Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

....te is fiam OnePlus? Hát na.

(#2) papi77


papi77
addikt

Szemetek... :D :DD

Az első: NOKIA 1611

(#3) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ezért ilyen "olcsó"! :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) Teal'C


Teal'C
addikt

Faca ki ne maradjanak valamiből! :(

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5) bozont válasza atike (#1) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos manapság már inkább az lenne az igazi hír, hogy ki nem gyűjt a háttérben adatokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#6) Colos1


Colos1
őstag

Ez tényleg borzasztó. Úristen, mi lesz most... Tényleg mekkora geciség, hogy gyűjtik az adatokat, és felhasználják a szoftver javításához. Hihetetlen.

;] ;]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#7) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Samsung legalább szól:

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) janeszgol válasza Colos1 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

"Az adatfolyamok többek között MAC címet, IMEI számot, mobil- és WiFi hálózati adatokat, magát a telefonszámot, IMSI prefixumokat és a készülék szériaszámát tartalmazzák."

Ezek melyik javításhoz kellenek? Tudom, nem nehéz ezekhez hozzájutni, hiszen ezek az azonosítók. De mégis. És valóban csak ennyit gyűjtenek? Vagy csak ennyit vettek észre?

[ Szerkesztve ]

(#9) Matada2.3 válasza fornettisuti (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

A hibanaplózásról, de az egyéb user experiance javítás miatt kért adatokról is felbukkan egy ablak? :U

Finn the human

(#10) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ki nem gyűjti manapság? Vegyen az ember hagyományos telefont, amiben sem wifi, sem gps, sem 3g nincs oszt csókolom. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#11) Colos1 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Colos1
őstag

És szerinted mit fognak kezdeni ezekkel az adatokkal?

Mert nap mint nap hallani olyan híreket, hogy a telefon/szoftvergyártók anyagi/erkölcsi kárt okoztak a felhasználóknak az összegyűjtött adatokkal való visszaéléssel?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#12) janeszgol válasza Colos1 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

No ez az. Akkor minek nekik?

(#13) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Szerintem már önmagában a google is tudja az alsógatyám méretét, akkor ez már olyan mind1. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#14) Colos1 válasza janeszgol (#12) üzenetére


Colos1
őstag

Biztosan azért, mert figyelni szeretnének minden egyes felhasználót, meg szeretnék őket anyagilag megkárosítani, ezért gyűjtik ;)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15) janeszgol válasza Colos1 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Végülis több szem, többet lát. :)

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lehetne hogy alapértelmezetten ki legyen kapcsolva minden készüléknél az ilyen adatgyűjtő funkció és első bekapcsolásnál kérdezne rá, hogy be akarja-e kapcsolni, felsorolva tételesen, hogy milyen információkat fog továbbítani?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) janeszgol válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem mert akkor a kutya se kapcsolná be. Viszont a felesleges adatgyűjtést nem értem. Úgy bánnak vele, mintha valami ártalmatlan filléres cucc lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) ViZion válasza Colos1 (#14) üzenetére


ViZion
félisten

OK, ezt engedjük meg. Senki ne emelje fel a hangját. A kövi frissítésben meg -persze biztonsági okokból, a mi érdekünkben- lementik a bankkártya adatokat, e-maileket, jelszavakat. Mint az NSA, aki minket megvéd. Tudod van, akinek munkaeszköz a telefon és nem csak az aszfalt 42-t nyitja meg óránként, hanem céges levelezést, bankszámlát, stb... nem, nem akarom, h a bankon kívül nyoma legyen, h hányszor lépek be (app+jelszó azonosítás), vagy hányszor nézem meg a céges levelezést, ahol enyémen kívül még kb 15 kolléga leveleit is látom (jah, én vok a cégnél a big brother, nehogymá a megfigyelőt figyeljék :((( )...
Nem kell.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Mintha mas nem gyujtogetne... mindent tudnak mar rolunk, vagyis majdnem. :D

(#20) Obyboy válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha automatikusan tudja küldeni akkor biztos megoldható lenne a paraméterezés is az első indulás során.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#21) SkyLine3000 válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sztem, ha ezzel a gyártók valamit kezdenének, akkor alapértelmezettként be lenne kapcsolva és első bekapcsoláskor megkérdezné sunyin, a kijelzőt lefelé görgetve, h ki akarod-e kapcsolni...?

(#22) Colos1 válasza ViZion (#18) üzenetére


Colos1
őstag

És ha a bankon kívül látják, hogy pl. naponta 4x lépek be, akkor mi van? Ez miért releváns infó nekik? Ha látják, hogy mennyi emailt küldök, az miért releváns? Ezekkel az infókkal hogyan tud nekem ártani? Ja, látják az érzékeny infókat tartalmazó emailjeimet? Azt látják számítógépről is...

Amúgy nekem is munkaeszköz ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#23) joey04


joey04
titán

a szoftveroptimalizációt segíti a felhasználói szokások elemzésével, a másik pedig készülékadatokat gyűjt, elvileg a terméktámogatás és ügyfélszolgálat hatékonyabb kivitelezéséhez.

hát persze.

11: Nem visszaélnek vele most még, csak gyűjtenek. Az információ sokat ér a mai világban, majd szembejön a lehetőség. btw azt régóta tudjuk, hogy a kínaiak nyíltan beépítenek a rendszerbe hátsó kapukat és egyebeket, ez náluk nem is titok, és az ottani emberek többsége nem is ellenzi ezt. Pont az oppo-nál dolgozó magyar srác számolt erről be korábban.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) obesterion


obesterion
csendes újonc

Egyébként ez az ADB parancs nagyon jó, bármilyen bloatware lepucolható vele bármilyen androidon. Persze ha elromlik valami, akkor könnyen lehet, hogy csak factory reset segíthet.

(#25) S e t h


S e t h
nagyúr

Kínaiak gyűjtenek adatot? Én ezt nem hiszem el!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#26) petipetya


petipetya
nagyúr

Kellett valami negatív hírt kreálni a konkurensek közül valamelyiknek, ha már nincs mibe belekötni. Sajnos nem gyullad ki az aksi, ez van.

"nincs rá lezsóidő"

(#27) Rickazoid


Rickazoid
addikt

"a Beállítások, Speciális beállítások menüpontjában deaktiválni kell a Join User Experience Program opciót."

Opt-out kémkedés felhasználói élmény program néven. Remek social engineering példa.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#28) mjani1172


mjani1172
addikt

Ha ezt Macika megtudja, lesz nemulass, hogy ti ezen élcelődtök.

(#29) Teal'C válasza Colos1 (#22) üzenetére


Teal'C
addikt

Mondjuk ebből amit emlegettek már le lehet szűrni ,hogy sokat bankozol ergó biztos nem 20 fillér van a számládon és ha ez "véletlenül természetesen" kikerül valaki kezébe a telód minden más adatával együtt!!!

Gondolkozz már el picit. Nem mindenki olyan suttyó mint én meg mondjuk te van aki tud mit kezdeni az adatokkal.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#30) RaveForce válasza petipetya (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

Lol. Jo latni, h mar a kinai markak is kezdik kitermelni magukbol a hiperlojalis szemellenzos fanokat... :D

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#31) Teal'C válasza RaveForce (#30) üzenetére


Teal'C
addikt

Ja már csak ez hiányzott. +1

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#32) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD ;]

https://utdetailing.hu/

(#33) Voloka válasza Colos1 (#6) üzenetére


Voloka
tag

Te tényleg ilyen naív vagy? (... a szoftwer fejlesztéséhez..." )
Adat gyűjtés csak ehhez?

(#34) Voloka


Voloka
tag

Most őszintén.. tényleg meglepődik az ilyesmin bárki is?
Nem hiszem el !

(#35) Lacok


Lacok
őstag

Szép új világ. ;] :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#36) jUUh


jUUh
addikt

Mindenki ezt csinálja, de ettől még nem jó dolog szerintem... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#37) mjani1172


mjani1172
addikt

Nekem Mate9-em van,soha nem bankolok telefonról. Pedig jó, meg minden, és nem is hiszem hogy feltörné a Huawei a bankomat , de jobb a békesség.

(#38) whatwhatwhat válasza Colos1 (#22) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Csak azért mert neked nem jut eszedbe semmi amire hasznosíthatod ezeket az adatokat, attól még lehet hogy pl a oneplusnál tudnak vele mit kezdeni. Nem magunkból kell kiidulni. :U És lehet, hogy az a valami amire használják, nem a mi érdekeinket szolgálja.

És ahogy olvasom (#29) Hiei11, már egy példát is említett...

[ Szerkesztve ]

(#39) janeszgol válasza mjani1172 (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

iOS-en nem tettem (bár nem lett volna belőle baj talán, iOS6-ig bezárólag követtem a márkát), androidon soha, csak és kizárólag WP-n bankolok, ha nem gépen.

(#40) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én minden számlát telefonnal fizetek,beszkennelem a vonalkódot és kész. Meg küldözgetek egyik bankból a másik bankom kártyájára. Nem vagyunk már hegylakók. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát Nem a oneplus az egyetlen.....

Rengeteg app van hogy 3-4 host-al is kommunikál.

Ezekből mondjuk 1 kapcsolodik konkrétan az apphoz, a többi az ilyen tracking,adware esetleg spyware dolog

Mondjuk ezért meg a Google-t kellene fejbevágni.

Pl kellene egy normális tűzfal rendszer kellene, mint pl ami az aguard alkalmazásban is van.

Legyűnk őszinték...Android biztonság terén néhol iszonyatos hiányban van.

(#42) mizoli


mizoli
addikt

Nem értem egyesek (a többség?) hozzáállását.
Teljesen alapnak kellene lennie, hogy a tudtunk nélkül senki, semmilyen adatot ne gyűjthessen rólunk. Még azokról sem, akiket ez nem érdekel.

(#43) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Döbbenetes!
A zéró tolerancia itt is érvényesnek kell hogy legyen, mint jó pár életben előforduló alapvető szabállyal.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#44) ViZion válasza S e t h (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, tutira kamu, a legtöbb kínai nem is tud magyarul... :D

(#22) Colos1: ha neked is munkaeszköz, akkor az üzleti titok fogalmát nem kell körülírnom. Igen, mi a versenyszférában vagyunk és nem mindegy, h milyen árajánlattal, kondíciókkal megyünk bele egy üzletbe. Még akkor sem, ha kicsiben toljuk. De mi van, ha egy Bosch vagy mittomén' tetszőleges nagy cég dolgozójának a telefonjához férnek hozzá...? Ezek pont lesz@rják, h lefagyott-e a telefon, fél év alatt lesz 5 új típus, meg jön 2 OS, de az NSA sem terroristákat keresett, simán gazdasági bűnözők, "hekkerek" mind.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) total90


total90
veterán

Nem teljesen mindegy?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#46) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Pofám leszakad.

(#47) janeszgol válasza mizoli (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyes ingyenes szolgáltatások használatának feltétele, hogy fizess az adatoddal. Evvel semmi baj nincs. A baj ott van, hogy a telefonért vastagon fizetsz, illetve ha előfizetsz egy ingyenes szolgáltatásra, az adataid ugyan úgy gyűjtik.

(#48) Crafter32


Crafter32
őstag

Mit vár az ember egy kínai telefontól? Nincs olyan, hogy ne legyen beleszólása a kommunista államnak. Mindegyik kínai brandnek volt hasonló gyűjtőgetése. Aki Kínai telefont vesz számoljon azzal, hogy minden adata nyilvános. Olcsó húsnak híg a leve.

[ Szerkesztve ]

(#49) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Fura,én az Lg-nél is elfogadtam valami hasonlót még a beizitásnál,az ember siet,h kipróbálja persze,h elfogad mindent el sem olvassa/som. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) Teal'C válasza pusszycat (#49) üzenetére


Teal'C
addikt

Tudod azzal nem lenne gond ha a fagyásokról, a szoftver érintetlenségéről és hasonlókról küld jelentést de a felhasználói szokásokról miért kell. Mi köze van bárkinek ahhoz ,hogy hányszor melyik alkalmazást használom és mikor, az IP címekhez azonosítókhoz és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.