Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) pelgrim_v1 válasza azbest (#33) üzenetére


pelgrim_v1
tag

De nem tehetem sajnos meg. Foglalkoztatok mondjuk 200 embert és úgy alakul hogy a kialakulásának lévő gazdasági helyzet miatt és a csökkent megrendelés szám okán mondjuk 80 embert el kell küldenem hogy a másik 120 ember és a cég le managelje a dolgokat és megfelelően túl éljen, nem tehetem meg. Xy napig még fizetnem kell illetve foglalkoztatnom. Számoljunk csak 800e (ami ulkalkuláció) superbruttot/ koponya. Ez 64 m Ft/ hó. 2 hónapra ez már 128millió. Simán lehet hogy ez egy 150-200 fős cégnek az éves profitja normál évben de sokszor kevesebb. A végkielítés jogos és adom. De hogy még 1-2 hónapig ki kell tartanom 80 embert úgy hogy ezek az emberek már nem feltétlen termelik ki a saját bérüket se (önön hibájukon kívül) hatalmas teher a közép vállalkozásoknak.

Lehet azt mondani rám hogy mennyire genyó vagyok azzal a 80 emberrel de ha ez az ára annak hogy a cég megmaradjon illetve a jövőben újra versenyképes cég legyen illetve hogy a másik 120 ember munkahelye megmaradjon akkor puff. Ez az ára. A kicsiket nem érinti a kislétszám miatt. A nagyokat szintén nem a nagyobb forgalom és pénztartalék miatt. Ez a közepes vállalkozásokat szopatja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.