Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #319 üzenetére

    1 db érvet nem tudtál fölhozni az álláspontod mellett. Szerinted ezek után higgyem el hogy érted is, amit olvastál?
    Nézzük a Wikipédiát. Elég mainstream, gondolom elfogadod.
    Itt a pro-minimálbér érvek jórészt szociálisak, ami pedig nem, pont hogy az alacsony képzettségű munkahelyek csökkenését mutatja.

    "...de nem egy közgazdász, mert az azt is tudja honnan lesz és nem csak várja a csodát.."
    Egy közgazdász azt is tudja hogy működik a piac.
    Vettem a fáradtságot és olvastam. Gazdag azt írja, hogy a humán tőke alulértékelt alulfizetett és ez az egyik kerékkötője a növekedésnek. Tehát a munkáltatók lesznek szívesek többet fizetni, és akkor beindul a gazdaság.
    Rá kell mutatnom, hogy ez nem érinti a minimálbéreseket, akik jellemzően alacsony humán tőkét képviselnek. (Mo.-on iszonyatos túlkínálat van alacsonyan képzett munkaerőből.)
    Továbbá Gazdag szerint is a humán tőkébe érdemes fektetni (oktatás), ami ennek a cikknek pont a lényege volt.
    Nem érinti viszont a munkára rakódó magas adóterheket, adminisztratív terheket (avagy miért nem fejlődnek tovább a magyar KKV-k).
    Nem ad választ arra hogyan vennénk rá a munkáltatókat hogy több bért fizessenek.
    Szóval mit is akartál ezzel mondani? :)

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés