Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bostone


bostone
addikt

A Világvége sem lehet már olyan messze.

(#2) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bár minden baromságért, amit annak idején díjmentesen is "beszerezhetettek" az internetezők, ma már örömmel fizetnek. Nyilván demagóg vagyok, nem is kicsit.
Nade, azért bízzunk benne, hogy idáig nem süllyed le a netezők és fb használók társadalma. Bár van benne ráció valamennyi.

(#3) Slack


Slack
tag

Nekem eléggé rossz tapasztalatom van a facebook csoportokkal. Rengeteg téves információt osztanak meg a csoport "szakértői", ha feltettem egy kérdést, akkor megkaptam, hogy hülye vagyok. Szóval én egyetlen egy jelenleg "ingyenes" csoportban sem vagyok benne.
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ezzel nem akarom azt mondani, hogy minden csoport rossz/hasztalan a facebook -on, csak azt, hogy nekem rég elment a kedvem tőle.)

És még fizessek is érte?
Ha megfelelő minőséget garantálnának akkor talán. De az, hogy csak az álhíreket szűrik nekem nem add hozzáadott értéket, mivel úgy tudom, hogy nekik ez amúgy is dolguk lenne.

(#4) waccamár


waccamár
senior tag

Már most is vannak fizetős csoportok, csak nem nem a fb-nak fizetsz érte, hanem közvetlen a szolgáltatónak., aki a csoportot létrehozta.

Aki kicsit komolyabban gondolja a marketinget a saját területén (főleg szakértő szolgáltató vállalkozóknál működik ez), annak már rég van saját csoportja, ahol hatékonyabban tud kommunikálni a közönségével, mint a saját oldalán. A Fb vállalkozozói oldalak kb. halottak, annyira levette a FB az organikus elérésüket. Ellenben a csoportokat pusholja.

Persze ettől függetlenül az ingyenes csoportok 90%-a hulladék és gagyi, de erről megintcsak nem a fb tehet, hanem a csoport admin meg a csoportnak a közönsége.

Azért még így is van bőven 10%, ahol értelmes beszélgetéseket lehet folytatni és mindenféle témában lehet találni csoportokat.

(#5) fairi válasza Slack (#3) üzenetére


fairi
addikt

Facebook csoportokat sokszor lelkes emberek vezetik és nem szakértők.
Megfelelő józan ésszel használva elég hasznos tud lenni egy-kettő.

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

Cukorhegynek még több pénz kell, abból sosem elég:)
Fizetned kell, hogy ne lásd a sok trollkodó idiótát

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) fairi válasza Armagedown (#6) üzenetére


fairi
addikt

A facebook egy Publicly Traded Company. A részvényeseik szeretnék hogy befektetésük többet érjen. Cukorhegynek meg teljesíteni kell ezt a vágyukat.
Igazán nem lepődnék meg a Zuckerberg azon gondolkodna, hogy tudna biztonságosan kifarolni. Mivel vagyona nagyrészt Facebook részvényeiben van, így rossz mozdulat és közel zuhanni fog.

(#8) classic B válasza bostone (#1) üzenetére


classic B
aktív tag

Én is így látom.

(#9) tomazin


tomazin
veterán

Eddig "csak" az adataidat loptak el. Most mar fizethetsz is erte,h ellopjak az adataidat. Brave new world

(#10) cuebler


cuebler
senior tag

számomra az a durva, hogy a saját laposomat csak én használom, facebook-profilom nincs és a sütik tallózgatása közben mégis belefutok a facebook.com-ba.
csak felhasználó vagyok (abból is az egyre kevéssé tájékozott fajta), de nekem ez azért kicsit erős :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#11) waccamár válasza cuebler (#10) üzenetére


waccamár
senior tag

Az a Facebook Pixel miatt van, amit a weboldal tulajdonosa helyez el az oldalán, nem pedig a FB.

Ha egy weboldalra küldesz forgalmat facebook-hirdetésekkel, akkor az oldalon lévő fb-pixellel lehet "összekötni" a látogatót a hirdetéssel. Így tudsz pl. hirdetőként konverziót mérni (ki az, aki adott hirdetés hatására végrehajtotta az adott cselekvést, pl. vásárlás, feliratkozás, stb.), illetve többek között arra is jó a fb-pixel, hogy utána célzottan azoknak hirdess, akik már meglátogatták az oldalt.

(#12) k-adi


k-adi
nagyúr

csak aztán nehogy az legyen hogy a "jó" csoportok félve a trolloktól fizetőssé alakulnak..

ahol van normális admin ott van moderálás is
ahol van normális közösség, ott kevés moderálás kell
ahol se admin se normális közösség nincs oda meg nem kell belépni

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Most sokan azért vannak face-n, mert szinte mindenki ott van. Pont ebben van az erejeha fizetős lesz, szerinte rengeteg felhasználót elveszít, ígypont a legfőbb erejét fogja bukni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.