Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) phanzetomox válasza TazLeacher (#24) üzenetére


phanzetomox
őstag

Nagyon jó lett tényleg !

viszont egyetértek jer1cho-val, nem éppen praktikus és tényleg veszélyes, hisz nem véletlen fémből vannak a házak ( és nem véletlen hogy a szerverek oldalán nincs plexi ) hisz itt ilyen formában nem beszélhetünk Faraday kalitkáról, innentől kezdve bármilyen elektromos/mágneses / rádióhullámmal működő eszköz kárt tehet a gépben . :K

(#52) D4rkAv3ng3r válasza phanzetomox (#51) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nem lett volna gáz, hogy nem fémből van, a donorgép fém lapjaival* ki lehet(ne) bélelni a házat és rögtön jobb. A plexi meg ugye nem fém, azzal nem lehet mit kezdeni, mindenesetre jobban lefogná a fém bélés a hullámokat.

*vagy alumínium lappal kibélelni az még szebb is, főleg lefestve

A gép meg jó lett, de én maradok a már említett teljesen alu házaknál. :DDD

(#53) DeFranco válasza D4rkAv3ng3r (#52) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet benne plexi szerintem, csak a keret legyen fémből legalább. A faraday kalitka sem faraday láda. Ha a pelxire valami szimpatikus dróthálót gyógyít még jól is nézhet ki, meg perfekt is lehet szigetelés szempontjából.

(Nem vagyok fizikus, ha marhaságot írtam, javítsatok ki.)

[ Szerkesztve ]

(#54) phanzetomox válasza DeFranco (#53) üzenetére


phanzetomox
őstag

jól írtad, esetleg a belső fémkeret is elég lehetne, de én nem kockáztatnám meg :D, a fém drótháló tényleg jó ötlet, csak hát nehéz esztétikusan megcsinálni

(#55) Findzs


Findzs
addikt

szép házikó
tömör lényegre törő írás

csak egy valamit nem értek:
miért flexet használtatok ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#56) GReddy


GReddy
tag

Jópofa, és elég igényes munka, de amit én nem értek - Én azért építenék fából (OSB) házat, mert FAMINTÁS házat akarnék. Ennek így nem látom a lényegét. Ezt megcsinálhatod sima bádoglemezből is. Talán még egyszerűbb is dolgozni vele.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#57) #65675776 válasza Giot (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez pont ugyan olyan, mint a tej és a reggeli ital esete. Vagy a kakóstej és a kakaóital. Azok is tej alapúak, de mégsem írhatja rá a gyártó, hogy tej.

Az MDF is ilyen. És azért pont a fának az érzése vész el vele. Mert hiába fa alapú, például soha nem fogod érezni azt a faillatot (amit tömör fa esetén akár két év múltán is), és más az egésznek az esztétikai értéke is.

Persze mindez saját szemszögű vélemény, nem kötelező egyetérteni vele.

(#58) TazLeacher válasza Giot (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jól írtad, a bútorlap sem tekinthető fának, nem is mondják rá, hogy fa. Ha egy szekrényke "bútorlapból" 100K, akkor fábol kb. 3-400K, ha nem több.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#59) kenykee


kenykee
csendes tag

köszöm szépen a hozzászóásokat, a magam és az oszálytársam nevében is. Én volnék az a bizonyos "másik". A képek minőségéért és feltöltésük módjáért (hogy görgetni kell) elnézést kérünk, van még hova fejlődni. :D Nagyon örvendetes számomra, hogy ilyen felkapott a téma, rengeteg kérdés érkezett, ugyhogy most megprobálok, válaszolni rájuk szép sorban. Elnézést kérünk, hogy eddig ez nem történt meg.

(#9) Boxi88: a CD/DVD olvasó ugyanezen okból, egy külső egységgel lett helyettesítve.

(#10) zsopu: igen, jól láttad. azért, mert úgy véltük, hogy a flex egynesebb vágásfelületet ad mint a dekopír. körfűrésszel, pedig sajnos nem rendelkezünk, pedig jól jött volna

(#11) Enszuke: a sugárzást útját legfeljebb a kosz zárja el :) de csfz barátom maúgy is szeret veszélyesen élni :DDD

(#14) joi29: az oldasó két ventillátor nyílását egy állványos fúróba fogott áttítható átmérőjű lemezvágóval vágtuk ki, amit nagyfater bugázott használtan, az előlapi "bubirulez" cuccot külömböző átm. fúrószárakkal. Méretre pedig dekopírral vágtuk. nemmondom, hogy nem kenődött, mert megolvadt és kenődött, de egykis csiszolópapírral a sorja gyönyörűen lejön.

(#15) Ftomm: gratula viszont! :D a tiéd is megérne egy cikket!

(#29) Enton: ez az osztálytársam régi konfigja, de mire gondolsz pontosan?

(#31) daa-raa: igen tudtommal az mdf-ben nagy arányban úrjahasznosított papírzúzalék is megtalálható a farostok mellett. de az áramot nem vezeti, ugyhogy az érintésvédelmet nem értem :(

(#38) dfdfdf: ezt mi a prakikerben vettük, de az obiba is biztos tudsz, az oldalban lévő darabnál kb 3x nagyobb darab 800ft volt.

(#43) Incognito: köszönjük a tippeket, ezek nyagyrésze utólag nekünk is eszünkbe jutott, de a ház sztem egyenlőre így marad. a hang... eddig az asztal alatt volt most ugy fennt van, sokkal nem lett hangosabb ergo valamit fog a hangon.

(#44) 3.Aragorn: igen, teljesen ráéreztél, a moddingolás öröme volt a fő cél a projecttel, és amikor felvetődött az anyagválasznás kérdése, akkor azért döntöttünk a fa mellett, mert nem rendelkezünk megfelelő szerszámzattal a fém megmunkálásához, féltünk, hogy az élek nem lesznek szépek stb... persze ezekhez késöbb hozzájöttek az általad említett dolgok is.

(#45) gabipaci: teljesen igazad van a mértezéssel :D

(#48) HANDO88: igen ám. mi is fenyőből szerettük volna, csak nem mindegy hogy az ember 8000 ft-ot hagy ott a lapszabászatban natur fenyőért, vagy 3000-et MDF ért

(#58) jer1cho: itt az igazság :DDD

és mégegyszer megköszönöm mindenkinek aki tesztzsését kifejezte.

[ Szerkesztve ]

(#60) kenykee


kenykee
csendes tag

férfiasan bevallom, hogy eleinte egy kicsit aggódtam, hogy ilyen minimalra vettük, a cikket. de így utólag örülök is neki, mivel ennyi kérdés van, és ennyi vagy mégtöbb mindent ugysem tudtunk volna leírni ( vagyhát letudtunk volna :F ) az biztos, hogy ez jó tapasztalat volt és a "V 2.0"-nál ennyivel jobbak leszünk :DD :DD :DD :DD

(#61) TazLeacher válasza kenykee (#59) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

daa-raa úgy értette, hogy földelés nincs megoldva...véleményem szerint.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#62) kenykee


kenykee
csendes tag

(#45) gabipaci: illetőleg 1,9 cm = 19 mm

(#63) kenykee válasza TazLeacher (#61) üzenetére


kenykee
csendes tag

az teljesen igaz... habár az én "hagyomásnyos" házam is (el)szigetelő gumpitalpakon áll. :F

[ Szerkesztve ]

(#64) Findzs válasza #65675776 (#57) üzenetére


Findzs
addikt

annak ellenére hogy a gamepod armored princess topikban rendszeresen összeszólalkozunk most egyet kell hogy értsek veled, :))
asztalos vagyok (az egyik szakmám) és már a házam egy pár helységét kilambériáztam natúr lakkal lekenve nincs is szebb a fa természetes erezeténél :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#65) #65675776 válasza kenykee (#63) üzenetére


#65675776
törölt tag

A védővezetőt nem is a ház aljába kell bekötni... A "földelés" a tápegységen és az elektromos hálózaton keresztül történik. És ehhez a berendezés minden fém részét hozzá kell kötni. Azaz minden fémrésznek érintkeznie kell a tápegység burkolatával (nem feltétlenül közvetlen, jó a közvetett is). Legalábbis így kellene lennie. Ha meg mégsem, akkor nem kell csodálkozni, hogy ráz valami a gépen/ben.

(#66) Probber


Probber
őstag

Nekem nem igazán tetszik, viszont látszódik rajta a sok belefektetett munka, szóval megérdemli a tapsot. :C

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#67) gabipaci válasza kenykee (#62) üzenetére


gabipaci
addikt

Én azt nagyon mm-nek láttam még tegnap. :P

Logitech hardware tester

(#68) elithun


elithun
őstag

Az elején nem gondoltam volna, de elég szép kis ház jött ki végeredménynek. Gratulálok hozzá. :D
Legközelebb ügyeljetek a gépház alap funkcióira is amit a többiek már említettek. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#69) P.O.W.


P.O.W.
tag

Remek darab lett, csak így tovább! :C

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#70) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Minden elismerésem. :C Igazán elég jól sikerült ez a házikó, lehet, hogy mehetne akár modding kiállításra is. ;)

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#71) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jópofa, nekem is nagyon tetszik.

(#72) fkosa


fkosa
tag

Gratula a házhoz, jól néz ki. Nemrég én is csináltam egy hasonlót.
A földelés felvetése meglehetősen értelmetlen. Amelyik feszültség elég nagy, hogy a fán átüssön, az ellen nem sok minden véd meg :W .
Egyébként minden táp földelt, ha ráz a ház, a dugaljat kéne megnézni (ha nem földeltbe dugod, "csípked").
A famintára van megoldás (ugyan kicsit húzós, több, mint a lap maga), sok cég foglalkozik fóliázással, szinte akármilyen mintát ráhúznak.

(#73) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Halihó. Nagyon szép munka. :D

Egy pingvin mindenek felett...

(#74) Giot válasza #65675776 (#57) üzenetére


Giot
addikt

Az MDF lap szerintem nem is kifejezetten arra készült hogy a fát helyettesítsék vele hanem vannak olyan speckós területek ahova inkább az való. Pld most nagy divat az MDF lap ajtós konyhabútor. A természetes fa egyrészt felesleges mert ugye úgy is le van festve. Másrészt könnyebben pontosabban megmunkálható mint természetes testvére, hiszen egy belemart profilnál a szálirány vagy egy göcs is elviheti a felsőmarót míg az MDF lapnál nincs ilyen. Nem azt mondom hogy helyettesíti a fát hanem van ahova kifejezetten jobb mint az. Természetesen 1et értek és a legszebb a tömör fa erezettel natúrlakkal ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

[ Szerkesztve ]

(#75) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Húha, ez nagyon jó lett. :K Különösen az előlapi plexi tetszik.

(#76) gYaLo


gYaLo
őstag

Jóflash :C :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#77) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Grat, szép munka :)

(#78) Nightvision1


Nightvision1
tag

Azta mindenit nagyot néztem a végeredményen.Nagyon jóra sikerült,ehez csak Gratulálni tudok! :)

(#79) raus válasza Titan44 (#50) üzenetére


raus
aktív tag

Gratulalok a munkahoz! Szep lett a haz. A kabelvezetesre jobban ügyeljetek. Ha mar belelatni a hazba akkor korrekten legyenek elrejtve lerögzitve.
A sugarzasrol annyit hogy a fa is nagyon jol arnyekol. Azt hiszem Svedorszagban vagy Norvegiaban vegeztek kutatasokat ezügyben es arra jutottak hogy a tiszta fa hazakban a legegeszsegesebb elni mert a legjobban a fa arnyekolja le az elektroszmogot, elektromagnases sugarzast ami sajnos mindehol körülvesz minket.
A fem PC-hazak eseteben pedig plexi oldallapok ide vagy oda a Faraday-kalitka elv müködik es attol meg szepen arnyekolja a belsejeböl kijutni akaro sugarzast mivel galvanikusan egynemü az egesz es le van a tapon keresztül földelve.

Szep munka es jo ötlet! :R

(#80) kpal


kpal
veterán

Ez szuper de hogyan lehet dvd lemezt betenni az iróba ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.