Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akooos


akooos
veterán

Ne :O :(

(#2) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Lassan úgy fog kinézni a kamera rész, mint valami házimozi hangfal. :D

(#3) roli543


roli543
őstag

Valahogy nem értem az üzletpolitikát. Az S9-be ami ugye a csúcsmodell, egy kamera van, 4GB rammal. Ez a telefon felső kategórias de nem csúcsmodell, és 4 kamera lesz benne 6GB rammal... egyszerűen nem értem a stratégiát...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#4) sKie^


sKie^
tag

Ezt valami kiserletezesnek fogom fel Samsung reszerol.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#5) rdt89 válasza roli543 (#3) üzenetére


rdt89
addikt

A lényeg, hogy megmutatja a Samsung, hogy fele annyiért is tud csúcstelefont készíteni ;]

(#6) #52588800 válasza roli543 (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Árban kb egy szinten lesznek. Tippre lesz az A szériának is egy csúcsmodellje.

(#7) judas13


judas13
addikt

Küldöm is már az orvost Szöulba.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8) Chrys_


Chrys_
addikt

A mai trendek alapján azt hittem, hogy a 4 kamera az előlapon van... ;]

(#9) Wajk


Wajk
addikt

ez ha nem Fake, betojok :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10) Chrys_ válasza Wajk (#9) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem kezdheted 😂

(#11) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Uhhh!!!

Ez megint egy hülye megoldás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) #06658560 válasza Chrys_ (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Olyat már csinált az Amazon.

(#13) Stabi83


Stabi83
senior tag

NEEEE!

Megint egy új farokméregető trend????

Hiába a sok lencse ha értelme nem sok van...

A készülékek többségén ha nem ideálisak a fényviszonyok akkor úgy is csak a főszenzor tud dolgozni. Na itt meglesz 3 ( bocsánat csak 2 mert a mélységszenzort nem számolom, amit mások ki tudnak váltani az amúgy is jelen lévő második szenzorral ) ami csak szinte tökéletes viszonyok közt dolgozik. Ami a 24MP-s főkamerát illeti itt is félek egy kicsit a dologtól.

Nem védeni akarom a Huaweit de ők is megmondták hogy a 40MP-s kamerát 10Mp-en kell használnia lehető legjobb minőség érdekében ( ennek a technikai oldala még érthető is valamilyen szinten, pl a Bayer szűrők használata miatt tényleg a 1/4-es felbontás az ideális ), ha a Samu is efféle megoldás felé húz akkor 24/4=6MP-el érhető el ezzel a megoldással ami elég kevéske viszont ha meg nem ez z út akkor a túl kis szenzor és magas felbontás miatt ugyan ott vagyunk ahol évekkel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#14) Polarstar válasza Stabi83 (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Milyen meglepő, de a Nokia 808 már csinált ilyent. Úgy hívják hogy PixelTrack - vagyis pixel összevonás. És természetesen mivel levédették - nem engedik át senkinek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) Stabi83 válasza Polarstar (#14) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Huawei is összevonja a pixeleket a P20 Pro esetében.
Ami inkább gond az nem az esetleges licensz fizetése hanem az hogy jóval drágább és nagyobb szenzor szükséges hozzá.
A Bayer szűrő használata miatt pl egy 40MP-es szenzoron 10MP-nyi kék, 10MP-nyi piros és 20MP-nyi zöld szín érzékelésére alkalmas pixel található ( ez szinte minden Bayer szűrős készüléken így van, legalábbis az arányokat tekintve 25% Piros, 25% Kék, 50% Zöld ).

A huawei megoldása annyiban különleges hogy összevon egy RGBG ( Piros-Zöld-Kék-Zöld ) tömböt, ezt megfejeli a monokróm kamera adataival ( ezen nincsen Bayer szűrő, emiatt csak a sötét és világos részek között tud különbséget tenni ezért fekete fehér, pontosabban szürkeárnyalatos ) és így éri el hogy egy összevont pixel mind a három alapszínt tartalmazza, mindamellett hogy több foton is jut egy ilyen blokkra.

Ez még nagyon kezdetlegesen működik de hatalmas lehetőségek vannak benne szerintem, amik javarészt szoftveres hangoláson múlik.

Ha érdekel a téma szívesen bedobok ide pár linket ahol sokkal jobban elmagyarázzák a dolgot mint itt most én tehetném pár sorban.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#17) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Ajajj. Biztos szabin voltak a dizájnerek, mikor ezt a telefont készítették. :DDD :Y

(#18) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Az oka biztos megvan.. (a lencséknek) Viszont jó lenne tudni, hogy mi az. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Pompi válasza Stabi83 (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Engem érdekel a téma, jöhetnek a linkek ;)

Feel Good Inc.

(#20) Stabi83 válasza Pompi (#19) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez egy elég jó cikk és könnyen is emészthető, ráadásul magyar nyelvű, le van benne írva hogy hogy is működnek a dolgok és hogy miért is tud megcsúszni egy gyártó nagyon a szoftveres oldalon hiába vannak jó hardverei ( szenzor, lencserendszer, SOC ).

https://pixinfo.com/cikkek/fotoelmelet-a-digitalis-szines-fenykep/

Ha kell még több ilyen is akkor szívesen küldök, de szerintem ez is jó alap lehet és egyből máshogy fogsz a mobilos fénylesőkre nézni...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#21) joey04


joey04
titán

atyaég

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) fornettisuti


fornettisuti
veterán

lol

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) lolal válasza roli543 (#3) üzenetére


lolal
senior tag

Ilyennel ne foglalkozz. Samu gyakran térden lőtte már magát. Nem ez lesz az első sem az utolsó. 😆

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#24) Drp81


Drp81
aktív tag

Figyeljétek meg, 4-5 év múlva az lesz, hogy "de szar ez a(z) <X>, csak 2 kamera van a telefonon, ennyi pénzért már nyugodtan beleférhetett volna 7 kamera hátulra, különben is a 600-as akksi is visszalépés, tavaly 650-es volt benne, reggeltől ebédig legalább kibírta."

X=Apple / Samsung / Huawei / Xiaomi stb...
:)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#25) Polarstar válasza Stabi83 (#16) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Eltér a két megvalósáítás. A Nokia ugyanis sötétben 4 érzékelőt vont össze eggyé. Így csinált jobb esti képet.

Ez csak egy algoritmus, szerintem lehetne alkalmazni. A hardveres megvalósítás természetesen más.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) judas13 válasza Drp81 (#24) üzenetére


judas13
addikt

És ha ebéd után kikapcsoltad röhögve kibírta az egész napot. :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) Stabi83 válasza Polarstar (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Huawei és a Nokia megoldása hasonló egy kicsit de sok év telt el és emiatt nem összehasonlítható.
A csupán szoftveres összevonás azért lenne necces ennél a samunál mert minimum 4 pixelt kell összevonni. Ha a 24-et osztod 4-el akkor marad 6MP-el effektív felbontás ami viszont elég kevés ( a HTC is bebukott bár ott 4MP volt nagy pixelméretel ). Ez a kamera és az elgondolás inkább a régi megapixel háborút juttatja eszembe... Napközben ragyogó napsütésben lehet hogy jó de ha kevesebb a fény akkor már visszanyal a fagyi. Azért is csodálkozom ezen mert annó pont a Samu vállalta be hogy visszavesz a felbontásból a kinőség érdekében. Most ezzel belemegy egy olyan versenybe ahol a hangzatos számok miatt feláldozza a minőséget. A Sony is makacsul kitart a nagy felbontás mellett és látható hogy mire megy vele. Az 5MP-s szenzort meg végképp nem értem... Ha valakinek van ötlete vagy érve akkor szívesen venném ha megosztaná velem.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.