások, winyó vagy hálózat miatt, szóval nincs akkora különbség, ami indokolná a 20k-s alaplap+proci páros 120k-sra cserélését, mégha nem is érőltetné meg a céget.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Jó kis dizájnt kaptak :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) Yutani válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Élőben is egész pofásak.

Most, hogy jobban megnéztem a cikk képeit, rájöttem, hogy a köcsög T-Systems nem küldi a gépekkel a kis állványokat, amik a cikk képein jól láthatóak. Sem az álló, sem a fekvő módhoz. :(((

Bár nem tudom, kell-e ez nekünk.

Lőttem egy képet az itt heverő meghibásodott darabról: :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27) macskea válasza Cifu (#17) üzenetére


macskea
őstag

Nálunk is rápróbáltak egyszer, hogy mindenkinek vékonykliens, és egy nagy szerverfarmon meg megy a sok tervezőrendszer, de végülis valamiért megbukott a dolog. Nem volt rossz amúgy, én szerettem. Persze emellé járt a laptop meg a dokkoló, a két "világ" egymástól szinte teljesen elszeparálva működött. És így persze nem okozott gondot a kevés port, összesen hármat használtuk a klienseken. A szigorról meg annyit, hogy a laptopokon még arra sincs jogosultságod, hogy billentyűparancsokat rendelj hozzá mondjuk egy-két program indításához. Olvastam itt olyat, hogy USB-s DAC. Nálunk USB plug-and-play sincs, kivéve adattároló. Van pár eszköz engedélyezve, vagy azt használod, vagy semmit. :? Mondjuk most a fejlesztésen dolgozom, de voltam az előfejlesztésen is, ott még a bluetooth is le volt tiltva a notebookokon. Headsetes telekonferenciák szevasztok. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#28) Patice válasza Yutani (#23) üzenetére


Patice
nagyúr

Hasonló felállás (vékonykliens + szerveren virtuális gép) érdekel itthoni felhasználásra is. :))

Szerver megvan, vékony kliensnek meg egy "kocka"... :DD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) Petykemano


Petykemano
veterán

Ilyesmi doboz nem készül carrizoval?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#30) E.Kaufmann válasza Bici (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A grafikai programokhoz nem lassú? Mondjuk nekem Citrixhez akkor volt szerencsém, mikor a DISZK még ISZK volt és a templom alaksorában volt. Akkor a vékonykliensek vastag 386-osok voltak :D.
Azóta csak sima RDP (2008 R2), de azon sem az igazi a grafika, azért volt kis különbség, de irodai programokhoz még pont jó volt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31) Yutani válasza Patice (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel Citrix van Androidra is, bármilyen kisméretű gépecske elég ahhoz, hogy thin clientként működjön, csak lehessen hozzá monitort, billentyűzetet és egeret csatlakoztatni. Tulképpen egy TV okosító stick is elvileg jó lenne ilyen célra, csak egy adó-vevős KB+Mice kombó kell hozzá, (Bluetooth nem ajánlott).

#29 Petykemano: Carrizo feleslegesen erős egy ilyen kütyübe. Ennek tényleg csak annyit kell tudnia, hogy megjelenítse a képet. ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#32) E.Kaufmann válasza Yutani (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért nem lenne teljesen felesleges a Carizzo, egyre nagyobbak a használt felbontások, és bár mélyebben nem ismerem a Citrix-et de biztos egy halom trükköt és tömörítési módot vezet be, hogy egy HDMI kapcsolat töredékén átvigye a képet, amihez meg nem árt a CPU/GPU erő. Meg gondolom a TDP-t gyárilag be tudnák pont arra az alacsony szintre lőni, amin még pont folyamatos minden.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) Bici válasza E.Kaufmann (#30) üzenetére


Bici
félisten

Egyáltalán nem.
Komolyabb Photoshop makró természetesen megizzasztaná, de ilyenekre nincs szükség nálunk.
Semmi olyat nem cisnál az indesign, vagy az illustrator, amihez ennél erősebb proci kellene.

Kissé túl van értékelve a proci szerepe ezeknél a progiknál.
2 évvel ezelöttig, egy 2 magos E1200-as Celeronnal 3dsMAx-oztam otthon az akkori legújabb szoftver verziókkal, és használható volt. Persze nem forgatott egy összetett modellt, 60fps-sel, csak 15-20-szal, de a munkához az is bőven elég volt. Cswontozáshoz már nagyon kevés ovlt, meg a render is lassú volt, de én nem rendereltem és nem is riggeltem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#34) Yutani válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amennyi tömörítés kell, azt meg tudja oldani a Brazos (1 magos van az S700-ban) és utódai. A Citrixen nálunk alapból a Windows 7 egyszerű stílus van beállítva (=Win95 megjelenés), a kép és PDF megjelenítés gyalázatos, alig lehet görgetni, de ez nem a procin múlik, hanem a Citrix rendszeren.

#tarcsad

(#35) Bici válasza Bici (#33) üzenetére


Bici
félisten

Még annyi, hogy mi nem készen szállított vékony klienseket használunk, hanem ITX házba épített AM1-es gépeket.
Így inkább kis méretű belépő szintű desktop PC-ink vannak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Cifu válasza Bici (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na azért, mert valódi vékony klienseknél nagyon nem jellemző, hogy rájuk telepített grafikai programok futnak. :)

Már ott gyanús volt, hogy AM1 foglalatos gépekről szóltál, mert a vékony kliensek döntő többsége BGA-s. De inkább csendben maradtam... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Bici válasza Cifu (#36) üzenetére


Bici
félisten

Írtam korábban, hogy mi inkább freestyle megoldást használunk, csak a buildelés és az adattárolás van szerveren.
Egy AM1-es proci nem sokkal gyorsabb, mint a vékony kliensekben lévő BGA-s (talán csak a TDP keret miatt), emiatt hoztam fel a példáimat. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) TPeti válasza Yutani (#34) üzenetére


TPeti
tag

Mindkét oldalon kell az erősebb hardver, ha a diavetítés nem elég a megjelenítésnél. Szerver oldalon is kell a virtuális gépbe min. 2 mag, és a vékonykliensbe is kell egy erősebb proci, hogy ki tudja rakni a képet megfelelő frissítéssel. Ha windowsos a vékonykliens, akkor egy egyszerű feladatkezelővel ellenőrizni tudod, hogy mennyi a terhelése a vékonykliensnek, és máris meglehet a szűk keresztmetszet (hálózat, CPU, stb...), ami a gyalázatos megjelenítést és a szakadozó PDF görgetést okozza. ;)

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#39) Yutani válasza TPeti (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én i5-os laptopomon ugyanúgy sz@r a képmegjelenítés, mint a TC-ken. A virtuális gépek 4 magosak nálunk, de például most látom, hogy kollégámnak egy másik szerveren 12 szál van a feladatkezelőben.

Viszont szerintem inkább a fizikai szerver és a TC közötti sávszélesség kímélése miatt van ez a gyatra képkezelés (telephelyeink Magyarországon, T-Systems szerverek Bécsben). Tehát nálunk a grafikai munkát nem lehetne kivitelezni TC-n, ezért vannak power desktopok helyi munkához.

#tarcsad

(#40) E.Kaufmann válasza Yutani (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ott még a késleltetés is gond lehet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.