Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bocaa


Bocaa
senior tag

Tiszta jólett :C
Nekem tetszik ami ne melőnyös ,h van benne egy zöld venti :U

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#2) Krisinto


Krisinto
őstag

Nekem tetszik!
Ha esetleg a kábeleket jobban elrendeznéd,akár a PC-Style-ra is mehetne szerintem,mert ilyen nem minden nap lát az ember.

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szerintem is szép munka. Külön plusz pont a középső szines csíkért, és a lyuggatott plexiért. :)

Csinálhatnátok szebb képeket is a végeredményről, alig látszik valami a részletekből.

(#4) Giot


Giot
addikt

Jó lett! Jó kis anyag ez az MDF lap. Lehet belőle szép dolgokat csinálni, pld PCházikó.

(#5) patex1983


patex1983
őstag

Nagyon faja kis kuckó lett, le a kalappal :R
A jobb minőségű képeket a végeredményről én is díjaznám :)

X

(#6) rolkaDb válasza Krisinto (#2) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Igazad van. Mehetne PC-Stlye-ra, igazán ötletes darab! Tetszik.

(#7) VIC20


VIC20
őstag

Ti hányan vagytok?

(#8) Foo


Foo
tag

Tetszik! Csatlakoznék Krisintohoz... a kábelekre már nem jutott idő? :)

(#9) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó lett nagyon, jó látom hogy nem látom a CD/DVD-romot? :U (mondjuk win telepítésen kívül én se használom másra....)

Grat tetszetős darab lett! :C

(#10) zsopu


zsopu
tag

Jól láttam a képeken, hogy flexel vágtátok a lapokat?
ááááááá

Azért szép lett, kár hogy a csavarok látszódnak!

(#12) stevve


stevve
nagyúr

Állat kinézete van. :D Jó lett, grat! :C

(#13) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Hmm érdekes ötlet, a bevezető meg szellemes akarom mondani Star Warzos lett :)
Grat a házikóhoz.

Release the Beast....

(#14) joi29


joi29
őstag

Igazán ügyes munka gartula hozzá. :C
Csak az érdekelne hogy a plexit mivel és hogyan munkáltátok meg?

(#15) NoMagix


NoMagix
addikt

Jó lett a ház!

Hasonló gondolatok keringtek nálam is, én is szétkaptam a gépemet.
Igaz, én nem "új" házat építettem, hanem szétvágtam egy régi gépet és beépítettem az íróasztalomba!
A tápot és a vincsit fellógattam és így nincs rezonancia!
Az elejére raktam egy új ajtót, így teljesen beleolvad az egész berendezésbe.
Nincs zaj, és "nincs" gép!
Az előlap egy darabját berakta a sarokba.

(#16) aram01


aram01
nagyúr

tetszetős darab lett :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) balcsy


balcsy
aktív tag

Nagyon jóra megcsináltad GRAT! :C

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#18) gbal65


gbal65
aktív tag

Jó lett, csak a vinyónak lehet nem épp a legmegfelelőbb az új helye :)) gondolom nem úgy kopott be a motorja, mint ahogy eredetileg lehetett (vízszintesen), de lehet csak én beszélek férre :DDD

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#19) MR_Joe válasza DeFranco (#3) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Buborék effekt rullz :DDD
Grat az ázikóhoz.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#20) Namelesske válasza NoMagix (#15) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez ki kurt (a cobain) jó! :C :Y :R :DD :))

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21) TazLeacher válasza rolkaDb (#6) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Attól elég messze van. :U

Mindenesetre 5letes, de továbbra sem favorizálnám a fa pc-házakat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) LLKobe


LLKobe
veterán

Jó vastag anyagnak tűnik, biztos nem 2 kiló :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23) Krisinto válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha normálisan elrendezi a kábeleket akkor miért nem jó?

Vagy csak az kerülhet fel,aki beharisnyázza a tápkábeleket,meg lefesti a 20k-s házát? :F

[ Szerkesztve ]

(#24) TazLeacher válasza Krisinto (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha azt mondanám, hogy IGEN, akkor elégedett lennél? Mert érzem a cinizmust a mondatodban. Nem, amint láthatod, nem csak az kerülhet fel.

De, hogy a lényegi részre is válaszoljak:
Attól, hogy van egy szép házad - legyen az gyári, vagy készített - még nem váltottál bérletet. Azok a gépek valamiben átlagon felüliek. Attól, hogy a házban szépen elrendezem a dolgokat, még nem lesz átlagon felüli. Úgy gondolom, hogy igen, a harisnyázás majdnem alap, itt kezdődik a dolog, ezen felül még van kismillió egyéb, amivel lehet tetőzni, de természetesen kivételek vannak.

Ez a ház kinézetre sem belülről, sem kívülrőn nem átlagon felüli. Egyedül az anyag az, ami miatt különleges, de attól, hogy fa, attól nem lesz szebb. A fa házakat nem tartom sem jónak, sem praktikusnak, sőt veszélyesnek tartom, de ettől függetlenül, ha ez a ház fémből lenne, akkor sem lenne nagyon extra.

Magát a tényt, hogy valaki fából házat csinál - ráadásul ilyen minőségben - díjazom, és büszke lehet rá, hogy ilyen tehettséggel, kézügyességgel rendelkezik, és igen, gratulálok neki. Csak a pc-style nem a kreaativitásról, hanem a minimalmoddingról szól. Ez a ház nem minimalmodding. Ami nem azt jelenti, hogy nem modding, és, hogy nem jó, csak nem azt a stílust képviseli, mint a PC-syle. Ennyi.

Sokan tévedésben vannak szerintem ezzel. Egy gép lehet szép, attól, hogy nem minimal, de ha ilyen, az nem a pc-style-ra való.

Ez természetesen az én véleményem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) zalman90


zalman90
őstag

nagyon jól néz ki , le a kalappal :R

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#26) zalman90 válasza Enszuke (#11) üzenetére


zalman90
őstag

a mikro 2.45ghz es frekvencián sugároz , de a teljesitménye 1kw , a proci is kb 2.4ghz en (már amelyik) csak a procinak nem 1kw a teljesitménye hanem 50-60w , és nem 100%os a hatásfoka 1iknek sem + a proci tokozása is lefedi a sugárzást igy lesz max 10-15w

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#27) csfz


csfz
csendes tag

Ketten vagyunk haverommal és ezt mind egy 2 négyzetméteres kis műhelyben csináltuk. :D
Fúrót, dekopírt, és flexet használtunk.
Örülök neki hogy szinte mindenkinek tetszik. :D
kb 18kg az egész cucc

A képek minősége azért ilyen mert nem volt sok fény és csak amikor eszünkbe jutott, akkor lőttünk el pár fotót...

DVD író nincs benne mert nincs rá szükségem.

Köszönet mindenkinek!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#28) csfz


csfz
csendes tag

A kész házról teszek majd még fel képet a galériába...

U.I.:a kábelekre se idő se energia nem maradt :D
Már gondolkozunk a következő házikón amibe már valószínüleg vízhűtést is tervezünk...

(#29) Enton válasza csfz (#28) üzenetére


Enton
addikt

Milyen gép is ez pontosabban.
Amugy szép, de biztos jobban festene(falat meg kerítést), ha szépen elrendeztétek volna.
Plusz az sem hátrány ha rögtön minden venti fehér lapáttal forog. De így is szép. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#30) xabee


xabee
tag

Gratula! Tényleg szép munka! Nem kevés munkaidőt kellet belefeccolni!
Én is belevágtam egy kis moddingba, 24 cm-es ventillátor védőt hol lehetne beszerezni??? Ha valaki tud ötletet írna egy PÜ-t?előre is köszi!
Én tuti felnyomnám a Stlye-ra! Ezt a munkát mindenkinek látni kell...nem szégyen dicsekedni vele:P

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

(#31) #65675776 válasza Giot (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Már csak az a kérdés, hogy az MDF egyáltalán fának tekinthető-e... Az asztalosok többsége szerint nem.

Egyébként a házikó korretkül néz ki. Persze a már felvetett sugárzási probléma valós. Illetve érintésvédelmileg sem biztos, hogy jó megoldás.

(#32) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jól néz ki, gratula.

(#15) Ftomm: ez is nagyon ötletes és letisztult, grat.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#33) bmwsan


bmwsan
senior tag

Szia

Nekem nagyon bejövős lett a hát.
Nem kis kézügyesség és kitartás szükséges egy ilyen projekthez.

(#15) Ftomm: az se semmi.

Minden tiszteletem a tiétek. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#34) wikings2


wikings2
őstag

osztálytársaimé a munka :D Grat nektek nem gondoltam volna hogy a telótok után itt látom ezt a csodát!! :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#35) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc!

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) csfz


csfz
csendes tag

A sugárzásra visszatérve.....
Nemtom hogy a gyári fém ház mennyivel nyeli el jobban a sugárzást, de tegyük fel hogy elnyeli. oké!
...
De mi a helyzet akkor a boltban kapható full plexi házakkal??? Az menniyre nyeli el???

(#37) Giot válasza #65675776 (#31) üzenetére


Giot
addikt

Ezen az alapon a bútorlap, pozdorja sem tekinthető fának. Hiszen az MDF, Pozdorja, OSB mind "darált" fábol készülnek csak az MDF esetében por alapra van bedarálva majd ragasztó hozzáadásával táblásítják. De ettől még fa az alapja, nem valami műanyagból készül.

[ Szerkesztve ]

(#38) dfdfdf


dfdfdf
őstag

über brutál zsír :)
lehet én is csinálok egyet megjött a kedvem:P
plexit hol s mennyiért tudtok venni?

Nem csak az menő zsír ház amin harisnya van.... Tudom te a lányokat is harisnyába szereted ... én harisnya nélkül

(#39) HalfDemon


HalfDemon
csendes tag

Szep fahaz, igenytelen fenykepek -_-!
Kedvet kaptam en is a gepem modolasahoz. :P

(#40) logarithm


logarithm
őstag

Szép munka, s ötletes :)

(#41) rolkaDb válasza TazLeacher (#21) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Jó igazad van. Még lenne vele sok munka, de egyébként ötletes lett.

(#42) PH-User


PH-User
addikt

Most akkor nekem is sugározza az agyamat a gépem, mert nincs fent az oldala?

A ház tetszetős lett, gratulálok nektek hozzá! :K ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#43) Incognito


Incognito
senior tag

Tetszetős / Ötletes!
... de én nem így oldottam volna meg az összeszerelést:

1. Lehet kapni ezeket a 90° -os perforált lemezeket, biztos stabilabb lett volna tőle az egész váz, szebb az illesztés, ráadásul nem kellett volna kívülről csavarozni, ergo nem látszottak volna a csavarok.

2. A sarkokat/éleket lekerekítettem volna, az (szerintem) még dobott volna rajta egy kicsit.

3. Ha már saját házat építek, akkor nem tartanám be a szabvány házak méreteit...a hdd-ket letettem volna a gép elejébe, és máris megspóroltál jó pár centit

4. A zöld ventilátor elüt a többitől, azonnal csere!

5. Lehet kapni hővisszaverő fóliát (egyik oldala hungarocell a másik (azt hiszem) alufólia szerűség). Én azzal vonnám be a belső felületet. A fényt is visszaveri, hangot is csillapít és hőt is szigetel.

6. Az ajtóra nem raktam volna fogantyút, szerintem anélkül is ki lehet nyitni...

Kérdés: érezhetően halkabb így a konfig?

A kék csíkot nagyon eltaláltad, és a talpak is jók, tuti nem mozdul el a helyéről :)

Első munkának tökéletes, kíváncsi vagyok a V 2.0-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#44) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Lehet hogy furcsa a kérdés, de azért fölteszem:
Miért választottad pont ezt az anyagot?
Csak a moddingolás öröme volt a cél (az anyaggal, illetve az egész projecttel), vagy vártál esetleg sokkal póriasabb dolgokat is, mint a zajszint, esetleg a rezgés csökkenése?

Nem minden vándorút céltalan...

(#45) gabipaci


gabipaci
addikt

Remek lett. Jó anyagválasztás (MDF), könnyű vele dolgozni, és festve tök mindegy, miből van.
Egy hiba, az MDF nem 1,9 hanem 19mm vastag (szerintem).
A lábak tőkéletesek, elmozdulni az enyém sem mozdul el (ATCS 840) de a súlya miatt (vízzel együtt vagy 40Kg) a talp szivacsos része teljesen szétlapult, így átadj a rezgést, és hangosabb., Na a tiéden ilyen gond nem lesz.

Gratula!

Logitech hardware tester

(#46) NoMagix válasza bmwsan (#33) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, majd lehet, hogy publikálom! :D

(#47) adamy90


adamy90
csendes tag

Jó a cím mondjuk itt fordítva igaz :)) jó képek

(#48) HANDO88


HANDO88
senior tag

Grat a munkához,egy kis felújításnak,időtöltésnek jó de szerintem kicsit felemás a dolog.
Véleményem szerint ezért:
- plexizni tudtad volna a sima házat is
-ha már fa házra fáj a fogad akkor valódi fát kellet volna használni
-ha valódi fát használsz akkor pedig felesleges a festés,mivel annál pác vagy lazur,vagy lakk gyönyörűen ki adta volna a fa erezetét/és a természetes anyaggal semmi nem vetekedhet szépségben/
Szóval első próbálkozásnak nem rossz de ha még csináltok többet akkor szerintem feltétlenül valódi fával próbáljátok ,egy ízléses faházikó valóban a szoba dísze lehet.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#49) AxBattler


AxBattler
félisten

Grat!
Nagyon szép ez a fekete-kék összhatás. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#50) Titan44


Titan44
tag

Nááájsz..! :C

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.