Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Create. válasza b. (#20) üzenetére


Create.
addikt

2060super és 2070super közt van, mikor melyikhez van közelebb. Árban viszont 2060super áron van. Nem kell ezt túl gondolni, nyílván az amd se egy szeretetszolgálat.

(#22) X Factor válasza b. (#20) üzenetére


X Factor
addikt

Nem kell ironizalni, lehet teszteket nézni, egyébként BF V-ben ahol pl nekem (multi fps) számÍt kifejezetten jót megy:

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro/9.html

Create.

Annyival bonyolitanám, h. azért a ref 5700--tól, mondjuk egy sapphire nitro 5700xt-ig túl nagy lett a különbség. Gondolok itt arra h. sokszor leirjuk egy egy tipust, de házon belül is nagyok a különbségek. Elég megnézni honna indultak a navi órajelek, most meg simán 2ghz+ra boostolnak a jelenlegi top tipusok.

Make things work

(#23) Noukoum válasza b. (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert valóban 2070s szintjén van. Persze nem a 6éves játékokban:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Create. válasza X Factor (#22) üzenetére


Create.
addikt

Összesítve pont fel úton van a két super közt. Egy-egy játékot nézni meg csak egyéni preferencia. Nvidia-nál is a gyári oc-sok jóval fentebb tudnak boostolni, szóval így nézve se változik a dolog. Nekem is sapphire nitro+ van, de én csak azért vettem a 2060super helyett, mert tetszett a design és full amd gépet akartam. A teljesítmény nekem elég volt mindkettő kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#25) hombre[EU] válasza b. (#20) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Olvasgattam RedDead teszteket (kiakarom próbálni pc-n) és ott bizony 2080 eredményeket hozott féláron(?).

kicsit bánom is,hogy nem ezt vettem(5700xt), de fele annyiért szereztem egy 1070ti-t,pont elég Assettohoz :)

Life, Uh, Finds A Way

(#26) X Factor válasza hombre[EU] (#25) üzenetére


X Factor
addikt

Amit Create. irt, én is ugy latom, a 2080 tőlem erős kijelentés volt.

Cimenként valtozik, melyik termek miben jobb. RDR2, BF5, COD, kifejezetten fekszik a navi-nak. Az en egyenei prefernciamnak az 5700xt jobban megfelel, plusz a freesync miatt nincs is nagyon választásom.

Make things work

(#27) b. válasza Noukoum (#23) üzenetére


b.
félisten

csak valójában nem ott van c, pár játékban és pont ugyan annyiban alatta van ,összességében . pedig 10 % kal alatt teljesít.a mai játékokban.
A 2060 S és a 2070 S között áll refet nézve refhez ,mert 2070 S ben is van " nitro" szintű tuning. Ez a "mai játékokban" a Turingnak mindegy ,fejlett architektúra. 5700 nak 10 % árelőnye van, cserébe Nvidiánál van RTX. Semelyik nem csodakártya ügyesen meg lett emelve az árkategória mindkét gyártónál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"2010 helyett 2035 MHz-es maximum órajellel büszkélkedhet, a 8 GB-nyi GDDR6-os memória effektív órajele pedig 14-ről 14,4 GHz-re emelkedik"

A nyálcsorgatást jobban kiváltaná ha legalább egy 2080Ti teljesítményét is hozni tudná, pláne azonos fogyasztással. Így inkább csak legyintést vált ki.

(#29) R3laX válasza b. (#27) üzenetére


R3laX
addikt

Nem tudom lehet hogy szerencse, de nekem mindig azok a game-ek jönnek be jobban, amik AMD-n jobban, vagy ugyanúgy futnak, mint egy drágább Nvidia-n. Nálam egyértelmű mindig a döntés.
Amúgy ez a felár tényleg nem ér ennyit... Nálam most a Nitro+ -70mv-tal megy 2064/1900-at.

Dr. Akula: persze :D, hozza már 160-ért egy 450.000-es kártya szintjét. Mi az hogy nem :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr. Akula válasza R3laX (#29) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azért kerül csak 160-ba, mert annyit ér.

(#31) keIdor válasza egyedülülő (#18) üzenetére


keIdor
titán

Jön jövőre a Navi 12, majd az.
Persze kérdés az Ampere ellen mennyire lesz elég, meg hogy az mikor jön egyáltalán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) Bandit79 válasza Create. (#21) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Semmiféle árverseny nincs, pont annyi az ára amennyit tud..

(#33) R3laX válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


R3laX
addikt

Jah :K. 2080Ti meg olyan 220.000-et :)

(#34) FLATRONW válasza X Factor (#22) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem pedig ez a játék számít: [link]
Akkor ez alapján lőjem be az 5700XT teljesítményét?
Nem teszem, mert a kutyát sem érdekli, hogy nekem mi számít.
Természetesen mindenki a szerint válasszon kártyát, hogy melyik játékok fontosak neki.
Azonban ha egy kártya teljesítményéről van szó, akkor felesleges idekeverni az egyéni igényeket.
Ez alapján pedig a 2070 és 2070S között van ez a GPU: [link]
Minden más csak sima hazugság.

(#35) Dr. Akula válasza R3laX (#33) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Akkor annyiba kerülne.

(#36) Hopkins95 válasza R3laX (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Már nem azért, de 400-500 Euróért azért egy GTX 1080Ti teljesítményét igazán hozhatná már az AMD :((( ... de azt sem éri el sajnos(kivéve talán az új Red Dead Redemption 2-ben).

Most én Vega 56-ről nem akarok egyelőre 5700 XT-re váltani, mert olyan sokat nem hoz azért.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) X Factor válasza Hopkins95 (#36) üzenetére


X Factor
addikt

VIzezett vega64-hez képest nyertem 15-20%-ot cimtol fuggoen.

És nekem a vega 1700mhz-t ment jatekok alatt.

Ha jo aron ellehet adni a vega56-ot és kevés rádobással megusznad, azért egy probat lehet adnek neki. :R

Make things work

(#38) R3laX válasza Hopkins95 (#36) üzenetére


R3laX
addikt

Nézz utána, miért nem éri el? Strix vega56-ról váltottam. Eléggé adja ez a kártya ;)

(#39) Sinesol válasza R3laX (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát ez eléggé bazárinak néz ki, ráadásul elég drága is, lehet jobb ötlet venni egy alap kártyát és tenni rá egy jó aftermark hűtőt...

(#40) Csupingo válasza Hopkins95 (#36) üzenetére


Csupingo
veterán

Az új Jedi-t is szépen viszi még az 1080ti.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.