Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szabcsizz válasza total90 (#45) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Annyira taglalva lett,hogy miért nem mindegy..
Hogy lenne már az könyörgöm..

[ Szerkesztve ]

(#52) RaveForce válasza total90 (#45) üzenetére


RaveForce
veterán

A hülyének mindegy... tartja a mondas.. :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#53) lexter00


lexter00
őstag

Nézek egy mosgépet a Googlen és ha fellépek a Facera egyből vagy öt hat bolt hirdetését tolja elém.Ez van,gyűjtenek ezek már mindent,nem azt mondom hogy rendben van ez a dolog sőt nagyon nem de nincs senki aki az orrukra koppintson.

[ Szerkesztve ]

(#54) bigrock


bigrock
addikt

Az a kisebb pofátlanság, hogy gyűjtik az adatok, a nagyobb szemétség, hogy miután kiderült, előzékenyen közlik, hogy ki lehet kapcsolni a funkciót.

(#55) Quasi_modo válasza janeszgol (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor minek nekik?
Eladni annak aki tudja mit kezdjen vele.

valami

(#56) Teal'C válasza lexter00 (#53) üzenetére


Teal'C
addikt

Néha tök jó ,hogy ajánlatot tesz mert én rákerestem de ezt miért nem lehet nekem kapcsolgatni amikor én akarom.

Merthogy teljessen ki lehet kapcsolni a kereséseim alapján történő ajánlást de könyörgöm miért nincs rá valami hasonló mint a like gomb és kész biztos nagy erőfeszítést igényelne a Google-tól amúgy meg az árukeresőtől stb...

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#57) RaveForce válasza Teal'C (#56) üzenetére


RaveForce
veterán

A legjobb amikor mar reg vmegvettem(altalaban egyszer rakeresek, atnezem es rendelek) ez a szerencsetelen google ad meg meg hetek mulva is ajanlgatja itt-ott ,amit mar vigan hasznalok...

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#58) Teal'C válasza RaveForce (#57) üzenetére


Teal'C
addikt

Ja keress másra és aztán azt ajánlja csak sokat kell vásárolni. ;]

Amúgy siralmas? Igen!!! :W

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tragédia....

Innentől a világnak is annyi .. next next finish... Amúgy is ennyit tud a user

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) L4mie


L4mie
veterán

én nem értem...cikk olvasása után rohantam a telefonhoz, hogy kikapcsoljam, de nekem ki volt kapcsolva...lehet megkérdezte telepítésnél, hogy szeretnék-e részt venni az "élményjavításban" ezekre elvből nemet kattintok ez esetben tapintok.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#61) tibcsi0407 válasza L4mie (#60) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor a cikket nem olvastad el.

https://utdetailing.hu/

(#62) fairi válasza RaveForce (#57) üzenetére


fairi
addikt

Pont ezért alkalmazok adblockot. Igaz egy ideje egyre több az olyan oldal ami adblock miatt kiabál, de azok ellen is létezik script.

(#63) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Gyűjtögetünk? Gyűjtögetünk?
:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#64) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Szerintem bármelyik android telefon gyűjtene ilyen adatokat amikor aktiválásnál nem olvasod végig mit kattintasz be és engedélyezel.
De szerintem manapság nincs az a platform amin ne lenne ilyen.

(#65) twollah1976


twollah1976
őstag

Na és ha adatokat gyűjt.
Gyűjtsön.

Csak az nyekereg akinek félteni valója van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#66) tybsen


tybsen
addikt

Inkább az a ciki, hogy Kiskókler Úr nagy szoftverfejlesztő létére nem találta meg azt a menüpontot, ahol ki lehet kapcsolni.

Az is egy vicc, hogy ezt a MA ilyen bulváros címmel (meg hogy úgy egyáltalán) lehozza. :(((

(#67) mjani1172 válasza tybsen (#66) üzenetére


mjani1172
addikt

Ha jól értem az álláspontodat, az egyetlen hibás ebben a dologban a mobilaréna?
Korrekt.

(#68) Ricardo válasza Crafter32 (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Gondolod csak azok gyűjtögetnek?
Anno (igaz nem telefon), az LG tévéivel volt hasonló.
Az adat érték.

(#69) S e t h válasza mjani1172 (#67) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, az összes tech portál hibás, amelyik írt róla.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#70) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ez legalább leállitható...van telefon ahol eleve root jog kell, de van hogy valami kritikus rendszerfolyamatba nyúlnak bele..

Vagy pl kritikusnak tűnő rendszerfolyamatként álcázzák...

(#71) galaxys80 válasza RaveForce (#30) üzenetére


galaxys80
veterán

És mára talán ők lettek a legvérmesebbek. :DDD

(#72) Graphics válasza galaxys80 (#71) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézz be azért pár topicba, tudnék megnevezni tagokat, akik azért e köré is masszív flame-troll mode-ot építettek ki.
Az, hogy van lojális felhasználó szerintem nem gond, de van topiklakó, aki meg ezen rugózik. Nem tudom melyik a rosszabb.

Tüzet gyújtani, vagy táplálni azt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73) nbg


nbg
senior tag

Pontatlan a cikk sajnos, így félreérthető: nem az a baj feltétlenül, hogy adatokat gyűjtenek a felhasználók szokásairól, ezt csinálja mindenki. Az a konkrét baj a történettel, hogy nem anonimizálnak, konkrét személyhez köthetők a begyűjtött adatok. A User experience cuccról pedig máshol azt írták, az a Google saját mókája, magyarul marad az app tiltása a már leírt módon adb-vel.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#74) aprokaroka87 válasza nbg (#73) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

vagy pedig berakni tűzfal mögé az apk-t.

(#75) Graphics válasza nbg (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk mennyire biztos az, hogy máshol anonim a dolog?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) aprokaroka87 válasza Graphics (#75) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát sok helyen nem az

van egy packet capture nevű progi...érdemes felrakni a telefonra...sokminden láthatóvá válhat vele.

Pl a most általam használt opera mini is küld kifele adatokat 2+1 domain-re

persze nem itt...mivel tiltottam hosts-ban...és mégis megy az operamini.

(#77) galaxys80 válasza Graphics (#72) üzenetére


galaxys80
veterán

A lojalitással szerintem semmi gond. De még tapsikolni is ahhoz, hogy engedély nélkül adatokat gyűjt egy cég, szerintem több mint lojalitás.

(#78) minek?:S válasza S e t h (#69) üzenetére


minek?:S
őstag

Nem az a gáz, hogy ezt így leírjátok, hanem, hogy komolyan is gondoljátok. :DDD

Vagy csak akkora trollok vagytok, hogy így korán reggel nem esik le :U

Üdv.:M.

(#79) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Bennem az a kérdés merül fel, hogy a OnePlus megkérdezi-e a felhasználót, hogy hozzájárul-e a kérdéses adatok gyűjtéséhez és továbbításához?

Ha alapértelmezetten be van kapcsolva és a felhasználó dolga ezt kikapcsolni, az szigorúan tiltott gyakorlat az EU területén belül.

A Microsoft, Google, Samsung, LG és a többiek mind rákérdeznek, hogy a felhasználó hajlandó-e hozzájárulni az adatgyűjtéshez. Ha a felhasználó barom és mindent elolvasás nélkül leokéz, az más dolog.

(#80) aprokaroka87 válasza Stauffenberg (#79) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én inkább erre azt mondom ha az adatgyüjtő fél nem tudja egyértelműen megindokolni azt hogy mire kell neki az adat, akkor az minden formában helytelen.

(#81) tibcsi0407 válasza Stauffenberg (#79) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az egyikről megkérdezi és utólag is kikapcsolható, ha a setupwizard alatt bekapcsoltad. A másik viszont rejtett volt, oda kell az ADB-s móka.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#82) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Régóta tudjuk, hogy a kínai mobilok kémkednek.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#83) tvamos válasza Graphics (#72) üzenetére


tvamos
nagyúr

És néha milyen igazuk van!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84) Stauffenberg válasza aprokaroka87 (#80) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kötelező megindokolnia. Ha pedig úgy érzed, hogy kielégítő magyarázat hiányában nem járulsz hozzá, akkor nem járulsz hozzá.

Az valóban probléma, ha nincs meg a megfelelő kommunikáció az adatgyűjtő és a felhasználó között, de én azért értem azt is, hogy van olyan amikor nem tudod egészen pontosan elmagyarázni, hogy milyen célból gyűjtöd az adatokat (például fejlesztés alatt álló, még nem publikus szolgáltatáshoz végzel telemetriát, erre csak valami nagyon általános "szolgáltatás fejlesztése" dumát lehet bedobni, ami téged vagy kielégít, vagy nem).

Viszont olvastam már Terms of Use-t vagy Privacy Policy-t, amiben a fejezetek kivonatolva voltak a fejezetek elején, nem egy nehezen érthető jogi szövegen kellett átrágnom magam. De olyat is láttam, hogy adatgyűjtésre rákérdezésnél össze volt szedve 5-6 rövid pontba a lényeg (mit gyűjt, miért teszi, kiadja-e harmadik félnek, anonim módon gyűjt-e, stb). Lehet így is, meg lehet ködösítve is.

Az meg a felhasználó dolga legyen, hogy mibe megy bele és mibe nem. De sajnos amíg sokan automatikusan mindent leokéznak, addig a legtöbb cég csak a törvényi minimumra törekszik.

(#81) tibcsi0407: Ez viszont nem túl korrekt.

(#85) aprokaroka87 válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ugyebár vannak az eszkőzazonositó adatok.

pl telefon márkája/tipusa,Android verzió,Hardveres adatok,felbontás(dpi)

ha ezeket elküldi igazábol nem személyes adat.

De pl az imsi szám vagy a MAC cim, tudomásom szerint már az.

A szenzitiv adatok kiküldése lehet problémás...

Az hogy pl milyen appot mikor és hogy nyitsz meg..adott esetben megint nem személyes adat.

Igazabol az lenne a megoldás, ha pl telepités során te tudnád megválasztani hogy milyen adatot engedsz ki.

Persze ezeket szerver oldalon kötelező úgy tárolni, hogy más ne férjen hozzá.
Csak sajnos erre nem adnak biztos garanciát.

(#86) Stauffenberg válasza aprokaroka87 (#85) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt is érdemes átértékelni, hogy mi számít személyes adatnak. Egy sereg nem személyes adat összessége alkalmas lehet személyek azonosítására. Metaadatokból is komplett kapcsolati hálók térképezhetők fel.

BTW mi is elbeszélgetünk arról, hogy mire lenne igényünk adatvédelem terén, de ezzel egy kisebbségbe tartozunk. Már az tök jó lenne ha megoldott lenne az átlátható adatkezelés vagy ha a sunyi háttérben adatgyűjtések gyakorlatának vége lenne, de mivel a felhasználók többsége ezt tökéletesen telibe szarja, nem érti, nem érdekli, nyűg neki, olvasás nélkül okézza csak jöjjön már be a Facebook feed, addig a felhasználók aligha tudnának hatékonyan érdekeket érvényesíteni, maradnak a törvényi előírások és a cégek többsége csak a minimumra törekszik ezek betartásában.

(#87) tvamos válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


tvamos
nagyúr

én azért értem azt is, hogy van olyan amikor nem tudod egészen pontosan elmagyarázni, hogy milyen célból gyűjtöd az adatokat
Megertem en is, viszont teljesen elfogadhatatlannak tartom. Kuzdjon meg a problemajaval mashogy, ha nem akarja elmondani, mire kell a szemelyes adatom!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88) BenHans válasza twollah1976 (#65) üzenetére


BenHans
addikt

Miért veszel fel ruhát?
Tán van valami takargatnivalód?
Az az okos akinek mindegy...
Hát persze. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#89) Stauffenberg válasza tvamos (#87) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ismétlem: Ha nem elégít ki a válasz, nem járulsz hozzá az adatgyűjtéshez.

Viszont egyre több fejlesztés van, ami például gépi tanuláson alapul, de a fejlesztések egyéb területein is fontosak a telemetriával nyert adatok. Nem mindig lehetséges még nem publikált fejlesztések esetén beavatni a felhasználót a felhasználás pontos módjába vagy céljába, itt fontos legalább pontosan körülhatárolni a gyűjtött adatok körét és a gyűjtés célját (pl: nagyon nem mindegy, hogy valami a szolgáltatás működéséhez szükséges, szolgáltatás fejlesztéséhez szükséges vagy éppen eladni akarják harmadik félnek).

(#90) tvamos válasza Stauffenberg (#89) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell megismetelned, tudok olvasni, csak mashogy latom mint te.
Amit nem tud elmagyarazni, hogy miert, azt ne csinalja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#91) Stauffenberg válasza tvamos (#90) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amit nem tud elmagyarazni, hogy miert, azt ne csinalja."

Akkor hol lesz egy fejlesztésből versenyelőny, ha a nyilvánosság előtt kellene zajlania? Van egy appom, használják százezren és új szolgáltatással akarok piacra lépni, aminek a fejlesztéséhez telemetriára van szükségem. Elmondom, hogy pontosan milyen funkció/szolgáltatás fejlesztésére gyűjtöm az adatokat és milyen módon építem majd be. Mire kifejlesztem már lenyúlta az ötletemet a Facebooktól a Google-ön át a Microsoftig mindenki.

Életszerű. Ja nem..

Ehelyett lehet arról tájékoztatni a felhasználót, hogy milyen adatokat gyűjtök, az adatgyűjtés célja saját szolgáltatás fejlesztése, az adatok nem kerülnek harmadik félhez, az adatok anonimizálva kerülnek tárolása és az adatokat csak a szolgáltatás fejlesztésének céljával fogom használni. Ennyit kapsz. Ha nem elég, nem járulsz hozzá.

(#92) tvamos válasza Stauffenberg (#91) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem itt ket kulon dologrol van szo.
Az egyik az, ha szolgaltatas fejleszteshez gyujt adatot anonim modon, ami szerintem rendben is van. En peldaul ezt elfogadhatonak tartom.
A masik meg az, ha a szemelyes adatokat gyujti, es tarolja, "valamire", amit meg sem mond, hogy pontosan mi, az szerintem nem jol van.
A fejlesztesbol lehet versenyelonye, az en szemelyes adataim gyujtogetesebol meg ne!

Nem is az zavar igazan, hogy gyujti az adataim, hanem az, hogy tarolja, es valamikor esetleg kiszivarog, mondjuk tonkremegy a ceg, es akkor kerulnek ki az adatok... vagy eladjak a ceget mindenestul. Vagy ilyesmi.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93) joey04 válasza galaxys80 (#77) üzenetére


joey04
titán

hát igen. Tapsikolni és védeni ezt a hozzáállást nagyon gáz. viszont az is biztos, hogy mindegyik gyártó ezt csinálja, csak van, aki nem bukik le.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#94) Stauffenberg válasza tvamos (#92) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor meg elbeszélsz mellettem. Én pont azt mondtam, hogy körül kell határolnia az adatgyűjtés célját (ezt törvény is előírja), de olyan nincs, hogy meg kell mondania pontosan mire fogja használni. A szolgáltatás fejlesztése egy elég tág, de körülhatárolt fogalom, ahogyan a reklám is (és itt sem mindegy, hogy az adatgyűjtő használja reklámhoz, vagy harmadik fél, meg az sem, hogy anonimizált módon történik-e).

Az valóban elfogadhatatlan, ha valaki csak úgy gyűjt adatot, de ezt törvény is tiltja. Adatkezelési alapelv a célhoz kötöttség.

(#95) Fall-N válasza lexter00 (#53) üzenetére


Fall-N
veterán

Az is félelmetes, hogy olvastam is, meg tapasztaltam is, hogy valamiről beszéltünk hogy kellene venni, erre vagy FB/Instagram tuti bedob még aznap valami reklámot, ami pont arról szól, amiről beszéltünk. Ez legalább kétszer vagy háromszor előfordult már mióta okostelefont használók. Előtte nem néztem róla, nem kerestem rá. Akkor még érthető lenne, hogy a releváns reklám működik.

(#96) Graphics válasza tvamos (#83) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazuk?

Az igazság itt nem játszik.. Szimplán elvezetbol trollkodni és flamelni max f.szsag , szerintem.

Én se rontok be habzó szájjal számomra érdektelen topikokba, csak azért hogy....

Normális fórumozók kellenek ide, és gond egy szál se.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97) janeszgol


janeszgol
félisten

Visszavonulót fúj az adatgyűjtésen kapott OnePlus

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98) jonnyjoker01 válasza Fall-N (#95) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem messengeres beszélgetésből is szerzett hirdetéshez adatot. Tettem is gyorsan fel egy adblockot és tiltottam a hirdetéseket/analyticset.Tudatos vásárló vagyok, ezért a folyamatos hirdetésekkel való bombázást undorítónak és feleslegesnek tartom.

Üdv. Johnny

(#99) Stauffenberg válasza jonnyjoker01 (#98) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kötekedésből, csak tényleg érdekel: Hány olyan appért, közösségi oldalért, hírportálért, fórumért és szolgáltatásért fizetnél havidíjat, amit most azért használhatsz ingyen, mert hirdetési bevételekből tartja fenn magát? Az adblock kényelmes megoldás, csak éppen fenntarthatatlanná válik általa a végfelhasználó felé ingyenes üzleti modell.

(#100) jonnyjoker01 válasza Stauffenberg (#99) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Őszintén? Ha ténylegesen semmi követést nem végeznének ezek az oldalak és reklámmentességet biztosítanak, az összes általam rendszeresen használt szolgáltatásért fizetnék havidíjat, mert már elegem van ebből. De a népesség nagy %-a nem így gondolkozik, tehát nyelem a ... amíg egy normális hasonló kényelmi opciókat biztosító konkurencia meg nem jelenik a piacon havidíjas szolgáltatással.

Üdv. Johnny

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.