Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Karma


Karma
félisten

Én a mi helyzetünkre vagyok kíváncsi, a britek különösebben nem izgatnak :P
A legutolsó lépései alapján a Palm elég szimpatikus.

“All nothings are not equal.”

(#2) plus44 válasza Karma (#1) üzenetére


plus44
veterán

Milyen lépések?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) Karma válasza plus44 (#2) üzenetére


Karma
félisten

Szabad fejlesztés a platformra, nem pedig csak az App Catalogon keresztül, jó pénzért. Sőt, hostolják is az alkalmazást, egyszerűen elérhetővé teszik a népnek, és nem tesztelgetik (vö. Symbian Signed vagy az Apple).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4) legiaap


legiaap
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy nálunk mikor lesz már végre kapható és mennyiért?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5) #16820480 válasza Karma (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk ez azt is eredményez(het)i, hogy lesz egy rakás szemét a platformra, min ahogy az ellenőrzitlen platformoknál.
de amúgy mi lett a nem szimpatikus lépéseikkel? valahogy lemaradtam kicsit Palm ügyben mostanában.

(#6) Karma válasza #16820480 (#5) üzenetére


Karma
félisten

Én részemről nem hiszem, hogy jelentős összefüggés is lenne a szemét mennyisége és a központi szigor között. Nagyon magas a szemét aránya S60-on (a publikus SDK/self-signing sokkal többet nem enged), az App Store-ban (olcsó bekerülés, a szemetet nem szűrik igazán), Android Marketen (nincs szűrés, van helyette sok hobbiprogramozó, aki a legapróbb Hello Worldjét is feltölti) egyaránt. Windows Mobile-on (ahol semmilyen szűrés vagy korlát nincs) nem tudom, az érzésem az, hogy arra általánosságban nem fejleszt senki (:DDD), a BB-ről meg a Palmról meg egyáltalán nem tudok semmit.

Mi lett az antipatikus lépésekkel? Csak szubjektíven tudok válaszolni. Úgy tűnik nekem, mint az átlagbirkának, fél év a memóriám :N Kettő jutott eszembe: 1) a WebOS-t másoló Palm OS UI legyilkolása (shit sucks, régen volt, és egyébként se érint, az érzelmek meg kihaltak), ill. 2) a kötelező OS frissítések, amik akár maguktól is feltelepülnek (ez az új hozzáállás ellensúlyozza ezt). Másrészt meg kell ismét valami újdonság, ami talán jó is.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7) #16820480 válasza Karma (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy nincs szoros összefüggés a szabályzás meg a szemét mennyisége közt. végülis egy jó keresővel meg értékelő rendszerrel orvosolható, gondolom. meglátjuk ez a szabadásg hogy válik be, elvileg a Maemo is hasonló elveket követ, kíváncsi vagyok mennyire fogadja be a (felhasználói/fejlesztői)világ.

hmm, hirtelen nekem sem jut eszembe igazán sok lépésük, de azért nem egy ilyen tiltásról meg megtorlásról lehetett olvasni. az én szememben nem tesz jót egy cég presztizsének, ha ilyen hírek jönnek róla, és nem mondjuk érdemi információk a fejlesztésről/megjelenésről.

(#8) Karma válasza #16820480 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Volt egy elutasítós történetük, de abban echte megmondták, normálisan fogalmazva, hogy a program egy olyan privát API-t használ, ami nem végleges, később tervezik publikálni, így nem támogatják.

Kiemeltem a szerintem fontos részt. Ez még bőven a mostani nyitás előtt volt, ennél csak jobb lesz a helyzet. Forrás.

"NaNPlayer is using APIs that are currently private because they will change significantly in a future release. Although we aren't able to support the functionality that JC needs right now, we are listening to the community to help prioritize which APIs and features we put into webOS.

While we can’t accept NaNPlayer into the App Catalog right now, we are not rejecting it, and we are happy for it to continue life as a homebrew application until we get to the point where we can release public, supportable APIs for the functionality that it requires.


Chuq Von Rospach
Palm Developer Community Manager"

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#9) #16820480 válasza Karma (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát jó, most végigböngészve a híreket én sem találtam igazán olyat, ami rossz fényben tünteti fel őket, pedig valahogy nagyon az maradt meg bennem, hogy még kötöttebb lesz, mint a többi rendszer, csak drágábban.
én is amúgy örülnék neki, ha jól szerepelne, mert nagyon kellemes kis rendszer, plusz a Pré szép is kifejezetten. bár most nem cserélnék telefont egyelőre, főleg nem szerződéssel, de azért minél több opció van, annál jobb :)

(#11) Stunts666 válasza Karma (#1) üzenetére


Stunts666
őstag

Ha nem lenne csúszkás akkor bevállalnám. :D
Valahogy nem szeretem a csuszkás mobilokat. Egyszer volt, többször se. :D

(#12) Karma válasza Stunts666 (#11) üzenetére


Karma
félisten

Gondoltak Rád is, bár mivel még a CDMA-s verzió sincs kinn, ki tudja mikor lesz nálunk.

“All nothings are not equal.”

(#13) csab2 válasza legiaap (#4) üzenetére


csab2
veterán

Én arra számítok, hogy:

1. Relatíve drága lesz (ingyen nem fogják adni az biztos), előfizetéssel 80-100 ezer
2. Olcsó adják, de nagyon drága traifacsomaggal (hasonlóan az Ikon60-hoz, vagy MédiMániaXL-hez)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14) legiaap válasza csab2 (#13) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én azért reménykedek, hogy jóval olcsóbb lesz, mint az iphone.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15) Depression


Depression
veterán

Ha ingyen adnák, én us elgondolkoznék rajta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) skajwa válasza legiaap (#14) üzenetére


skajwa
senior tag

Nálunk biztosan nem lesz ingyen elvihető olyan opciókkal mint Angliában...:)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#17) legiaap válasza skajwa (#16) üzenetére


legiaap
nagyúr

Engem az nem zavarna. A független ára legyen jó.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18) atike


atike
nagyúr

Ismerve a hazai viszonyokat minden lesz, csak nem olcsó. Sőt. Tutira túlárazott lesz. Na meg az appstore-t se tudom, hogy el lehet majd itthonról érni.... De tetszik, az tuti!

(#19) Duree


Duree
veterán

Nálunk az Iphone-nak már hagyománya van.csak sokkal jobb árral lehet a palm piacképes nálunk

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.