Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) joysefke válasza S_x96x_S (#37) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerver és HPC fronton a szűk keresztmetszet az Infinity Fabric volt.
Valamint valószínüleg 8 magos ccx-et tervezni most nem fért bele az időbe.
...
az Infinity Fabrik(v1) -nek a skálázhatóság volt a fő baja, a ccx-ek keresztbe-kasul kommunikáltak.
Hiába cseréled led a 4 magos ccx-et -> 8magos ccx-re , a skálázhatósági probléma ugyanúgy fenmarad.

Ezzel tisztában vagyok. És minél több mag van egy CCX-ben, annál kevesebb CCX kell ahhoz, hogy ugyanannyi magos CPU-t összehozz, legyen az 8-16-32-64, tökmind1, tehát kevesebb CCX<->IF kapcsolatod is lesz. Azzal, hogy most gyorsabbá teszik az IF-et, nyilván nagyot csökkentenek az IF által jelentett szűk keresztmetszeten, de az attól még ott lesz, mert egy közös L3 még mindig gyorsabb mint az IF.

Manapság nem nehét olyan alkalmazásba belefutni, ami igényli az alacsony mag<->mag késleltetést és tud 4 fölötti maggal mit kezdeni.

Nem azt mondom, hogy monolitikusan kéne 64 magot legyártani, de szerintem 7nm-en úgy hogy még az IO sincsen benne a chipletben illett volna legalább azt a nyolc magot közös alacsony késleltetésű L3-mal megcsinálni.

egy 4 magos CCX-nek megvan az az előnye, hogy
- ZEN2-es(7nm) Athlon procikat (max 4 mag )
- olcsó notebook APU-kat
- olcsó konzol chipeket ( semi custom )
lehet belőle összelegózni.

Ez nagyon szép, de ezekből nincsen pénz:
-(1) ZEN-alapú konzol majd egyszer valamikor lesz, oda ráadásul jó lehet a félig selejt is (ami csak alacsony órajelen megy). Konzol chipen nincs sok nyereség.
-(2) ZEN2 Athlon még jó darabig biztosan nem lesz. A ZEN2 kapacitást szerintem nagyon sokáig teljes mértékben fel fogja szívni a szerver és a mainstream desktop teteje-közepe.
-(3) notebook APU: utolsó dolog ami miatt az AMD fejének főnie kell. Jelenleg itt még nem rúg labdába az AMD.

Ezzel szemben szerverben és főleg deszktopon most is van pénz és kell a minél versenyképesebb termék.

Ha igazán jól (skálázhatóak ) az Infinity Fabrik(v2) -
akkor oly mindegy , hogy 4core-os ccx -ből vagy 8core-os ccx-ből van összelegózva.

Az L3$ így is-úgy is sokkal gyorsabb lesz, ez pedig pld játékokban meg fog látszani. Gondolom Web és adatbázis szervereken is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.