Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

A Nec valami botrányosan drága, ahhoz képest gyér hardware, meg egy olyan billentyűzet, amilyeneket falun a Postán látok (bocsánat). Ezért 2200 dollár szánalmas.

A többi csak ronda.

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egy ilyen kis gép/Acer Veriton N28xG/ már jo lenne nekem mindenre ,persze játékon kivül.
Ha ugyanennyiért jönne amennyi a cikkben van/kb 90k/ akkor is elég drága,Én inkább összeraknék egy kissebb amds konfigot és az árát villanyszámlára vagy sörre költeném :DDD

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#4) pip válasza Silentfrog (#2) üzenetére


pip
aktív tag

Szerintem meg ha mar az ember feladja a mobilitast, vallaja a sok tyukbelet az asztalon meg minden egyeb nyugot ami az asztali szamitogeppel jar, akkor egy ilyen atomos gep teljesitmenye elfogadhatatlan. Egy nettopban persze mas a helyzet, ott valamit valamiert, de az asztalon? Ne rohogtessenek mar...

(#5) Probber


Probber
őstag

A Veriton Z410G még azt mondom tetszik is, viszont a belső tartalomhoz képest jól megkérik az árát.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#6) Thome


Thome
addikt

Az Acer Veriton Z290G, illetve az Acer Veriton N28xG szerintem jól néz ki, a másik 2 gép rút...
Ismétlem: Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7) lujó55


lujó55
őstag

Az NEC billentyűzetén a kurzorgombokat miért tették lentebb?

(#8) wardred


wardred
tag

Az utolsó Acer nettop kb. 90e Ft, hülyék ezek? Max 60 ezerből rakok össze új irodai normál PC-t. A maradék 30k-t meg nem 1 év alatt hozza vissza, vagy igen? :(

(#9) Televan74 válasza lujó55 (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Japán dizájn biztos. ;)
Kicsit fura, de szerintem jól néz ki. Én elsőre észre sem vettem.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) LordX válasza wardred (#8) üzenetére


LordX
veterán

60e-ből összeraksz egy gépet, ami egy díszdobozos DVD-nyi helyet foglal el? Konfigurációt és linkeket az alkatrészek áraihoz!

(#11) wardred válasza LordX (#10) üzenetére


wardred
tag

Nem ekkora helyen természetesen, de sz.tem nem a helyigény a fő húzótulajdonsága ezeknek.

Alaplap: GIGABYTE GA-G41M-ES2L = 11.225
Ház: COOLERMASTER CAC-T05-KK-GP = 9.437
Kártyaolvasó: MODE COM MC-CR107 = 1.650
Memória: BUFFALO 2048Mb DDR2 800Mhz = 9.400
Merevlemez: SAMSUNG 250Gb 7200rpm 16Mb SATA2 = 9.687
Táp: CHIEFTEC GPS-350F2B 350W = 8.493
Processzor: INTEL Celeron E3500 2.70Ghz 775 BOX = 14.171

+WiFi kártya: TP-LINK TL-WN353GD = 2.801

Összesen: 66.864Ft

Bónuszként hozzá lehet írni 5k-ért DVD írót is, de ugye az nem sűrűn lesz nettop-ban, szóval viszonyítva felesleges plusz költség :)

szerk: árak az Ipon-ról, dátum: 2010.10.07 :P

[ Szerkesztve ]

(#12) Morden24 válasza wardred (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

ÉS még számolj hozzá egy Win7 Professional-t, mert az Acer azt ad hozzá.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) StLui válasza Morden24 (#12) üzenetére


StLui
veterán

Méretnek ára van, kinézetre nagyon tetszik, és igen a win-t sokan hajlamosak kifelejteni az árból, persze van felsőoktatásban ingyen lehetőség, de az nem mindenkinek adatik meg sé csak korlátozott ideig! Én pedig linuxra alkalmatlan és öreg vagyok, szóval 90pénzért még talán nettóért, tehát plussz Áfa is megvenném, mondjuk én cégesen, szóval könnyen dumálok :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#14) StLui válasza wardred (#11) üzenetére


StLui
veterán

"nem a helyigény a fő húzótulajdonsága"

hanem? nekem bizony ez, és hogy így nem kell a földre tenni ahol állandóan beléjük rugdosok véletlenül, mert csak az íróasztal lábon belülre tudom rakni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15) Morden24 válasza StLui (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, kicsi, szinte garantáltan jobban néz ki, mint bármi, amit valaki házilag ~ennyiből össze tud rakni (pedig nekem spec. nem tetszik), benne van a Win, és ne felejtsük el a zajt sem. Jó esetben ebből semmit nem hallasz.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) LordX válasza wardred (#11) üzenetére


LordX
veterán

1. De, a helyigény az komoly vonzóerő, max nem neked.

2. + Win 7 Home Premium OEM = 26.637 Ft, (ugyanúgy iPon), azaz összesen 93501 Ft. Tehát ugyanott vagy árban, és 10x annyi helyet foglal el.

(#17) varsam


varsam
őstag

Most nem azért, de az a NEC mit tud 2200 dollárért? Minden mac-es hírbe beírják, hogy ezek milyen drágák, meg ilyet bárki összerak fele annyiért stb... 1200-ért a 21,5 colos iMac-et adják i3-mal, 4GB rammal és 500-as vinyóval, 2000-ért pedig a 27 colost i5-tel, HD5750-nel, ráadásul mind IPS paneles monitor és még jól is néznek ki, nem úgy mint ez, bár ez szubjektív.

Az Acer-ek sem olcsóbbak, mint egy iMac vagy Mac mini, ha azt vesszük hogy csak Atom procisak (kivéve az E5700), nincs diszkrét vga és kevesebb a ram is.

Nem akarok flame-et indítani, csak kérdem, hogy most akkor mi is drága? Igen a kis helyigénynek és design-nak ára van.

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza varsam (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Mac Mini 700 dodóról indul, és abban nincsen benne a monitor, ellentétben az Acerrel. Abban mondjuk nagyon igazad van, hogy az i3 1200-tól, az i5 meg 2 gurigától elhozható (persze ezek Apple Store-os adatok, itthon meg nem veszed ennyiért, de ez igaz a cikk áraira is).

Sectumsempra - For Enemies

(#19) wardred válasza LordX (#16) üzenetére


wardred
tag

Tudtam, hogy a helyigény témára rá fog ugrani mindenki... Direkt úgy is írtam, hogy nem a LEGFONTOSABB paramétere. Ti sem gondoljátok komolyan, hogy egy iroda esetében, hogy 20-30 ilyet kéne venni ott a helyhiány miatt teszik. Fogyasztás miatt teszik inkább szvsz.

A windows 7-es mókát pedig sehol nem látom a cikkben(csak a NEC-nél), tehát jogosan feltételezem, hogy nem is adnak hozzá (utánajárni meg pedig nem jártam utána).

Egyébként OS nélkül is ilyet vennék én is szó se róla, csak meglepődtem, hogy ennyi, amikor anyagköltsége meg 5öde kb egy normál gépnek :)

Nagyon-nagyon sok irodai tevékenység van, ami marhára nem követeli meg a Windows OS-t. A probléma ugye az, hogy a 40+ éves dolgozókat meg kéne tanítani arra, hogy a tálca felül van, nem alul, stb... Nem is tudom melyik nagy cégnél mondták ezt: "Nem azért nem használunk ingyenes szoftvereket, mert túl sok a pénzünk, hanem azért, mert az ingyenes szoftver több pénzbe kerül" :)

(#20) wardred


wardred
tag

Kiestem a szerk. időből, látom van hozzá OS tényleg, szóval igen, így már tényleg egyértelműen win szituáció :)

(#21) Morden24 válasza wardred (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pont egy irodában könnyen előfordulhat, hogy a helyigény számít. Nem beszélve arról, hogy vannak olyan helyek, ahol törődnek a külsőségekkel is, pl. imázskérdést csinálnak belőle. Ott az összetákolt iponos dzsunka nem biztos, hogy jó lesz.
A zaj is lehet plusz kategória, na meg ott a fogyasztás.

A Win7-es móka le van írva máshol. itt valóban kimaradt.

OFF-ra: ez most abszolút nem téma, egy megadott terméknek kellett megfelelned ~60K-n belül. Ebben a megadott termékben van Windows, ahogyan van processzor, memória, gépház stb. is. Láthatod, hogy így teljesen esélytelen megfelelni a dolognak.
Azt most meg hagyjuk, hogy a cégek adott esetben mennyiségi kedvezményt kapnak, kiemelt supportot, no meg le is írnak ktg-eket, szóval nagyon nem áll az a dolog, hogy összehasonlítod egy ilyen cucc bolti árát egy iponos tákolmánnyal, mert sok kategóriában nincsen közük egymáshoz :K

Sectumsempra - For Enemies

(#22) LordX válasza wardred (#19) üzenetére


LordX
veterán

Ó, hidd el, hogy rengeteg olyan irodát ismerek, hogy helyhiány miatt legszívesebben a monitort és billentyűzetet is kidobnák..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.