Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Mennyiben lenne ez más mint az OLED? Árban és minőségben jobb lenne, lehetne?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) arn


arn
félisten

Csak az oled nem az o technologiajuk, abba belebuktak. A sajatra meg igergettek jo sokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Kékes525 válasza arn (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az OLED-jük lelke az az LG-é. Más kérdés, hogy szerintem jobban sikerült nekik, mint az LG-nek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Geri Bátyó válasza Kékes525 (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nincs probléma az élettartammal és elméletileg a beégés sem lehet gond. Szigorúan elméletileg olcsóbb az előállítás, de mint minden újdonságot ezt is bőven drágábban adják valószínűleg, így a Sony-nak mindenképpen jó lesz az ár ( ;] ). Minőségben hozhatja az OLED szintjét, de legalábbis közel lehet hozzá, ha jól megcsinálják. Persze mindez csak akkor derül ki, ha megjelenik.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) elefant válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

már láttam ilyen Cledist (valódi LED kijelzőt) élőben, és elképesztően jónak tűnt a képe

(#6) Kékes525 válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Gyors képek (sport) közvetítésére alkalmas lesz? Az OLED nem olyan jó abban.

(#5) elefant

OLED-hez képest is?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) Ijk


Ijk
nagyúr

Elírás lehet, szinte biztos, 99% hogy LCD panelek lesznek.
Szerintem nem kell nagy meglepetésekre várni jövőre. Jönnek a szokásos 55-65"-os LCD-k, kicsit jobb LG OLED-ek aranyáron. Talán lesz egy Samsung LED paneles készülék 50 millióért, egy két érdekesség ami valószínűleg soha nem kerül kereskedelmi forgalomba, meg elindul a 8k-s LCD vonal. Aztán mindenki mehet a dolgára.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) elefant válasza Kékes525 (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, tényleg lenyűgöző volt.
viszont az igaz, hogy gyors mozgásokat nem küldtek rá, csak ilyen lassított felvételek mentek, meg ide-oda sikló állóképek

(#9) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

"nem zörög a haraszt, ha nem fújja a paraszt"

Ezt a verziót még nem hallottam :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10) Geri Bátyó válasza Kékes525 (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az tényleg jó kérdés. Igazából az LCD sem lenne igazán jó, ha nem lenne az overdrive. Gyanítom, hogy az OLED-nél ezt nem alkalmazzák az élettartam megóvása miatt, de hogy a LED-nél ez hogy működhet (illetve hogy milyen maga a LED ebből a szempontból) arról halvány fogalmam sincs.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) arn válasza Kékes525 (#3) üzenetére


arn
félisten

A nemletezo hogy lehet jobb? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Kékes525 válasza arn (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahogy vesszük. Mégiscsak a SONY neve alatt futott ki. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) dabadab válasza Kékes525 (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Gyors képek (sport) közvetítésére alkalmas lesz? Az OLED nem olyan jó abban."

Ha a teljesen azonnali reakcióidejű OLED nem képes gyors képek megjelenítésére, akkor mi igen?...
Az alapvető probléma inkább az, hogy a 24, 30 de még a 60 fps is egyszerűen kevés a gyors mozgások ábrázolásához. Ezt mindenféle trükkökkel (bfi és társai) valamennyire el lehet fedni, de az alapvető problémán nem tud változtatni.

DRM is theft

(#14) Kékes525 válasza dabadab (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek szerint a jobb LCD TV-éknél is jobb az OLED (Sony és az LG) a gyors mozgások megjelenítésében? Most nem az elméleti lehetőségekre gondolok, hanem a gyakorlatra, ahol mindenféle trükköket is alkalmaznak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

8K... nem is látok annyit a szememmel ^^ már a 4K is bőven elég nagy vásznaknál is. Mire elérhető áron lesznek a natív 8K projik-TVk, eleve "elavultnak" fognak számítani, mert a 16-32K lesznek majd a menők.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) arn válasza Kékes525 (#12) üzenetére


arn
félisten

jah, hogy az lg panelos sonyrol beszelsz :) persze, a panel nem minden, de itt az volt a technikai ugras, es nem amit a sony hozzatett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) Kövi válasza Sebaj Fóbiás (#9) üzenetére


Kövi
csendes tag

:))

én is néztem, mit akarhat az cikkíró ezzel :D

(#18) Kékes525 válasza arn (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

Lényegileg igen, de a hangsugárzás módja azért új fejlesztés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) vaakuum


vaakuum
addikt

4k-ban létezik olyan, ami 24 col, gyors megjelenítésű (akár 60fps fölött is tud), és szépek a színei?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#20) Ijk válasza vaakuum (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jelenleg nincs 60hz-nél gyorsabb bemenettel ellátott UHD kijelző. 24"-os 60hz-es UHD van, mondjuk 24"-ban nem sok értelmét látom, hacsak nem 40-50 centiről nézed.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) vaakuum válasza Ijk (#20) üzenetére


vaakuum
addikt

Igen, kifejezetten azért kérdem, mert a cím szerint " tévével és valódi LED kijelzővel"... én monitorban gondolkodom, a tv, mint eszköz számomra már 10 éve értelmezhetetlen, és nem is férne el sehova a lakásban.
A lapos felület nekem egy megjelenítő, aztán hogy kábeltartalom megy rajta, vagy youtube, esetleg játék, az legyen a felhasználó gondja. De ha TV-nek hívják, akkor van benne egy csomó fölösleges elektronika, miközben elég magas az input lagja.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#22) arn válasza Kékes525 (#18) üzenetére


arn
félisten

nah az a resz, ami kb senkit sem erdekel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Kékes525 válasza arn (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Na, azért nem olyan rossz az. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) arn válasza Kékes525 (#23) üzenetére


arn
félisten

akinek a hang szamit, az ugysem igy hasznalja, akinek meg nem... annak aztan tokmindegy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) Raysen623


Raysen623
addikt

Én már alig várom, hogy valaki végre forradalminak tűnő 8K-val jöjjön, mert akkor megint mehet a rinyálás hogy mivel hajtom meg a battlefieldet 60 fps-el egy ekkora kijelzőn... ;]

Vajon Sony tényleg az elsők között akar ilyen terméket kiadni? Vagy erről már lemaradt? Eddig nem voltam elszállva a 4K tévéjüktől, de most itt az alkalom. Felskálázás gondolom itt is menni fog tartalom hiányában.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) Joshi válasza arn (#24) üzenetére


Joshi
titán

A Sony Acoustic Surface tényleg jó, nem csak a képernyő rezegtetése a lényeg, hanem van a hátlapban egy mélynyomó is. Én most vettem egy 65A1-et és tényleg jól szól, van értelme. A Soundbar is jó lehet, de az sok helyet foglal a Sony megoldása viszont nem.

(#27) Z10N válasza Sebaj Fóbiás (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Detto.

A 8K pedig johet. Nyomja csak lefele a 4K arakat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) arn válasza Joshi (#26) üzenetére


arn
félisten

ez eleg viszonylagos lehet - a fizikat azert nehez meghagni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

8K TV-n nézhetjük a 4K blurayt, ami 2K-ról lett felskálázva. De jó :C

(#30) Joshi válasza arn (#28) üzenetére


Joshi
titán

Én tényleg hallom amit hallok, te viszont feltételes módban beszélsz. A tesztek is kiemelik a Sony Acoustic Surface előnyeit. Nyilván nem ezen hallgatom a mozit, van arra külön hangrendszerem, de azért jó ha egy zenecsatorna vagy csak egy mezei film aránylag jól szól.

(#31) Joshi válasza UnknownNoob (#29) üzenetére


Joshi
titán

Itt egy lista a valós és kamu 4K filmekről.

(#32) UnknownNoob válasza Joshi (#31) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ez hasznos, köszi.

(#33) atus72 válasza UnknownNoob (#29) üzenetére


atus72
senior tag

:C :C :C

(#34) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nálam játékra már a 21:9 2560x1080 is határ eset. Annyit nem ad hozzá a látványhoz amennyi erőforrást elvesz.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#35) koko52


koko52
veterán

És örülünk ha legalább Full Hd adás jön a Tv-n...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#36) Raysen623 válasza Joshi (#31) üzenetére


Raysen623
addikt

Dehogy pont a Blade Runner 2049 kerül a fake listára :W Kész vagyok.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#37) arn válasza Joshi (#30) üzenetére


arn
félisten

a szubokat, erositoket, stb biztos feleslegesen talaltak ki. en speciel olyan dobozon hallgatom a filmeket (de foleg a zeneket), amikben 30as melyek vannak, szerinted hogy szolna ahhoz kepest?

ezert irom, hogy viszonylagos. egy tvs minimalsugarzohoz kepest biztos nagyszeru.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Joshi válasza arn (#37) üzenetére


Joshi
titán

Most szigorúan tévés hangzásról beszélünk, nyilván nem lehet összehasonlítani egy külön hangrendszerrel. De nem is akarja senki rajtad kívül.

(#39) arn válasza Joshi (#38) üzenetére


arn
félisten

aki ennyi penzt aldoz egy tvre, altalaban aldoz a hangra is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) dabadab válasza arn (#37) üzenetére


dabadab
titán

A világ azért nem egybites, a világ legprofibb mozicucca meg a tejfölösdoboz között egy hatalmas kontinuum terül el - az például teljesen érthető, hogy mondjuk egy hálószobai TV-hez nincs 5.1 hangfalszett (mert nem is lehetne normálisan hova rakni), de ugyanakkor attól még lehet valakinek az az igénye, hogy a TV lehetőleg minél jobban szóljon.

DRM is theft

(#41) Madwe válasza vaakuum (#21) üzenetére


Madwe
nagyúr

nem tudom mikor néztél utoljára tévé speceket, de az elmúlt kb 10 évben kb az összes normális tévén van gaming meg pc mód, 20-30ms közeli input laggal, ahol minden felesleges elektronikát kikapcsol...

(#40) dabadab Nem egybites, de valahol irigylem azt az embert, aki már a hálószobába is 55 meg 65" sony oledeket pakol :) Mondjuk 3-4 év s tévécsere után lehet enyém is ott köt ki, bár az csak szaros lg :D
Amúgy szerintem is fontos vmennyire a tévé hangja, én se mindig kapcsolom be a hm szettet hozzá, pár sorozathoz meg hiradóhoz felesleges, múltkor is kiakadt ezen mindenki a hm topikban :D ettől függetlenül nekem pl a c6é is elég, ellenben az a1nél nekem fura h nem lehet függőlegesen letenni, csak ha felfúrja az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Komplikato válasza Ijk (#20) üzenetére


Komplikato
veterán

Olyan van, hogy 3840*1600- as Samu QLED monitor heroin árban, 32:9 képaránnyal, de az ugye kevesebb, mint 4K.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) -=RelakS=- válasza Vikthor (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mióta van 4K kijelzőm, azóta tudom, hogy ez mennyire tartalomfüggő.
Filmnél, fényképnél már valószínűleg sokat nem oszt, nem szoroz azonos méretben a 4K és a 8K. Számítógépes tartalomnál, ahol újabban szeretik elspórolni az élsimítást, ha nagy a kontraszt, akkor van, hogy a 8K sem elég (15"-os UHD laptoppal demóztam Doom screenshotokkal olyan messziről nézve, mintha 30" FHD lenne Persze, ha megy az akció, akkor 4K-n is pont lecarom XD)

Szóval jöjjön csak a 8K panel kb 40"-tól, meglenne annak is a helye. Csak legyen, ami kihajtja :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44) Egzee válasza Raysen623 (#36) üzenetére


Egzee
őstag

Mintha jó film lenne... 3 óra szenvedés volt a moziban, sokan ki is mentek a teremből.

(#45) wasorf válasza Raysen623 (#36) üzenetére


wasorf
csendes tag

Mondjuk azért ez pont nem az a "klasszikus" fake 4k, ami igazából 2k szokott lenni. Ott is van zárójelben, hogy nearly 4K, jelen esetben ez 3.4K, ami több, mint 3 szor jobb a 1080p-nél. Remélem ez majd meg is látszik.

(#44) Maga a film pedig szerintem igen jó lett, az hogy sokan nem tudnak megülni a seggükön egy 3 órás, kicsit lassúbb sodródású film közben, hát nem tudom kinek a hibája. Izlések...

(#46) Ijk válasza Komplikato (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az UHD 2160 soros, amit te írtál az UHD felbontás 74%-ka.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) Dr. Akula válasza Komplikato (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, az a parasztvakító "4K". A fele sort le lehet spórolni, mégis rá lehet nyalni a 4K matricát. Esetleg tudom ajánlani a 4K-s led sort, mégkevesebb pixelt kell adni ugyanazért az árért, és az is "4K". :D

(#48) Dr. Akula válasza vaakuum (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

24"-re minek 4K? Mikroszkóppal tudod csak megkülönböztetni az fHD-tól. 32" felett vanértelme.

(#49) W.Wilson válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Hogy ne legyenek recések az élek és elmosottak a betűk?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#50) -=RelakS=- válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

15"-ra minek 4K?
Hát annak, hogy 200%-ra emelve a nagyítást a windowsban pl a prohardver is szinte más oldallá alakul. Attól, hogy a betűméret a kétszeresére vált, valahogy minden szép sima, a szemnek kellemes lesz. Nem tudom elmagyarázni, látni kell.

Korábban én is vakításnak gondoltam ezt a nagítást, "minden 1:1-ben a jó", de ha egy program fel van készítve, sokkal jobban néz ki nagyobb felbontáson. Akkor is, ha már FHD-ban is alig tudod egymástól megkülönböztetni az egyes sorokat egy csíkos tesztábrán.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.