Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezúttal a TP-Link jelentkezett hátán fetrengő pókra emlékeztető gamer routerrel -> A Gamer-ekért mindent! :D Gondolom ez is megannyi Gamer extrával van felspékelve, mint pl. képes az egér reakció idejét és a monitor késleltetési idejét is lerövidíteni -100ms-al. Az a gond, hogy az erre épülő (rá települlő) marketing miatt, már manapság már az a helyzet, hogy nem csak ezek a kütyü gyártók, hanem még sokan mások is az ilyen hülyeségekkel azonosítják a "Gamer" jelzőt...

[ Szerkesztve ]

(#2) LamerGyuri válasza SunMount3r (#1) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ott tartunk, hogy ha veszel egy véletlenül tényleg jó tulajdonságokkal bíró cuccot, nem mered megmondani az ismerősöknek, mert a nevébe beleragasztották a gamer jelzőt...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#3) #39501056


#39501056
törölt tag

Már csak az rgb hiányzik

(#4) keembo válasza LamerGyuri (#2) üzenetére


keembo
tag

Ez mennyire igaz. B*lfasz birkának tűnik tőle az ember.

(#5) zetor2000 válasza LamerGyuri (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha ez problémát jelent, le kell cseréljed az ismerősöket. De tényleg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6) Duree


Duree
veterán

Van már Gamer router is nem tudtam , hogy mi hiányzik. Vajon mi lesz a következő gamer cucc? Azért ezért az elnevezésért magasabb árat kell fizetni, tehát jó és ügyes marketing fogás.

duree54

(#7) Dragon3000 válasza Duree (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már évek óta vannak gamer-ként árult routerek, így ez nem újdonság. Manapság már az a ritka, ha valamiből még nem készült gamer verzió.

(#8) Zolás


Zolás
addikt

Ha már nem vagyok gémer, akkor meg se vehetem? Vagy muszály gémerkedni hozzá? Kevés gémeléssel is tud működni?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9) bteebi válasza Zolás (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Muszáj. Két szempontból is. :U

Nem rossz ez, bár nekem túl rajul néz ki, az meg kifejezetten bosszant, hogy 115 Mátyáskirályért nem fért el rajta még 3 LAN port. Amiből ráadásul még legalább egynek 2,5 gigásnak illene már lennie.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Zolás válasza bteebi (#9) üzenetére


Zolás
addikt

Bakker, benne vagyok pár hülye fb csopiba, ahol szándékosan orkul írunk, és a helyesíras ellenőrző megtanulta, és átjavította...
Mélyen szégyellem magam :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11) Fall-N


Fall-N
veterán

2# LamerGyuri:
Engem aztán nem érdekelne az ilyen. Meg úgy egyáltalán nem vagyok olyan kocka közegben, hogy arról diskuráljak, hogy kinek milyen routere van. Nekem megfelelő legyen a többi nem számít. Ennyi pénzért amúgy sem vennék routert, abban az ársávban amiből veszek ott meg nincs gamer cucc.

Kinézetre nekem jobban bejönnek a letisztult, minimalista eszközök, például a Xiaomi fehér egyszerű eszköze. De az látható, hogy a Transformers stílus a menő egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dragon3000 válasza Fall-N (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

De az látható, hogy a Transformers stílus a menő egy ideje.

Vagy csak ennyi külső antennát nem lehet másképp az eszközre rakni, hogy jó is legyen.

(#13) #72042496 válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az elrendezéstől lesz transformeres. A TP-Link AD7200 is ugyanígy nyolc antennás, és szolidabb a megjelenése.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zolás válasza #72042496 (#13) üzenetére


Zolás
addikt

Mint egy törött lego darab...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15) Dragon3000 válasza #72042496 (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehet, hogy szolidabb, de jóval nagyobb is, ha megnézed a két router méreteit, így nem tudtak olyan antenna kialakítást eszközölni ennél a routernél. Amúgy szerintem szinte az összes ilyen pók kinézetű router hülyén néz ki.

(#16) #72042496 válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kép azt mutatja, hogy egyszerűbb formavilággal és feltűnő színezés nélkül is lehet gyártani ilyen jellegű routert. Antennával egyébként a GX90 a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#17) Fall-N válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


Fall-N
veterán

El lehetne, de akkor nem lenne gémer. :D

(#18) Dragon3000 válasza Fall-N (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokkal egyszerűbb rátenni egy kis rgb-t és máris mehet a gémer felirat :D

(#19) Gargouille


Gargouille
őstag

És vajon ennél is majd úgy csinálják a támogatást, hogy még kiadnak 2 frissítést nagyjából 2 éves távlatban, aztán vegyél újabbat ha nem akarod, hogy sebezhető legyen?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ezeknek a létjogosultságát soha nem fogom tudni elismerni. ettől sokkal komolyabb hálózati eszközt lehet házilag összerakni ugyanennyiből, egy pfSense vagy OpenWRT-x86 telepítése nem agysebészet, egyik sem pilótavizsgás...

komolyan elgondolkozom azon hogy ha a kezem ügyébe kerül egy ilyen akkor egy valamilyen kisebb videokártyával átalakítom low-end asztali géppé, már csak demonstrációs jelleggel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) Reggie0 válasza fatpingvin (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Jellemzoen egy gamer nem ert az ilyenekhez. Mamar elmult az az ido, amikor a szamitogephez erto emberek jatszottak is es ok voltak a gamerek.

(#22) icp1970


icp1970
senior tag

"hátán fetrengő pók" ez jó. :DD

(#23) ncc1701


ncc1701
veterán

Jó ez a 8 antennás 5-6ghz-es csoda wifis csoda, de 2 fallal odébb a 2.4Ghz-es unifi ufó leveri, mint vak a poharat. Minden szobába meg a tököm tegyen ilyen routert.

(#24) #90088192


#90088192
törölt tag

Az igazi Gamer optika alapon épít hálózatot, hiszen ott az egyik legkisebb a késleltetés, és immunis a zajokra.
Vagy legalább réz alapon.... Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter? ;]
Ez egy farmer szeme világának elvétele. :DDD

(#25) worxland válasza #72042496 (#13) üzenetére


worxland
addikt

De ha jól látom, az csak WiFi 5, nem WiFi 6.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) valakky válasza fatpingvin (#20) üzenetére


valakky
aktív tag

aha. mondjuk passzív itx alapokon, hogy akkor a méret meg a fogyasztás is hasonló legyen? manapság ezt magában új cuccokból még talán.
aztán a tribendet azt meg hogy? dugsz bele usb-n meg teszel bele mondjuk ax pcie cuccokat antennával?
komolyan, ez már almát az ajtóval...
elképzelem, hogy egy kukázott irodai gépet konfigolok a sarokba, meg dugdosom bele a cuccokat, rajta van pár antenna, mögötte egy szvics, hogy ez milyen jó lesz ez nekem :DDD
mondjuk tény, hogy ez gémerrúter túlárazott és felesleges, otthonra kb. 99,9%-ban, azaz szinte minden átlagembernek bőven jó egy RT-AX56U, aiprotection pro- val (trendmicrós hálózatvédelem, szülői felügyelet, stb) meg tud alap nas meg egyéb kunsztokat.
ugyanez lehet, olcsóbb tp linknél, de ott meg a HomeShield Pro szépen fizetős. meg ott talán csak a torrent hiányzik, már akinek esetleg kell.

[ Szerkesztve ]

(#27) ncc1701 válasza valakky (#26) üzenetére


ncc1701
veterán

Mikrotik... :)

(#28) fatpingvin válasza valakky (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, nagyjából összefoglaltad amire gondolok. nekem ennek a motyónak a félárából volt meg szinte a teljes itthoni gerinchálózat a routerekkel mindennel együtt. Véleményem szerint ha komolyabban akarsz hálózatozni akkor elsősorban a vezetékre érdemes fektetniu a hangsúlyt.

mondjuk teszem hozzá én wifit amúgy se nagyon használok (kb csak az egyetemen mert ott laptoppal vagyok és erre felesleges a wired végpont), ami itthon kell azt meg kiszolgálja egy régi Unifi AP átflashelve.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) fatpingvin válasza Reggie0 (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez igaz, viszont ennek fényében meg tök egyértelmű hogy lényegében parasztvakítás ez is. nem igazán jövök rá mi lenne az a valós életben felmerülő tényleges igény amire az adekvát technikai válasz ez a kütyü lenne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) Reggie0 válasza fatpingvin (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem pl. megfelelne, ha nem aranyarban lenne. AX-es wifivel gyorsan elernem a nas-t laptoprol a masik savon meg lehetne a tobbi kutyu: baratno gepe, telefonok, 2 gigan meg a nem savszelessegigenyes de messzebb levo cuccok, mint pl. 3d nyomtato stb.. Mondjuk most is igy van, csak gyengebb cuccal.

A sok antenna meg kell, hogy jol menjen a mimo.

Igazabol nem rossz cucc ez, mikrotiket allva hagyja wifi-s tudasban, AP-nek siman hasznalnam, ha nem sajnalnam ra a penzt.

[ Szerkesztve ]

(#31) valakky válasza ncc1701 (#27) üzenetére


valakky
aktív tag

zenés felár, hogy szívjak, mert nem out of box szint, meg amúgy is rühellem a routeros-t, és meg ax se legyen?
egy asus/tp routert kb. 5-10 perc bekonfigolni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza valakky (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy mikrotiket is 5-10 perc :)

(#33) valakky válasza fatpingvin (#28) üzenetére


valakky
aktív tag

kérdés, otthonra ki akarna mondjuk egy rúter mellé leszúrt nason kívül komolyabban hálózatozni? meg mivel? meg mire? telefonra, laptophoz, tablethez, wifis nyomtatókhoz meg konzolhoz? esetleg van még 1 jáccósgép, amit megint nem muszáj bekötni... úgy, hogy pl. egy tévén 100 megabites csati van, amin jó ha tud 80-at, ac-n meg tudja a 200-at? meg hogy 160 mhz-en ax-el, mumimoval kiszolgálható 60 m2 egy db 40e ft-os rúterrel, vele egy helyiségben gigabittel, mellette helyiségben 600 megabittel, úgy, hogy az gyk. out of box egy rakat biztonsági, meg kényelmi szolgáltatás is megvan? 100 m2-en mondjuk plusz 15e-ből már megvan a plusz mesh rúter, amivel a legrosszabb helyen is megvan a 100 megabit környéke kábel nélkül, csak a 2 között kábellel meg megint 400-500? mondjuk kábel nélkül ez húzosabb, olyan 80e környéke. de akkor 100m2-re minden úgy gigabittől 500 megabittel bezáróan dettó le van fedve az egész.
amúgy milyen egyetemen tanulsz és mit? ha tippelni kellene, akkor ezzel a hozzállással a hosimin akadémián basic programozást...

(#34) valakky válasza Reggie0 (#32) üzenetére


valakky
aktív tag

egy laikusnak egy jó beállítási szintet elérve? hátö... még nekem se sikerült pár éve, igaz akkor láttam először mikrotiket, és az is biztos, hogy utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#35) ncc1701 válasza valakky (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor használd azt. A capsman eléggé pilótavizsgás, az tény, de gondolom van annak oka, h picit is komolyabb irodákban nem asus/tplink cuccot látok/viszek, hanem mikrotik/unifi eszközöket. Nekem nincs időm kisérletezni, beállítom, leteszem, elfelejtem, működik.
A routeros amúgy elég fasza cucc, ha ért hozzá az ember.

[ Szerkesztve ]

(#36) worxland válasza ncc1701 (#35) üzenetére


worxland
addikt

Otthonra, normál igényekre ugyanezt a fire and forget igényt teljesíti a TP-Link is. Hónapokig (sokszor évekig) nem kell ránéznem egyikre se.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) ncc1701 válasza worxland (#36) üzenetére


ncc1701
veterán

Ki-mit szeret, elfogadom ezt. Én nem otthoni felhasználásra viszem az eszközöket. Sem nekem, sem az ügyfélnek nem fér bele az, hogy visszamászkáljak ilyesmi miatt. Vagy éjjel felkeltsenek, hétvégén hivogassanak. Nem nagyon szeretik kifizetni a kiszállást, munkaidőt. Biztosan működnek, elhiszem, de nem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#38) Reggie0 válasza valakky (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, config wizardban par kattintas es kesz is van.

(#39) Gargouille válasza ncc1701 (#35) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondjuk egy Mikrotiket otthagyni évekig frissítés/felügyelet nélkül nem biztos, hogy jó ötlet. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#40) fatpingvin válasza Reggie0 (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

megfelelni nekem is megfelelne, kérdés hogy ennyiért tényleg ez-e a legjobb választás/megoldás. az én esetemben ez egy egyértelmű nem, ugyanis nálam gyakorlatilag semmi nem megy wifin, csak azért van hogy legyen meg a barátnőm használja. én a laptopot is kábelezem amikor otthon vagyok, amíg volt okostelefonomat még azt is.

mert amúgy mint hálózati eszköz ha a wifit nem nézed akkor elég meredek. nagyobb területet lefedni wifivel sztem értelmesebb több kisebb AP-vel, ha tempó kell azt meg amúgy is kábelen fogom megoldani, egy sima gigabites kábeles kapcsolat összességében sokkal olcsóbb és sok szempontból kényelmesebb mint légkábellel bajlódni, arról nem is beszélve hogy lényegesen biztonságosabb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) Reggie0 válasza fatpingvin (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, en nem szeretem a kabelt huzogatni a dolgozo, a nappali es a retyo kozott :D

(#42) Fall-N válasza Reggie0 (#41) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát ez is ízlés meg felhasználás kérdése. Ha lenne PC-m, mármint asztali, akkor oda kábel menne. Minden másra meg WiFi. De én nem játszok online, nem torrentezek állandóan. Gigabites netem sincs, így nekem mások az igényeim.

(#43) fatpingvin válasza Reggie0 (#41) üzenetére


fatpingvin
őstag

amikor a hálózati hozzáférést használom (és nem bütykölök rajta valamit éppen) akkor egy helyben vagyok nem pedig a lakást fedezem fel. tudom hogy ez nem általánosítható de akkor is egy létező felhasználói rutin.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) Reggie0 válasza Fall-N (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ha asztalim lenne, akkor nalam is igy lenne, de laptopozok, mert azt hasznalom meloban is es otthon is azon dolgozom.

(#43) fatpingvin: En maszkalok. Neha kiulok a TV ele es kozben megy egy film, neha az agyba befekszem es ugy dolgozom, vagy az iroasztalnal ulok/allok es ugy dolgozom. Kell a kornyezetvaltozas, ugy jobb a munkakedv :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Gargouille válasza Reggie0 (#41) üzenetére


Gargouille
őstag

Alap, hogy a retyón is van fali terminál ülőmagasságban :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#46) fatpingvin válasza Gargouille (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

slozin arra koncentrálj amiért oda mentél, ne terminálozz :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) stickermajom válasza worxland (#36) üzenetére


stickermajom
addikt

Az tuti, mert frissítés az nem sok lesz hozzá. ;] Jó a TP-Link, volt is 1043ND meg WDR3600, csak a support hiányzott nekem régebben, ezért lett inkább Mikrotik költözés után. Két kattintással lefrissül a manager, az ap-k meg automatikusan követik.

(#48) fatpingvin válasza stickermajom (#47) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó kis 1043... nekem is van, tervezem lecserélni az Unifi AP-mat rá mert ez még mindig gyorsabb. support meg... kit érdekel, van OpenWRT :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) Reggie0 válasza Gargouille (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehajthato laptop tarto van az ajton :D

(#50) Gargouille válasza Reggie0 (#49) üzenetére


Gargouille
őstag

Zsír! :C :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.