Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gantum


gantum
aktív tag

hát nekem ez inkább tünik trialnak. :U

(#2) Ellia válasza gantum (#1) üzenetére


Ellia
addikt

Teljesen rendben vannak a korlátozások, kellenek is, hogy ne szálljon el a játék (tp, botok...stb) - illetve olyanok, hogyha valakinek bejön a játék előbb vagy utóbb mindenképpen ki fogja fizetni a kieget. Azért ez messze több mint egy trial. Üzleti szempontból szerintem okosan csinálták.

(#3) Shing


Shing
őstag

Wow, na lehet hogy így végre ki is fogom próbálni. Mindig is kíváncsi voltam rá.

(#4) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Hehehe, akkor kipróbáljuk ezt is. Tudtam, hogy csak idő kérdése lesz. :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) Raysen623 válasza nonsen5e (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt ne mond nekem, hogy életed végéig tartó adóságba kerültél volna a kb 8e forintos ártól...Nem kicsit vagy vicces ezzel a kommenteddel. :(((

Én még az indulásnál vetem meg ezt a játékot mert tőzsgyökeres GW játékos voltam, de jobb a haverokkal együtt lenni akár egy játékon belül is, így ezt hanyagoltam. Mára már sajnos túl sok ingyenes MMO van a piacon, de kevés az igazán jó.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) nonsen5e válasza Raysen623 (#5) üzenetére


nonsen5e
addikt

Haverok ide vagy oda, ha jó a játék Te is megvehetted volna. Máskülönben pedig:

Amikor néztem, nem volt hozzá free trial. Kipróbálás nélkül nagyon ritkán veszek meg játékot.
Nem sok pénz a 8k, de arra sok, hogy esetleg játszok vele fél órát és azt mondom, hogy nem tetszik. Videókból én meg nem tudom megállapítani, hogy jó-e vagy sem, nekem kell játszanom vele.
Egyelőre (most töltöm le) számomra csak egy játék a sok közül, eddig is el voltam mással, nem létszükséglet, hogy ingyenes legyen / ezzel játsszak.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) Chabe89 válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Chabe89
addikt

Volt nem egy hétvége mikor ki lehetett próbálni.

(#8) bozont válasza Chabe89 (#7) üzenetére


bozont
veterán

Ráadásul volt már akciós is, én is 10€-ért vettem meg. Viszont úgy 40-es szintnél beleuntam kicsit. Lehet visszanézek valamikor, de a Secret World sokkal jobban leköt, igaz az nem az a hagyományos fantasy.

(#9) oriic válasza gantum (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha megnézed a listát, azért annál több.

Live-Die-Respawn

(#10) nonsen5e válasza Chabe89 (#7) üzenetére


nonsen5e
addikt

Aki éppen külföldön / vidéken mobilnettel / nyaraláson van, dolgozik egész nap vagy csak nem követi a híreket, az lemarad.

Lehet rossz a gondolatmenet, de szerintem akkor nincs értelme trial verziót kiadni, ha tudják, hogy az alapján beleunnának az emberek, és nem vennék meg. Míg ha megveszi és nem játszik vele, az nekik így is, úgy is megéri.

Elég leterheltek gondolom a GW2 letöltőszerverek, alig jön 4-5MB/s sebességgel.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#11) Raysen623 válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

Mint írtam, nekem ez a játék induláskori vétel volt és utána tartósabb ideig toltam kb 40-es szintig. Az engineer nagyon tetszik még most is a pofás skilljei miatt. Mivel a baráti köröm ESO fan, ezért azzal játszunk és az SWTOR-al. Hívtak Skyforge-ba is, de nincs kedvem sok ilyen játékkal foglalkozni.
Hozzád hasonlóan engem is sok játékba hívnak, DE nem megyek leginkább időhiány miatt és mert nem ezzel akarom eltölteni szabadidőm jelentős részét.
A trial dologgal egyet értek, mert az fontos azoknak akik nem ismerik a GW-t és világát.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) nonsen5e válasza Raysen623 (#11) üzenetére


nonsen5e
addikt

Javítom magamat, nem tudom az előző hozzászólásodból még mit olvastam, de, hogy valami teljesen mást mint amit írtál, az biztos. :B :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Anno megvettem 10€-ert' de alig toltam 1-2 orat' pedig tetszik, csak mindig massal jatszom.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#14) Puma K


Puma K
veterán

28 MB/s helyett 500 KB/s-el jön...

Tegnap addig eljutottam, hogy már játszható volt, de mennem kellett kiléptem a kliensből, hogy majd biztos ott folytatja ahol abba hagyta... de nem így történt.
Ma elindítom megint, hogy "szedje le a maradékot", de a maradék az sehol és az elejétől kezdte el szedni... jó ha felmegy néha 2 MB/s-re, de folyamatosan ugrál :U

Steam max sebességgel szed és minden más is szépen jön le, de ez ilyen tetű lassú... :o

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) Ellia válasza Puma K (#14) üzenetére


Ellia
addikt

Csak a csík indul újra. Megmarad amit eddig le tudtál tölteni.

(#16) Puma K válasza Ellia (#15) üzenetére


Puma K
veterán

Pedig nem úgy tűnik.
Totál az elejétől kezdte... most tart 50%-nál.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) aizen92 válasza Puma K (#16) üzenetére


aizen92
addikt

A maradék 50%ot kezdte elölről számolni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#18) Puma K válasza aizen92 (#17) üzenetére


Puma K
veterán

Még jó, hogy látjátok a gépemet.

Ha ellenőrizte volna akkor nem írt volna letöltési sebességet, ha meg csekkolta volna akkor nem ilyen lassan tette volna.

3 óra 51 perc alatt sikerült 90%-ig eljutnia.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) Ellia válasza Puma K (#18) üzenetére


Ellia
addikt

Nem kell látni, tapasztaltuk már párszor. Hány gb-t írt letöltésnek mikor újraindítottad? 20+? mert maga a játék annyi. Ha kevesebbet akkor folytatta. A letöltési sebességen meg nem kell csodálkozni, rengetegen tölthetik egyszerre.

(#20) aizen92 válasza Puma K (#18) üzenetére


aizen92
addikt

10 gigát szedett le a megszakított letöltés újraindítása után.
ez kérlek szépen nálam a fele.
párszor már letöltöttük a 3 és fél év alatt ( bétát is ideszámolva) ;)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#21) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Életem legjobb 7 ezer forintja, amit haverral elköltöttünk...
7 óra játékot megért, erre 3 hónappal később ingyenes lesz...

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#22) Chabe89 válasza vegitossj7 (#21) üzenetére


Chabe89
addikt

Ezt azért nem nevezném teljes játéknak.

(#23) KaiotEch válasza vegitossj7 (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor most változz át, és a hatalmas energiáidat zúdídsd rá a telepítőlemezre.

;]

Puma K: Tudlak sajnálni, hogy nem tudsz tölteni 28MB/s-el... (egy fórumozó, aki max 1MB/s-el tud letölteni)

[ Szerkesztve ]

(#24) HuMarc válasza nonsen5e (#10) üzenetére


HuMarc
addikt

4-5 MB/s, vagy 4-5 Mb/s? Inkább az utóbbi lesz az. (4-5 MB/s az 32-40 Mb/s, ami nem rossz letöltési sebesség).

[ Szerkesztve ]

(#25) vegitossj7 válasza KaiotEch (#23) üzenetére


vegitossj7
addikt

Nincs az az Isten. :U

Sok MMO-val játszottam már, de ez a GW2 mindent ver alúlról. :(
Talán a grafikába nem tudnék belekötni, minden másba igen. De nekem nem a grafika a lényeg.

Más: Akkor van baj, ha a HDD nem tud lépést tartani a letöltéssel... Mocskos Digi és a gigabit...

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#26) Szergely83


Szergely83
tag

Nekem a kezdeti questek+játékmenet teljesen megölték az egészet, olyan volt vele játszani, mintha a fogamat húzták volna. De legalább nem fizettem érte :U Skyforge ugyan ez a szenvedés. Az utolsó mmo, ami tetszett, az Archeage volt, azt meg kinyírták a botok meg a béna kiadó. Ez van.

(#27) Raysen623 válasza Szergely83 (#26) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem meg a játékmenet megőrizte GW jellegét, amihez hozzácsapták a helyi eventeket. Nehézségre kicsit könnyebb lett mint az első rész. Jól el lehet vele lenni, főleg ha többed magával megy az ember...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) nonsen5e válasza HuMarc (#24) üzenetére


nonsen5e
addikt

Bárhányszor jegyzem meg, hogy van, mindig belezavarodok a mértékegységekbe.
4-5Mb/s volt, de a Steam vagy Battle.net átlag 70-80-nal szokott tölteni, ahhoz képest csigalassú. ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#29) vegitossj7 válasza Szergely83 (#26) üzenetére


vegitossj7
addikt

Én is beleestem a hype pocsolyába, mindenki mondta hogy a legjobb mmo, amivel valaha játszott, mindent üt stb... 1 óra múlva már azon gondolkodtam milyen lehet a TESO és megvettem.
Miután sikeresen hamis CD kulcsot vettem, visszamentünk gw2-zni, de ezt a grindfestet nem lehetett épp ésszel felfogni.
A kedvencem, mikor épp az ellenkezőjét állítják, hogy épp minden a gw2 csak grindfest nem. A Skyforge-al egykutya, csak a Skyforge-ban látványosabbnak és erőteljesebbnek hat a combat.
De legalább lehúztak 7k-val, az is valami. Ezért nem volt trial, mert tudták, hogy halott ügy lenne így a játékot árulni utána.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#30) Raysen623 válasza vegitossj7 (#29) üzenetére


Raysen623
addikt

Haverom is hamis kulcsot kapott, de mivel volt shield-je ezért visszakapta a pénzét.
Mi a fene az a grindfest nálatok?!

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#31) vegitossj7 válasza Raysen623 (#30) üzenetére


vegitossj7
addikt

Ölj meg 40 moszkítót, jaj hirtelen itt van valami, ölj meg ebből 30-at, aztán szedj össze 6 faágat, fejj meg 4 tehenet, aztán ölj meg 10 víz alatti nagát vagymit, ezek után lépsz talán 2 szintet.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#32) Raysen623 válasza vegitossj7 (#31) üzenetére


Raysen623
addikt

Közben én is utánanéztem és ugyanarra jutottam: elegendő lett volna ha simán csak grindelősnek nevezted volna, ami egyébként nem igaz. AION volt nagyon grindelős, de a GW2 nem. Nem tudom te mivel játszottál, de én nem éreztem annak. Szépen fedezed fel a térképet, közben patrolozol, gyűjtögetsz, eventezel, jön a történet szál is, hógolyózol, úszol egy jót és menet közben megütöd akit kell. Mintha ez máshol nem így menne. Miért nem mész és játszol a Sims-el ennyi erővel? Ott nincsenek ilyenek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) vegitossj7 válasza Raysen623 (#32) üzenetére


vegitossj7
addikt

"Szépen fedezed fel a térképet, közben patrolozol, gyűjtögetsz, eventezel, jön a TÖRTÉNET szál is, hógolyózol, úszol egy jót és menet közben megütöd akit kell."

OK, nincs több kérdésem ezek után. :R

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#34) Szergely83 válasza Raysen623 (#32) üzenetére


Szergely83
tag

Nekem speciel nincs bajom a grinddel, minden mmo-nak része. Csak van ahol ez is élvezhető a kidolgozott világ / élvezetes harcrendszer / izgalmas OWPvP miatt. GW-ben nekem egyik sem jött át (PvP-ről nem nyilatkozok, előbb adtam fel, hogy odáig jussak...)

(#35) Raysen623 válasza Szergely83 (#34) üzenetére


Raysen623
addikt

GW-nek mindig is sajátos skillezése és harcrendszere volt, megint csak sajátos PVP megoldással. Ezt pedig embere válogatja, és így neked nem jött ez nem jött be. Sok más embernek viszont igen...A PVP része egyébként nekem sem tetszett igazán, de a PVE megoldása szintezésnél a maga nemében egyedüli.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#36) szupermacs


szupermacs
veterán

Én azt sem bánnám, ha az első részt tennék teljesen ingyenessé. :DDD

(#37) Chabe89 válasza vegitossj7 (#31) üzenetére


Chabe89
addikt

A szíves küldetéseket kb. 3-4 féle módon meg lehet csinálni. 1500+ órám benne van, de én nem találkoztam ilyen megszabott küldetéssekkel, hogy öljek meg ennyit ebből meg abból. Közben vannak World Bossok, dinamikus eventek, minden térképen amiknek külön története van és még lehetne sorolni. Nem tagadom, hogy kell benne grindolni, de nem ilyen formában, inkább az instákat. Ha nem tetszik a PvE meg PvP reward trackből is ki lehet venni azokat a cuccokat amit mondjuk insta tokenből megveszel.

[ Szerkesztve ]

(#38) szupermacs válasza Chabe89 (#37) üzenetére


szupermacs
veterán

Remélhetőleg lassan kihalnak az "ölj meg ennyit ebből, ölj meg annyit abból" küldetések. Ez a rendszer már nagyon idejét múlt. Én Defiance-oztam elég sokáig és néha még mindig leülök, mert nem csak a küldetésekben lehet ott fejlődni, hanem a world bossoknál (Arch fallok, survival módok, insták) és ez nekem tetszik. Nem is tudom mikor csináltam már benne küldetéseket. Egyszerűen MMO játékoknál már nem kötnek le az ilyenek. Jobban szeretem ha több módja van a tápolásnak és farmolásnak.

(#39) Puma K válasza KaiotEch (#23) üzenetére


Puma K
veterán

10 éve töltöttem utoljára annyival.

Azért 2015-ben illendő lenne egy játékokkal foglalkozó cégtől, hogy ha a játékát töltené az ember akkor tisztességes sávszélességgel jöjjön le a cucc... érdekes a Steam-et naponta több millió ember használja és mégis maximum sebességgel szed... vagy nem 10 évvel ezelőtti átlagnak számító sebességgel...

(#26) Szergely83 :

Nekem sem tetszik... ingyen volt elég is volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) Xelloss válasza Szergely83 (#26) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Na az Archage az egy tipikus állatorvosi ló,hogy kell egy MMO-t elb@szni felelőtlen döntésekkel,nem törődömséggel.

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#41) CactuS válasza Szergely83 (#34) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pvp lvl2-től elérhető, akkor nem jutottál messzire. ;]

Aki szerint meg a GW2 fejlődési rendszere grindfest az nézze már meg a szó jelentését, vagy próbálja ki az aiont vagy az archaget, lineage2 stb. pl., na azokban van grind.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#42) vegitossj7 válasza CactuS (#41) üzenetére


vegitossj7
addikt

Ha PvP-zni akarok, arra ott a Smite, vagy akármelyik béna MOBA.

Mint mondtam, a kedvencem mikor pont az ellenkezőjét állítják a valóságnak, hogy nem grindolós egyáltalán. :(

Kipróbáltam mind a hármat, de a GW2 kiemelkedett.
Az még grind, hogy mész és eszetlenül szeded a gyümölcsöket a fáról, gereblyézel, szentjánosbogarakat szedj végtelen szám MÁS JÁTÉKOSOKKAL EGYÜTT GRINDOLVA. :W Ezt lvl 80-ig. Még ha fizetnének se csinálnám, de pont ellenkező eset történt, ezért vagyok ennyire pipa a játékra.
Ez személyes vélemény, de 3 másik ember is meg tudja ezt erősíteni személyes körömben.

Ettől függetlenül örülök, hogy nektek tetszik, de valóságot ne ferdítsük el, nem véletlenül írták itt is a kollégák, hogy elegük lett rövid időn belül.

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#43) CactuS válasza vegitossj7 (#42) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az, hogy mit akarsz te tudod, de akkor ne azt mond, hogy nem jutottál el addig (hanem azt, hogy nem akarsz), mert amint az első 2 perces instából kijössz már mehetsz is sPvPre, ahol egyből maxos vagy és minden elérhető (ennyit a grindról, meg arról, hogy milyen mélységig ismertétek meg a játékot).

Nekem legalább 3 olyan karakterem is van, ami úgy lett max. szintű, hogy mobhoz sem ért. (csak craft, WvW, felfedezések a városokban). Az XP követelmény más MMOkkal ellentétben nem növekszik exponenciálisan, ahogy léped a szinteket, hanem arányosan ugyanannyit kell egy adott szinten, hogy átlépj a következőre. Emiatt van, hogy az utolsó ~15 szint kb max 60 perc Cursed Shore-on, mert az ottani dinamikus eventek annyi XPt adnak.

A gear megint olyan, hogy a kiegben sem nő a karakter szintje, így nem kell újat grindolnod, ellentétben más MMOkkal, amúgy meg az exotic gear, ami már endgamenek tekinthető tokenből/AHból egy hétvége alatt kb. kiszedhető. Persze játszani kell vele és ez nektek a "grindfest".

Bár már nem játszom vele, de azért belement néhány ezer játékórám az évek alatt (az elődbe is, illetve az elmúlt több mint 15 évben még jó pár MMOba), így azt hiszem nem a levegőbe beszélek. A leírásodból ítélve te és a 3 barátod baromira nem MMO-t kerestek, mert élből utáljátok azt ami nem instant, hanem játszani kell érte (amit meg utáltok és egyből grind lesz...). Ha nem tetszik, legyen, semmi gond, csak ne magyarázzatok bele olyat egy játékba ~10 játékórával, ami egyáltalán nem igaz. Plusz még csak nem is fizettetek érte, így a sérelmet és a felháborodást végképp nem értem.

Részemről lezártnak tekintem a dolgot, mert - nem bántásként - de szerintem nagyon el vagytok tévedve a fogalmak terén és meg vagy győződve az igazadról, ráerőltetni meg nem fogom a dolgot. Azért csak kíváncsiságképpen nézz meg egy WS/WoW/Archage/SWTOR/STO.. gyakorlatilag bármilyen másik MMO-t, hogy mennyi ideig tart felhúzni egy karaktert egyedül max. szintre és mennyi idő egy maxos gear kifaramolása ( és az mennyi idő alatt évül el)...

Xelloss: Az archeage a vízi világával, a hajókkal, a farmokkal az egyik legjobb MMO lehetett volna a piacon. Ehelyett a kiadó az eredeti készítőre mutogat a bugok/hibák miatt, félig keleti grind-olós MMO lett, félig P2W a craft randomitása miatt. Én imádtam a hajózást, a kereskedelmet, az izgalmat benne, de összességében otthagytuk, mert a végére már csak idegesített. Sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#44) vegitossj7 válasza CactuS (#43) üzenetére


vegitossj7
addikt

:R

Pontokra szedem inkább a rövid mondanivalómat, mert túl sok lenne az egész egyben:

1. A PvP sosem izgatott, nem ezért játszok MMO-val, egy minimális belefér, de nehogy már így kelljen "fejlődnöm".

2. MMO-k amikben legalább 2 maxos karim van: Tera, SWTOR (14 kari), WOW, B&S.
Ahogy néztem, tökmind1 hogy maxos vagy kezdő vagy, mindenki ugyanolyan erős, ugyanúgy megöl 2 szúnyog maxos szinten.
Igazad van, tényleg utáljuk ami nem instant, nincs kedvünk 60 kígyót megölni ahhoz, hogy 10%-ot lépjen a szintcsík 80x. Sztori egy 0, plant vs. zombie meccsig bírtam, mikor növényeket kellett leraknod meg ilyenek.
Én is jöhetnék számokkal, mennyi időt öltem bele 1-1 mmo-ba, fel tudom sorolni a hibáit, nem állítok valótlan, ahogy a felettem lévő példa mutatja. Nem fogok más mmo-t felhozni példának, mert ezt kb. bármi übereli.
A mozgás lassú, a combat csökönyös (a dodge-ot eltekintve, az tetszett), és hihetetlenül unepic. Persze később jönnek az emeletes szörnyek, de addig ne legyen már szenvedés.

3. Ha elolvastad volna az előző hsz-ket, rájöttél volna, hogy 7 ezer forintot fizettem ezért. Ha a fejlődés iszonyat rossz, akkor már kuka. Könnyű felhúzni karit, miután egy megvolt, mert a térképen minden fel lesz fedezve alapból. Kidob téged az erdőbe, és minden instrukció nélkül a "fuss paraszt ölj meg minden pirosat" módszerrel lassan kell menni A-ból B-be teljesen rendszertelen küldetésekkel kikövezve.

(Az SWTOR-ban kemény 8 óra maxra húzni egy karit rendes gearbe.)

Én is lezártnak tekintem a vitát, mintha egy wowossal vitatkoznék hogy a wow szar. Nem fogja beismerni.

De én örülök, hogy neked tetszik. :R

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#45) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az ingyenesség miatt én is letöltöttem, játszok vele.
Vannak dolgok amik tetszenek, vannak amik kevésbé.
Tapasztalatom MMO téren az FFXIV / WoW duóval van, szerintem majd egyik nap írok logoutra vagy gw2 topikba egy kis szösszenetet / élménybeszámolót. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46) CactuS válasza vegitossj7 (#44) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem vitatkozok, inkább a hsz végét emelném ki, hogy azért kicsit pontosítsam a fanboy elméletedet (bár erről már írtam a GW topikban is anno), illetve 1-2 dolgot megmagyaráznék.

"De én örülök, hogy neked tetszik."

Tetszett. GW1 után és ennyi év távlatában nekem csalódás és a kieg is az - nem is vettem meg és nem is tervezem jelen formájában -. Amikor a karaktereket húztam, nekem nem volt felderítve semmi, nem tudom, hogy most hogy van.

Harcrendszer/PvE: dinamikusabb a harcrendszere a legtöbb mai MMOénál, ebben ők voltak az úttörők. (Wildstar ilyen téren nagyon jól koppintott, üde színfolt nekem, azt lehet majd próbálgatom, mert a dobozos megvan, de havidíjat nem akarok érte fizetni), én pl.: ~4 év után most visszatértem a Wowba és katasztrófa, hogy milyen statikus még mindig az egész harc. Ha megmozdulsz, megakad a cast. Mondjuk ez alapból nem lenne baj, csak akkor legyen olyan, mint anno a Dark age of Camelotban (oldRA ~ 1.65). Szóval a GW1 után én sokkal többet vártam, hol vannak a hard térképek, a változtatható skillek/buildek/Többfős vagy több odafigyelést igénylő mapok? (UW, Urgoz stb.) A Fractalban az, hogy a szinttel 2 ütésből öl a mob nem az.

Aztán ott vannak az Achivementek: legyen, anno az MS az Xboxnál ezt jól kitalálta, aztán jött a Wowba is, mindenhol mindenért jár, legyen. Mutassa, hogy mennyit toltad egy karakterrel (accounttal), de itt nálam ott borult ki a bili, hogy anno az összes napi "questért" járt achipont és beleszámolta a közösbe. Oké még így, hogy szerintem már vagy 1 éve nem játszottam se lenne "szégenykeznivalóm" a majd 20k ponttal, de az, hogy valaki mindennap ráér beloggolni ne érjen többet, mint az, hogy pl: felfedezett minden területet a játkéban.

60 mobot sose kellett megölni a GW2ben főleg nem 10% XP-ért, de egyébként a Dinamikus eventek (narancssárga) sokkal több XPt adnak, mint a szívecskék, persze azokból is szar ami nem éri meg. Amúgy az látszik, hogy az emberek mennyire hozzá vannak szokva a quest hubokhoz/chainekhez. Anno az első zárt teszteken nem voltak még azok sem, csak olyan eventek, mint a mostani endgame területeken. A tesztelők egyszerűen nem tudtak játszani a játékkal, mert mindenki a questes NPCket kereste. Ez sajnos többek közt a Wow hozadéka az MMOkra nézve, nem a GW hibája.

Ahogy néztem, tökmind1 hogy maxos vagy kezdő vagy, mindenki ugyanolyan erős, ugyanúgy megöl 2 szúnyog maxos szinten. Ez az átka annak, hogy nincsen "gear treadmill", nem kell grindolni a cuccokért. Mozogni kell, meg kell tanulni használni a karaktert, különben belehal egy Silver mob sebzésébe.

Sztori: Asura/Charr jó, Norn is hangulatos, ember nekem unalmas volt, a zöldségeket meg már kinézetre is utáltam és a sztorijuk is erőltetett volt.

PvP/WvW: sPvP ennyi idő alatt nem bírták betenni a GW1ből a Hall of Heroes féle csatákat, ez no comment kategória. WvW: az ötlet szép koppintás a Daocból, csak éppen itt zergesítettre vették a figurát. Összeállás,stack + nagyobb tömeg = win... Sehol a kisebb, csapat orientált kommandózás.

A másik a meta taktika mindenhol jelenleg: összehúz->aoe, berserker gearben. És pont.

Kiegészítő: A Living Story féle történetmesélés jó, de ezek után ennyi tartalommal előjönni egy kiegészítőben szégyen. Most nemrég kinyögték, hogy lesznek raidek, de szerintem már akkor is passzolom. Az meg csak hab volt a tortán, hogy a Communitynek kellett felháborodnia és megmondania, hogy hogyan kéne kezelni a régi játékosokat. (Mondjuk nem kéne leszarni azokat fejtetőig (És hazudni, meg átírni utólag a F.A.Q.-t, mintha mindig is ez lett volna beleírva), akik A GW1 megjelenése óta játszanak a játékkal. Így kb csak nyakig, mert a régiek kapnak egy nyamvadt karakter slotot. Persze utólag kiderült, hogy ingyenessé teszik az alapjátékot, de akkor is szálka sok régi játékos szemében. Gondolom ebben is az NcSoft keze van, mint anno sok régebbi játék esetén (Lineage2 support, Tabula Rasa...), de akkor is rossz fényt vet a játékra. Én meg úgy vagyok vele, hogy amilyen az adjonisten... Szóval nem veszek kieget, de nem bánom a beleölt x ezer játékórát. Még az is lehet, hogy a látvány miatt kicsit visszamegyek, kíváncsi vagyok, hogy hogyan néz ki ultrawide monitoron, valószínűleg megint elkapna az ez de jól néz ki, meg de fasza érzés. Aztán elmegyek a metabattle oldalra ahol azt látom, hogy a frissen húzott karakternek PvE-re megint zerker gear kell és elmegy tőle a kedvem.

No, megint jó hosszú lett, azt hiszem befejezem, túl sok a sérelem a GW2 felé, sose lesz olyan jó, mint a GW1 (vagy csak az idő megszépíti a dolgot).

SWtor: most maxha húzni 8 óra alatt gondolom azért lehet, mert megy az előfizetéses story xp, ami 12x-es bónuszt az, amúgy elég lassú a fejlődés, lévén nem igazán van powerlvl, ha jól emlékszem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.