Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Ez a kis lap szolgáltatásban már majdnem AM1H-ITX szinten van, ami egyáltalán nem rossz. Jó lenne ha generálna egy kis árversenyt. :)

(#2) orbano


orbano
félisten

Nemrossz, nekem nemsokára jön az olcsóbbik változata, kíváncsi leszek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) sagit


sagit
addikt

Még egy msata kellene rá és esetleg lehetne thin itx, akkor tökéletes lenne.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#4) shteer


shteer
titán

Jofajta. Ha vesz valaki, nyomasson egy fogyasztas es 24p tesztet :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) nbg


nbg
senior tag

Ez a J1900 SoC kb. mennyivel erosebb egy atom 330 + ion kombonal? Erdemes lecserelni egy htpcs megoldast erre, mert mondjuk xbmc mellet meg mast is futtatnek a vason? Illetve ha mar itt vagyok es offolok, az elozo kettohoz kepest egy 5350-es Kabini teljesitmenye hol helyezkedhet el?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát tudom telhetetlen vagyok, de kitolhatták volna 9-20 voltig, akkor normális használt thinkpad tápegységgel is meg lehetne hajtani, sokszor a normálisabb 12V körüli tápok méregdrágák.

[ Szerkesztve ]

(#7) vittorio7


vittorio7
őstag

Szimpatikus darab.

(#8) stratova válasza nbg (#5) üzenetére


stratova
veterán

Athlon 5350 vs. Celeron J1900

Atom 330 kb E350 szint:

Szvsz J1900 és Athlon 5350 is komoly ugrás Atom 330 + ION-hoz képest a maga kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#9) shteer válasza osztraksajt (#6) üzenetére


shteer
titán

a normálisabb HP tápegységgel mi a gond?

..szerintem jónak tűnik

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Még mindig inkább a 2xLAN és az ECC hiányzik. Illetve több SATA. Homeserver-deszkát a népnek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) nbg válasza stratova (#8) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom! :R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) vlevi válasza stratova (#8) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy várható volt. Asszem. Ahol GPU kell, ott az AMD természetesen elhúz, az Intel HD Graphics itt nem sokat ér. De én arra is kíváncsi lennék, hogy a célkörnyezetben, egy HTPC felhasználásnál, különböző tömörítésű filmeknél hogyan néz ki a terhelés, a képminőség, hőfok, izé, satöbbi.
Mert ez a lapocska tényleg jól néz ki.

" Illetve több SATA."
Haggyadmán, eredetileg az Intel vezérlője 2db Sata2-es csatlakozót tartalmaz, az a másik Sata3 így is egy külön Asmedia chippel került rá.

[ Szerkesztve ]

(#13) sb válasza shteer (#4) üzenetére


sb
veterán

24p teszt már megvót. Fogyasztás csak külön paneltáppal.

(#14) osztraksajt válasza shteer (#9) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az, hogy az nincs otthon. :DDD

(#15) sb válasza nbg (#5) üzenetére


sb
veterán

A330+Ion-nál kb. 3-4x erősebb és felét, harmadát fogyasztja.
5350 kb. ugyanaz a teljesítményszint, fogyasztásban több, mint a J1900, de még mindig az A330 alatt marad. Gpu-ban ez a legerősebb messze.

Szerintem érdemes cserélni, ha másra is használja az ember mint 1db XBMC elindítása. Talán még akkor is.
Eljárt az idő a régi A330 felett. Én először egy rendes desktop G2020 Pentiumra cseréltem, ami meg inkább az 5x erősebb kategória és még azzal is 1-2W-tal kisebb fogyasztást értem el alulfeszelés után, mint az Ion-nal.

(#16) sb válasza osztraksajt (#6) üzenetére


sb
veterán

Viszont 19V-osból vannak normálisak olcsóbban. Legalábbis a 12V-osakhoz képest jóval olcsóbban.

(#17) vlevi válasza sb (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

"24p teszt már megvót."
Hol, merre? Nemláttam :F
Linux driverrel hogyan állnak az Inteles dolgok?

[ Szerkesztve ]

(#18) sb válasza vlevi (#17) üzenetére


sb
veterán

HTPC topic, PeterPH nézte meg.

(#19) nbg válasza sb (#15) üzenetére


nbg
senior tag

Koszi!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) nbg válasza sb (#18) üzenetére


nbg
senior tag

Egy direkt linket tudnal adni? :B

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#21) Mercutio_ válasza stratova (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nahh, lehet jobb, ha eladom a polcon álló AM1H+5150 párost mert amilyen a formám, mire összerakom 30%-ot esik az ára :DDD

3D-t tud, SPDIF tüskesor van a lapon?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ezeknél sosem tudom milyen az IGP. Ha rendesen Haswell akkor a 24p-nek hibátlannak kell lenni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) Reggie0 válasza nbg (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

En is a330 ion tulaj vagyok. A J1900 komoly ugras(olyan 50...100% gyorsulas), de en inkabb megvarom a pentiumos j2900 szeriat.

(#24) moli.hu


moli.hu
őstag

"""A továbbra is passzív hűtéssel operáló, két SO-DIMM DDR3L RAM-modult fogadó deszka fő érdekessége, hogy nem csak szabványos belső, hanem külső tápegységről (9-19V DC) is meghajtható"""

ez biztos? en nem latom az alaplapi tapcsatlakozot. ez azert nem mindegy, mert az az alaplap, amit en vettem a J1900 helyett, az peldaul tenyleg tudja ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]

(#25) szabi__memo válasza moli.hu (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól mondod, ezen csak DCin van.

(#26) #75912448 válasza M@trixfan (#22) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem Haswell, de nincs vele gond, 23,977 kornyeke.

(#27) sb válasza Mercutio_ (#21) üzenetére


sb
veterán

Elvileg tud, gyakorlatilag még senki nem próbálta.

(#28) sb válasza vlevi (#12) üzenetére


sb
veterán

A terhelésben nincsenek nagy eltérések. Mindkét gpu simán viszi az összes 2D filmet, BD3D-t is elvileg.
2D alatt cpu terhelés a szokásos 10-20%.

A fogyasztásuk is eszerint alakul arányosan, nyilván szinte mindegy, olyan kicsi. Hőfok szintén. :)

Képminőségben elvben nem nagyon lehet különbség szintén, mert már a régebbi modelleknél sem volt Intel-AMD között. Remélhetőleg nem léptek vissza semmiben.

(#29) lenox


lenox
veterán

Es milyen haz kell egy ilyenhez? Amiben passzivan hutve nem sul meg, nincs benne tap stb?

(#30) Male válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, normális áron egy ilyen jó lenne... :)

(#31) Dr. Akula válasza sb (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És GPU-ban mi a helyzet? Bay Trail vs Nvidia ION? Az is jobb? Nem csak a CPU rész húzza fel a számokat? Intel IGP-ben valahogy nem nagyon bízok, de meg lehet győzni.

(#32) Mercutio_ válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ion-t lelépi és az egész proci eszik annyit mint az ion chip.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33) vlevi válasza sb (#28) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Képminőségben elvben nem nagyon lehet különbség szintén, "
Ha nagyon ráérnék, ezt akár ki is próbálhatnám, csak lusta vagyok. A mostani gépem i5-3470, azon megnézhetnám, hogyan működik az Intel videó Linux/XBMC alatt. Majd ha nagyon jó kedvem lesz, szétkapom a gépet, és átdugom a TV-t az IGP-be, és felrakok valami Ubuntu félét. Van ilyen próbálkozásokra egy külön kis vinyóm. De nincs kedvem bemászni az asztal alá :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Dr. Akula válasza Mercutio_ (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor lehet hogy engem is érdekel egy ilyen. AMD-s verzióban van ennél jobb?

(#35) Mercutio_ válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Mercutio_
félisten

AM1 platform [link] többet eszik, cserébe a VGA része erősebb, létezik notebook táppal is etetheto asrock lap ( AM1H-ITX) de van rajta sima táp csati is.
A proci cserélhető, nem passzív a hűtő, de biosban beállítva leszabalyozhato annyira, hogy nem hallani, vagy nem kötöd be a kis ventit hanem pl a házon lévőt vagy egy proci fölé rakott nagyobbat dugsz az alaplapra.

Az olcsóbb csak hagyományos tápcsatis alaplappal egy 20-asbol megvan lap+5150-es 4 magos proci.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) szabi__memo válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tuti többet eszik? Nem maxon hajtva, természetesen. Idle, alap feladatok ellátása közben

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza szabi__memo (#36) üzenetére


sb
veterán

Tuti. De nem sokkal.

(#38) Dr. Akula válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A cél az hogy ne fűtse tele a szobát (a nyári 40 fokban bent olyan 45 van legalább, ezért nem ideális ha ez a gép megy 0-24-ben), de azért ne haljon be egy 1080p filmtől, akkor se ha mellette még megy valami. Az se baj ha időtálló, és az UHD felbontást is elbírja egy filmben. Szeretnék valami passzív hűtésest, arra ventit rakva jobban megbízok a nyári kánikulában mint egy minibordás, 4 centis ventivel szerelt, ki tudja hány fokban megdöglő vacakban. Eddig az atomos IONITX volt, de váltanék vmi komolyabbra, ami fogyasztásban azért nem komolyabb.

(#39) szabi__memo válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Barmelyik jo neked. 4K-ra szerintem csak a kabinivel van eselyed

(#40) Dr. Akula válasza szabi__memo (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És van olyan (lehetőleg passzív hűtésű) kabinis lap, ami megfelel az elvárásoknak?

(#41) nbg válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


nbg
senior tag

Az UHD-t jelenleg a az 1.x HDMI miatt ugyis bukod, amig nem jon lap 2.x-el, addig ez van. Hacsak nincs UHD kepes, DP-os monitorod, es azon filmezel...

Tenyleg, azt tudja valaki, hogy linux alatt hogyan mukodik manapsag az AMD + UHD kombo? Ugyanolyan maceras, mint Win alatt?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) lenox válasza nbg (#41) üzenetére


lenox
veterán

Sokaig jo lesz meg az 1.x hdmi, mivel 60p-s anyag tul gyorsan nem fog terjedni, ellenben 3840x2160-as az hamarabb lesz nagyobb mennyisegben.

(#43) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor a második kérdésemre válaszolnék :DDD

A gyártói speckó szerint van az alaplapon SPDIF tüskesor :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44) oraihunter válasza osztraksajt (#6) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"sokszor a normálisabb 12V körüli tápok méregdrágák"
Semminek nem tudsz örülni. :P

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#45) osztraksajt válasza oraihunter (#44) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én már csak ilyen kis izé vagyok. :P

(#46) oraihunter válasza osztraksajt (#45) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Aham. :K :R

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#47) sb válasza lenox (#42) üzenetére


sb
veterán

Az a "gond", hogy filmre - sajnos 48-60p-s anyagok híján - tényleg elég a 30Hz, de másra nem. Interakcióra haláli lassú.

Már akinek az gond. Nekem a 4k nem igazán kellene. Desktopra sem hiányzik, filmnél meg nem látom előnyét ilyen kijelző méreteknél. Vagyis jóval több a hátránya egyelőre.

(#48) lenox válasza sb (#47) üzenetére


lenox
veterán

Igy van. Mondjuk 4k-s monitort displayporttal hasznalok, nem hdmi-vel, hdmi-vel video outputot nezek csak, es igy mar el is van valasztva, hogy hova kell 60p es 24p.

(#49) sb válasza lenox (#48) üzenetére


sb
veterán

Hát igen. Akkor ott minden van. Más eszközökön kevésbé. :(

(#50) lenox válasza sb (#49) üzenetére


lenox
veterán

Megjegyzem az utobbi 2 evben sok 4k 60p demot tartottam sdi outputtal, szoval oda is kell 60p, es nem hdmi, viszont ezek nem consumer cuccok. Es akkor meg 8k-rol nem is volt szo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.