Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Mondjuk film sem ártana hozzá mert manapság amit filmként akarnak eladni az inkább valami értékelhetetlen dolog ami elvesz az ember életéből 1.5-2 órát...
Nyilván itt is vannak kivételek csak ritka mint a fehér holló. :W

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) Cs1csó válasza Segal (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kőgazdag lennék sem hiszem hogy vennék, könnyebb lenne ha a kastélyom egyik zugában lenne egy profi NAS és arról menne minden, a faxom fog zsonglőrködni a lemezekkel. Túlhaladott már ez az egész.

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem a 21. Szazadban zsakutca barmifele optikai adathordozo.
Ennek az uhd-nak egyedul a high-end-ben van letjogosultsaga, de ott is allnak at a nas-ra/media lejatszora.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) elefant válasza Cs1csó (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

oké, de honnan szerzel rá filmet?
mondjuk legálisan?

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a baj, hogy az ember megveszi a lemezt, aztan utana tarolni kell, meg utban van, meg a kovetkezo formatumnal akkor az ember lecsereli vagy sem. elvileg minosegben jobb, gyakorlatban ez boven nem csak a bitratan mulik.

a felhozatal megint problemas, csomo filmbol eleve a BR varianst mar vadaszni kellett.

plusz a magyar arakbol kb kijon 3-4 honap netflix 4k elofizetes, es akkor nem merul fel, hogy megvettem a filmet BRen, megvettem DVDn, vegyem meg UHDn is?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) elefant válasza proci985 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát mondjuk valakinek a lemez megléte pont hogy öröm :D

(#7) Sefter válasza adamssss (#3) üzenetére


Sefter
veterán

Highendben már rég átálltak... :)
Az összes nagyobb hifishow-n odd nélküli médiajátékossal demóznak.

Psn ID: sefter_hun

(#8) elefant válasza Segal (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ezt írtam én is nagyjából :DD

én rosszul vagyok a hollywoodi filmek nagy részétől sajnos, nem igazán érdekel a HDR, ha közben agyzsugort kapok a történet/dialógus/színészi játék miatt. Pedig tényleg nincsenek nagy elvárásaim

(#9) rudi válasza elefant (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Hahaha, nem vagytok kellően primitívek a filmekhez :P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) h-yle


h-yle
addikt

A DVD kimúlásával a mainstream lemezes lejátszásnak is leáldozott.

Netflix+HBO+Amazon megvan havi max 10k-ból, van rajta 4K HDR, smartTV rendszer viszi, és ez az emberek 95%-nak elég. Kivárja amíg egy film eljut ide, vagy megnézi a moziban, ha nagyon érdekli, a minőséggel pedig tök boldog.

A BR már csak az AV nerd-ök játéka, tehát arról vitatkozni, hogy az otthoni filmfogyasztás fősodrában megéri-e hülyeség. Ha a kérdés felmerül benned, hogy érdemes-e ilyet venni akkor már meg is van a válasz. Csak annak a szűk rétegnek nyújt ez valódi plusz-t akik pontosan tudják, hogy mi az előnye, és ezért hajlandóak fizetni is.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) Peter13 válasza proci985 (#5) üzenetére


Peter13
senior tag

Igen, ez is benne van: ugyanazért a tartalomért többször fizetni, egyre többet. Már a DVD-BR váltásnál is kétszer meggondoltam hogy kell-e, és pont ezért a mai napig nincs meg a Gyűrűk Ura sem (anno megvettem a dízdobozost soksok fontokért, nem akartam mégegyszer annyit költeni rá).

A tárolás izlés dolga, és nem tagadom, nekem is az első dolgom gépre vinni a frissen vásárolt lemezeket, az általam preferált beállítások mellett,de azért jó hogy ott van a polcon is (meg a tudat hogy nem függök a netkapcsolat pillanatnyi állapotától)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#12) Dilikutya válasza Sefter (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kérdés akkor is adott: honnan szerzel értelmes minőségű tartalmat rá? A stream alacsony bitrátás, egy jobb tévén kiütközik egyből a gyenge minőség. Az összes nagyobb hifishow-n kényelmi okokból demóznak belső tárhelyes eszközökkel, hogy ne kelljen cserélgetni a lemezt, a demóvideók itt is magas bitrátás fájlok, mint egy UHDBD-n.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) djnice


djnice
veterán

Azért szerencsére olcsóbban is hozzá lehet jutni UHD BD lejátszóhoz, mióta a német amazon ingyen szállít ide: [link]

Nálunk szokás szerint lehúzás van ezen a téren is.

(#14) proci985 válasza elefant (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

van egy parszaz filmbol allo filmgyujtemenyem itthon foleg DVDn , csaladtagnal szinten (illetve van osszesen ilyen kb 100+ koruli BRunk is). egy ido utan maceras, foleg ha koltozni kell, managelni, egyszerubb a netflix.

meg tenyleg nagyon idegesito hogy egy konyvvel vagy audio cdvel ellentetben itt veheted meg a cuccokat par evente.

mondjuk meg az kene, hogy a netes streamerek elerjek a spotify szintjet (gyakorlatilag minden van) es ne az legyen, hogy a netflixnel megint elertuk a dvds regiozarazas melypontjat "hol elerheto" kerdeskorben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) Dilikutya válasza h-yle (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mennyi 4K HDR film van a Netflixen?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) elefant válasza rudi (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Dehát te pontosan tudod, hogy mennyire prinyó vagyok :DD

(#17) interstate76 válasza Dilikutya (#15) üzenetére


interstate76
addikt

Mennyi minőségi, 4K, hdr anyag van, amiért érdemes lejátszóra és lemezre áldozni? Nem kekeckedek, csak ha hinni lehet a cikkben foglaltaknak, akkor a válasz az, hogy nem sok.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18) Ijk


Ijk
nagyúr

Netflix-szel pont a lényeg veszik el a 16mb/s-os bitrátákkal, mégpedig a kiemelkedő képminőség. Hiába a 4k meg HDR ha nincs kellő bitráta. Ráadásul streamnek megvan az a hátránya ha nincs net akkor nincs filmezés. Amúgy is egy korrekt 30-40mb/s-os bitrátát egyelőre nagyon kevés helyen lenne képes a netkapcsolat kiszolgálni.
BD tartalmat ugye lehet merevlemezen is tárolni, valószínűleg torrenten is megjelennek majd a UHD BD. 100-200GB azonban nem kevés helyigény filmenként, míg a BD lemezekből 200db is kényelmesen elfér egy kisszekrényben, bárkinek kölcsönadható, addig ugyanennyi film 30-40TB merevlemezeken.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Gabesz87 válasza djnice (#13) üzenetére


Gabesz87
addikt

Csak épp az ÁFA-t rakják még rá. :(((

(#20) rudi válasza elefant (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ez az! A két legutóbbi mozilátogatásom eufóriával ért véget. Örömmel konstatáltam, hogy végre vége az alkotásnak. Pedig az egyik valami nagyon ász szupermen volt évekkel ezelőtt a másik meg egy lokál alkotás ami kárlovíváriban meg mindenho legfőbbdíjjat nyert (plusz dögöljenek meg a film alatt előttem sorokbanm mobilozók). Mondjuk a trónokharca legutóbbi szériájánál sem éreztem annyira, hogy megérte volna az élmény a rá eltöltött időt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) L4D1K válasza elefant (#4) üzenetére


L4D1K
őstag

Hogyan szerzel be manapság játékokat? Steam, Origin etc...

Mennyibe tartana egy, a fentiekhez hasonló program elkészítése? Regisztrált account, bankkártya etc.. Azt a filmet veszem meg amelyiket gondolom, letöltöm NAS-ra vagy PC-re és megnézem. Ha nem kell akkor törlöm, de ugyanúgy bármikor hozzáférhetek, bárhonnan. Lényeg, hogy a megvásárolt film elérhető legyen ugyanabban a minőségben mint ha korongot vennék. Az már tényleg csak álom lenne, ha én dönthetném el, hogy a megvásárolt filmet milyen minőségben töltöm le, szükségem van e 4K -ra vagy csak utazás alatt laptopra kell 720ban.

# ANTAL Tuning #

(#22) djnice válasza Gabesz87 (#19) üzenetére


djnice
veterán

Ha innen megrendeled, akkor szerencsére csak az ÁFA különbözetet, ami 8%, így 212 EUR lesz a vége.

(#23) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez már kimarad:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#24) gerii


gerii
addikt

Kikerülték az Ultra HD Blu-ray filmek másolásvédelmét

Bocs a forrásért...

Egy Xbox 70k, és többfunkciós, szóval nem csodálkozom, hogy nem fogy a sok lejátszó. A lemez árak is nevetségesek itthon, 10-20k-t senki nem ad ki érte. Én is inkább megrendelem UK-ből.

[ Szerkesztve ]

(#25) madgie válasza Ijk (#18) üzenetére


madgie
titán

"Hiába a 4k meg HDR ha nincs kellő bitráta"

Jó és hány ilyet láttál? :D Amúgy Netflixen úgy vettem észre vagy HDR vagy UHD van. Főleg UHD. A kettő együtt szerintem soha (illetve nem láttam még olyat).

[ Szerkesztve ]

(#26) Sefter válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Sefter
veterán

Persze, hogy kényelmi, ha hozza ugyan azt a minőséget...pl kaleidescape

Psn ID: sefter_hun

(#27) komi77 válasza Gabesz87 (#19) üzenetére


komi77
senior tag

Srácok szerintem a kérdés sokkal egyszerűbb mint az adott válaszok. Mindenki olyan lejátszót, adathordozót/forrást válasszon amilyenre szüksége van. Nekem van nas-om, nézek ip tv-ket, stb. és van dvd, blu-ray gyűjteményem is. Megszállott vagyok ezért nagyon nem érdekel, hogy milyen netes vagy egyéb alternatív megoldások próbálják leváltani az optikai adathordozókat. Amíg lehet kapni azokat én megveszem. Három blu-ray lejátszóm is van otthon - abból az egyik egy jó fél millát kóstál - és tapasztalatból tudom, hogy a minőség szempontjából is számít, hogy miről kerül a jel a kijelzőre. UHD-s blu-ray lejátszót egyenlőre csak a kis mennyiségű film-választék és a formátum bizonytalan sorsa miatt nem vettem még. Nem tartom kizártnak, hogy a gyenge fogadtatás után nem fog tovább terjedni, hanem kiváltja valami más. Tök mindegy, akkor majd arra ruházok be. Egy szó mint száz, nekem sok jellemzője miatt fontos a fizikai adathordozó. Lehet régimódiságnak vagy akárminek értékelni de nem számít. Vannak olyan filmek, koncertek, amiket több példányban is megvettem (sima aztán díszdobozos, utána speciális változat) mert gyűjtöm ezeket és nekem nem helyet foglaló lom, hanem öröm, hogy ott láthatom a külön erre a célra kialakított por mentesített üvegajtós polcon őket. Időnként kiveszek egyet-egyet, sőt berakom a lejátszóba és mehet. Azt már csak polgárpukkasztásként jegyzem meg, hogy bakelit lemezekkel is így vagyok. Persze én megértem a többieket is akiknek ez nem fontos vagy anyagilag problémás, stb. Mindenki olyan rendszert építsen ki magának ami szerinte a legjobb - béke veletek :)

Gabesz78: Bocs, nem válasz akart lenni csak véletlenül nem az "Új"-ra nyomtam

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#28) elefant válasza komi77 (#27) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igazából pont, hogy sokkal jobban fogytak a lejátszók és a filmek is, mint várták.

(#29) Samott válasza L4D1K (#21) üzenetére


Samott
addikt

Pontosan, a lemez mint adathordozo formatum a DVD-vel kihalt. Van egy csomo legalis jatekom, mind Steam-en, van Deezer elofizetesem, azota nem toltok zenet se (CD-t se veszek). Tessek szepen elengedni a kiadoknak a fizikai adathordozot es megoldani online. Van egy csomo boltban vasarolt DVD-m, mind ott porosodik a polcon, ha nezek valamit az DVR-rol jon vagy NAS-rol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30) komi77 válasza elefant (#28) üzenetére


komi77
senior tag

Akkor én ennek örülök. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#31) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán leszámolhatnának arról, hogy a felbontás mértéken határozzák meg a filmek árát.
Egy sokkal egységesebb piacon, ahol nincs vagy minimális az ár eltérése és általában is kedvezőbb az ár, sokkal magasabb forgalmat lehetne produkálni.

Aki letölti, az eddig nem hozott pénzt, velük nem kell számolni.
DVD-t már nem vásárolok, azt a minőséget hozza az online előfizetés FullHD méretben.
BR lemezt néha, akciósan. Akkor is csak azt, ami nagyon tetszik.
UHD, HDR felállásban nagyon viccesek az árak. Öt - hat lemez mellé, már egy ajándék lejátszó is beleférne a keretbe. (BR lejátszó mellé, adnak 4-5 filmet akcióban.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Speedy7


Speedy7
tag

Lenne néhány megjegyzésem 4K témában:

- itthon az általam látott összes 4K BD film 10K vagy 11K-ba kerül, akcióval még nem találkoztam
- az itthoni 4K kiadások elég fapadosak (sokszor még slipcase sincs hozzá), ezért nálam komoly dilemma a különböző kiadások közötti választás (4K vs. 3D, steel, digibook, stb.)
- mivel a 4K lemezeken nincs régió kódolás, ezért nyugodtan lehet USA-ból rendelni (a mellette levő BD viszont jó eséllyel A régiós)
- USA árak elég gyorsan leesnek 20 dollár közelébe, most éppen 3 film 50USD akció is van Amazonon
- UK-ban kisebb a választék és drágább is (ráadásul az angol tokok szélesebbek is = több helyet foglalnak)
- a legtöbb 4K film BD-66 lemezen van (ritkább a BD-50 és BD-100), az eltérő kódolás miatt nem foglal sokkal több helyet, mint a hagyományos BD
- a Netflix és Amazon Prime Video HDR az alacsonyabb bitráta ellenére azért elég jó minőségű
- a magyar iTunes-on is vannak már 4K filmek, ahol a kölcsönzés 800-1000 forint, ami számomra már határozottan versenyképes egy mozijegy árával

(#33) atike


atike
nagyúr

Egyetértek az utolsó bekezdéssel. Nagyon is.

(#34) Goblin12


Goblin12
őstag

Amelyik országban a "Geizhals" nevű online gyűjtő portál, mint az árukereső összesen 250 4k UHD film van listán. 4K Ultra HD

És a legdrágább film is 16k HUF alatt marad €-ból váltva.

Természetesen egyiken sincs magyar hang.

[ Szerkesztve ]

(#35) Csapoati válasza Goblin12 (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Röviden: ha van pénzed, akkor érdemes, ha nincs, akkor nem. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) kisza25 válasza L4D1K (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez így jól hangzik, de 200GB letöltöd azt tárolni kell, ha meg letörlöd és megnéznéd újra megint le kell szedned 200GB-ot, ami azért nem 2perc, akkor ettől már pont kényelmesebb a polcról levenni egy lemezt, nekem jelenleg is van kb 200db DVD filmem és most éppen azért adom el őket, hogy lecseréljem Bluray-re az összeset:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37) madgie válasza kisza25 (#36) üzenetére


madgie
titán

És még kényelmesebb, ha streameled, ami épp kell.

(#38) sebgutkopf válasza elefant (#4) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Legális webshopból pénzért lehetnének ma már letölthetőek és tárolod a hdd-n. De ettől sokkal értelmesebb az online médiatár, ahonnan eszem ágában sincs megvenni a filmet, csak 1x meg akarom nézni.
Sajnos manapság már az az évi 1-2 film se nagyon van, amit szívesen újranéznék. Egyszerűen nincsen a filmeknek története, csak látvány, vagy a végtelenségig túlnyújtott "igaz történetek".

(#39) atike válasza madgie (#37) üzenetére


atike
nagyúr

...ha van (megfelelő) neted... :U

(#40) dementor


dementor
senior tag

Szerintem is halott mára az optikai adathordozó. Pedig mennyi pénzt felemésztett anno. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#41) kisza25 válasza madgie (#37) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az nem lesz az a minőség :N, mondjuk bl-nél talán, de ugye itt UHD Blu-ray a téma
meg gondolj a vidéki 10/1, meg 5/0,5, meg tanya netesekre is 1/128 (sajnos sok helyen van még ilyen)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#42) madgie válasza atike (#39) üzenetére


madgie
titán

40/3 Mbit netem van, elboldogul a Netflix UHD/HDR streammel. Persze van, ahol még ennyi sincs, de a PH-sok közül sokan már gigabites sebességgel repesztenek.

kisza25? neked is csak azt tudom mondani, hogy nézd meg, 30 napig ingyen van, nem olyan rossz az a Netflixes UHD. Lehet, hogy 40 centiről kiszúrnám, hogy kevesebb a grain a filmben, de két és fél méterről nagyon szép a kép 140 centis UHD tévén. Persze nincs olyan, mint a lemez 100+ mbitje, de hétköznapi kikapcsolódásra nagyon penge.

Ijk: hát ja, mert a H264 meg a H265 az ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ijk válasza madgie (#25) üzenetére


Ijk
nagyúr

Még fullHD-n is néha kevésnek érzem a 16mb/s-os bitrátát. Legalábbis egy BD lemezhez képest.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44) #56573440


#56573440
törölt tag

10 évig vettem lemezeket, már nem fogok. Rugalmatlan, kereshetetlen, sok helyet foglal, cserébe atugorhatatlan vacakkal megszórva? A gyártás szállítás, logisztika fölösleges környezetszennyezés... Adják oda pdn vagy tolthessem le, minden mást megold a plex szerver.Ha majd a netflix és társai felnő a hazai kínálattal is, akkor megyek oda. Addig köszi nem.

(#45) L4D1K válasza kisza25 (#36) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezért mondtam a több fajta méretet. Mellesleg a tárhely ma a legolcsóbb komponens a gépben. A letöltés sebessége meg évről évre gyorsul. 500Mbit-es netnel a 200gig sem méret.

# ANTAL Tuning #

(#46) komi77 válasza dementor (#40) üzenetére


komi77
senior tag

Szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy mi a halott. A valóságban addig nem halott valami amíg kapható. Fentebb már írtam én gyűjtő vagyok - úgy, hogy netes és egyéb tartalmakat is fogyasztok - ezért nekem mindegy, hogy más honnan tölt, streamel, vásárol, stb. Az a lényeg, hogy amit szeretnék és kapható azt megveszem - ha kell a Mars-ról is. Hidd el sokan vagyunk még ilyenek lehet, hogy belőlünk él a média szektor ezen része :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#47) Ijk válasza madgie (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem ugyanaz, de nincs az a tömörítés ami 4x felbontást ekvivalens minőségben megold 1/3-ad bitrátával.

Nem mondom hogy rossz minőség az UHD stream, de az UHD-BD jobb képminőséget ad, és ha már van egy méregdrága nagyképernyős tv, akkor érdemes meghajtani top minőséggel.

Szerintem nagyon jól megfér egymás mellett a stream és a korong. Mindkettőnek más az előnye.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) Dilikutya válasza Sefter (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem érted. Egy hifishow-n lazán rámásolják a tárhelyre azt a 100 Mbit/s bitrátás videót, amit amúgy egy demólemezre is raknának. Ilyen minőségben filmet digitálisan nem kapsz egyik szolgáltatónál sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) Zanik


Zanik
addikt

Elég vegyesek az érzéseim az UHD BD-vel kapcsolatban. DVD/BD-gyűjtő vagyok/voltam(?), de valahogy most jött el az a pont, hogy kétszer is megfontolom, hogy váltsak-e az új formátumra, vagy menjek el inkább a streaming szolgáltatások irányába. Egyre többször az HBO Go-t böngészem a polcok helyett, illetve mostanában sokkal jobban megválogatom mit veszek meg BD-n, és mit nem. Sajnos leginkább látványfilmeket, mert annak még látom értelmét, pedig rengeteg olyan jó film van, ami ugyanúgy megérdemelné hogy a lehető legjobb minőségben fogyasszam. Csak hát mértéket kell tartani.
És hiába tudom, hogy a streaming jelenleg még nem képes felvenni a lépést az UHD BD-vel kép- és hangminőségben, azért ott motoszkál a fejemben, hogy mi lesz 2-3 év múlva? Az net-szolgáltatók egyre nagyobb sávszélességet biztosítanak, a streaming szolgáltatók kínálata is bővül, szóval hamarosan teljesen életképes alternatívája lehet a fizikai adathordozókon kiadott filmek piacának!
Egyelőre várok. A BD (még) elég, majd 2018 végén meglátom mi a helyzet...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) Lacok


Lacok
őstag

Én már nem vennék lejátszót és korongot sem de ettől függetlenül elfogadom, ha valaki még mindig ragaszkodik a fizikai formátumhoz.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.