Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Ez :Y
Nagy kérdés számomra, hogy az olcsó az pontosan mit jelent. 60-80k esetén átütő lenne...

Tudom, bilibe lóg...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Kapanyél


Kapanyél
őstag

10000 kandela négyzetméterenként? Egy monitor meg tud 3-400-at...
Ezzel 5m átmérőjű képet lehet napfényes szobában vetíteni... Szóval vagy elírás vagy kétmillió. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3) kozmate válasza Kapanyél (#2) üzenetére


kozmate
tag

A panel fényereje annyi, a kivetített kép méretétől függ a látható kép fényereje.

(#4) Kapanyél válasza kozmate (#3) üzenetére


Kapanyél
őstag

És? Ez a Kandela/négyzetméter egy állandó. Ha nagyobb a négyzetméter, akkor csökken a fényerő is, ahogy írtad. De ez egy négyzetméterre küld ki 10000cd-t, nem a fénypontnál annyi! Ha kiszámolod, hogy egy 250cd-s monitor fényerejét mekkora felületen tudja hozni, akkor az valami tévedésre ad gyanút. (ugyanis a monitor is 250cd/m2, tehát ha kisebb, mint egy négyzetméter az a monitor, akkor az a 250 kandela is kisebb helyre sűrűl, tehát akár 600cd is lehet a kibocsátási felületen)
Nem tudom másképp elmagyarázni...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5) kozmate válasza Kapanyél (#4) üzenetére


kozmate
tag

A kandela per négyzetméter egy mértékegység, nem egy állandó.

"De ez egy négyzetméterre küld ki 10000cd-t"
Nem egy négyzetméterre, hanem egy négyzetméteren. Ha lenne ebből a panelből egy négyzetméteres, akkor az sugározna ki 100000 kandela fényt egy szteradián térszögbe. Ennek sokkal kisebb a mérete tehát a kisugárzott fény is sokkal kevesebb.

"250cd/m2, tehát ha kisebb, mint egy négyzetméter az a monitor, akkor az a 250 kandela is kisebb helyre sűrűl, tehát akár 600cd is lehet a kibocsátási felületen)"

A te elméleted szerint ha félbevágunk egy monitort az kétszer olyan fényes lesz. Illetve a nagyobb monitorok sokkal halványabbnak látszanak.

(a lényeg, hogy ez a négyzetméter nem a kivetített kép felületére vonatkozik, hanem a panel fényt kibocsátó felületére)

(#6) Kapanyél válasza kozmate (#5) üzenetére


Kapanyél
őstag

OK, mértékegység, de ha van értéke, ami egy állandó, akkor a "képlet" oldalainak változásával az az érték állandó is marad. Ezt értettem alatta.

Igazad van, összekevertem a fényerősséget a fényárammal. De az alap felvetésemre visszatérve: nem sok ez a 10000cd/m2?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7) kozmate válasza Kapanyél (#6) üzenetére


kozmate
tag

Szerintem nem sok, ha belegondolsz, egy LED akár néhány kandelát is hoz 1mm^2 alatti felületen, bár nem számoltam utána de az ennél jóval fényesebb. Bár egy oledtől valószínűleg ez nagyon szép teljesítmény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.