Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) AAAgold válasza Madwe (#145) üzenetére


AAAgold
senior tag

Továbbra is tévedésben vagy...

Pontosan a te általad listázott cikk hozta a törvény azon részét, ami nem üzletszerű használat mellett mentesíti a letöltés, feltöltés, másolás és megosztás cselekedetét...

Polgári pert ettől még bárki kezdeményezhet, de továbbra se látom azt a törvény/paragrafus/cikk/stb részt, ami egyértelművé tenné az illegalitást.

Artisjus matrica bevezetése óta meg belekeverni a moralitást, hát, több mint nevetséges sztem

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#152) kisza25 válasza BiP (#131) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

40-50 film. Mennyi is az lemezen? 8-10 film és máris túllépted a 100k-s limitet.
én ebből gondoltam, hogy egyik oldalon számolod, hogy pénzbe kerül a másikon meg nem,
de egy számítógép az nem csak HDD-ből áll, abba kell alaplap, CPU+VGA+RAM és valami táp+ ház és úgy a HDD
és akkor már abból ki is jön pár lemez
Anno Blu-ray-el is elég copás volt PC-n az elején, stimmelnie kellett a VGA-nak, CPU-nak, és persze kell hozzá lejátszó program is ami szintén pénzbe kerül :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#153) Nemir Ombe válasza AAAgold (#151) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "többi" részére keress rá, ha akarsz .... ;)

"A szerzői jogi oltalom alatt álló alkotásokat érintő fájlcsere, minden esetben büntetőjogi keretek között értelmezhető, tekintettel arra, hogy a szerzői jogokat sérti. A többszörözés, illetőleg a hozzáférhetővé tétel (feltöltés) esetében ugyanis a fizetendő jogdíjak elmaradása folytán, azok nyilvánvalóan vagyoni hátrány okozásával járnak."

.... és kiváncsi lennék hányan "torrenteznek" oly módon, hogy csak "lefele" jön egy adott tartalom .... :)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#154) Madwe válasza AAAgold (#151) üzenetére


Madwe
nagyúr

A szerzői jogok miatt illegális, én nem látom azt a cikket, ami a torrentel történő letöltést felmentené a szerzői jogok alól. És igen, nem csak a ptk de a btk is tiltja a megosztást, mint azt már kb 3 idézetben leírtam a cikkből, csak látom nem nagyon megy csak a felületes olvasás...
De itt van mégegy, ugyanabból a cikkből, amit úgy látom nem bírsz se elolvasni se felfogni...

"Nem sok minden változott. A Btk. most is bünteti a megosztást, csak egyes, nagyon nehezen beazonosítható cselekményeket kivenni látszik a bűncselekmény hatálya alól."
valamint mégegyszer, sokadszor:
"A Proart szakértője szerint azonban „lehet közvetett jövedelmet szerezni egyszerű felhasználóként is, hiszen a jog azt is jövedelemként értékeli, ha nem fizettem meg valamely egyébként megfizetendő díjat.”"

Ezeket jogi szakértők írják, nem kis pista a btk alapján. Nem fogom feltúrni a céges jogtár hozzáférésünk s kikeresni a cikkelyeket, mert ha minden szakértő ugyanazt írja, csak te cáfolod 1db link nélkül, akkor nem neked fogok hinni. S a mondandóm így is 1000x jobban alá van támasztva mint a tied, ami csak a te hitedre alapul...

Artisjussal burkolózni meg morálisan több mint nevetséges. Azokért a fillérekért akarod megmagyarázni, h morálisan miért megalapozott a torrentezésed? Könyörgöm, ha évente vennél 2db 10tbos lemezt, még akkor se jönne ki abból 1DB! film ára. Szóval tök valid az az érvelésed is :D

[ Szerkesztve ]

(#155) Agyzuzo válasza kisza25 (#152) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Anno Blu-ray-el is elég copás volt PC-n az elején, stimmelnie kellett a VGA-nak, CPU-nak, és persze kell hozzá lejátszó program is ami szintén pénzbe kerül"

Én ezzel most szembesültem. :D UHD monitor - pipa. Külső Blu-ray író (LG) ami olvassa az UHD lemezeket (bár ez meglepetés volt, mert hivatalosan nem támogatja) - pipa. PowerDVD új verziója ami támogatja - pipa. Erre min csúszok el? A procim nem támogatja az Intel SGX-et... Doh! :W

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#156) kisza25 válasza Agyzuzo (#155) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja kihagytam a kábelt, annak is tudnia kell:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#157) AAAgold válasza Madwe (#154) üzenetére


AAAgold
senior tag

Btk. 385. §
(1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
.
.
.
(5) Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.

ennyi... a jogban az a szép, hogy lehetsz akármilyen jól fizetett jogszakértő, attól még nem más a törvény számodra, mint kis pista számára...

a proart szakértői véleménye meg hát erősen "elfogult", minthogy ők a jogvédő iroda, még szép, hogy megpróbálnak minden nyilatkozatban arról papolni, hogy márpedig ami az (5) pontban van, az nem is azt jelenti, mint ami oda van írva

az üres adathordozók után szedett jogdíj meg nem néhány fillér, hanem többmiliárdos bevétel évente, amit a szerzők és kiadók kapnak meg - nem mondom, hogy ez teljesen egyedülálló a világon, de azért nem is túl gyakori, hogy így kapjanak jogdíjat a szerzők és a kiadók a SEMMI UTÁN - na, ezért nem lehet a moralitást belevenni a képletbe

vannak olyan országok, ahol nincs az adathordozók után díj, de ezen országokban valahogy a miénkhez hasonló megengedő törvénykezés se létezik

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#158) Madwe válasza AAAgold (#157) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt már idéztem, ahogy azt is, hogy közvetett jovedelemszerzesnek minősül jogdíjak meg nem fizetése is. Artisjusnal meg szummazod a bevételt, ami még mindig töredéke a jogdijaknak. 2tb adatert 2500huf... De neked se zenész, se filmes, se programozó ismerősöd nincs... De tudod mit, lopj tőlük, mert megérdemled az éves artisjus adoiddal. Sőt, meg sokalld is az adót, s legyél felháborodva! Az meg h mi az adó jogalapja, ami szerinted semmi, az nyilván mentesít a jogdijas termékek megvétele alól is. Aztán ha kiderül h pék vagy, én meg járok lopni a boltodba, meg ne merj szólni, mert én meg fizetek adót a tányéron után, sőt, meg a rezsit is fizetem a lakás után, ahol megeszem. Na de befejeztem, mert megyek bladerunner 2 premier vetítésre, amin barátok dolgoztak, te meg majd jól letorrentezed S fizeted az artisjus adót:)

[ Szerkesztve ]

(#159) haze81 válasza komi77 (#46) üzenetére


haze81
csendes tag

Addig nem lesz halott amig a legjobb minoseget korongon kapod meg, marpedig igy van. En is hasznalok netflixet meg amazon es tenlyeg jok a 4k rajta de meg mindig nem ugyanaz mint a lejatszon. Van egy samsung uhd playerem karacsony ota. Persze ha kogazdag lennek mar en is reg kaleidescape rendszert hasznalnek. Van aki megveszi a legmodernebb erositot hangfalakkal dolby atmos, minden es vesz melle valami raspberryt vagy wetek streamert kodival es nezi a copyzott streameket, neten keresztul, mert penze arra mar nincs hogy minosegben megvegye a filmeket, na annak mi ertelme?

(#160) AAAgold válasza Madwe (#158) üzenetére


AAAgold
senior tag

"közvetett jovedelemszerzesnek minősül jogdíjak meg nem fizetése is"

ha jól láttam, ez a proart jogdíjérdekvédelmi szervezet jogi szakértőjének a véleménye... a törvényben ilyen nincs sehol...

valóban, nem a semmi után fizetjük az üres adathordozók jogdíját, hanem ezzel kompenzálják a warezt, amit a törvény nem-üzletszerű esetben a már idézett módon kezel

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#161) Nemir Ombe válasza AAAgold (#160) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ezt [link] olvasd el, elég pontosan le van írva sok dolog .... ;)

.... és mára zárható is a "jogi fórum" .... :D

Hmm ....

(#162) #52588800


#52588800
törölt tag

Ez a torrent téma most hogy jött ide?

(#163) attila9988 válasza Segal (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Én erre azt szoktam mondani, hogy nem csak Amerikából kellene válogatni, és akkor találnál jó filmeket. Hollywood már majdnem két évtizede jórészt unalmas, kiszámítható szemetet gyárt. Akinek ez megfelel, az nézze. De aki többre vágyik, az vegye észre, hogy a világ filmgyártásának ez csupán kis töredéke.
És most nem arról beszélek hogy milyen az én ízlésem (mert a leírtak attól függetlenül érvényesek), hanem arról, hogy sok néző akkor sem lép ki a maga által meghatározott kis halmazból ha érzi, hogy amit ott talál, az nem jó neki...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#164) Hieronymus válasza Madwe (#158) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"hogy közvetett jovedelemszerzesnek minősül jogdíjak meg nem fizetése is."

Ennek a kompenzálására találták ki a matricázást.
Gyakorlatilag minden adathordozó után kasszíroznak a jogvédők.

Az már más kérdés, hogy jó vagy rossz ez a gyakorlat. De ha valaki vagy valamely szervezet, bele menet a kompenzációba, akkor nem kell többet sírnia ez ügyben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#165) komi77 válasza haze81 (#159) üzenetére


komi77
senior tag

Egyet értünk. Az utolsó kérdésedre pedig mindketten tudjuk a választ, ez van. :) Olyan korban élünk ahol valakinek nem sok egy telefonért 300k fölötti összeg de minőségi film nézéshez sok akármennyi is. Persze ninvs ezzel gond mert más a prioritás és ez forditva is igaz. A hsz-ek jelentős részében a nem vennék ilyet kategória a miért nem kell neki érveit osztja meg a vásárlós kategóriával - akik szintén tudják miért vesznek. Így aztán jól elbeszélnek a kategóriák egymás mellett. Végül mindenkinek igaza lesz. :C Aki akarja az vegyen aki nem akar az ne vegyen - peace.

Szegény ember kézzel nőz.

(#166) User64476


User64476
őstag

a bluray az letezik fizikai hordozon? mik vannak!!

(#167) DonaldJames


DonaldJames
tag

Kevés film van rá.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#168) troviko válasza Ijk (#89) üzenetére


troviko
senior tag

A könnyen tárolhatóról csak annyi, hogy egy porszívós doboz tele van DVD-vel, kb, 1000 darab, mindez elfér egy 3,5 colos HDD-n (ill a HDD felén), és ez még gagyi, ahhoz képes, mikor 2,5 colon 60 TB-s SSD-t fog kapni az ember, pár év, de max egy évtized múlva.

https://www.oldtech.hu/

(#169) arnyekxxx válasza Madwe (#70) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy Gigabites hálón bőven elfér az, h apu 4k hdrt streamel, anyuka 4k youtubeon nézi a főzőműsort, gyerek meg torrentezi le a játékait.

aztán az egész lakótelep elkezdi 4K-ban nézni lakásonként 2-3 készüléken a főzőműsort esténként és lesz nagy csodálkozás.

(#170) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Csak hogy legyen itt olyan is aki a hétköznapi emberekkel is találkozik. Pár hónapja adtam át az ügyfélnek a slideshow-t DVD-re kiirva fullhd mp4-ben és jött a telefon, hogy betették a dvdlejátszóba de nem tud vele mit kezdeni, nem tudnám megcsinálni videoDVD-nek vagy esetleg divx-nek?

(#171) Bundyta válasza Samott (#29) üzenetére


Bundyta
tag

Azért azt te is érzed, h egy ilyet MUSZÁJ kézbe venni.

Ugye?

Egy igazi Last Ninja rajongónak egyenesen KÖTELEZŐ!

:)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#172) tomspice72 válasza cintula187 (#64) üzenetére


tomspice72
tag

mEGGONDOLOM

(#173) adalbert1 válasza kisza25 (#156) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyenkor egyre inkább öregnek érzem magam :)) , 1x éve még imádtam PC-t szerelni, meg ilyeneket fejből tudni, de ma már inkább csak arra vágyok, hogy elindítsam a filmet/játékot, és működjön - ilyenekre egyáltalán nem szeretnék odafigyelni, hogy milyen CPU/kábel/bármi egyéb kell a lejátszáshoz.

(#174) madgie válasza arnyekxxx (#170) üzenetére


madgie
titán

Pendrive esetleg? Azt bedughatja a tévébe, PC-be, stb.

Optikai meghajtó vagy 4 éve nincs a gèpemben, akinek nem felel meg a felhős elérhetőség, az fizesse ki a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#175) Ijk válasza troviko (#168) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy tárolókapacitásban mindig az optikai lemezek mögött kullog a pc ipar. Nagyon jó hogy most 1000 db DVD elfér egy 60k-s 8 terás vinyón, csak amikor azokat a dvd-ket vetted 500 gigás vinyó volt aranyáron. Most meg UHD BD-ben 1000 film 100TB helyet foglalna. Nekem nincs időgépem előremenni hogy vegyek 10-15 év múlva olcsó nagykapacitású merevlemezt (ssd-t), aztán visszahozni és elkezdeni rápakolni a ripeket, amiket ugye majd eleve BD lemezekről szednek le.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#176) Chal


Chal
addikt

Nekem az a véleményem, hogy ez egy nagyon elcseszett üzleti modell abban világban, amiben minden a streamekről meg a cloudról szól, ha a szórakoztató médiáról beszélünk.

15-20eFt-s filmek esetén minimum ingyen, vagy jelképes összegért kéne adni a lejátszót, nem 100 meg 200 ezrekért. Mások miért tudják megoldani ugyanezt a vasat a legolcsóbb UHD palyer árának a feléből, ODD nélkül? Nehogy már az ODD dobjon rajta 200-1000 USD-t, mert mindjárt elhiszem....

Ha pedig az a válasz erre hogy a fejlesztési és gyártási költségek miatt 90eFt az alja, sőt, igazából a gyártó még arra is ráfizet kicsit, csak terjedjen, akkor ez egy életképtelen megoldás.

Aki úgy gondolja hogy ez a modell itt lesz velünk 3-5 év múlva, és kap hozzá még bármilyen lemezt az ebayen kívül, azt nagy meglepetések fogják érni.

(#177) Madwe válasza arnyekxxx (#169) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ahol gigabitet építenek ki, ami jellemzően új építésű s ugyan sűrűn lakott, de ott a sávszélt is úgy lövik be, h ilyen probléma ne nagyon legyen. Oké, BP lakosként általában szerencsém volt, a 4 lakásban ahol éltem 1 helyen volt kritikán aluli műholdtárcsás net a belváros kellős közepén :D De máshol semmi ilyen probléma nem volt, s ami fontosabb, h e felé haladunk mindenhol (az más kérdés h vidéken kisvárosban nagyobb a lemaradás, de Mo. még mindig jobb helyzetben van mint usa pl. S idővel mind javul...

(#170) arnyekxxx Ja, kiírod Dvdre s vacakol az ügyfél, vagy fogod a nasodon a már meglévő adatot, jobbklikk - share, adsz neki jelszót s már töltheti is le, 2mp, cserébe utazgatni sem kell :) Szóval itt is kijön h melyik milyen kényelmes...

(#176) Chal Pedig a modell maradni fog, pont azért is mert még bőven van hova olcsósodnia. Az ára meg azért annyi amennyi, mert jelenleg ez a high end lemezes esetén, s itban a fejlettség sosem volt egyenes arányos az árral...

[ Szerkesztve ]

(#178) secretgarden válasza Partz (#148) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Well, lehet hogy "csak" 77 inches volt, az van LG-nek es Sony-nak is, legalabb is bejelentettek mar ilyent:
https://www.theverge.com/ces/2017/1/4/14159258/sony-oled-bravia-4k-hdr-tv-ces-2017-specs
https://www.wired.com/2016/09/lgs-biggest-best-oled-tv-sale-20000/

(#179) kisza25 válasza troviko (#168) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy évtized múlva szerinted még mindig az UHD film mérete lesz a legnagyobb?
Most UHD a legnagyobb, Blu-ray volt 10 éve, DVD 20 éve, írható CD(-R) 30éve, megnézed kb mindig 5x akkora lett a kapacitás 10 év alatt.
10 év múlva meg UHD-nek lesz az ötszöröse egy film mérete. ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#180) Ijk


Ijk
nagyúr

Akkor egy kicsit a számok: [link]

USA idei BD eladások, csak Rogue One-ból 2,8 millió db BD lemez ment el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#181) kisza25 válasza adalbert1 (#173) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amikor nagy szám lett a 3D, akkor az új TV is tudta, na mondom ezt ki kell próbálnom, PC-vel beköltöztem a nappaliba és mindössze 2 nap szerelés és utánajárás kellett, hogy 3D Blu-ray-t tudjon nézni a család:D
Gyorsan meg is néztünk 3 filmet, azt annyi is volt a lendület.
Na egy ~25k 3d Blu-ray playerrel 5 perc lett volna szereléssel együtt:D
Ez UHD-nál szintén így van tutira, hogy nem 2 perc lesz életet lehelni bele PC-n:D
Szóval a te esetdben egyszerűbb, ha veszel egy lejátszót és filmet hozzá, akkor nem kell vele csak pár percet babrálnod:)
Ijk: dolgoztam Ausztriában 10 évet és ott az új filmek kerültek ~10 euro-ba és ez már nem most volt.
Nekik megvenni havi 1-2 filmet semmiség. :N
A topp 100 ~25 millió db lemez és akkor még hol van a többi:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182) Madwe válasza kisza25 (#181) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy médiaplayerrel. Vagy tv beépített lejátszójával, vagy plex appal, nasról futó plex serverrel? pcről filmeket nézni annyira 1990 :D

(#180) Ijk Alakul, bár ez azért még így is kevés, főleg h sima bd lemezeket is beleszámoltak, nem csak uhdt?

[ Szerkesztve ]

(#183) Ijk válasza Madwe (#182) üzenetére


Ijk
nagyúr

2,8 millió lemez egyetlen országban kevés 10 hónap alatt? (Rogue one talán 6-7 hónapja kapható? ).
Lehet hogy tényleg kevés, szerintem húzzuk le a klotyón az optikai lemezeket, nincs rá igény.

Egy biztos, nem a magyar torrenthuszárok a dszunga pc lejátszással lesznek a meghatározó piaci indikátor ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#184) kisza25 válasza Madwe (#182) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából évek óta Blu-ray lejátszóról nézek filmeket, vagy pendriveról a TV-be dugva (kb mindent lejátszik), össze van kötve a TV a hifi-vel és had szóljon a mozi.
A rendes 3D miatt kellett a PC-t bevetni:)
Amúgy mostanában több filmet néztem meg moziban, mint otthon, most 1 éves a gyerek, felejtő egy 2 órás filmet megnézni otthon:P
Ijk: hát igen, itthon kb hülye vagy, ha eredetit veszel, csak arra nem gondolnak, hogyha senki nem venné meg az eredetit, akkor nem lenne mit letölteni:P
Ugyanez van az autópiacon is, hülye vagy, újat veszel? Én meg mindig mondom, hogy azért veszek újat, hogy te meg tudd venni a használtat:P:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#185) Madwe válasza Ijk (#183) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem rossz, de ehez képest pl még bőven van hova fejlődniük, ennyit akartam csak mondani :) Ezzel kiegészítve meg egyenesen rossz egyébként, sőt, lefelé ívelő trend fedezhető fel... (mindez csak egy 2p elemzés egy 1pes kattingtagás után :D

[ Szerkesztve ]

(#186) #82146048 válasza kisza25 (#179) üzenetére


#82146048
törölt tag

Voltak ám még érdekes próbálkozások, például a fullHD-s D-VHS kazetták :) A formátum 20 éves, és akár 50GB-nyi adatot is képesek voltak így tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#187) Ijk válasza Madwe (#185) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a jó a statisztikában hogy bármit lehet vele bizonyítani, ha meg nem akkor csinálni kell egy bizonyításhoz megfelelőt.
Az hogy visszaesnek az eladások, főleg százalékban durva értéket adhatnak ki, de ha valamiből eladnak évente bőven 10 millió felett egy fejlett országban az minden csak nem halálra ítélt.

Egyébként szeretem ezt a hozzáállást az emberekben hogy nekem nincs rá igényem -> legtöbb embernek nincs -> nincs is rá szükség. Ez most nem pont neked szólt, hanem úgy általában.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#188) dabadab válasza Ijk (#187) üzenetére


dabadab
titán

"ha valamiből eladnak évente bőven 10 millió felett egy fejlett országban az minden csak nem halálra ítélt."

Hát, az erősen attól függ. Ha sima fogyasztási cikkből (mert a filmes lemez az) egy 300+ milliós országban évente 10 millió megy el, akkor az minimum erősen rétegtermék (összehasonlításként: ugyanezen a piacon évente egymillió német luxusautó megy (Audi, BMW, Mercedes)). Ha meg emgnézed úgy általában a fizikai hordozók eladását, akkor ott meg folyamatos, erős esést lehet látni meg azt, hogy a streaming veszi át annak a piacnak a helyét.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#189) Ijk válasza dabadab (#188) üzenetére


Ijk
nagyúr

A streaming új piaci helyzetet teremt, átalakul a piac. Majd hosszútávon eldől mi lesz az optikai adathordozókkal, egyelőre a stream nem képes maradéktalanul kiváltani különböző okok miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#190) Zanik


Zanik
addikt

Látom az nincs meg sokaknak hogy külföldön bizonyos BD és UHD BD kiadványokhoz jár ám Digital Copy! Arról sem szabadna elfeledkezni... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#191) Samott válasza Ijk (#175) üzenetére


Samott
addikt

Ez az egesz tarolos dolog nagyon felremegy, mi ertelme van a polcon (vagy akar NAS-on) orizgetni valamit, amit egyszer nezek meg? Keves olyan film van, amit tobbszor is megneztem (ok, Bud Spencer nem er)... evekig orizgetni valamit amit _esetleg_ ujra megneznek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#192) Samott válasza Ijk (#187) üzenetére


Samott
addikt

Szep az a tizmillio, de tegyuk melle hogy netflix elofizetobol meg 50+ millio van ugyanott. Igy azert mar mindjart maskent mutat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#193) arc82


arc82
tag

Elmúlt az ideje ezeknek a külső lejátszóknak mint ahogy anno a kazettáknak is.

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#194) arnyekxxx válasza Madwe (#177) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja, kiírod Dvdre s vacakol az ügyfél, vagy fogod a nasodon a már meglévő adatot, jobbklikk - share, adsz neki jelszót s már töltheti is le, 2mp, cserébe utazgatni sem kell :) Szóval itt is kijön h melyik milyen kényelmes...

mármint a te hightech világodban. Én a létező hétköznapi valóságról beszéltem amivel nap mint nap találkozok.

(#195) madgie válasza arnyekxxx (#194) üzenetére


madgie
titán

A hétköznapi valóságodban nincs internet, ellenben minden háztartásban van egy DVD olvasó még a tévé alatt?

(#196) dabadab válasza arnyekxxx (#170) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ha egy kicsit megerőlteted magad, akkor biztos olyan embert is találsz, akinek nincs tévéje se, sőt árama se. Vagy akár ott egy hajléktalan a Blaháról, ő is ideális alany lenne arra, hogy a fogyasztási szokásaiból extrapoláld a házimozizás jövöjét.

DRM is theft

(#197) ferinéni válasza Csabroncka (#116) üzenetére


ferinéni
csendes tag

Örülök hogy tudod mit vettem... :D
Te vagy az Ő emberük költs sokat megbánás nélkül és élvezd a minőséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#198) Madwe válasza arnyekxxx (#194) üzenetére


Madwe
nagyúr

nem tudtam hogy egy már 20-30kért beszerezhető nas az hightech, de mindennap tanul valamit az ember :D az ügyfélnek meg semmire nincs szüksége egy pc és internet nélkül...

(#199) kisza25 válasza Madwe (#198) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem az ára az, menj ki az utcára és kérdezz meg 10db 30+ emberkét, hogy használ-e NAS-t és azt sem tudják majd miről beszélsz:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#200) Madwe válasza kisza25 (#199) üzenetére


Madwe
nagyúr

tudom, ezért kell terjeszteni az igét :D merthogy nem drága, ráadásul egy synot bárki be tud állítani, szóval tudás se kell hozzá, elég ha értesül a létéről s hasznáról az ember :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.