Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Archer


Archer
őstag

57$ 100 gigáért, valahogy nem győzött meg, hogy ilyen kéne :(

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2) Thome


Thome
addikt

Biztos, hogy bitangpusztulatos áruk lesz...

(#3) P00By válasza Archer (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Engem se. Adattárolásra már nem használnék korongot egyébként se. Filmre oké a BD :)

(#4) Male válasza Archer (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Két lemezért 2TB-os vinyó kapható.. biztos kígyózni fog a sor ezekért :DDD
(Jó, nyilván van piaca azért, de hogy nem a tömegekneknek szánják, az biztos)

(#5) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Aki vett blu ray írót dobahtaj el, mert nem tudja írni a 100 gigás lemezeket. :DDD
Azt hiszem még vagy 2-3 évig nem lesz ilyen íróm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) lorenzen válasza Archer (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Szerintem elírták az árát, 5,7$.
Ha mégis 57, akkor most adták fel az utolsó kenetet ennek a technológiának.
A hivatalosan terjesztett BD videó lemezek kivételével, csak egy lábjegyzet lesz a számítástechnika történetében. (Mint Zip drive, és a MO lemezek.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) leviske


leviske
veterán

Lehet, hogy hülyének fogtok nézni (az is megeshet, hogy jogosan :DDD ), de szerintem a BR már nemigen fog elterjedni. Már most kiválható jobb sebességű net + nagyobb HDD/SSD tárhely + nagyobb pendrive kombóval. A későbbiekben meg elég lehet egy 25+Mbps sebességű net, társítva egy online (akár stream) tartalomszolgáltatóval.

(#8) k.


k.
őstag

A blu-ray szar, phujj utálja mindenki bukjon meg temessék a földalá. Köszöntem..... ;]

Most vettem anyunak Blu-ray filmet szülinapjára, örült neki:)

(#9) Archer válasza Archer (#1) üzenetére


Archer
őstag

Esetleg 2-3-4-x év múlva amikor már bagóért dobálják a lemezeket meg az írókat is, mint most a dvd-nél. Ha addig le nem húzzák a budin az egészet.

#6: Tuti nem elírás, legalább is 5,7$ biztos nem, egy 25 gigás lemez többe kerül jelenleg.

#8: Most nem az, hogy utálja mindenki de ilyen árakkal nem konkurenciája a HDD-nek. A gyári lemez az más tészta.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#10) Croissant


Croissant
aktív tag

DBXL-t írtatok kétszer is a BDXL helyett.

(#11) k. válasza Archer (#9) üzenetére


k.
őstag

Az a baj, hogy az ember hiába mondja, hogy mástészta az orig lemez-magam is igygondolom, hogy ott az érdekes igazán- nem hiszik el. Mert nálunk ugye letöltik a filmet illegálisan(ritkán legálisan) aztán megy a vinyóra. Ugy persze hogy halott az ügylet.

(#12) lorenzen válasza Archer (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Esetleg 2-3-4-x év múlva amikor már bagóért dobálják a lemezeket meg az írókat is..

Akkor sem, több okból.
- Mivel ma nem akarják megvenni a felhasználók, nem fog a gyártás mennyisége megemelkedni, tehát marad az ár.
- Ha valami csoda folytán leesne az ára, annyira leromlana a minősége, hogy archiválásra nem lehetne használni. Ez a folyamat zajlott le a CD és DVD estében is.
- A 100 GB-os méret, még mindig csak 20%-a az elvárható méretnek. Ha egy merevlemez tartalmának mentéséhez 4-5 lemeznél többre van szükség, kényelmetlen az archiválás. Az adatvesztés esélye meg akkorára nő, hogy nem tekinthető biztonságos technológiának.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) aram01


aram01
nagyúr

filléres dolgoknak kéne már lenniük,így soha nem fog elterjedni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) k. válasza aram01 (#13) üzenetére


k.
őstag

Az, hogy nekünk drága, az nem azt jelenti hogy a németeknek nem az. Ott spec filléres dolog egy Blu-ray lemez:D Nem mi vagyunk a piac.

(#15) Ted_Beneky válasza Croissant (#10) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ezeket a huncut japánokat mégse lehetett beugratni, ők jól írták a képen ;)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#16) aram01 válasza k. (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

ne haragudj de a t.kömön jön már ki az hogy a németeknek az angoloknak stb.stb magyarok vagyunk,nekünk drága és kész amúgy meg szerinted nem drága?filléres szar az egész mégis menyiért árulják

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kéne kb. 500 giga méret és 1000 Ft-os ár hogy el tudjon terjedni.

Archer:
25 GB már pendrivenak is kicsi, és ezért még pénzt is kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#18) k. válasza aram01 (#16) üzenetére


k.
őstag

Nem haragszom, de el kell fogadni, hogy mi nem létezünk gyakorlatilag. A magyarok kurvanagy része nem él olyan szinten, hogy az egész blu-ray dolgot megengedhesse hátmég az eredeti BD filmeket. Ennyi. Sosem foglalkoztatott-bár itt élek- hogy nálunk mi terjedt el, ha kint elterjedt érdemes venni ha nem nem, az hogy nálunk mivan az semmitsem jelent.

Az lehet, hogy szerinted filléres szar a BD de azért itt kifizeted a:
Fejlesztési költségeket
A gyártási költségeket
A reklám költségeket
Alapanyag költségét
Na eddig tartunk mondjuk -1000 forint egy 25gbs bd lemez- 500 forintnál. A többi a kereskedők/szállitók haszna.

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Én meg prognosztizálom, hogy az életben nem lesz több optikai meghajtó a gépemben.
Azt meg biztosra előjelzem, hogy 57$-ért nem veszek 100GB-os lemezt.

MOD: Egyébként ezeket a terjedési sebességeket:
Tavaly eladtunk 2-t, az idén lehet eladunk 6-ot, akkor megháromszorozódott a kereslet!

[ Szerkesztve ]

(#20) lorenzen válasza aram01 (#16) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A legolcsóbb Verbatim 25GB/10darab csomag kerül 18-19 euróba felénk. 1 lemez ára 3 euró körül indul.
Én nem nevezném olcsónak még Németországban sem.
Arról nem is szólva, hogy az író árán már merevlemezt is lehet venni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) Himym válasza k. (#18) üzenetére


Himym
senior tag

Egyetértek. :R

(#22) Killing


Killing
addikt

Online tartalom megosztás. Aha. Gondolok itt a piratebayre és társaira.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Ijk


Ijk
nagyúr

Olyan pofátlanul olcsók már a merevlemezek, hogy senkinek nem éri meg optikai meghajtókkal és üres korongok írogatásával kínlódni. Ráadásul egy író és néhány üres lemez árából bepakol az ember 5T-t és elvan vele egy jó ideig.
Filmeknek és egyéb médiáknak jó hordozónak, üreset legfeljebb másolni vesznek meg, de még az sem éri meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) L4D1K


L4D1K
őstag

Nem értem, hogy 2010 ben, amikor már "dübörög" a HD, miért nem abban gondolkodnak inkább a gyártók, hogy:

1. Ha nem nézted meg az XY filmet moziban, töltsd le otthon SD ben, tele logókkal és reklámokkal, hogy egyáltalán tetszene-e a film. Ha tetszik vedd meg online a HD verziós változatot, töltsd le és a kapott jelszóval vagy akár egy account fiókon keresztül belépve nézd meg amennyiszer akarod, kicsit hasonlóan mint ahogy a Steam -en lehet játszani a játékok demóival, és ugyanott a teljes verziók megvásárolhatóak és letölthetőek, sőt ajándékozhatóak stb...

2. Ha megnézted moziban, és szeretnéd otthon is még párszor megnézni, akkor a jegyeddel regelsz az account-odon, és x % kedvezményt kapsz a film árából, esetleg más kedvezményt...

Jól belegondolva nem is lenne hülyeség egy ilyen mozi Steam. Hívhatnánk mondjuk Stream-nek :C

# ANTAL Tuning #

(#25) Dictator^ válasza Thome (#2) üzenetére


Dictator^
veterán

bitangpusztulatosan fostos ez. korrekció volt :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26) k. válasza L4D1K (#24) üzenetére


k.
őstag

Ha mindenhol olyan net lenne, hogy le tudja mindenki normálisan tölteni a tartalmat, akkor lenne ezekre esély, de igy nincs. Talán a következő üzleti modell ez lesz már:D

(#27) Angel1981


Angel1981
veterán

Mindezek ellenére nem hiszem, hogy a Blu-Ray-nek lesz utódja - max. a professzionális piacon.

(#28) #65675776 válasza L4D1K (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

A wmv-ben lényegében kezdetek óta ott a lehetőség a felhasználási jogok beállítására. Online licencbeszerzés és egyebekkel. Csak ugye a DRM-et a többség nagyon nem szereti.

(#29) L4D1K válasza Angel1981 (#27) üzenetére


L4D1K
őstag

Gondolj vissza 15 évet. És most próbálj ugyanennyit előre gondolni. Lehet hogy a Blu-Ray 2 fájlokat majd egy "kis" pendrive-ra fogod kapni, amit a tarkódon található USB 5.0A ba kell csatlakoztatni.

- Ma már nem nézek több Ghost in The Shell-t...-

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#30) L4D1K válasza #65675776 (#28) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezért lenne megoldás sokak számára az amit a Steam es példával felhoztam. Bár ha jól belegondolok nagyon sokan húzzák a szájukat amiatt, hogy a terméket amit megvesznek csak elektronikusan birtokolják, és a futtatásához még külön progi is kell. Talán pár év múlva tényleg lesz olyan, hogy bejelentkezek a "Stream" fiókomba, kikeresem a Legényanya DVD-t, és 3 EUR ért letöltöm a Kedvencek mappámba.

# ANTAL Tuning #

(#31) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Helloka!

A cikkben el lett gépelve a linket tartalmazó szöveg, konkrétan ez: DBXL szabványra.... ugyebár BDXL.... De most látom, már írták korábban is, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#32) Male válasza k. (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Nem az, hogy önmagában drága... az persze hogy jövedelem függő, de a konkurenciához ( vinyó ) is többszörös áron van...

(#33) DV


DV
senior tag

Azert terjed ennyire, mert a sracok a BD lemezeket konvertaljak .mkv-ba es teszik fel a netre...

(#34) #65675776 válasza L4D1K (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig a jövő ez lesz. Én spec nem fogok problémázni miatta. A medialejátszók már most is tudnak így-úgy netes tartalmakhoz csatlakozni.

Egyébként meg ma is kell legalább egy plusz eszköz a lejátszáshoz. Senkinek nincs a fejébe építve ODD. Számítógépes esetben pedig kell egy alkalmazás.

(#35) berVi


berVi
senior tag

HAHAHAHHA

épp csak nem létezik a földön használható bluray író. egyik nem megy win7-en, másik nem írj a 2x lemezeket, és stb. de amúgy is van belőlük össz 5 típus kb. és ez még csak az 50 gigás lemezekre szól. a 100 gigás verziók meg max papíron léteznek. jó reggelt, emberek!

(#36) zazahoho


zazahoho
őstag

halott dolog,már más hasonló fórumon is írtam,havi szinten kb 10 db BR lemezt ad el ismerős boltban,szóval nincs miről beszélni :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#37) t72killer válasza berVi (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én szvsz még papíron sem láttam BDXL-írót (a cikkben ugyebár felvevő van, azaz vmi sz@r mpeg-2 kódolásban vedd fel a műsort, és ami ráférne egy 25GB-os lemezre x.264-gyel, tölts ki vele egy 60$-os vackot).

A másik aspektus: minek vegyen ma az ember BD technikát, ha 1év múlva minden író BDXL kompatibilis lesz, és a lemezeket a mai lemezek áráért adják? (ezis lehetséges, megjöhet még a gyártók esze)

Amúgy fentebb írták, hogy a német meg angol vásárló meg tudja fizetni. Persze, megfizetni megtudja, de ő sem teljesen hülye, ha sokkal kényelmesebben tárolhatja a filmeit, adatait egy 2TB-os külső winyón, akkor azon fogja. Az IT analfabéta meg maximum 1-2 filmet megvesz eredetiben évente, azt csókolom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) Márton válasza zazahoho (#36) üzenetére


Márton
nagyúr

Rettentő kis vásárló vagyok, de csak ÉN veszek havi 10-et egy helyen...
Sajnálom szegény boltot :(
Nem a potenciális BD vásárlók járnak oda. Ennyi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Több BR cikknél is gondolkodtam már, hogy ezt leírjam: azért én nyugodtabb vagyok, ha nem csak merevlemezen vannak a cuccaim, hanem, mondjuk, DVD-n, Blu-ray-en is (vagy egyszer majd sárga/zöld/UV-lézeres lemezen :) ) . Más tárolási elv, máshol van fizikailag (akár). Oké, tudom, terabájt hegyeket árulnak fillérekért (HDD), meg most már gigabájt hegyeket online, meg házi szerver a pincében, de sokadik archiválási alternatívának/technológiának nem lehet rossz a Blu-ray (ha nem lenne ilyen rohadt drága). A dolgaimat én is kiirkáltam DVD-re, amikor 40 GB volt a vinyóm mérete, de manapság egy tizengigás mkv-t, ugye...

Vagy nem tudom, megbízhatatlan a blu-ray archiválásra?

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#40) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mi terjed? Hol? Haldoklik. Nullához képest emelkedő eladás még nem jelent pozitív eredményt.

#39: Ha valahol nincs biztonságban az adatod, az az ODD.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) t72killer válasza VS461 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Archiválás: HUF/GB alapon kb 2x annyi tárhelyet kapsz hdd-ből: ha biztonságban akarod az adatokat, akkor az egyik HDD-re hetenként backupolsz aztán elrakod a fiókba, a másikat meg használod. pénzben ugyanott vagy, és jóval kényelmesebb, mint lemezelni. :C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Márton válasza t72killer (#41) üzenetére


Márton
nagyúr

jó, de a cikk inkább a filmekről és az asztali lejátszókról szól,
nem az archiválásról.

"Nullához képest emelkedő eladás még nem jelent pozitív eredményt."

In North America standalone Blu-ray players are expected to reach almost 18% penetration among TV-owning households

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43) PuMbA válasza Márton (#42) üzenetére


PuMbA
titán

+1

[Europe/Japan Blu-ray Sales Double in First Half of 2010]

A Blu-ray hihetetlenül gyorsan terjed az asztali lejátszók és a filmek szempontjából (elég megnézni hozzá pár külföldi fórumot),csak ebből Magyarországon semmit nem veszünk észre.

[ Szerkesztve ]

(#44) ferencka


ferencka
tag

ez így überdrága.ja és még ehhez venni kell egy blue-ray írót ami szintén nem olcsó mulatság.nálam ez a technológia nem, fog elterjedni :(

Az a baj hogy egyes embereknek kiskorukban sokmindent megengedtek............csak a gázt nem!

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ez a formátum annyira már soha nem lesz elterjedt mint a DVD vagy a CD volt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) kovy79


kovy79
őstag

Én tavaly összeraktam haveroknak 3 pc-t, idén már 4-et, de bízom benne, hogy meglesz a 6! :DDD Rólam miért nem készül cikk? Ja, mert nem fizettem le egy piackutató céget, hogy próbálják menteni a xart? Egy kalap hulladék a BD! Ez a Sharp lemez is 57$??? Baxxus, azért majdnem veszek egy 1TB-os vinyót, esetleg egy dvd írót és hozzá kb 150 lemezt! :Y

Dr.Romano, ezért kellene észbe kapniuk, hogy talán drága. Ám nem, továbbra is erőltetik (és ilyen kamu statisztikákat készíttettnek). Részemről éhen is halhatnak.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#47) kovy79 válasza k. (#14) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt a német dolgot honnan szedted? Én itt élek és van pár 25-30 éves, technikai dolgokra fogékony srác ismerősöm, akik lexarják a bd-t. Megveszik a lemezt egymás közt cserélgetik, de utána "irány" a külső vinyó. És képzeld, szerintük is felháborító, hogy egy kb 5-6 éves szabvány annyira inkompatibilis visszafelé, mint a bd. Még ha 2-3000€-t is keresnek havonta. A dvd gyűjteményük pár száz, esetleg ezer darabos, de a bd-t le se xarják gyűjtés szempontjából. No, akkor ők is xar alakok?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#48) FireShadow


FireShadow
senior tag

Engem nem annyira érdekel hogy mint kézzelfogható médium hány %ban terjedt el. Amig készülnek róla 1080p encodeok és használható hangsávval szolgálnak és én ezt "be tudom szerezni" addig jó :) Azt hogy drága egy daarab hát ez van nem nekem kell megvenni ^^ tárolásra meg a dvd-t sem használom, csak nagyon ritkán.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#49) zazahoho válasza Márton (#38) üzenetére


zazahoho
őstag

Ne sajnáld :N ,mert hagyományos dvd-ből ezen időszak alatt több ezret vagy tízezret eladnak.
Értem én ,hogy ez a minőség ,nincs is ezzel baj csak az ÁRÁVAL!,
Az emberek még hajlandóak lennének gb/ft áron a dupláját is kifizetni ,de annál többet már nem :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#50) t72killer válasza zazahoho (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legnagyobb gond az írók ára, és az, h még mindig gyerekcipőben járnak. Ft/GB áron egy 25 gigás lemez nincs nagyon lemaradva a sima DVD-től (500Ft körül már akad), de amíg egy rendes író önmagában többe kerül, mint egy 2terás winyó, addig nincs miről beszélni. Azt sem mondhatjuk, hogy ok, megveszem az írót, és többszáz lemezt írok majd vele - lévén 1-2 éven belül itt a BDXL meg esetleg a holodisc, és a cucc megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51) X-Master


X-Master
tag

Annyira érezhetően terjed, hogy több mint egy éve nincs BD-iró 30-40k alatt. (Annyiér is csak ócska LG van, abból meg köszönöm nem kérek) Egyébként a Samsung mér nem gyárt BD irót???

(#52) Dr. Akula válasza VS461 (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Veszel 2 vinyót, RAID1, aztán máris széf módban vannak a cuccaid. Még így is olcsóbb.

(#53) gardener


gardener
senior tag

Most tényleg ennyire nagy egy író előállítási költsége? Drága az optika? Vagy a mechanika?
:(((
Olyan mintha mesterségesen tartanák magason az árakat, valami saját érdek miatt.

(#54) dezz válasza t72killer (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

"a cikkben ugyebár felvevő van, azaz vmi sz@r mpeg-2 kódolásban vedd fel a műsort"

Ezt meg honnan szeded? Van már egy pár fajta H.264 encoder IC, pont a BD felvevőkbe ne tennék bele?

"és ami ráférne egy 25GB-os lemezre x.264-gyel"

Az x.264 nem egy új enkódolási (tömörítési) formátum, hanem egy H.264 enkóder program, ami kicsit hatékonyabb, mint a hivatalos. A BD fő formátuma a H.264.

(#41): "HUF/GB alapon kb 2x annyi tárhelyet kapsz hdd-ből"

Akkor számoljunk:
BD: 500 Ft/25 GB = 20 Ft/GB
HDD, belső: 18000 Ft/1000 GB = 18 Ft/GB
HDD, külső: 22000 Ft/1000 GB = 22 Ft/GB

Hol van itt 2x szorzó?

(#40) Jim Tonic: Csak a cikk címét olvastad el?

"A piackutatás alapján 2010 végére dupla annyi eszköz leszállítása várható mint amennyi lejátszó elkelt 2009-ben, sőt 2011-re is nagyon jók a kilátások, hiszen az előrejelzések 62,5 milliós nagyságrendet prognosztizálnak. Ezek az adatok persze még mindig elmaradnak a DVD lejátszók 2006-ban elért 141,2 milliós csúcsától, de a terjedés kézzel fogható."

(#51) X-Master: Azért "ócska", mert LG? :U

[ Szerkesztve ]

(#55) eziskamu válasza gardener (#53) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy éve szinte minden ár stagnál vagy nő. Vártam az olcsóbb 775-ös Quadokra, de hiába, inkább vettem használtan :(

(#56) dezz válasza berVi (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

Ezzel pl. mi a baj? LG BH10LS30 10x BD-R, 8x BD-RE, 10x BD-R DL, 2x BD-RE DL, LightScribe, "It works great with Windows 7" (user comment) --- 28-30eFt

(#51) X-Master: Korábban a Samsung is gyártott, de az csak Blu-ray-t írt (miközben kb. az összes többi DVD-t és CD-t is), azt is lassan, talán azért...

(#57) dezz válasza t72killer (#37) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, itt van a spec, tud felvenni H.264-ben: [link]

(#58) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azokkal értek egyet, akik nem jósólnak kirobbanó előretörést BR fronton.

Most vettem egy a.c.ryan minit, 25k volt üzletből, és mindent lehet vele nézni. A blue-ray lemezes kép file-t úgy játsza még hálózaton keresztül is, mint a parancsolat. És másfél terrás vinyókat is olyan áron lehet venni, hogy nállam egyenlőre az ilyen 100 gigás lemezek nem rúghatnak labdába.

A cd és a dvd jó volt, a kezdeti drágaság hamar mérséklődött és széles körben népszerű lett. Jelen esetben ezt valahogy nem érzékelem, sem archiválás, sem multimédia terén. :(

(#59) Male válasza dezz (#54) üzenetére


Male
nagyúr

Azért a számolásnál vinyóbol sokkal jobb Ft/GB is van, nem az 1TB-osakat kéne nézni...
Pl 1.5TB-os Samuk kisker brutto 19.000Ft, amivel már 12,6Ft/GB-ra jön ki... (majdnem megvan a félár) és ehhez még hozzájön, hogy egy vinyót tele lehet tömni, a lemezeknél viszont mindig marad kihasználatlan rész, kivéve ha nagyon alaposan válogatod össze a cuccot rá (+ ha valami már nem kell, akkor törlöd, BD esetén meg ez elveszett hely ismét)

A BD lemez meg tényleg van 500-ért, csak ahogy nézem nem magyar kiskerben, hanem külföldről postázott matrica nélküli... amit nem korrekt összevetni a magyar kiskerbeli vinyó árakkal... és ottvan még az író ára is, amit szintén nem számoltál bele, és nem mellékelik a lemezhez + el is használódik X lemez után (vinyóhoz meg fiók... mondjuk egy ilyen 6500-ért akkor).

(#60) sKie^ válasza VS461 (#39) üzenetére


sKie^
tag

En meg mindig archivalok dvd-re. Fotokat. 2 kulon vinyon vannak mentve, plusz idoszakonkent kiirom dvd-re ami fontos. Igaz szukos egy dvd ilyen szempontbol. 12Mpixel-en jpeg-vel is hamar megtellik, nem beszelve a raw-rol. Bluray igy optimalis lenne szamomra, de csak az ilyen jellegu archivalas miatt nem veszek egy BR irot.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#61) WonderCSabo válasza dezz (#54) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem x.264, x264. A hivatalos alatt a a referenciát érted? Mert azt nem sokan használják. :)

(#62) berVi válasza dezz (#54) üzenetére


berVi
senior tag

ember, hol veszel 500ft-ért bluray lemezt? szorozd azt nyugodtan kettővel, de inkább 3-4-gyel. az xxldvd-n (amin nincs rajta az artisjus sarc) a legolcsóbb maxell lemez többe kerül. és azok a lemezek amúgy is a szerencsejáték kategóriába tartoznak...

(#63) berVi válasza dezz (#56) üzenetére


berVi
senior tag

ez elkerülte a figyelmem, pedig hidd el, kerestem volna bluray írót archiváláshoz. ez kivételesen használhatónak tűnik, és már kezd emberi árban is lenni. 20k-ért már jó vételnek is mondanám.

"kár", hogy azóta rájöttem, hogy egy külső hdd + egy wd tv live sokkal jobb választás lesz a filmeknek.

(#64) dezz válasza Male (#59) üzenetére


dezz
nagyúr

Hmm, azt a Samu vinyót nem ismertem. (Folyadékcsapágyas egyébként? Szóval, halk?)

Vinyót nem szokás külföldről rendelni, lemezt inkább (de szerintem itthon is be lehet szerezni), és aki sokat ír, az általában úgy veszi.

Az író árát nem számoltam, de ha már valaki vesz, nem 2db lemezt fog megírni vele. Normális esetben egy íróval többszáz lemezt meg lehet írni.

ps. miért off?

(#65) dezz válasza WonderCSabo (#61) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt értem a hivatalos alatt, amit tudtommal a kiadók használnak, ami tudja a kellő titkosításokat, stb.

berVi: Kapásból 4 ilyen helyet is tudok. Küldjem priviben őket? Csak úgy mondod, hogy sz@r, mert túl olcsó, vagy próbáltad is? Csak mert van nála olcsóbb is. 1000-ért már Verbatimot kapsz.

(#66) t72killer válasza dezz (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BD: 500 Ft/25 GB = 20 Ft/GB ez azért a lehető legolcsóbb alternatíva, nem tudom, mennyire megbízhatóak, de igazad van, a 2es szorzó inkább az író árának belekalkulálásával együtt áll.

50GB-os lemeznél viszont rosszabb az arány, ezek kb 11-12€-nál (60+Ft/GB) kezdődnek.

Ahhoz, hogy az optikai lemez kezelésének kényelmetlenségét+lassúságát kompenzáljuk, a Blu-nak kéne olcsóbbnak lennie a HDD-nél egy 2-es 3as faktorral, lásd, ahogy a DVD állt már 4-5 évvel ezelőtt is.

x.264 - tudom, csak annyit akartam jelezni, hogy PC-s felvétellel az embernek több szabadsága van kiválasztani a leghatékonyabb kódolási eljárást.

Nem akarok én senkit lebeszélni a blu-rayről, énis gondolkozom rajta, mi legyen az adataimmal, és ha ez a 100+GB-os megoldás életképes lesz a közeljövőben, benevezek rá. Egyelőre nem az:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) Male válasza dezz (#64) üzenetére


Male
nagyúr

Az, 5400rpm ráadásul... szóval jó halk. Ideális adattárolásra, én is arra használom egy olyan rack-kel, mint amit linkeltem.

Ez igaz... de akkor vinyónál meg lehetne nézni a bazáros árakat :)

Legyen mondjuk 300 lemez egy íróval, az 7500GB. Az író meg 30.000Ft, így 4Ft/GB megy rá a lemez árára még. Így az arány akkor:

Vinyó: 12.6 Ft/GB
BD: 24 Ft/GB

Kb meg is van akkor a dupla ár.

Azért raktam OFF-ba, mert ez már eléggé eltér a BDXL szabványtól... bár a terjedéshez meg végülis eléggé kapcsolódik.

(#68) brainman válasza k. (#14) üzenetére


brainman
tag

Nekik filléres dolog, mégse fogy a cucc.... :DDD Amikor pl. a németeknek már nem kell bd, mert van minden helyiségben egy lejátszó, iró..., akkor jön a magyar piacra.

node, csak nem megy le az ár....

[ Szerkesztve ]

(#69) lorenzen válasza brainman (#68) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"pl. a németeknek..."

Délután elmentem az italkereskedésbe sört venni. Előtte van néhány üzlettel a hely elektronikai kereskedés.
A német kiskereskedelmi árak:
1 darab 25Gb méretű BD: €4.99. Ebből volt több fajta is, de azonos áron, összesen 25-30 darab.
1 darab 50Gb méretű BD: €39.99. Ez utóbbiból, 1 darab volt az üzletben. (Biztosan elkapkodták a vásárlók, hétvégére csak ez maradt. :K )

(Hétfőtől a P@nny, 1.5TB méretű WD USB2 merevlemezt, akciózik €89.99 áron. De más üzletben sem lehet egy százasnál drágább. Viszonyítási alap is legyen az itteni merevlemez árszintre.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#70) WonderCSabo válasza t72killer (#66) üzenetére


WonderCSabo
félisten

x264. Nincs pont. :)

(#71) dezz válasza t72killer (#66) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez Maxell volt, kicsivel olcsóbban van Traxdata is (10db-os).

Az 50 GB-os inkább csak nagyobb terjedelmű filmek másolására jó, másra nem nagyon (hétköznapi felhasználó számára). Ez a 100/128 GB-os meg egyelőre csak kuriózum.

Most végülis felesleges nagyon belemenni az optikailemez vs. HDD vitába, csak annyit tennék még hozzá, hogy a vinyóra alkalmanként nagyobb összeget kell költeni, és ha betelik, jobban rááll az ember keze a törlésre. BD esetén egy nagyobb kiadás van, az író, de aztán évekig csak a lemezt kell venni, kisebb összegekben.

Adattárolásra valóban igen kényelmetlen a lemez, mint filmek esetén nem annyira, főleg, ha HD-sekről van szó.

Male: Nem rossz vétel, tényleg.

Arányaiban azért kevesebben vásárolnak az itteni bazárban, mint ahányan "olcsó" lemezeket.

lorenzen: Az írható lemezeket tényleg nem veszik tömegesen, meg az írókat sem, de nem csak ez a téma, hanem az asztali lejátszók és műsoros lemezek, azok egyre szebben fogynak (és már most sem csúnyán). Mármint főleg kint.

(#72) zazahoho válasza t72killer (#50) üzenetére


zazahoho
őstag

Ebben is van igazság,de 500-ért nem verbatim lemezt veszel az tuti :( ,a dolog másik része,hogy majd minden hónapra jut valami ujdonság optikai fronton,és nem mernek az emberek még váltani,inkább kivárnak

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#73) Gave


Gave
addikt

A lemezeket rendbe kell rakni a polcon, tartokban stbstb. Plusz fel kell allni a geptol ha messze van, meg boltba is el kell menni ha elfogynak. Ennyit nekem nem er meg.

:P

(#74) Borisz76


Borisz76
veterán

10 éve gyűjtöm a filmeket.

Eleinte 1CD-re mentettem a filmeket.
Aztán jöttek a jobb minőségben készült rippek amiket 2 CD-re lehetett menteni.
Majd jött a DVD lemez...... 3-4-5 film elfért rajta.
És kb fél éve nem veszek lemezt mert már mindent HDD-n tárolok.
Főleg,hogy az utóbbi időben a 8-10-12 Gb-os méretű HD filmeket részesítem előnyben.
A CD-ket elajándékoztam a családban.
A DVD-k meg 2*600 db-os állványban vannak.
Idővel azokat is elpasszolom.
Szerintem jelenleg a HDD a legjobb megoldás !
Bár nem egyformák az igényeink. Ez egyénfüggő.
Mérlegelni kell. Ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#75) Ijk válasza dezz (#71) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valóban felesleges egy OD vs. HDD vita, mert egyértelműen a HDD a győztes. Az optikai lemez drága, sérülékeny, macera a tárolás, a kiírás, a rendezés. A régi írt DVD-im 40%-ka egyáltalán nem olvasható be, kb. a fele ami használható. Igen a HDD is tönkre mehet (sokkal kisebb a valószínűsége) és nagyobb is az adatvesztés. A pótolhatatlan fájlokat ezért duplán kell legalább menteni. A filmek, zenék pótolhatóak. Igen, nekem is könnyebben rááll a kezem a törlésre, de ha egyszer nagyon hiányzik, akkor 3-4 óra alatt lent van.
Ennek ellenére nem fognak eltűnni az optikai lemezek, mert a birtoklási vágy életben tartja. Ha megvesz az ember egy filmet/zenét, akkor szereti a fizikai létét nyugtázni, hogy nem egy bitcsomagért fizetett. Viszont az optikai lemezek mint háttértár meghaltak, széles körben persze.

Egyébként szerintem a jövő az online szervereké. Hamarosan széles körben biztosított lesz az a sávszél, ahol még a fullHD tartalmak is "élőben" átmennek. Tehát akár legális fizetős tartalomról, akár fájlcseréről legyen szó, feleslegessé válnak az otthoni merevlemez dzsungelek. Két opció marad, online letöltéses hozzáférés ill. a boltban megvásárolt lemezek lejátszása. De még a családi képek is szerintem szervereken végzik majd, pl. flickr. Lesz otthon egy backup vinyó, és lesznek a netről bárhol elérhető képek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#76) Male válasza dezz (#71) üzenetére


Male
nagyúr

Nem figyelem túlzottan hogy százalékosan hányan vásárolnak vinyót bazárban, és hányan BD-t a szlovákoktól... lehet igazad van. Node a számolás attól még jó :)

(#77) brainman válasza Borisz76 (#74) üzenetére


brainman
tag

Ugyanez a szitu, fél éve semmi dvd. 1,5 terrás hdd relative olcsó, és mehet rá a 1080p bluréj rip. Azután wdtv live.... :U

(#78) L3zl13 válasza dezz (#54) üzenetére


L3zl13
nagyúr

""a cikkben ugyebár felvevő van, azaz vmi sz@r mpeg-2 kódolásban vedd fel a műsort"

Ezt meg honnan szeded? Van már egy pár fajta H.264 encoder IC, pont a BD felvevőkbe ne tennék bele?"

Kétlem, hogy digitális adást újratömörítene, valószinűleg csak simán lementi olyan kódolással ahogy sugározzák.
Ha 264, akkor olyannak, ha régi mpeg2 akkor meg olyannal.

Aki hülye, haljon meg!

(#79) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Biztos vagyok benne,hogy a madárinfluenza jobban tejed ,mint ez. :)
Mindenki irja ,hogy milyen drága ez a fajta lemez.
Szerintem az a drága amit meg sem tudok irni,mert kiköpi félutban az iro.
Jo nem sok ilyen lemez van ,cd,dvd, dl dvd ben de egy ilyen lemeznél tuti összekarmolnám magam egy iráshibánál.

[ Szerkesztve ]

(#80) Peat;) válasza dezz (#71) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem nem is a hdd fogja kinyírni a blu-rayt hanem a net. Gondolok itt kölcsönözhető hd filmekre, vagy akár (majd) megvásárolhatóra a tv szolgáltatók részéről.

Bár én bevallom nem értem miért nem lépett egy nagy gyártó sem, egy globális hálózat kialakításával, ahova a belépő egy a mai árakból kiindulva egy a gyártó által átalakított 30-40k-s médialejátszó lett volna, amin már van haszon. Ezen a saját hálózaton meg mehetne a kölcsönzés, vásárlás a lejátszóhoz csatlakoztatható merevlemezre/ vagy a felhasználói profil szolgáltatói hátterére. Szerintem ez lenne a jövő. Ugyanaz lenne mint az x360/ps3 online rendszere, csak kizárólag filmre, zenére sokkal gördülékenyebben. Vagy már lehet van ilyen csak nem tudok róla.

A blu-raynek meg még azért is kell kapkodnia, mert 2-3 év múlva jön az új konzolgeneráció, aminél a fenti filmkölcsönzés/vásárlás végérvényesen megvalósul (szerintem sajnos, de ez az én dolgom), most még kezdetleges legalábbis x360 fronton.

Egyre több lesz az alternatíva, ez olyan mint az e-book meg apple féle újság az ipaden, ezeké a jövő, nem a fakivágós papíré/préselős fizikai korongoké.

[ Szerkesztve ]

(#81) Taky


Taky
senior tag

[A cikk címét elolvasva egyből ez jutott eszembe]

:D

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#82) t72killer válasza zazahoho (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, gondolj bele, mi lenne itt, ha jövőre kijönnének a 6-800gigás holodiscekkel filléres, és a hozzávaló írókkal 2-300$/€-s áron. dobhatná mindenki a díszes BD íróját. Másik lehetőség: olcsó flash memória. Ahogy ezeknek az ára megy lefelé, az is lehet, hogy 2éven belül 100GB-os SDXC kártyát adnak annyiért, amennyiért egy uekkora BDXL lemezt.

Az optikai adattárolásnak ez a másik versenytársa: ha szoftvereket (navi és egyéb pda cuccok) tudnak memóriakártyán terjeszteni, akkor előbb-utóbb a kiadók is rájönnek erre. A vásárlónak meg nem kell mindenféle extradrága olvasót szerezni, csak egy jobbféle memókártya-olvasót. További kényelem a jóval nagyobb sebesség (gondolom 60-100mbps quadHD filmeknél számítani fog már) és hogy sokkal kisebb helyen elfér.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#83) dezz válasza L3zl13 (#78) üzenetére


dezz
nagyúr

Pedig úgy néz ki, ha megnézed a spec.-t. DVD-re pl. Mpeg2-ben rögzít, van külön "H.264 extended recording (10X)" mód, stb.

(#79) Silentfrog: Kell, hogy legyen valamilyen megoldása erre az esetre. (Sok íráshibát egyébként a túlzásba vitt tuning okoz. Vagy persze a vacak lemez. Nálam évek óta nem volt, pedig heti több DVD-t írok.)

Peat: Talán majd akkor, ha nem úgy tekintenek a szolgáltatók a pay-per-view-ra és on-demandra, mint a tehetősebbek lehúzása (hipermodern feeling, kényelem, stb.), a választék a lehető legszélesebb, nem csak aközül lehet választani, amit a szolgáltató arra érdemesnek tart, vagy aminek a jogait hajlandó megvenni (vagy egyátalán, megkaphatja), nem időleges a választék, stb.

t72killer: Erre igen kicsi az esély, amíg az ipar horror áron is megveszi, mert a nagy adatsűrűség mellett nagyon megbízható is.

Memóriakártya: A navikhoz ez volt a legkézenfekvőbb megoldás, viszont jóval nagyobb a gyártási költsége, mint a műsoros lemezeknek.

[ Szerkesztve ]

(#84) t72killer válasza dezz (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az ipar horror áron is megveszi+nagyon megbízható" - gondolom a holográfíához írtad. Hogy mennyire +bízható egy DVD-hez képest, nem tudom, azt viszont igen, h az adathordozó olcsó, csak az írót mérik aranyárban.

Ha a profitot nézed, sztem azzal nagyobbat lehetne kaszálni, hogyha eladnak évi 1millió db írót darabja 200$-ért, mintha eladnának 1000db írót darabja 10e$-ért. Persze rizikós válallkozás, nem tudni előre, hogy el fogják-e tudni adni a sokat...

a memókártyák egyelőre sokkal drágábbak, egyelőre. viszont dinamikusan fejlődik a gyártásuk, és további előnyük, hogy az írásuk-olvasásuk sokkal egyszerűbb. Egyre jobban terjednek az ODD nélküli netbookok, nekik is alternatíva lehet a kártyán terjesztett tartalom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#85) dezz válasza t72killer (#84) üzenetére


dezz
nagyúr

"Hogy mennyire +bízható egy DVD-hez képest, nem tudom"

Ha nem volna megbízhatóbb, nem csapott volna le rá az ipar, a bankok, katonaság, stb. Egyébként azért az, mert itt nincs egy vékony adathordózó réteg, ami lassacskán oxidálódik. Ez inkább egy fotónegatívra hasonlít.

"Ha a profitot nézed, sztem azzal nagyobbat lehetne kaszálni, hogyha eladnak évi 1millió db írót darabja 200$-ért, mintha eladnának 1000db írót darabja 10e$-ért."

Ahhoz $100 alatt kellene lennie 1db gyártási és egyéb költségének. De valószínű, hogy eleve nem 1000 darabot adnak el most sem, hanem inkább 10000.

"a memókártyák egyelőre sokkal drágábbak, egyelőre. viszont dinamikusan fejlődik a gyártásuk, és további előnyük, hogy az írásuk-olvasásuk sokkal egyszerűbb."

A műsoros lemezekre nem felírják az adatot, hanem nyomtatással kerül az alufóliaszerű adathordozó rétegre. Másodpercek alatt készül, fillérekből. Ezzel talán sosem tudnak majd versenyezni a flash vagy más hasonló technológiájú memóriakártyák.

"Egyre jobban terjednek az ODD nélküli netbookok, nekik is alternatíva lehet a kártyán terjesztett tartalom."

Az lehet, viszont valószínű, hogy a kedvükért nem vezetik be, "be kell érniük" majd az on-line terjesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#86) zazahoho válasza Silentfrog (#79) üzenetére


zazahoho
őstag

nem lennél egyedül :N a plasztikai sebészeten :D ilyenkor eszembejut az első dvd lemezek írása max 2x és 98%nál elszálló princo lemezek ;] anno 450 ft-ért

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#87) Silentfrog válasza zazahoho (#86) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nálam a Princo és az Arita lemezek szinte mindegyike olvashatatlanná vált.
Érdekes a Fortis 4X lemezei a mai npig jo mind.

(#88) t72killer válasza dezz (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tény, 100$ alatti gyártási ktg-et nem fognak elérni, ha évi 10k darabot gyártanak, még tömeggyártás esetén is kérdés, mennyire lehet 3-400$ alá menni :( nem tom, mennyibe fáj most egy holográfiára alkalmas kék lézer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#89) Santiagain


Santiagain
senior tag

Itt mindenki holodisc-et, QuadHD-t, 3D TV-t vizionál, amikor a TV csatornák még a 16:9-re se tudnak átállni.

A gyártók sem maguk ellenségei, amíg ki nem szedik a maximális zsetont a BD-ből, ami az elkövetkező évtized házimozizásához bőven elegendő tárolókapacitással rendelkezik, addig minek erőltetnék az újabb technológiákat. Az átlag user nem fog otthon hálózatot építeni, hogy streamen nézhesse a Mónikát.

2010-ben sorok állnak a postán, hogy csekken befizessék a villanyszámlát. A bankkártya hány éves múltra tekint vissza? Mo.-n az emberek többsége készpénzfelvételre használja. Arra is kíváncsi lennék, hányan mernek fizetni vele a neten.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#90) t72killer válasza Santiagain (#89) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A TV külön téma, itt problémás a sávszélesség. A jelenlegi max sávszéllel maximum FullHD tartalom (jobb helyeken 3D fullHD) közvetíthető, quad-ra jelenleg semmi esély (100+mbps kéne stabilan).

A lemezek viszont más kérdés, már te is vehetsz 3D blu-ray lemezt, igaz, még csak pár film jött ki.

5évvel ezelőtt gondoltad volna, hogy Mo.-gon lesz hdtv adás?

bankkártya: pár dolgot nem is tudsz másképp kifizetni (pl repülőjegy). Tény viszont, hogy amíg Mo.-gon hosszú perceket szüttyög a kártaolvasó készülék pl egy tesco kasszánál, ny-európában v usa-ban gyorsabb kártyával fizetni, mint kp-val. Csekket befizetni sem állunk sorba (sem én, sem a szüleim): automatikusan vonódik a cucc a bankszámláról. Évente max 1x látok bankfiókot, postát is akkor, ha hivatalos levelet v képeslapot kell feladni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91) lcee79


lcee79
őstag

Remélem nem hal meg a blu-ray, mert a blu-rayről készített mkvnak van legjobb képe :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#92) Santiagain válasza t72killer (#90) üzenetére


Santiagain
senior tag

Az átlag felhasználóról beszéltem. Ezek szerint te nem vagy az. :) A blu-raynek azért lesz létjogosultsága, mert a legtöbb ember max. annyit ért a technikai dolgokhoz, hogy be tudja kapcsolni. "Nagymama" nem fog több terrás vinyókkal szaladgálni, a csökkenő HDD árak viszont rá fogják kényszeríteni a BD gyártókat az árcsökkentésre, mert az archiválási piacon másképp nem lesznek alternatíva. Nekem a 10+ éves CD-im mind olvashatóak, viszont 10+ éves vinyót nem sokat látok. Több száz DVD-t írtam már meg, és még egyik sem vált olvashatatlanná. Előbb lesz elavult a tartalmuk.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#93) t72killer válasza Santiagain (#92) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

tény, nem átlagos mennyiségben és minőségben fogyasztom a filmeket:))

Az átlagfogyasztó vagy nem fogyaszt (a nagymamák kb még leragadtak a VHS kazettánál) vagy ha igen, akkor azt veszi, amit elé raknak. Ha a tescóban BLU-ray lejátszót árulnak DVD-player helyett, nem sokkal drágábban, +a filmkínálat 60-70%-a már kéklézeres lesz DVD árban, akkor Kovács13 főtörzs is ilyet fog venni a családnak karácsonyra.

Ahhoz, hogy HD-re váltson az ember, extra befektetés szükséges (lejátszó eszköz+megjelenítés), amire csak az hajlandó, akinek igénye is van a jobb minőségre. Nyugaton ez kicsit más, ott általában kicsit előre gondolkozik az ember, és igyekszik jobbat/nagyobbat venni, lévén meg tudja fizetni a 65"-os plazmaTV-t és társait.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94) cskamacska válasza Santiagain (#89) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez az utalásos érv időnként feltűnik, pedig a példálódzók csak azt tetszenek elfelejteni, hogy magyarországon simán előfordul az, hogy a szolgáltató rosszul von le a számláról, és adott esetben szó szerint letagadja a bakit. Vagy azt mondja, bocs, más befizetését fizettettük veled, kérd vissza a szerencséstől. :DDD Külföldön ilyenkor fülét-farkát behúzza a cég, mert nagy hirtelen lepereled a gatyáját is, de ungariséba simán megvan 3 év is mire lesz valami ilyen kissebb marhaság után is. :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#95) berVi válasza dezz (#65) üzenetére


berVi
senior tag

hogy próbáltam volna író nélkül? én csak arra tudok támaszkodni, amit mások mondanak róla.

(#96) Santiagain válasza cskamacska (#94) üzenetére


Santiagain
senior tag

Limit? Nálam tizensok éve megy a beszedés, és még egyszer sem "próbálkoztak".

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#97) zazahoho válasza Silentfrog (#87) üzenetére


zazahoho
őstag

Sokan szídják a princot ,de csak az utolsó szériák voltak rosszak ami kb 1/2 év gyártás volt.Aki ebből vett anno az most szív :K ,nekem még mindig van 30-40 db princo és bármelyik lejátszó viszi simán,arita az szintén hektikus volt főleg a rózsasínű.
de ezek a BR lemezekkel nem lesz ilyen gondom,mert nem veszek még egy ideig :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.