Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Thusor válasza bambano (#3) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos én is úgy látom, hogy nagyon sokaknak nem jó jelenleg. Én személy szerint egyetemen vagyok oktató-kutató státuszban. Tavalyi év szeptemberéig két diplomával és egy felsőfokú angol, egy középfokú latin nyelvvizsgával kerestem 147.500 forintot nettó, akkor már 11 év szakmai tapasztalattal a hátam mögött. Jelenleg PhD tudományos fokozattal keresek 284.700 forintot nettó. Nem nevezném ezt az összeget soknak. Főleg úgy hogy a kutatások nem úgy működnek, hogy 8 órakor elkezdem és délután 16 órakor befejezem. Számtalanszor túlórázom, akár hétvégén is dolgozom. Az új csodálatos alapítványi átalakulás után pedig folyamatos a magas publikációs elvárás, úgy hogy fizetés annyi amennyi, pályázat körülbelül nulla, a kísérletek amiből publikáció van meg sok pénzt emészt fel. De ettől még az elvárásokat teljesíteni kell, mert ha nem akkor visszaesik a fizetésem 219.500 forintra.

Körbenézve más munkákban sem egyszerűbb a helyzet. Az árak meg ezzel szemben jól elszabadultak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.